• جمعه / ۱۲ دی ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۵
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99101208602
  • خبرنگار : 50187

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی:

شهید سلیمانی نماد بارز ولایتمداری بود/ گمنامی و اخلاص او را سردار دل ها کرد

شهید سلیمانی نماد بارز ولایتمداری بود/ گمنامی و اخلاص او را سردار دل ها کرد

ایسنا/کرمان عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: ولایت مداری و ولایت پذیری از ویژگی های بارز سردار سلیمانی بود و وی به واسطه ولایتمداری و اخلاص توانست کارهای بزرگی در جهان اسلام انجام دهد و محبوب دلها شود.

«احمدعلی مقدم» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، درباره ابعاد شخصیتی شهید سردار حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: شهید قاسم سلیمانی یک شخصیت کاریزماتیک و جذابی بود که بسیاری از ابعاد شخصیتی وی هنوز برای ما ناشناخته مانده زیرا وی شخصی بی ریا و به معنی واقعی کلمه، دیندار بود که هیچ گاه در پی معرفی خود نبود و همانند حضرت زهرا سلام الله علیها گمنام بود و پیروزی و موفقیت را در بی نشانی و ناشناسی می دید.

وی ابراز کرد: مشایعت پیکر باشکوه و میلیونی سردار سلیمانی در چند شهر و کشور نشان از محبوبیت وی دارد، او قهرمان امت اسلامی، الگوی مقاومت و مبارزه با استکبار جهانی بود که همه این قهرمانی ها را فقط به واسطه ایمان، اخلاص و ولایت مداری به دست آورده بود و به فرمایش مقام معظم رهبری ایشان نرم افزار مقاومت و الگوی مبارزه را در میان ملت‌های اسلامی رایج کرد.

مقدم تصریح کرد: بصیرت و دشمن شناسی سردار سلیمانی او را به مبارزی بی بدیل در برابر ترامپ و نتانیاهو تبدیل کرده بود و اخلاص و مردمی بودنش او را به دوست و رفیقی مهربان برای بچه های یتیم و فرزندان شهدا تبدیل کرده بود.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی از جنس مردم و به درد ملت آشنا بود، افزود: حاج قاسم جوانی ساده و بی ریا از دل خانواده ای روستای و کشاورز بود که همه داشته هایش را با تلاش و رنج بسیار به دست آورده بود و به همین خاطر درد مردم را می فهمید و همیشه  یار و هم پای ملت در سختی و ها و مشکلات بود؛ هرکجا مظلومی بود احساس تکلیف می‌کرد که یاور او باشد، هرکجا ظالمی بود احساس می‌کرد باید حضور داشته باشد در واقع گمنامی و اخلاص حاج قاسم او را حاج قاسم و سردار دلها کرد و جهانی را شیفته و دلباخته وی کرد.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه نجات بشریت هدف نهایی سردار بود، گفت: شهید سلیمانی مرد جبهه های جنگ بود از دفاع مقدس و فرماندهی لشکر ۴۱ ثارالله گرفته تا فرماندهی محورهای مقاومت در سوریه، لبنان، یمن و عراق؛ وی مسلط به دانش رزم و نبرد بود و این دانش را در جبهه های جنگ با حضور مستقیم و بدون ترس بدست آورده بود و این علم و تجربه سال ها ی نبرد بهمراه ایمان همیشگی، از وی، یک ابر فرمانده شجاع مردمی ساخته بود.

وی تصریح کرد: تنها فرمانده ای که جاذبه بسیار بالایی داشت و مردم او را با اسم کوچک می شناختند حاج قاسم بود. تقوا و تمسک به ولایت آل الله در میدان عمل، بصیرت شناسی، امام شناسی و دشمن شناسی، روحیه انقلابی، مدیریت جهادی، رسیدگی به مستضعفان وسرکشی از خانواده شهدا جزو صفاتی بود که حاج قاسم را بزرگ  و خاری در چشم دشمنان اسلام  کرد.

مقدم عنوان کرد: حاج قاسم در جاذبه و دافعه همانند مولایش امام علی علیه السلام بود و از هر طیفی رزمندگان در رکاب حاج قاسم بودند، وی مجموعه والای انسان سازی بود که هیچ کسی را تحقیر نمی‌کرد؛ بلکه با گذشت و اخلاق نیک فرد خاطی را پشیمان و در آخر به بهترین ها تبدیل می‌کرد او اعتقادی به گزینش رزمنده ها نداشت بلکه اخلاق مداری حاج قاسم هر کسی را به بهترین ها تبدیل می کرد؛ شهید سلیمانی باور داشت که برجسته‌ترین عبادتی که انسان را به خدا نزدیک می‌کند خدمت به مردم است و از این رو هیچگاه دلبسته و اسیر مادیات، زرق و برق و جاه و مقام نشد و آخرت خود را با خدمت مداوم به مستضعفان، آباد کرد.

