• چهارشنبه / ۲۴ دی ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۶
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 99102418630
  • منبع : نیروی انتظامی جمهوری اسلامی

برخورد با تارنماهای شایعه ساز در فضای مجازی

برخورد با تارنماهای شایعه ساز در فضای مجازی

فرمانده نیروی انتظامی دستیابی به پلیس هوشمند را برنامه جدی و اولویت دار این نیرو عنوان کرد و از نصب برخی از سامانه ها و به کارگیری تجهیزات هوشمند پلیسی در یگان های تخصصی ناجا طی ماه های اخیر خبر داد.

به گزارش ایسنا سردار حسین اشتری در حاشیه بازدید از فرماندهی انتظامی شهرستان کاشان در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهارکرد: مردم کاشان انصافاً هم در پیروزی انقلاب، هم در دفاع مقدس و هم در دفاع از ولایت همیشه پیشرو بوده اند و وظیفه ما در نیروی انتظامی هم این است که به این مردم شریف، شهید پرور و ولایی بهترین و با کیفیت ترین خدمات را ارائه کنیم.

وی افزود: بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که اقدامات فرماندهی انتظامی شهرستان کاشان در طول ۹ ماهه سال جاری بسیار برجسته بوده و این اقدامات مورد تائید مردم و مسئولان است. هرچند که در زمینه پیشگیری از جرایم باید کارهای بیشتری صورت گیرد البته برنامه هایی را در دستور کار قرار دادیم.

فرمانده ناجا با بیان اینکه شهرستان کاشان به دلیل وسعت جغرافیایی و تأسیسات مهمی که در اطراف آن قرار دارد همچنین وجود جاده های مواصلاتی از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: فرماندهی انتظامی شهرستان کاشان هم نیاز به تقویت دارد که امیدواریم با تصمیماتی که دراین سفر گرفته شد و کمکی که مسئولان و خیّران می کنند شاهد رشد قابل قبولی در توان و آمادگی نیروی پلیس این شهرستان باشیم.

تداوم اقدامات ناجا در زمینه مقابله با کرونا

فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تداوم اقدامات ناجا در مقابله با کرونا به تشریح فعالیت یک ساله این نیرو در حوزه مذکور پرداخت و اظهارکرد: به جرأت می توانم بگویم که نیروی انتظامی از سازمان های پیشرو در زمینه مقابله با کرونا بوده و بیشترین خدمات را در این زمینه به مردم ارائه کرده است.

وی اضافه کرد: نیروی انتظامی در زمینه فاصله گذاری اجتماعی، کنترل ترددها، نظارت بر صنوفی که در یک مقطعی مجاز به ادامه فعالیت نبودند، برخورد با محتکران کالاها و اقلام بهداشتی، ضد عفونی کردن معابر و اماکن اقدامات بسیار مؤثری انجام داد ضمن اینکه تمام ظرفیت بیمارستان های ناجا نیز برای درمان بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

برخورد با ۴۰۰۰ تارنمای شایعه ساز در فضای مجازی

فرمانده نیروی انتظامی یکی از اقدامات این نیرو را برخورد با کسانی دانست که با انتشار اخبار کذب و غیرواقع در فضای مجازی برای مردم نگرانی ایجاد می کردند و اظهارکرد: در این خصوص ۴ هزار تارنمای شایعه ساز شناسایی و با آنان برخورد صورت گرفت، همچنین برخی از دائر کنندگان این تارنما ها به مراجع قضائی معرفی و برخی نیز مورد تذکر و اخطار پلیس قرار گرفتند.

