• چهارشنبه / ۲۷ تیر ۱۳۹۷ / ۱۴:۲۰
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: Khorasan-Razavi-135674

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران:

امروز پرچم بصیرت، دست روحانیت است

امروز پرچم بصیرت، دست روحانیت است
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: امروز پرچم بصیرت دست روحانیت است و باید نسبت به اهداف و نقشه‌های د‌شمن هشیار باشیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت‌السلام و المسلیمن عبدالله حاجی صادقی امروز در اولین دوره همایش تعالی اساتید و نخبگان بسیجی حوزه‌های علمیه استان‌های خراسان رضوی، قم، تهران و اصفهان در مجتمع امامت مشهد، اظهار کرد: قرآن شرط ایمان واقعی و راستی را دو استقامت فکری و استقامت علمی معرفی می‌کند.

وی ادامه داد: استقامت فکری یعنی مراقب باشید که دچار لغزش فکری و ارزشی نشوید. آن استقامتی که خوف و نگرانی را در پی دارد همین دو نوع استقامت است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران افزود: واقعیتی که دشمن همواره به دنبال آن بوده همین دو نوع استقامت است. واقعیت دیگر اینکه جبهه استکبار در انجام این امر خطرناک و ایجاد انحرافات فکری و علمی از انواع اقدامات سخت و نرم فروگذاری نکرده و متاسفانه در برخی موارد پیشروی هم داشته است.

حاجی صادقی عنوان کرد: تاکنون دشمن اقدامات بسیاری انجام داده که شامل تغییر ذائقه فرهنگی بخشی از مردم و تبدیل مطالبات و خواسته‌های ارزشی، معنوی، دینی و اخروی به مطالبات و خواسته‌های دنیوی و مادی است.

وی بیان کرد: اقدام دیگر دشمن تغییر ذائقه سیاسی نخبگان و مسئولین از گفتمان مقاومت به گفتمان سازش و‌ همراهی با جریان سلطه است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران تصریح کرد: اقدام دیگر دشمن این بوده که تقابل اعتقادی را به تقابل در روش تبدیل کنند. وقتی تقابل از اندیشه و اعتقاد به سمت روش‌ها حرکت کند فروکش خواهد کرد.

حاجی صادقی خاطرنشان کرد: قرآن نیز به ما این امر را می‌گوید که امروزه تقابل دشمن با شما بر سر دین است. تلاش برای تضعیف محوریت ولایت و اقتدار‌ زدایی از رهبری از دیگر اهداف دشمن است.

وی اضافه کرد: دشمن متوجه آن شده که راننده جاده هدایت در مسیر خود نمی‌گذارد این انقلاب دچار خروج از جاده شود. 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران اظهار کرد: می‌گویند تاریخ نشان داده که بر ولی خدا هرچند که آن ولی خدا علی بن ابی طالب باشد، ما توانستیم خطوط قرمز علی (ع) را تغییر دهیم. 

حاجی صادقی گفت: بعضی‌ها در دوران حکومت علی (ع) عنوان کردند علی با معاویه کنار بیاید و با آن درگیر نشود، همچنین اعلام کردند خط قرمز من معاویه است اما توانستیم با نفوذ فکری کاری کنیم که علی تن به آتش بس دهد.

وی با بیان اینکه اقدام دیگر دشمن قداست‌زدایی از رهبری است، تصریح کرد: من از حوزه‌های علمیه درخواست دارم که توجه داشته باشید این قداست‌زدایی برای اقتدار‌زدایی از رهبری است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران عنوان کرد: اقدام دیگر دشمن تضعیف اقتدار و عزت ملی در عرصه‌های مختلف است. می‌گویند اگر می‌خواهید انقلاب را بشکنید باید آن را ضعیف کنید.

حاجی صادقی خاطرنشان کرد: علاوه بر این نیز در عرصه‌های نظامی می‌گویند چرا پول‌ها را خرج موشک می‌کنید، در عرصه‌های علمی چرا باید پیشرفت هسته‌ای داشته باشید، جورج بوش جمله‌ای راجع به ایران گفته بود که سلاح هسته‌ای ایران سکولار خطر ندارد اما ایران اسلامی که می‌گویند، دانش پزشکی آن نیز خطرناک است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران تاکید کرد: دشمن به دنبال دو قطبی‌سازی و القا تقابل‌های دروغین مانند یا استقلال یا توسعه، آرمان گرایی یا منافع ملی، انقلابی‌گری یا اعتدال‌گری است.

حاجی صادقی گفت: دشمن به دنبال این است که بگوید رهبری و نهادهای انقلاب یک‌طرف و فلان مسئولین و مردم یک طرف قرار دارند. ما باید مراقب این تقابل‌ها باشیم. 
 
وی اضافه کرد: حمایت از گروه‌ها و جریان‌های غرب‌گرا و در مقابل منزوی کردن جریان انقلابی از اهداف دشمن است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه دشمن به دنبال این بوده که اگر نهاد یا شخصیتی دارای بعدی از انقلاب باشد آن را از بین ببرند، بیان کرد: همچنین با فشارهای عملی مانند تحریم، اغتشاشات، ناراضی کردن مردم، مقابله با نفوذ معنوی انقلاب و هیمنه و عظمت انقلاب اسلامی در منطقه و جهان تاثیرگذار باشند.

