• دوشنبه / ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۷:۴۳
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 99111309850
  • خبرنگار : 50233

فرماندار سمنان عنوان کرد:

کار سیاسی آخرین اولویت در فرمانداری‌ست/ افتتاح و کلنگ‌زنی 77پروژه در سمنان

کار سیاسی آخرین اولویت در فرمانداری‌ست/ افتتاح و کلنگ‌زنی 77پروژه در سمنان

ایسنا/سمنان فرماندار سمنان از خدمت به مردم به عنوان فلسفه وجودی مدیریت در نظام جمهوری اسلامی و خصوصا در امور اجرایی نام برد و گفت: کار سیاسی آخرین اولویت در کرسی فرمانداری و خصوصا فرمانداری سمنان است.

دکتر نادر فخری در اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه سمنان بر لزوم اعتمادسازی و امیدآفرینی در بین مردم تاکید و اظهار کرد: لازمه کار در همه بخش‌ها چه در حوزه فرهنگی و اجتماعی و چه اقتصادی اجرایی و...اعتماد مردم است و اصولا مدیران در نظام اسلامی شأنی جز خدمت و نوکری مردم ندارند.

وی با اشاره به برخی از مهمترین اولویت‌های کاری خود در فرمانداری مرکز استان افزود: نخستین و مهمترین اولویت ما در فرمانداری، "امنیت" است چرا که تنها در سایه برخورداری از امنیت است که تولید ، فعالیت‌های اقتصادی و اشتغالزایی و سرمایه‌گذاری در شهرستان و استان شکل می‌گیرد.

فرماندار سمنان از اقتصاد و تولید و معیشت مردم به عنوان دیگر اولویت مهم خود در فرمانداری سمنان نام برد و اضافه کرد: استان سمنان و خصوصا شهرستان سمنان چه در حوزه صنعت و معدن و چه در حوزه گردشگری از ظرفیت و مزیت‌های بسیار بالایی برخوردار است باید زمینه برای بهره‌گیری بهتر از این ظرفیت‌ها و سرمایه‌ها بیش از پیش در مرکز استان فراهم شود.

فخری با اشاره به نزدیک بودن دو انتخابات رئیس‌جمهوری و شوراها، از "انتخابات" به عنوان دیگر اولویت مهم خود در سمنان نام برد و گفت: انتخابات پیش رو یک انتخابات متفاوت از انتخابات گذشته است و از همین رو باید با حساسیت بیشتری به آن توجه کرد. در واقع انتخابات سال آتی، نخستین انتخاباتی است که در شرایط کرونایی برگزار می‌شود لذا از یک سو باید برای حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی و عدم شکل‌گیری اجتماعات برنامه داشته باشیم و هم از سوی دیگر باید برای حضور حداکثری مردم و ایجاد شور و نشاط انتخاباتی برنامه‌ریزی کرد.

لزوم پاسخگویی مدیران به رسانه‌ها

وی از اعتماد مردم به عنوان یک مولفه مهم در حاکمیت اسلامی نام برد و افزود: تجربه نظام در چهار دهه گذشته نشان داده که هر جا به مردم اعتماد شده و آنها را امین خود دانسته‌ایم با همه وجود برای کمک به نظام به میدان آمدند. حضور و همراهی مردم در هشت سال دفاع مقدس و همراهی مناسب در شرایط کرونایی اخیر از جمله مصادیق این اعتمادآفرینی و توفیق در همراهی با مردم است.

وی از مردم به عنوان صاحبان واقعی نظام یاد کرد و ادامه داد: بی‌تردید اگر در این شرایط کرونایی، همکاری و همراهی‌های مردم نبود، این توفیقات امروز در کنترل و کاهش شیوع و همه‌گیری کووید19 به دست نمی‌آمد.

فرماندار سمنان به نقش بی‌بدیل رسانه‌ها در توفیقات مدیران و خصوصا در کنترل نسبی کروناویروس پرداخت و گفت: مدیران شهرستان باید حداکثر بهره را از ظرفیت رسانه ها برای بیان و تشریح خدمات نظام به مردم ببرند. ضمن آنکه مدیران باید به رسانه‌ها به عنوان نمایندگان افکار عمومی پاسخگو باشند. در فرمانداری سمنان نیز همه همت خود را به کار می‌گیریم تا به وظیفه ذاتی خود در پاسخگویی به مردم و رسانه‌ها عمل کنیم.

مبارزه با ویژه‌خواری و فساد به مدد "رسانه‌ها"

فخری از رسانه‌ها به عنوان ابزاری مهم و موثر در مقابله و مبارزه با رانت‌خواری و فساد نام برد و گفت: یکی از نگرانی‌ها در این بخش وجود ویژه‌خواری، فساد، رانتخواری و..است و رسانه‌ها با کمک به ایجاد شفافیت و مبارزه با فساد می‌توانند نقش مهم و اساسی در این حوزه داشته باشند و از این رو فرمانداری سمنان از همکاری با رسانه‌های استان و شهرستان استقبال می‌کند.

