• جمعه / ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۰
  • دسته‌بندی: ایسنا+
  • کد خبر: 99112417629
  • خبرنگار : 71245

سرگذشت تلخ دو بیمار در بیمارستانی مشهور

سرگذشت تلخ دو بیمار در بیمارستانی مشهور

فرزند یک بیمار ۶۸ ساله که در پی کارگذاری اشتباه یک شنت در مغزش جان باخته و همچنین فرزند بیماری دیگر که بعد از چند روز سرگردانی در بخش کرونای بیمارستان فوت کرده، به روایت سرگذشت تلخ پدران خود پرداختند.

«مسعود» به ایسنا می‌گوید: اواسط سال گذشته بدلیل اختلال در راه‌رفتن و حافظه، پدرم را نزد یک پزشک متخصص بردم که پس از معاینه و چند مرحله مختلف انجام آزمایش‌های فنی اعلام کرد نیاز به کارگذاری شنت مغزی توسط یک جراح مغز و اعصاب است. برای همین پدرم را به یکی از بیمارستان‌های مشهور تهران و نزد یکی از پزشکان جراح آن بیمارستان بردم تا با نامه دکتر متخصص، این عمل انجام شود.

او ادامه می‌دهد: مهرماه سال قبل نهایتا عمل شنت‌گذاری انجام و پنج روز بعد پدرم از بیمارستان مرخص شد اما چند روز بعد با بازگشت علایم سابق و حتی شدیدتر، با شماره‌ای که توسط جراح برای مواقع اضطراری در اختیارمان بود تماس گرفتیم و منشی، حرف‌های ما را به پزشک منتقل کرد. پزشک جراح گفت چیز مهمی نیست و کاملا طبیعی است. بعد هم گفت همینطور بماند تا چند روز دیگر که نوبت معاینه اول است بررسی کنم.

مسعود می‌گوید: روز معاینه که پدرم را به بیمارستان بردیم، با واقعیتی تلخ مواجه شدیم. پزشک جراح گفت متاسفانه اشتباهی رخ داده و باید سریعا بصورت اورژانسی شنت را از سر خارج کنیم. سپس در تماس با دستیار خود گفت بیماری که در جریان کارش هستی آمده، شما شنت را خارج کن چون من عازم سفر خارج هستم و نمی‌توانم حضور داشته باشم. بعد هم بابت این موضوع عذرخواهی کرد و حلالیت طلبید!

او ادامه می‌دهد: وقتی پرس و جو کردیم مشخص شد که شنت تأمین‌شده برای این عمل از نوع دیگری غیر از آن چیزی بوده که پزشک جراح در نسخه دستور داده و بجای شنت مغزی، شنت کمری تامین و جاگذاری شده است!

مسعود با بیان اینکه در این پروسه، پیمانکار تأمین‌کننده، مسئول مربوطه در اتاق عمل که شنت را تحویل گرفته و پزشک جراح مقصر بوده‌اند، می‌افزاید: ما که از این اتفاق شوکه شده بودیم، نمی‌دانستیم دقیقا چه کاری از دستمان برمی‌آید. پزشک گفت دو بار دیگر باید جراحی انجام شود تا یک بار شنت اشتباه را بصورت اورژانسی خارج کنند و بعد از یک ماه، شنت دیگری مطابق همان نسخه اول که مناسب بیمار بوده است، جاگذاری شود.

مسعود ادامه می‌دهد: واقعا چاره دیگری جز پذیرش دستور پزشک نداشتیم چون هیچ جراح دیگری با توجه به شرایط پیش‌آمده حاضر به پذیرش و اصلاح کار جراح قبلی نبود. نهایتا پدرم برای بار دوم زیر تیغ جراحی رفت و شنت خارج شد و بعد از یک ماه هم برای عمل سوم مطابق همان نسخه قبلی، شنت صحیح تهیه و مجددا شنت‌گذاری انجام شد ولی از عمل دوم به بعد، پدرم روز به روز اندام و اعضای بدنش یکی پس از دیگری از کار افتاد و در نهایت هم با از کار افتادن ریه بر اثر ایست تنفسی ناشی از فشار بالای مغز (براساس گزارش کالبدشکافی) جان باخت.