حاجی صادقی ادامه داد: حمایت از جریان‌های غرب‌گرا و در مقابل منزوی کردن جریانهای انقلاب هدف دشمن است.

وی تاکید کرد: با توجه به این واقعیت‌ها این سوال مطرح می‌شود که امروز سنگرنشینان خط مقدم دفاع از اسلام ناب یعنی روحانیت چه باید بکنند که برایتان ذکر خواهم کرد همه آن مربوط به امام و رهبری است و ریشه آن در قرآن قرار دارد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران افزود: اقدام اول اعتماد به نفس و خودباوری است، یعنی باور بر اینکه ما می‌توانیم، با بهره‌گیری از ظرفیت‌های معنوی و مادی داخل در مقابل جبهه استکبار بایستیم و همانند گذشته دشمن را به عقب‌نشینی وادار کنیم تا به فرهنگ و گفتمان عمومی تبدیل شود.

حاجی صادقی اظهار کرد: همچنین باید توجه داشته باشیم که انفعال در مقابل جبهه استکبار و ناامیدی و گمان از دست رفتن هر چیزی، بزرگترین فرصت را به دشمن برای ادامه تهاجم‌هایش می‌دهد.

وی تصریح کرد: آمریکا بر این اعتقاد دارد و در خصوص آن کتاب چاپ کردند که هر کشوری که قبول کند تحریم‌ها برای او خطرناک است در واقع نفوذ را پذیرفته است که این خود بزرگترین آسیب برای او محسوب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران بیان کرد: قدم دیگر مجاهدت علمی در پاسخ گویی و رفع و دفع شبهات و القائات فکری جبهه استکبار است، که این مهم با جهاد علمی و اشراف اطلاعاتی حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها برای تقویت مبانی فکری و اعتقادی جبهه انقلاب و انقلابیون به خوبی مقدور است.

حاجی صادقی ادامه داد: حرکت بعد برای رسیدن به اهداف خود، اذعان و باور بر اینکه جبهه استکبار با اصل انقلاب و ملت ایران دشمنی دارد، یعنی باور داشته باشیم در حال حاضر آمریکا همچنان شیطان بزرگ است و نباید به او خوش‌گمان بود و اعتماد کرد.

وی با اشاره به قدم بعد یعنی استقامت فکری و علمی که آن را باید در جامعه نهادینه کنیم، تاکید کرد: قدم دیگر بصیرت و توجه و یقین به اینکه خسارات سازش با مستکبران به مراتب بیشتر از هزینه‌های مقاومت و ایستادگی در برابر مبانی اقتصاد، قرآن و ... است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران اظهار کرد: حرکت دیگر بصیرت‌افزایی نسبت به اهداف و نیرنگ‌های جبهه استکبار است، اضافه کرد: امروز پرچم بصیرت دست روحانیت است و باید نسبت به اهداف و نقشه‌های د‌شمن هوشیار باشیم.

حاجی صادقی افزود: همچنین باید به این توجه داشته باشیم که جنگ و تقابل اصلی دشمن با پایه و اساس انقلاب و اسلام است و موضوعاتی مانند انرژی هسته‌ای، حقوق بشر، حضور ایران در منطقه و امثال آن‌ها بهانه‌ای بیش نیست.

وی بیان کرد: هدف دیگر تلاش علمی و عملی برای تقویت ارکان انقلاب و عناصر ماندگاری آن و ارتقای هوشیاری و آمادگی انقلاب برای مقابله با تهاجم دشمن در داخل بوده که اخیرا افزایش پیدا کرده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران عنوان کرد: قدم دیگر صراحت، شجاعت و قاطعیت در برابر قداست زدایی‌ها و مقابله با انحراف‌ها و فساد جریان‌ها و گروه‌های منفعل بازی خورده و پیاده نظام دشمن در داخل بوده که اخیرا افزایش یافته است. 

حاجی صادقی افزود: قدم مهم دیگر مطالبه گری، خدمت‌رسانی و توجه به حقوق مردم و خواسته‌های به حق آنان و انتظارات رهبرمعظم انقلاب، مسئولین و کارگزاران و منفعل نشدن در برابر دشمنان است.

وی با اشاره به حق مطالبه‌گری خاطرنشان کرد: باید از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، هیات دولت و مدیران اجرایی، قوه قضاییه، مراجع، علما، رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما و از نهادهای انقلابی مطالبه‌گری کنیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: قدم‌های دیگر نیز شامل حمایت، تقویت و سرمایه‌گذاری بر اقتدار علمی، ملی، نظامی، سیاسی و اقتصادی، تقویت و روحیه جهادی، تقویت اصل ولایت مداری، به نمایش گذاشتن عظمت و قدرت نظام اسلامی و گسترش فرهنگ گفتمان بسیجی است.
  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.