وی با اشاره به ولایتمداری حاج قاسم، تاکید کرد: ولایت مداری و ولایت پذیری از ویژگی های بارز سردار دلها بود و بواسطه ولایتمداری توانست کارهای بزرگی انجام دهد، وی اهل افراط و تفریط نبود بلکه همیشه در جاده اعتدال قدم بر می داشت و گوش به فرمان ولایت بود بطوریکه همیشه می گفت: «والله والله والله از مهمترین شئون عاقبت بخیری رابطه قلبی و دلی و حقیقی ما با این حکیمی است که امروز سکّان انقلاب را به دست دارد».

این فعال سیاسی با تاکید بر اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی نماد بارز ولایتمداری بود، مطرح کرد: حاج قاسم با تبعیت از حضرت زهرا (سلام الله علیها) فرمانبردار و مطیع ولی فقیه بود و این تابعیت و ولایت مداری را در میدان عمل با داشتن بصیرت و اقدام به موقع و سریع نشان داده بود؛ شهید سلیمانی رمز موفقیت در تمامی عرصه ها را "ولایت مداری" و "ولایت پذیری" می دانست و ایشان ولایت را شناخته و درک کرده بود به گونه ای که همیشه سخنان رهبر معظم  انقلاب را فصل الخطاب می دانست و دائما چشمش به دهان این حکیم فرزانه بود تا به سعادت حقیقی دست یافت.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان کرمان با بیان اینکه حاج قاسم مصداق آیات فراوانی از قرآن بود، تاکید کرد: حاج قاسم "اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم " بود نگاهش و خشمش لرزه بر تن دشمنان می انداخت و در عین حال سرباز مطیع امر ولایت بود و با مردم همانند رفیقی خدوم، مهربان و گشاده رو بود بطوریکه هیچکس احساس غریبی با ایشان نمی کرد و بدون واسطه با وی ارتباط برقرار کرده و مشکلات خود را بیان می کردند.

مقدم در رابطه با لزوم ترویج منش و مکتب حاج قاسم، بیان کرد: به فرموده امام خامنه ای شهید سلیمانی سردار ملی است که دلها را مجذوب خود کرده و الگویی برای همه نسل ها است. لذا همه مردم خصوصا جوانان و دانشگاهیان کشور باید در تمام زندگی خود منش، سلوک، شخصیت و عملکرد ایشان را تحت عنوان مکتب شهید سلیمانی دائماً مورد مطالعه و عمل قرار دهند زیرا مکتب شهید سلیمانی، جهانی را مورد اثرگذاری قرار داده است.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی،   فرمانده ای دلیر، مبتکر و قاطع بود که دشمن را مستأصل کرده بود، تشریح کرد:حاج قاسم با سیره عملی زندگی خود به همه مسئولان و ملت های مستضعف جهان فهماند که تنها را مقابله با دشمنان، اقتدار، قوی شدن از درون  و مقابله است و نه سرسپردگی و ذلت، وی به دنیایی اثبات کرد که یک فرمانده نظامی هم می تواند محبوب دلهای مردم باشد و هم خواب را از چشمان دشمن برباید و این بهترین الگو برای نسل جوان است تا با تاسی از او مکتب حاج قاسم را همیشه زنده نگه دارند زیرا طبق فرمایش امام خامنه ای «ما نباید به شهید سلیمانی به چشم یک فرد نگاه کنیم بلکه باید به آنها به چشم یک مکتب، یک راه و یک مدرسه درس‌آموز نگاه کرد» و این تعابیر نشان می‌دهد که چقدر جایگاه و شخصیت این شهید والامقام بالاست و ضرورت دارد تا راه این شهیدان گرامی، با عملی کردن سیره زندگی و منش آنان ادامه پیدا کند.

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری استان کرمان در پایان خاطر نشان کرد: دشمنان امت اسلامی به ویژه دولت شرور و تروریست پرور آمریکا و رژیم جعلی و منفور صهیونیستی باید بدانند، سردار سلیمانی یک شخص نیست بلکه باور و مکتبی پایان ناپذیر است که بحول و قوه الهی هزاران سلیمانی ادامه دهنده راه این شهید والامقام هستند بطوریکه از این پس جلوه گری های معنادارتر آن را در جغرافیای سلطه و حضور نامشروع و اشغالگرانه خود در اقصی نقاط عالم تجربه خواهند کرد و خواب بر دشمنان حرام خواهد شد تا ظهور حضرت مهدی (عج) که ان شالله خود حضرت منتقم و خونخواه اصلی این شهیدان باشند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.