• شنبه / ۲ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۵:۲۲
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 99120201006
  • خبرنگار : 71381

پربازدیدترین اخبار سیاسی دوم اسفند ایسنا

پربازدیدترین اخبار سیاسی دوم اسفند ایسنا

اذعان وزیرخارجه آمریکا به شکست فشار حداکثری علیه ایران/ هشدار رییس جمهور برای پیشگیری از دور چهارم کرونا/ تحلیلی از اقدامات اخیر آمریکا در برابر ایران و برجام/ متن مصوبه کمیسیون تلفیق درباره بودجه ١۴٠٠ و... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می‌توانید آنها را در این گزارش مرور کنید.

اذعان وزیرخارجه آمریکا به شکست فشار حداکثری علیه ایران

به گزارش ایسنا، اعتراف وزیر امورخارجه آمریکا به شکست سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران در صدر اخبار پرمخاطب قرار گرفت.

آنتونی بلینکن با بیان اینکه سیاست فشار حداکثری علیه ایران شکست خورده است، بار دیگر گفت که اگر تهران به اجرای کامل تعهداتش به برجام بازگردد، واشنگتن نیز همان کار را خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: سپس آمریکا با سایر کشورها برای مواجهه با دیگر مسائل مرتبط با ایران، شامل نفوذ این کشور در منطقه و موشک های بالستیک آن همکاری خواهد کرد.

اقدامات اخیر آمریکا می‌تواند سرآغاز فرایند جدیدی برای احیای برجام باشد

تحلیل یک کارشناس ارشد مسائل بین الملل درباره اقدامات اخیر آمریکا در برابر ایران و برجام هم از دیگر اخبار پربازدید بود.

 رضا نصری با بیان این که سه اقدام اخیر آمریکا در برابر ایران و برجام را صرفا نمادین نمی‌دانم، گفت: پذیرش دعوت اروپا از سوی آمریکا به انجام گفت‌وگوهای برجامی با ایران می‌تواند سرآغاز یک فرایند جدید برای احیای توافق هسته‌ای باشد.

بدون راستی‌آزمایی، هر امضایی برای بازگشت به برجام بی‌اعتبار است

تاکید نماینده ایران در سازمان ملل بر ضرورت راستی آزمایی لغو تحریم ها از سوی آمریکا هم از اخبار مورد توجه مخاطبان بود.

مجید تخت روانچی گفت: در ارتباط با لغو تحریم‌هایی که باید آمریکایی‌ها انجام بدهند، ما باید به‌عنوان کشور ذی‌نفع راستی‌آزمایی کنیم؛ یعنی اگر آمریکایی‌ها می‌گویند ما تحریم نفت یا پتروشیمی ایران را برداشتیم، ما نمی‌توانیم فقط به امضای یک نامه یا اعلام موضع رضایت بدهیم.

بایدن برجام را اجرا نمی‌کند

در همین رابطه محمد مرندی، کارشناس مسایل بین الملل گفت: از آنجایی که سیاست ها و رفتار ترامپ احمقانه بوده است تصور بر این است که هر کس جای او بیاید خوب است اما معتقدم بایدن بنا ندارد برجام را اجرا کند.

مصوبه " قطع اجرای پروتکل الحاقی" نشان می‌دهد صبر ایران تمام شده است

یک کارشناس مسایل بین الملل گفت: نباید ترس از طرف های غربی و اقدامات بین المللی موجب شود که از فعالیت های صلح آمیز هسته ای خود بازبمانیم.

فواد ایزدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آمادگی ایران برای قطع همکاری داوطلبانه در اجرای پروتکل الحاقی اظهار کرد: این اقدام ایران در چارچوب کاهش تعهدات برجامی و ذیل این توافق انجام می شود. اگر طرف مقابل به تعهداتش عمل نکند ایران حق دارد تعهدات خود را کاهش دهد. ایران عضو معاهده ان پی تی است و باید ذیل این معاهده همکاری کند اما پروتکل الحاقی سند دیگری است که لزوما الزامی به اجرای آن نیست و ایران داوطلبانه در چارچوب برجام اجرای آن را پذیرفت.

دیگر اخبار مرتبط را می توانید در لینک های زیر دنبال کنید.

