• یکشنبه / ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۱
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 99111208480
  • خبرنگار : 71489

حجت الاسلام ابوترابی فرد:

اصلی ترین پیامد خارجی جمهوری اسلامی، مقابله سازمان یافته با نظام سلطه است

اصلی ترین پیامد خارجی جمهوری اسلامی، مقابله سازمان یافته با نظام سلطه است

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: اصلی ترین پیامد خارجی جمهوری اسلامی ایران مقابله سازمان یافته با منافع نامشروع و زیاده خواهی های ایالات متحده و نظام سلطه است‌.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسن ابوترابی فرد امام جمعه‌ موقت تهران صبح یکشنبه در مراسم آغاز چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب که در حرم امام خمینی (ره) برگزار شد، با بیان اینکه انقلاب اسلامی که به یک معنا با گامهای استوار امام بزرگوار و حضور اقتدارآفرین در ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ چهره زیبا و امید بخش خود را به نمایش گذاشت، تاریخ را واژگون کرد، ادامه داد: یک قیام مهم به نام اسلام به پیروزی رسید و اصالت فرهنگی و نقش قرآن و عترت را در مدیریت و هدایت جامعه‌ اسلامی و رویارویی با زیاده خواهان جهان به نمایش گذاشت.

وی گفت: امام بزرگوار نماد عقلانیت، عزم، ایمان و ایثار و تصویر روشنی از تربیت یافتگان مدرسه قرآن و عترت بود. او راه را برای شکل‌گیری نظام سیاسی هموار نمود که اولا بر اصول و مبانی قرآن و سنت پیامبر اعظم (ص) و سیره پیشوایان معصوم دین استوار باشد و ثانیا با تکیه بر این آرمان و اصول راه را برای عزت، عظمت و اقتدار ملت ایران و اسلام همواره کند و ثالثا به عنوان یک قدرت برآمده از دین اسلام در برابر همه جبهه کفر و نظام سلطه با اقتدار بایستد؛ این اصول سه گانه مشی و مبانی اندیشه سیاسی امام را تبیین می‌کند.

امام جمعه‌ موقت تهران تاکید کرد: نظام سیاسی برآمده از آموزه‌های وحیانی بر دو رکن استوار است؛ رکن نخست رهبری صالح و برآمده از آموزه‌های دینی و رکن دوم ملت است. امت وفادار بدون رهبری صالح در عالم دنیا به پیروزی نمی‌رسد و موفقیت ها در عالم مرهون این موضوع است.

 ابوترابی فرد توانایی، شایستگی و پیشگامی و پیشتازی در حکمرانی مبتنی بر دین را از ویژگی‌های رهبری در نظام اسلامی عنوان و خاطرنشان کرد: رهبری در نظام اسلامی یا باید در دست امام معصوم باشد یا در دست فقیه عالم، صالح، عادل و مقتدر و شجاع که در زمان غیبت شایسته قرار گرفتن در این مکان خطیر است.

وی ادامه داد: اصل دوم برای موفقیت این رهبر، شناخت، فهم و وفاداری ملت به اوست؛ اگر مردم رهبر صالح را شناختند و در کنار او ایستادند، موفقیت‌ها و پیروزی ها قطعی است؛ رمز پیروزی انقلاب و مردم ایران در این دو اصل اساسی است.

نائب رئیس پیشین مجلس اظهار کرد: در ۱۲ بهمن ۵۷ این ملت ایران بودند که در تهران حضور یافتند و به استقبال امام خود رفتند و به جهانیان اعلام کردند که مدیریت ایران به دست رهبری است که برگزیده ملت است؛ این پیام ۱۲ بهمن ۵۷ بود، اما امروز این پیام متفاوت است. در ۱۲ بهمن سال ۱۳۹۹ پیام ملت اسلام، ملت های عراق، سوریه، لبنان، یمن، فلسطین و ایران این است که آینده جهان اسلام را ملت اسلام و رهبری صالح مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای اداره می‌کند.

ابوترابی فرد تصریح کرد: امروز دنیای اسلام رهبری صالح خود را شناخته است و اعتبار جبهه مقاومت، اقتدار محور مقاومت و ایران و اسلام برآمده از این حقیقت است؛ این ثمره گام برداشتن در مسیری است که قرآن مقابل ما قرار داده است.