او درباره اقدامات خود پس از این اتفاق نیز می‌گوید: با توجه به اینکه خود پزشک صراحتا به اشتباه در کارگذاری شنت اقرار کرده بود، شکایتی را در خود بیمارستان تنظیم کردیم که معاونت درمان بیمارستان در پاسخ، ضمن عذرخواهی گفت بیمارستان بدلیل اشتباه صورت‌گرفته هیچگونه هزینه‌ای از شما یا بیمه تکمیلی شما در عمل دوم و سوم دریافت نمی‌کند و تنها هزینه بیمه تامین اجتماعی را برای دو عمل اضافه منظور می‌کنیم. از آنجا که رسیدگی بیشتر در اختیار بیمارستان نبود، بابت قصور عوامل دخیل در این اتفاق از شرکت تأمین‌کننده تجهیزات پزشکی تا خود پزشک، به دادسرای جرایم پزشکی مراجعه و شکایتی را تقدیم مقام قضایی کردیم.

مسعود که در حال حاضر با گذشت بیش از یک سال از درگذشت پدرش همچنان پیگیر این پرونده است، با اشاره به نظریه کارشناسی کمیسیون سه‌نفره اظهار می‌کند: این کمیسیون، مجموعا ۱۴ درصد تقصیر را متوجه دو نفر از عوامل این ماجرا دانست و زمانی که به این نظریه اعتراض کردیم، کمیسیون پنج‌نفره همین میزان تقصیر را هم نپذیرفت و عوامل دخیل را بکلی مبری از قصور اعلام کرد.

او که حالا به نظریه این کمیسیون نیز اعتراض کرده و منتظر تشکیل جلسه کمیسیون هفت‌نفره و ارائه توضیحات لازم است، می‌گوید: من در جلسه این کمیسیون یک سوال پرسیدم که البته هنوز هم کسی به این سوالم پاسخ نداده است. سوال من این بود که آیا خود این پزشکان راضی می‌شوند عزیزشان، سه بار - که البته دوبار آن هم بخاطر اشتباه کادر درمان بوده - تحت عمل جراحی سنگینی مثل جراحی مربوط به مغز قرار بگیرد؟ آیا چنین تعدد عمل اضافه‌ای برای یک شخص ۶۸ ساله یا دیگران اساسا قابل تحمل است؟

مسعود می‌گوید: برای من و خانواده‌ام تنها چیزی که اهمیت داشت جان پدرم بود که از دست رفت و حتی اگر همه عوامل این حادثه هم محکوم شوند، پدرم زنده نمی‌شود اما در حال حاضر تنها انگیزه‌ام از پیگیری این پرونده آن است که جان عزیزان مردم بخاطر برخی اشتباهات جبران‌ناپذیر در معرض خطر قرار نگیرد و کسانی که با سلامتی مردم سر و کار دارند بدانند که مسئولیت سنگینی بر عهده‌شان است.

او می‌افزاید: از طرفی مردم باید هوشیار باشند که شهرت بیمارستان، ضامن جان عزیزانشان نیست و نهایت پاسخی که بابت اعتراض خانواده بیمار می‌دهند این است که «برو هر جا دلت می‌خواهد شکایت کن» چون می‌دانند کسانی که باید درباره کار آنان به مرجع قضایی نظر کارشناسی بدهند هم‌صنف و همکار خودشان هستند و همین موضوع نوعی پشت‌گرمی برایشان ایجاد می‌کند.

مسعود در پایان خاطرنشان می‌کند: در این ایام که مدافعان سلامت، جان خودشان را کف دستشان گذاشته‌اند و واقعا برای نجات مردم فداکاری می‌کنند، دور از انصاف است که عده‌ای پزشک با بی مبالاتی و بی‌مسئولیتی خود تمام زحمات همکاران خود را در کادر درمان تحت‌الشعاع قرار دهند و چهره پزشکان و عوامل بهداشت و درمان کشور را مخدوش کنند. ما هم فقط منتظر نظر مرجع قضایی هستیم تا ببینم واقعا قرار است عدالت اجرا شود یا چون طرف شکایت پزشک است و همکارانش باید درباره او نظر بدهند، این پرونده هم می‌رود کنار سایر پرونده‌های بی‌نتیجه قصور پزشکی.