غربی‌ها با شل و سفت کردن تحریم‌ها بدنبال روی کار آمدن جریانی خاص هستند

سیگنال‌های ضعیف تاثیری در رویکرد دیپلماتیک ایران نخواهد داشت

آمریکا بدون قیدوشرط و در اسرع وقت به برجام بازگردد

رویکرد جدید آمریکا؛ ائتلاف‌سازی به جای رفع تحریم‌ها

به تلاش برای عدم فروش سلاح به ایران ادامه می‌دهیم

امکان دستیابی به راه حل دیپلماتیک با ایران وجود دارد

ما به دنبال برداشتن تحریم‌ها هستیم

همواره بر گفتگو بدون پیش شرط تاکید داریم

یم بایدن جسارت تغییر را در سیاست‌هایش ندارد

***

مراقبت کنیم تا دچار موج چهارم نشویم/شرایط عادی و معمولی نیست

هشدار رییس جمهور برای پیشگیری از دور چهارم کرونا از دیگر اخبار پربازدید بود.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی با اشاره به پشت سرگذاشته شدن موج اول، دوم و سوم کرونا گفت: موج سوم موج سختی بود ولی به هر حال عبور کردیم و همه تلاش ما این است که وارد موج چهارم نشویم و امیدوارم موفق شویم تا اینکه در شب عید مردم راحت باشند و بتوانند به زندگی خودشان بپردازند.

وی یادآور شد: ما در مجموع یک سال به یک کلمه رسیدیم و آن این است که برای مقابله با این بیماری باید سبک زندگی تغییر کند. مردم باید بدانند شرایط امروز ما شرایط عادی و معمولی نیست. برای خرید، بازار، مسافرت، آموزش، رفتن به سینما، مراکز مذهبی، مسافرت خارج از کشور، شرایط ما غیر معمول است و در این شرایط ما باید سبک زندگی‌مان را تغییر دهیم.

خبرهای دیگر درباره کرونا را در لینک های زیر بخوانید.

ابراز نگرانی نماینده ساری از سفرهای نوروزی زودهنگام به مازندران

کرونا پیر و جوان نمی‌شناسد/ نباید شرایط را عادی تلقی کرد

***

سه کشور اروپایی بازداشت شهروندان ایرانی را پایان دهند

خبر بعدی،‌ تاکید دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران بر پایان دادن به بازداشت شهروندان ایرانی از سوی سه کشور اروپایی بود.

علی باقری‌کنی از سه کشور اروپایی عضو برجام خواست به "بازداشت خودسرانه" شهروندان ایرانی به اتهام "اقدام قانونی" آنها در نادیده گرفتن "تحریم‌های غیرقانونی" آمریکا پایان دهند.

متن مصوبه کمیسیون تلفیق درباره بودجه ١۴٠٠

با اتمام جلسات کمیسیون تلفیق در روز جمعه، گزارش کمیسیون تلفیق در مورد اصلاحات بودجه سال ۱۴۰۰ دولت، از ساعات اولیه بامداد امروز(شنبه) در سامانه قانونگذاری بارگذاری شد و کمیسیون‌ها و نمایندگان می‌توانند در موارد مشخص شده در سامانه، نسبت به ثبت پیشنهاد اقدام کنند.

این خبر هم مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.

در شفافیت آرا نباید از ترس افراط، تفریط کنیم/ برجام اراده نظام بود

اعلام مخالفت الیاس نادران با کلیات طرح شفافیت آرا نمایندگان، پربازدیدترین خبر بامداد امروز بود.

این نماینده اصولگرای تهران در مجلس می‌گوید: در مورد شفافیت رأی باید منصفانه، متوازن و متعادل برخورد کرد. نباید از ترس افراط، به تفریط بیفتیم و از آن طرف بام به پایین پرت شویم. ما این نگرانی را داریم که افشا نشدن آرای نمایندگان باعث شود رأی واقعی خود را ندهند یا تحت تأثیر جریان خاصی قرار گیرند یا بدهکار مدیر اجرایی شوند ولی علنی کردن رای هم عوارض خود را دارد. عیب دیگر طرح این بود که بیش از حد بزرگ شده بود.

دولت کارآمد وقت مردم را تلف نمی کند/دولت‌ها انتظار فرش قرمز نداشته باشند

تشریح دلایل ناکارآمدی دولت ها توسط سردار حسین دهقان هم از خبرهای مورد توجه مخاطبان بود.

مشاور مقام معظم رهبری در حوزه صنایع دفاعی با بیان اینکه دولت ها تنها نهاد تصمیم گیر در کشور نیستند، گفت: دولت ها نباید انتظار داشته باشند از فرش قرمز رد شوند، بالای تخت بنشینند وهمه مطیع و پیرو آنها باشند. در چنین حالتی دیگرنیازی به دولت نیست؛ چراکه چنین دولتی به جای حل مشکلات کشور به دنبال آقایی بر مردم است.

وی با بیان اینکه دولت کارآمد به وعده های خود به مردم متعهد است و زمانی که از عهده مسئولیتی برنیاید به هیچ عنوان وقت مردم را تلف نمی کند، افزود: اگر دولت در درک وضعیت کشور از مردم یک گام جلوتر نباشد، از جامعه عقب می ماند و به دولتی بی خاصیت و منفعل تبدیل می شود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.