افزایش ۳۰ درصدی کشفیات مواد مخدر

اشتری درادامه به عملکرد نیروی انتظامی در زمینه مبارزه با مواد مخدر پرداخت و گفت: ماموران پلیس با اشراف اطلاعاتی خود از طریق زمین و دریا با باندها و شبکه هایی که اقدام به قاچاق مواد افیونی به کشور می کردند برخوردهای قاطع و محکمی را انجام داند به طوری که کشفیات امسال ما نسبت به سال قبل ۳۰ درصد افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در کنار برخورد با شبکه ها و باندهای قاچاق مواد افیونی در مرزها در زمینه برخورد با توزیع کنندگان خرد مواد افیونی در محلات هم اقدامات خوبی انجام شده است و افراد شاخص در این حوزه دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده ناجا دستیابی به پلیس هوشمند را برنامه جدی و اولویت دار این نیرو عنوان کرد وگفت: اقدامات خوبی از سال گذشته شروع شده و در ماه های اخیر برخی از سامانه ها و تجهیزات هوشمند پلیسی در یگان های انتظامی نصب و در اجرای ماموریت ها از آنها استفاده می شود و امیدواریم سال آینده تمام خدمات ناجا به مردم به صورت هوشمند و از طریق سیستم های الکترونیک ارائه شود.

وی با بیان اینکه توان ما روی استفاده از تجهیزات و فناوری روز و هوشمند پلیسی برای اجرای بهتر و کیفی تر ماموریت هاست، خاطر نشان کرد: ان شاء الله خبرهای خوبی در ماه های آینده به اطلاع عموم مردم می رسد.

استخدام جوانان علاقه‌مند و متخصص در دستور کار ناجا

اشتری در خصوص جذب و استخدام نیروی جوان و متخصص در نیروی انتظامی نیز گفت: بر اساس دستورالعملی که از سوی ستاد کل نیروهای مسلح به ما ابلاغ شده هرساله جوانان متعهد، مؤمن و دارای تخصص در تمامی رشته های مختلف جذب ناجا می شوند  که امسال هم تعداد قابل توجهی از آنان جذب این نیرو شدند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده ناجا با بیان اینکه سال آینده هم برنامه هایی برای استخدام نیروی جوان و متخصص در ناجا خواهیم داشت، گفت: از همین جا به تمامی جوانان مؤمن، متعهد و متخصص می گویم که نیروی انتظامی یکی از بهترین دستگاه ها برای خدمت رسانی به مردم شریف، شهید پرور و ولایتمدار است و هر کدام از این عزیزان که علاقمند به خدمت در ناجا باشند می توانند به مراکز گزینش ناجا در سراسر کشور مراجعه کنند.

اشتری درجمع کارکنان فرماندهی انتظامی شهرستان کاشان ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس و عرصه نظم وامنیت اظهارکرد: شهر کاشان یکی از شهرستان های اصیل کشورمان است که همیشه پای انقلاب و امام و رهبری ایستاده و در دوران دفاع مقدس این را ثابت کرده است.

وی با اشاره به اینکه جوانان کاشانی در لشکر امام حسین (ع) خط شکن و نیروهایی متدین، خوب و با هوش و ذکاوت بودند،گفت: "حاج اصغر رجایی" یکی از مجاهدین فی سبیل الله است که در دوران دفاع مقدس خوب درخشید و یکی از بهترین فرماندهان بود.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: شهرستان کاشان از لحاظ امنیتی نیز یک منطقه حساس است که دشمن به آن طمع دارد. هر چند جرایمی در این شهرستان وجود دارد مانند کیف قاپی و سرقت که علل مختلفی دارد و می بایست با تمام توان و ظرفیت وارد عمل شد و از آن پیشگیری کرد و اگر جرمی وقوع یافت، سریع عکس العمل نشان داد.

وی افزود: کارکنان نیروی انتظامی می بایست با آمادگی کامل و اشراف بالای اطلاعاتی در فضای حقیقی و مجازی با مجرمان مقابله کنند و خدمتگزار مردم شریف کشورمان باشند .

اشتری با اشاره به اینکه با تبیین سهم دستگاه ها در جلوگیری از وقوع آسیب های اجتماعی و انجام وظایف توسط هر دستگاه می توان تاحد زیادی این آسیب ها را کاهش داد، تصریح کرد: وظیفه اصلی پلیس کشف جرایم است بطوری که اگر جرمی اتفاق افتاد مامور در صحنه حاضرو پاسخگو باشد.