اما «وحید» هم تجربه دیگری را از همین بیمارستان روایت می‌کند؛ سرگذشت تلخ پدری که جان باخت و آخرش هم نفهمیدند کرونا داشته یا نداشته: بیشتر از ۶ ماه پیش پدرم را به دلیل تهوع خونی و با دستور اورژانس به بیمارستان بردیم. همان اول، اسکن ریه انجام شد و گفتند کرونا ندارد بلکه مشکل گوارشی است.

او ادامه می‌دهد: در بخش پست سی‌سی‌یو اعلام کردند باید اندوسکوپی یا کلونوسکوپی انجام شود. روز پنجم یا ششم بعد از کلی آزمایش و ... به بخش گوارش منتقل شد و با وجود شدت ضعف جسمانی که داشت، اندوسکوپی انجام شد و گفتند مشکل گوارشی ندارد!

وحید می‌افزاید: همان شب پزشک متخصص آمد و گفت علائم بیمار بشدت به کرونا شبیه است و باید در بخش کرونا بستری شود. گفتم اسکن ریه‌اش مشکلی را نشان نداده و اکسیژن خونش هم که خوب است. تست پی‌سی‌آر هم که نگرفتید. چطور با قاطعیت می‌گویید کرونا دارد؟ بدون اینکه به این سوال‌ها پاسخی بدهد، گفت قطعا کروناست و باید به بخش کرونا منتقل شود.

او با بیان اینکه پدرم به بخش کرونا منتقل شد و به ما هم اجازه نمی‌دادند که پیش او بمانیم، اظهار می‌کند: از فردای آن شب افتادیم دنبال داروهای کرونا. تست پی‌سی‌آر گرفتند و بعد از دو روز هم زنگ زدند گفتند پدرتان فوت کرده است. جواب پی‌سی‌آر هم همان روز فوتش آمد که منفی بود!

وحید می‌گوید: وقتی با برادرم رفتیم پیکر پدرم را از سردخانه بیمارستان تحویل بگیریم، فردی که آنجا بود نه ماسک داشت و نه تجهیزات خاصی. به من گفت بیا کمک کن جنازه را ببریم. من تعجب کردم چون اگر پدرم واقعا کرونا داشت، چرا باید به همین راحتی به همراه بیمار می‌گفتند برای جابجایی جنازه کمک کن؟ اصلا چرا خود متصدی آنجا ماسک نداشت؟ مگر کرونا به سرعت منتقل نمی‌شود؟ از طرف دیگر، اگر پدرم کرونا داشت چرا تدفین او طبق پروتکل انجام نشد؟

او به پیگیری‌ها و اعتراض‌هایش هم اشاره می‌کند: پرونده را به هر پزشکی نشان دادیم گفت مگر می‌شود ریه بیمار سالم باشد، اکسیژن خونش ۹۵ درصد باشد، تست پی‌سی‌آر هم منفی باشد اما کرونا داشته باشد؟ از طرفی، من و خانواده‌ام دائم پیش پدرم بودیم؛ پس چرا هیچکدام از ما مبتلا نشدیم؟ واقعا آخر هم نفهمیدیم که پدرم کرونا داشت یا نه. اگر مبتلا به کرونا بود، چرا از روز اول وارد فاز درمان کرونا نشدند؟ اگر هم کرونا نداشت که چرا بخش کرونا بردند و داروهای کرونا دادند؟ من چیزی از پزشکی نمی‌دانم اما از کجا معلوم که همان داروها باعث ایست قلبی‌اش نشده باشد و هزار سوال دیگر که الان نزدیک هفت ماه است مثل خوره به جان من و خانواده‌ام افتاده است.

