• یکشنبه / ۲۴ تیر ۱۳۹۷ / ۱۷:۵۷
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: Khorasan-Razavi-135529

فرماندار کاشمر:

نگاه‌های محدود کننده در حوزه هنر، موفقیت را به حداقل می‌رساند

نگاه‌های محدود کننده در حوزه هنر، موفقیت را به حداقل می‌رساند
فرماندار کاشمر با اشاره به اینکه نگاه‌های محدود کننده و ترویج این مدل در حوزه هنر موفقیت‌های ما را به حداقل خواهد رساند، از همه مسئولان شهرستان و استان خواست حمایت‌های خود را از هنرمندان به صورت مادی و معنوی دریغ نکنند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدعلی نبی‌پور امروز 24 تیرماه در آئین اختتامیه هفتمین جشنواره منطقه‌ای میثاق که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی و مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور در محل سینما ایران کاشمر برگزار شد، با تقدیر از حضور هنرمندان استان‌های خراسان شمالی، جنوبی، رضوی، سیستان و بلوچستان و یزد جهت حضور در هفتمین جشنواره منطقه‌ای میثاق، افزود: از حضور داوران و هنرمندان که موجب شدند این تجربه گران قیمت را در این شهر رقم بزنیم تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه هنر در طول تاریخ و زندگی بشر از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده است، بیان کرد: انسان از بدو زندگی در زمین با توجه به ذوق و زیبایی که خداوند در نهانش به جا گذاشته به موضوع هنر و زیبایی توجه ویژه‌ای داشته است.

وی با اعلام اینکه زبان هنر برای ابراز مقاصد، اهداف، آرمان‌ها و تبیین دیدگاه‌ها همیشه به کار می‌رفته است، افزود: در دنیای امروز اثرگذاری این موضوع بسیار بیشتر شده است.

فرماندار کاشمر با بیان اینکه امروز زبان هنر برای بشر در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و حتی اقتصادی می‌تواند بسیار اثرات عمیق و گسترده‌ای بگذارد، بیان کرد: در طی چهار دهه از انقلاب هنرمندان برای نشر اهداف، آثار و آرمان‌های انقلاب از هنر اصیل و ارزشی استفاده کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه اگر امروز در عرصه‌های بین المللی و حوزه‌های مختلف از جمله سینما، هنر و ادبیات جایگاهی داریم بدون شک به دلیل ذوق و قریحه زیبای هنرمندان است، افزود: هنرمندان برای دولت و نظام کار بزرگی انجام می‌دهند.

نبی پور  بیان کرد: شاید مسئولان برای انتقال یکی از آموزه‌های این انقلاب به بیرون از مرزها باید هزینه‌های بسیاری کنند اما هنرمندان تئاتر با یک اثر هنری بسیار کوچک و کوتاه تاثیر گذاری بسیار بزرگی از این مباحث داشته و دارند.

وی با اعلام اینکه این برای نظام و دولتمردان بسیار حائز اهمیت است، اظهار کرد: مسئولان باید حمایت‌های لازم را از هنرمندان داشته باشند.

فرماندار کاشمر با اشاره به اینکه هنرمندان در محیطی همانند کاشمر و شهرستان‌های کوچک دیگر استعدادهای بسیار درخشانی دارند که شناخته شده نیستند و به گونه‌ای شاید حمایت نمی‌شوند، عنوان کرد: درخواست تمامی هنرمندان از مسئولان و متولیان دیده شدن و حمایت شدن است.

وی با تاکید براینکه دستگاه‌های متولی باید هنرمندان را کمک کنند، بیان کرد: به رغم فضاهای فیزیکی نامطلوب در شهرستان‌ها اما بسیاری از هنرمندان با حداقل امکانات و مضیقه مالی کارهای بسیار بزرگی را انجام داده اند.

نبی پور با بیان اینکه برای ما بسیار ارزشمند است که در هفتمین جشنواره منطقه‌ای میثاق هنرمندانی از کاشمر شرکت کرده‌اند و حتی اولین کار حرفه‌ای آن‌ها بوده است، اظهار کرد: کمک مادی و معنوی از نیازهای هنرمندان است.

وی با اعلام اینکه باید به هنرمندان اعتماد کنیم، گفت: اگر به هنرمندان اعتماد کنیم بدون شک با قریحه پاک و ذوق سرشارشان کارهای بزرگی ارائه خواهند داد.

فرماندار کاشمر با اشاره به اینکه نگاه‌های محدود کننده و ترویج این مدل در حوزه هنر موفقیت‌های ما را به حداقل خواهد رساند، از همه مسئولان شهرستان و استان خواست حمایت‌های خود را از هنرمندان به صورت مادی و معنوی دریغ نکنند.