فرمانده ناجا ادامه داد: نیروی انتظامی با تجهیزات و امکاناتی که در اختیار دارد می بایست در کشف جرایم علمی کار کند و همه توان خود را به کار ببندد و برای مجرمان یک پرونده محکمه پسند و خوب تشکیل و آنان را مراجع قضائی تحویل دهد.

وی افزود: برخی مواقع هزینه های یک جرم بازدارندگی کافی ندارد و باعث می شود مجرم به راحتی مرتکب جرم شود که می بایست برای پیشگیری از جرم همه دستگاه ها سهیم باشند و برای برخورد مناسب با مجرمان از همه ظرفیت ها استفاده شود.

اشتری اضافه کرد: کارکنان نیروی انتظامی برای آرامش و امنیت مردم شبانه روز تلاش می کنند و می بایست در برخوردها متناسب با فرهنگ هر شهر عمل شود ، اقتدار برخی مواقع با مهربانی به دست می آید. طوری برخورد شود که مردم حامی پلیس باشند و ماموران نیروی انتظامی با رفتار خوب خود در قلوب مردم جای بگیرند .

فرمانده ناجا توجه به کارکنان را بسیار مهم دانست و اظهارکرد: از کارکنان انتظامی شهرستان کاشان که دلسوزانه زحمت می کشند تشکر می شود و اگر اشکالاتی است می بایست برطرف شود. کارکنان نیروی انتظامی در اقصی نقاط کشور با حجم بالای کاری خدمت رسانی می کنند و این افراد از بهترین ها هستند.

وی خاطر نشان کرد: یک برخورد خوب فرمانده با زیر دست باعث افزایش روحیه می شود و انگیزه او را برای خدمت رسانی چندین برابر افزایش می دهد ، فرماندهی همان رهبری است و یک بعد رهبری حالت پدری داشتن برای زیردستان است. ما باید نسبت به کارکنان حالت پدری داشته باشیم.

اشتری ادامه داد: هنگامی که محضر فرمانده کل قوا می رسیم لبخند ایشان به ما روحیه می دهد. وقتی که حالت پدری و هدایت رهبری با هم توام باشند کار خوب پیش می رود. توجه به کارکنان با نظارت و بازرسی و جلسه گذاشتن در همه جا و همه وقت می تواند در رفع مشکلات و گرفتاری آنها تاثیرگذار باشد.

فرمانده ناجا اشاره ای نیز به وضعیت معیشت کارکنان نیروی انتظامی کرد و گفت: کارهای خوبی در حال انجام است و گام های خوبی برداشته شده ، بیشترین دغدغه موضوع مسکن ملکی و سازمانی است که ان شاءالله تا پنج سال آینده اقدامات خوبی در این زمینه انجام می شود.

وی ادامه داد: توجه کارکنان به خانواده ها یک موضوع مهم و تاثیر گذار در ماموریت هاست. اگر خدای نکرده مشکلی در خانه یک فرمانده یا مامور پلیس پیش بیاید، او توانایی انجام وظایفش را ندارد و توجه به خانواده باید عاطفی و مهربانانه باشد.

اشتری افزود: توجه به خانواده شهدا و رسیدگی به مشکلات آنان را از یاد نبرید. به جانبازان و بازنشستگان و خانواده متوفیان ناجا توجه ویژه داشته باشید و به مناسبت های مختلف با آنان دیدار و دلجویی کنید.

فرمانده ناجا در پایان خاطر نشان کرد: افتخارمی کنیم که سرباز ولی فقیه هستیم و خدا را شکر می کنیم که فرمانده ما حضرت امام خامنه ای از ما رضایت دارد که رضایت ایشان رضایت خدای متعال را به دنبال دارد و امروز در راه دفاع از دین ، مردم ، جان و مال و ناموس مردم آماده هستیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.