وحید درباره شکایت از بیمارستان و پزشک هم می‌گوید: خود پزشکانی که بعد از فوت پدرم با آنها مشورت کردم، ‌گفتند شکایت فایده‌ای ندارد. راست هم می‌گفتند چون پدر من که دیگر زنده نمی‌شد و با رفت و آمد به دادگاه، سلامتی سایر اعضای خانواده‌ام هم در این شرایط کرونایی به خطر می‌افتاد.

او هم البته منکر زحمات بخش عمده پزشکان و اعضای کادر درمان نیست اما می‌گوید: شما تصور کنید وقتی در این بیمارستان مجهز و مشهور پایتخت چنین اتفاقاتی می‌افتد، در جاهای دیگری که امکانات خیلی کمتری دارند و از طرفی مردم هم آنقدرها پیگیر قضیه نیستند، چه بلایی سر بیمار و خانواده‌اش می‌آید. دقیقا برای همین است که همیشه می‌گویند خدا هیچکس را گرفتار بیمارستان نکند. نه بخاطر بیماری و درد بلکه بخاطر همین اتفاقات تلخ که هیچوقت هم جبران نمی‌شوند.

به گزارش ایسنا، تمامی اسناد مربوط به ادعاهای مطرح‌شده در این دو گفت‌وگو جهت ارائه به وزارت بهداشت، سازمان تامین اجتماعی و سایر مراجع ذیربط، موجود و قابل ارائه است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۱۱:۳۷

حداقل نام جراح و بیمارستان را ذکر کنید تا مردم در مراجعه بیشتر حواسشان را جمع کنند! قبلا نام‌ها را ذکر می کردند.

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۱۲:۰۰

اعدام هر دو پزشک تنها راه حل! جدی گفتم. شما چین رو نگاه کن. اصلا چیزی به نام فساد و از زیر کار دررفتن و... وجود نداره.

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۱۲:۳۸

به راستی زمان پیشگیری از بروز این دست فجایع، کی فراخواهد رسید؟ پیشگیری از وقوع جرایم پزشکی و در نظر گرفتن اقدامات بازدارنده به سهولت قابل تدارک و انجام‌شدنی است اما لازمه آن وجود اراده‌ای جدی برای پایان دادن به این وقایع بی‌اندازه دردناک و غم‌انگیز است.

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۱۳:۱۴

این موضوع میتواند نتیجه خیلی چیز ها باشه

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۶ ۰۹:۵۲

واقعا

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۱۳:۱۵

خدا لعنت کنه کسانی رو که جلوی اعلام حقیقت می ایستند

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۱۳:۵۱

محض رضا خدا ایسنا اشتباهات و قصورات پزشکی رو جدی پیگیری کنید واقعا با جون آدما خیلی راحت دارن بازی میکنن و کسی هم پاسخگو نیست و شکایت هم دیگه آدم مرده که زنده نمیشه !!

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۱۵:۱۲

اسم بیمارستان را بگویید تا مردم مراجعه نکنند

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۱۶:۳۴

متاسفانه نظام پزشکی تمام‌قد حمایتگر این جنایت‌هاست.

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۱۸:۵۲

سلام. برادر بنده هم با پای خودش به بیمارستان مراجعه کرد و بعدظهر به رحمت خدا رفت. هیچ کسی نیز پاسخگو نبود و پیگری بی نتیجه. متاسفانه در ایران بیمارستان و کادر آن می دانند که هر کاری کنند لازم به پاسخگویی نیست.