وی با بیان اینکه شاید هنرمندان چشم داشت مادی نداشته باشند اما حمایت‌های معنوی و هدایت گرایانه مسئولان حتما موجب پیشرفت‌شان خواهد شد، گفت: هنر تئاتر در منطقه ترشیز کهن از پیشینه بسیار والایی برخوردار است.

نبی پور  در ادامه با اعلام اینکه علاوه قطع کانون‌ها و انجمن‌های فرهنگی و هنری شهرستان کاشمر مورد حمایت خواهند بود، گفت: به هنرمندان قول داده‌ام که از این به بعد وقت بیشتری برایشان بگذاریم و کمک بیشتری بکنیم تا هنر و استعدادهای درخشان این منطقه در حوزه هنری بیشتر جلوه کرده و دیده شوند.

وی با بیان اینکه با کمک به هنرمندان باید کاری کرد تا بتوانیم در سطح ملی فرصت‌های بهتری را برای منطقه و شهرستان ایجاد کنیم، از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و همراهان وی خواست به فضاهای فیزیکی شهرستان توجه بیشتری داشته باشند.

فرماندار کاشمر با اشاره به اینکه برخی از سالن‌های شهرستان فرسوده بوده و نیاز به تعمیرات و تجهیزات جدیدی دارند، اظهار کرد: تکمیل سالن‌ها می‌تواند فرصت‌های بهتری را برای هنرمندان به وجود آورد.

وی همچنین به رغم تمامی مشکلات، محدودیت‌ها از هنرمندان خواست خسته نشوند و به کار خود ادامه دهند.

نبی‌پور با بیان اینکه برای ارتقاء هنر منطقه به سهم خودم تلاش خواهم کرد، گفت: تلاش کرده‌ایم فضایی ایجاد کنیم تا هنرمندان شرکت کننده در هفتمین جشنواره منطقه ای میثاق با خاطره ای خوش منطقه را ترک کرده و در آینده مجدد به این منطقه سفر کنند.

در پایان مراسم ضمن پرهیز از صدور بیانیه توسط هیئت داوران آراء برگزیدگان هفتمین جشنواره منطقه ای میثاق اعلام شد.

براساس رای هیئت داوران در بخش پوستر و بروشور لوح تقدیر به رضا آخوندزاده از مشهد برای نمایش «همه مرد منتظر» اهداء شد، همچنین مرتضی بحرینی به عنوان بخش برگزیده موسیقی برای نمایش «افسانه» از کاشمر معرفی گردید.

در این مراسم همچنین لوح تقدیر جشنواره برای بخش گریم مشترک به نمایش «یک اقلیت زنانه» از مشهد و «افسانه» از کاشمر اهداء شد.

در بخش طراحی لباس، از طراح لباس نمایش «اینجا آدم‌ها» از سیستان و بلوچستان تقدیر و سمیرا معصومی برای نمایش «افسانه» از کاشمر مورد تقدیر قرار گرفت.

براساس آراء هیئت داوران لوح تقدیر طراحی نور به رضا جعفری از نمایش «غشمار» و امیرعباس محمدی برای نمایش «افسانه» تعلق گرفت.

در بخش طراحی صحنه نمایش های «همه مرد منتظر» از مشهد، «افسانه» از کاشمر و «غشمار» از بجنورد به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شدند.

در ادامه هیئت داوران هفتمین جشنواره منطقه‌ای میثاق در بخش بازیگران زن از خانم‌ها تینا گودرزی برای نمایش «گزارش یک اقلیت زنانه» از مشهد، آرزو جعفریان برای نمایش «تست نهایی» و مهلا دهباشیان بازی در نمایش «همه مرد منتظر» تقدیر کردند.

همچنین خانم‌ها پرستش یگانه از نمایش «گزارش یک اقلیت زنانه» از مشهد، آزاده حیدرزاده از نمایش «غشمار» و نادیا راشدی برای بازی در نمایش «افسانه» از کاشمر به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم بخش بازیگری زن معرفی شدند.

در بازیگری مرد نیز به ترتیب مهران محمدزاده از نمایش «هفت سین سال 63» از اسفراین، کوروش دانشور و نصیر برهان زهی مشترکا نمایش «اینجا آدم‌ها» و به طور مشترک آقایان محمد یحیی آبادی برای نمایش «هفت سین سال 63» از اسفراین و احمد خادم از نمایش «تست نهایی» از یزد به عنوان نفرات اول تا سوم بازیگری مرد معرفی شدند.

همچنین سهراب یوسفی برای بازی در نمایش «افسانه» از کاشمر مورد تقدیر هیئت داوران قرار گرفت.
  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.