وی با بیان اینکه باید با کمک رسانه‌ها به ایجاد امید و نشاط در جامعه کمک کنیم خاطرنشان کرد: متاسفانه یکی از ضعف‌های جدی مدیران در استان، رسانه‌ای نبودن است این در حالی است که بستر رسانه فرصت مناسبی برای اقناع مردم و افکار عمومی است لذا مدیران شهرستان علاوه بر پاسخگویی به مردم و رسانه‌ها باید به بهترین شکل از این ظرفیت برای امیدآفرینی و بیان و تبیین خدمات دولت که همان خدمات نظام است، بهره بگیرند.
این مدیر مسوول با بیان اینکه بسیاری از مدیران در شهرستان ها در حوزه رسانه‌ای خوب عمل نمی کنند اضافه کرد: متاسفانه برخی از مدیران در این بخش پاسخگویی مناسب، ضعف‌هایی دارند و شوربختانه معمولا این ضعف‌ها در سال آخر کاری دولت‌ها در مدیران نمایان‌تر نیز می‌شود لذا انتظار داریم که مدیران شهرستان به درستی پاسخگوی رسانه‌ها که نمایندگان مردم‌اند باشند و از طریق گفت‌وگو با رسانه‌ها و نشست‌های خبری اثربخشی خود در کرسی مدیریت و خدمات دستگاه خود را به مردم گزارش دهند.

وی تبیین خدمات نظام در این شرایط را ضروری‌تر از گذشته ارزیابی و تصریح کرد: در این شرایط که رسانه‌ها، شبکه‌های ماهواره‌ای و اجتماعی وابسته به دشمنان نظام همه توان و همت خود را بکار می‌گیرند تا اعتماد مردم را سست و آنها را از نظام اسلامی ناامید کنند، همه ما مدیران وظیفه داریم با بیان خدمات نظام به امید و نشاط در جامعه کمک کنیم.

افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌هایی با اعتبار 507 میلیارد تومانی در سمنان

فرماندار مرکز استان با اشاره به پروژه‌های دهه فجر شهرستان سمنان گفت: همزمان با دهه مبارکه فجر 77 پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتباری 507 میلیارد تومانی در مرکز استان افتتاح و یا عملیات اجرایی آن کلید خورده است.

وی با بیان اینکه 49 پروژه از این پروژه ها، عمرانی هستند افزود: برای بهره‌برداری از این طرح‌های عمرانی افزون بر 113 میلیارد تومان هزینه شده است.

فخری با بیان اینکه در مجموع در دهه فجر 63 طرح عمرانی و اقتصادی در سمنان به بهره‌برداری رسید افزود: 14 پروژه از این طرح‌ها، پروژه‌های اقتصادی بودند که روز گذشته از سوی چهار دستگاه اجرایی و در نخستین روز دهه فجر به دلیل مشکلات ناشی از کرونا به صورت متمرکز افتتاح شدند .

وی با اشاره به کلنگ‌زنی تعدادی پروژه در مرکز استان خاطرنشان کرد: همچنین همزمان با این ایام خجسته عملیات اجرایی 14 طرح عمرانی و اقتصادی نیز در این شهرستان آغاز شد.

پیشرفت فیزیکی 85درصد فاضلاب شهری سمنان

فرماندار سمنان در بخش دیگری از سخنان خود به معضل کم‌آبی در سمنان پرداخت و گفت: یکی از برنامه‌های ما در این بخش پیگیری جدی‌تر پروژه فاضلاب شهری سمنان است که 85درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

فخری بر لزوم تسریع در این پروژه مهم تاکید و اظهار کرد: در حال حاضر از هفت چاه که حدودا 140 لیتر برثانیه دبی دارند، در بخش فضای سبز استفاده می‌شود این در حالی است که با پساب شهری می‌توان همه نیازهای آبی شهرستان در حوزه فضای سبز را مرتفع کرد و از آب این چاه‌ها در شرایط پیک مصرف آب در بخش شرب و یا در شرایط دیگر در بخش صنعت استفاده کرد که می‌تواند کمک به سزایی به اشتغالزایی در بخش صنعت کمک کند.

وی با تقدیر از پیگیری‌های نماینده سمنان در بحث سد فینسک گفت: خوشبختانه نماینده مردم با جدیت و حساسیت هم سد فینسک و هم پروژه انتقال آب خزر به کویر مرکزی را دنبال می‌کند که انتظار می‌رود دیگر نمایندگان استان در گونه طرح‌ها همراهی و همکاری بیشتری دراشته باشند.

فرماندار سمنان از وجود نیروی انسانی کارآمد به عنوان الزامات اجرایی شدن هر برنامه‌ای دانست و بیان کرد: خوشبختانه فرمانداری سمنان از نیروی انسانی کارآمد و خوبی برخوردار است. فرمانداری مرکز استان هم از بنیه کارشناسی قوی و مناسب و هم از نیروی انسانی کارآمد و متعهد برخوردار است.

وی بر لزوم توجه به شایسته‌سالاری در انتصاب‌ها تاکید و خاطرنشان کرد: بر این باور هستیم که عدم توجه به شایستگان و عدم شایسته‌سالاری در انتصاب‌ها به مثابه هدر دادن منابع است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.