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۲۱:۰۲

خدا بیامرزه؛ خدا به بازماندگان صبر بده

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۲۱:۲۹

اینجا انسانیت نیست

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۲۲:۰۹

مایه ی تأسف است. تنها چیزی که ارزش نداره جان آدم هاست اگه به اندازه خردلی قانون اجرایی وجود داشت فجایع انسانی به این شکل اتفاق نمی افتاد

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۲۲:۳۰

جدی بگیرید شکایت کنید تا تکرار نشه واسه بدبختی دیگه ممنون

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۲۳:۲۳

لطفاً اسم بیمارستان رو بگید

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۲۲:۵۴

با سلام متاسفانه برخی بیمارستانها و جراحها خیلی وقته معامله گر هستن. عملهای الکی داروهای گران الکی زدو بند با داروخانه ها این یک قلم هستش برای خودم پیش امده ولی من جایی شانس اوردم که داداشم پزشک هستش با او تماس گرفتم و در جریان قرار دادم که گفت نکن این کار رو بچه رو بردار بیا پیش خودم الکی و دروغ یک جراح بخاطر ده ملیون پول ۷ سال پیش میخواست بچه ۲ ساله منو زیر تیغ جراحی ببره که اول خدا و دوم عموی پسرم اگر پزشک نبود خدا میداند چه بلایی سر بچه دو ساله من می امد ولی بعدش خوب از خجالت پزشک جراح درامدیم که او باشد از این غلط‌ها نکند و از شهر ما شبانه رفت و دیگه برنگشت

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۲۳:۰۴

لطفا نام بیمارستان و دکتر متخلف را ذکر کنید جان آدمها بیشتر از حفظ نام بیمارستان ارزش داره البته اینقدر پزشکها کوتاهی میکنن .پدر و مادر من هم با پای خودشان بیمارستان رفتن و فوت شدن .اینجور پزشکها باید اعدام بشن

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۰۶:۴۶

سلام اگر بخواهید لیستی از بیمارستانهایی که مثل آب خوردن آدم ها را به سردخانه میبرند بی علت و باعلت وونوقت باید اسم تمام بیمارستانها را به جز دو سه تا را بنویسید این رسم تمام بیمارستانهاست که هیچ تعهدی نسبت به سلامت بیمار ندارند

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۲۳:۰۹

خداوند رفتگانتان را بیامرزد. متاسفانه در مملکت ما طوری شده که بی ارزش ترین چیز شده جان آدما. چیزهای دیگه که جای خود دارن. واقعا جای تاسف داره

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۲۳:۳۰

پسر منم و۸سال پیش موقع زایمان دستش‌راکشیدن وعصب‌‌‌.کتف‌ وبازو و آرنج ومچ دست را کشیدن و موقع ترخیص گفتن هیچ مشکلی نداره ولی الان ده سالش دستش مشکل داره دستم بجایی بند نیست و همیشه به بچه ام نگاه می کنم نفرین می کنم وهمین بلا رو سر خودشون بیاره سر عزیزانشون

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۲۳:۳۵

نمیخوام تعمیم بدم به همه پزشکان میدونم پزشک خوب و شریف کم‌نداریم ولی خیلیهاشون واقعا بیزینس من شدن و بیشتر به فکر کاسبی هستن تا جون مردم

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۲۳:۳۷

ازقدیم درست گفتند که سروکارتون به بیمارستان ودوا ودکتر نیفته به خاطر همین عدم تشخیص ها وبی سوادی ها ودلسوزی نکردن بعضی دکترهاست کاش خودشان را جای مریض میگذاشتند انوقت کمی مطالعه می‌کردند وفقط فکر جمع آوری مال وثروت نبودند

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۰۰:۰۱

متاسفانه پدرم منهم بعلت کرونا با پای خودش رفت بیمارستان نه رسیدگی بود نه حتی اکسیژن رو کنترل میکردن بعدهم بخاطر داروها بدنش ورم کرد و خبر دادن فوت شده

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۱۰:۳۳

سلام پدر من ۳ روز در بیمارستان بود تست کرونا منفی روز چهارم فوت کرد تو پرونده زدن کرونا الکی چون میکن هر چقدر بیمارستان کرونا بزن پول بیشتری به بیمارستان میدن

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۱۵:۱۵

شاید خیلی از افرادی ک مرگشان رو کرونا اعلام میکنن بابت همین اشتباه ها فوت میشن

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۲۳:۴۹

خداوند هیچ بیماری را گرفتاره بیمارستان نکند

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۲۳:۴۹

اگر پزشکان یا عوامل دیگر مقصر باشند بطور قطع و یقین در دادگاه عدل الهی محاکمه خواهند شد خداوند به بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل عنایت فرماید