وی با بیان اینکه «در نظام اسلامی و اندیشه دینی ملاک رهبری آراستگی به علم، معرفت و عمل مبتنی بر علم است»، خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) در طول عمر مبارکش سلوک مبتنی بر علم داشت و عالمانه گام برداشت؛ آن هم گام‌هایی مبتنی بر علم و اخلاص و پیام امام راحل این است که قیام برای خدا قیامی است که مبتنی بر علم، معرفت و اخلاص است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه بعد از ۴ دهه ما با دولت اسلامی فاصله داریم، افزود: بعد از شکل‌گیری انقلاب و استقرار نظام اسلامی نوبت به گام سوم و شکل‌گیری دولت اسلامی رسید که به فرموده رهبری با آن هنوز فاصله داریم؛ ما هنوز در ابتدای این مسیر هستیم.

ابوترابی فرد گفت: در نظام اسلامی همه مدیران باید مبتنی بر علم و معرفت گام بردارند. در نظام اسلامی سوءاستفاده از قدرت ممنوع و حرام است؛ آنانی که از قدرت سوء استفاده کنند فقط به ملت ایران خیانت نمی‌کنند بلکه به ملت اسلام خیانت می‌کنند.

وی تصریح کرد: اگر امروز نیروهای مسلح اعم از ارتش و سپاه نه تنها برای ایران بلکه برای اسلام اقتدار آفریده‌اند به دلیل رفتار مبتنی بر علم آنهاست و مدیریت مبتنی بر علم فرماندهی کل قوا این اقتدار را آفریده است. همچنین قرار گرفتن در جایگاه سیاسی برجسته در دنیا برآمده از عقلانیت و علم و حضور اقتدار آفرین ملت برآمده از اسلام است. امروز اگر کاروان علمی ایران با شتاب حرکت میکند و زیرساخت‌های توسعه در کشور دستاورد ۴ دهه مدیریت مبتنی بر علم و معرفت است.

نماینده پیشین مجلس تاکید کرد: برای برون رفت از تنگناها در شاخص های اقتصادی از جمله نرخ بیکاری و تورم نیز باید سلوک مبتنی بر علم، عزم و اراده داشت؛ ملت ایران آماده‌اند برای برون رفت از این تنگناها گام بردارند. اگر این گام‌ها را به درستی برداریم، اقتداری که در عرصه دفاعی داریم در عرصه اقتصادی نیز محقق خواهد شد. رسیدن به اقتدار سیاسی و دفاعی سخت تر از اقتدار اقتصادی است اما ملت ایران در این دو عرصه به اقتدار رسیده‌اند و قطعاً دستیابی به اقتدار اقتصادی نیز امکان پذیر است.

ابوترابی فرد تصریح کرد: آینده هم برای ما و هم برای دشمنان روشن است؛ من با اعتماد و اعتقاد قطعی می گویم که امروز تمام سرویس های اطلاعاتی جهان اتفاق نظر دارند که ادامه حیات جمهوری اسلامی به معنای محو و نابودی رژیم صهیونسیتی است؛ امروز سیاستمداری در سرزمین های اشغالی فلسطین نیست که به این حقیقت دست نیافته باشد که در آینده منطقه جنوب غربی آسیا جایی برای حیات رژیم صهیونسیتی وجود ندارد.

وی افزود: امروز چند کشور باقی مانده در جبهه استکبار در منطقه جنوب غربی آسیا به این نتیجه رسیده‌اند که در آینده این منطقه جایی ندارند و این دستاوردها مرهون رهنمودهای امام و خلف صالح اوست؛ این راه را با اتکای به خدا و الهام از ارواح شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم، نفس‌های پاک جانبازان عالیقدری که بر زمین افتادند تا ملت اسلام بر پای خود بایستند و ایستادکی آزادگان و با استقامت خواهیم پیمود و با امام پیمان می‌بندیم که در کنار رهبری بمانیم و با استکبار مبارزه خواهیم کرد.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: اصلی ترین پیامد خارجی جمهوری اسلامی ایران مقابله سازمان یافته با منافع نامشروع و زیاده خواهی های ایالات متحده و نظام سلطه است و در این مسیر ایستاده‌ایم؛ اقتدار امروز ملت ایران، نتیجه ایستادگی ملت بزرگ ایران است و اگر این ایستادگی نبود امروز ملت ایران و ملت‌ اسلام در جایگاه فعلی قرار نداشتند؛ این راه را با الهام از امام و یاران امام و با استقامت و وحدت تداوم خواهیم بخشید و به پیروزی های عظیم دست خواهیم یافت.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.