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۲۳:۵۱

سلام دقیقا همین اتفاق برای پدرم عزیزم افتاد تو بیمارستان و مطمئن هستیم کرونا نداشت پدرم را کشتن و تهمت کرونا زدن و هیچ کدام عوامل بیمارستان پروتکل های بهداشتی تا بهشت زهرا را که اگر کرونا بود رعایت نکردن چون خودشان میدانستند کرونای در کار نبود خدا لعنت کنه پدرم رو کشتند

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۰۰:۰۰

واقعادردناکه انشالله که پیگیری ها نتیجه بخش بوده وازتکرارحوادثی اینچنینی جلوگیری شود

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۰۰:۱۷

انشالله سزای کارشونو بزودی میبینند

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۰۰:۳۸

وقتی مدرک خریدنی باشه دیگرازعلم ودانش خبری نیست

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۰۰:۴۶

پدر من هم به دست یکی از همین دکترها از دست رفت خدا عذابش رو زیاد کنه توی بیمارستان یکی به ما گفت الان شکایت کنید به هیچ جا نمیرسید پدرتون رو هم کالبد شکافی میکنن عذاب وجدان میشه براتون هیچ کس حریف دکترا نمیشه همه هوای هم رو دارن چون ممکنه برای همشون پیش بیاد ما هم سپردیم به خدا الهی همیشه چشماشون گریون باشه با همه پولی که در میارن البته دکتر انسان هم داریم که خدا خیر بده

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۰۱:۰۸

سلام و عرض تسلیت به این دوخانواده بزرگوار و داغدار . انسانیت حکم میکند که هردو شما خانواده اسم بیمارستان و اسم هردو پزشک رابگویید تا با داغهای بعدی بعضی عزیزان دیگر شما مدیون عزیزی دیگر نشوید سپاسگزارم

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۰۱:۲۵

باید به صراحت اسم پزشک و بیمارستان عنوان بشه که امثال این به ظاهر متخصص ابروی کادر درمان زحمت کش را زیر سوال میبرند.

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۰۱:۳۱

ای بابا من ک تمام عمرم توبیمارستان ها بخاطر مریضی های اطرافیلنم وخودم گذشت تواین همه سال فهمیدم ک بیشتر اشتباهات توبیمارستان های خصوصی ونیمه خصوصی صورت میگیره بیشترعمل هاشون الکی برای مردم میتراشند .موقع عمل کوارش مریضم دکترزیبایی فرستاده بودن ک بخاطر این بارعاو بارها دوباره مریضم بستری شد .خدالعنتشون کنه ک باجان من با زندکی مردم اینجور بخاطرپول بیشتر بازی میکنن .پول مامردم بمونه توگلوشون

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۰۲:۱۰

لعنت ب هرچی دکتره از خدا بی خبره همینجوری با جون پدرای ما بازی میکننن ک ماها امثال ماها بی پدر میشن. لعنت ب هرچی دکتر پرستاره ک با پارتی استخدام شدن. امیدوارم ب درد ماها دچار بشین ببینن ماها چی میکشیم.

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۰۲:۲۰

لعنت به هر کس که با جون مردم بازی میکنه مفت مفت از بین میبره مردمو ...با پای خودشون میرن دکتر و با ملافه سفید میان بیرون ...البته کم نداریم دکتر کار بلد و دلسوز ولی لعنت ب دکترای عشق پول

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۰۲:۴۹

دوستان عزیز لطفا نام بیمارستان و نام دکتر(قصاب) رو بنویسید که هر که خواست بره بیمارستان بدونه کجا باید بره

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۰۳:۲۴

خدالعنت کنداون دکترهاراکه باعث مرگ دوپدربزرگ وارشدند

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۰۶:۴۸

ای کاش یه مرد بود و جلو این جنایتکاران را می گرفت، اینها بیشتر دنبال تجارت هستند تا طبابت

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۰۸:۳۳

پزشکان را به حفظ شرافت، وفاداری به سوگند پزشکی به ویژه مقدم داشتن سلامت و بهبود بیمار را بر منافع مادی، رعایت قانون کشور به خصوص در مورد مالیات و مطالعه طب اسلامی توصیه می کنم. متاسفانه کم سوادی و مادی گرایی در موضوعی که با جان مردم ارتباط دارد عارضه جدی و گسترده ای است اما همه پزشکان این طور نیستند از ایسنا خواهش می کنم این موضوع را پیگیر باشد

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۰۹:۰۹

پزشکی دیگه تخریب شده حالا شما دوتا داستان از سعید و وحید هم بهش اضافه کن. هیچ وقت ندیدم یک خبر از جراحی های فوق العاده سنگین که انجام شده بزارید. و اینو هم بدونید که بخاطر جراحان ماهر ایرانی بیماران زیادی از کشورهای دیگه میان ایران و جراحی میشن...

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۰۹:۴۴

پدربزرگ منم رفت بیمارستان دیگه برنگشت فوت کردند شب قبلش همه مون باش حرف زدیم صبح دایی ام رفت گفتند فوت کرده اند بر اساس ایست قبلی منم هنوز باور نمیشه حالش خیلی خوب قرار بود به زودی مرخص شه توی بخش کرونا بود دوروز رفت بیمارستان

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۰۹:۵۳

در هر حال، پزشکان بعد از خدا، ناجی ما در لحظات سختن. اونارو تضعیف کنیم دیگه آدم باهوش نمیره پزشکی بخونه

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۱۰:۰۳

من هم مادرم عمل آب مروارید چشم انجام داد که بر اثر اشتباه دکتر و کادر اتاق عمل متاسفانه مادر من چشمش آلوده به نوعی قارچ شد که باعث شد دیدش را از دست بدهد که دکترهای دیگر همه گفتند به خاطر اشتباهی که در اتاق عمل رخ داده این قارچ وارد چشم شده که با سر و صدای من در مرکز چشم پزشکی هلال احمر واقع در تهران پارس یکی از دکترها به من گفت اگه شکایت هم کنی من خودم عضو کمیسیون پزشکی هستم و پرونده ات را رد می کنم

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۱۰:۱۰

پولدارند و پول قدرت میاره توی خبرنگار هم ترسو هستی چرا اسم پزشک و بیمارستان رو اعلام نمیکنی ؟فقط چون مخاطب جمع کنی موضوع رو بیان میکنی ولی جرات اعلام اسم مجرم و مکان جرم رو نداری

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۱۰:۱۸

من هم یک روز مامانمو بردم بیمارستان معروف مشهد و گفتم حالات روحی وحرکتی مامان خیلی ضعیف شده صحبت کردنش احتمالا سکته مغزی کرده پزشک کشیک مارو راهی خونه کرد ومامان مو قبول نکردن بستری نکردن تا قضیه پیگیری بشه حتی یک عکس سیتی اسکن ننوشتن تا اینکه ما آمدیم خونه و صبح یک طرف بدن مادرم فلج شد و بعد که رفتیم همون بیمارستان مامانو قبول کردن خدا لعنتشون کنه که اینطور با سهل انگاری باعث صدمه رسوندن به عزیزان ما می شن

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۱۰:۲۱

روح هر دوشون شاد درست پدر من هم بر ماجرای وحید گذشت که پدرمو پنج ماه از دست دادم بر اثر بی دقتی و غیر اصول پرو تکل های بهداشتی الان در میان مانیست درست عین جریان پدر وحید تا الانشم نفهمیدیم که آیا پدرم کرونا داشت ویا نه

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۱۰:۲۴

در کشور ما جان آدم هاانقدر بی ارزشه که بسیاری از پزشکان با آزمون و خطاو بازی با جان بیماران معروف و ماهر میشن و جالبه که بعد از اون کار رو به دستیاران می سپرن و یادشون میره پیشرفتشو ن به خاطر پاسخگو نبودن سیستم پزشکی و بی پناه بودن و ناچاری بیمارانشون هست. تبدیل پزشکی به تجارت و افتخار به پیشرفت ستم بزرگیست که نه هنره ونه افتخاری داره. البته هستند بسیار پزشکان با سوادو فرشته صفت که از جان عزیز خود برای خدمت به همنوع می گذرند. آنگونه که در ایام کرونا دیدیم و می بینیم.

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۱۱:۲۳

کدوم خطاکار مجازات شده این دومی باشه.... دندانپزشکی که به جای دندان نیش دندان عقلو عصب کشی میکنه.... واقعا واسه مردمم متأسفم که چنین کشوری داریم.... روزی 50 یا 60 نفر رو ویزیت میکنن حتی آزمایش رو کامل نمیخونن.... قسم پزشکی چی شد....

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۱۱:۳۹

منم مادر بخاطر خطای پزشکی و یه انژیو ساده از دنیا رفت هیچ وقت از پزشک خطاکار نمیگذرم سر عزیزاش بیاد😭

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۱۳:۰۱

هر کس هز کاری میخواد میکنه و بعد میدونه با پروسه شکایت و دادگاه به هیچ جایی نمیرسه.هر کس در هر شغلی هرجایی به هر دلیلی هرکار دلش میخواد میکنه میکشه میزنه و میدونه قانونی وجود نداره. پلیس میاد از متهم شکایت میکنی میگه برو خودت بگیرش.از کادر درمان شکایت میکنی میگه هر کار دلت میخواد بکن.از فروشنده اینترنتی شکایت میکنی میگه برو هرکار دلت میخواد بکن.هرجا شکایتت به جایی نمیرسه

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۱۶:۵۳

ایسنا باید هم نام دکتر و هم نام بیمارستان را افشا نماید تا مردم از این به بعد نه نزد آن دکتر بروند نه بیمارستان ایسنا اگر افشاگری نکند در واقع دارد به مردم ظلم می کند

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۱۸:۵۶

فقط نباید گرفتار بیمارستان بشی درد این دو عزیز کسی میفهمه که درد کشیده باشه ...

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۱۹:۳۴

داداشمو داشتند می‌کشتند خودم با آمبولانس خصوصی با رضایت خودم در بدترین شرایط ریسک کردم جابجاش کردم.

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۶ ۰۲:۲۹

بله وقتی با پول وپارتی پزشک شوند ماجرا همین است

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۶ ۱۰:۳۳

عجب تفکری!!!! چون شخصی رو نجات داده این اجازه رو داره که نسبت به جون شخص دیگه ای بی مسئولیت باشه؟؟؟!!! پزشک خوب که تو این دوران کرونا جون خودشو فدا کرده کم نداریم ولی شما حق نداری به مردم مثله یه کیلو میوه که توش سالم و خراب هست نگاه کنی نعوذبالله شما خدایی؟؟؟

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۷ ۰۶:۴۹

دوستان محترم ایسنا،ویرایش با سانسور کاملا متفاوت است.لطفا نظر بنده را یا به طور کامل درج کنید یا کلا حذف کنید و من بعد هم اگر از به کاربردن کلمه سانسور خجالت میکشید یا بیمناک هستید،از کلماتی همچون حذف استفاده کنید تا مخاطب در تعامل با شما آگاهانه تر اقدام کند.متشکرم

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۷ ۱۲:۳۳

برچسب کرونا دلیلی شده برای طفره رفتن از مشکل اصلی بیماران خصوصا سالمند و تست بیمار و اطرافیان منفی هم بشه میگن کاذبه و تجویز داروهایی که خود باعث مرگ بیمار میشه

avatar
۱۳۹۹-۱۱-۲۹ ۰۶:۰۹

ایسنا هم که نام بیمارستان را ذکر نمی‌کند در جنایتشان شریک است

avatar
۱۳۹۹-۱۲-۰۲ ۰۸:۳۶

ایکاش فکری هم به گرفتن زیر میزی توسط برخی پزشک ها بشود.