• دوشنبه / ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۲:۵۹
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: Khorasan-Razavi-143377

/چهل سالگی انقلاب/

رئیسی: راه عقب‌نشینی دشمن، تسلیم شدن در مقابل او نیست

رئیسی: راه عقب‌نشینی دشمن، تسلیم شدن در مقابل او نیست
تولیت آستان قدس رضوی گفت: بیگانه نه مشکلی را از کسی حل کرده و نه خواهد کرد، چشم دوختن به دستان اروپایی‌ها و به اراده آن‌ها و به اینکه آن‌ها لبخندی و تبسمی داشته باشند، سخت اشتباه است.
 
به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم ابراهیم رئیسی در سخنرانی راهپیمایی 22 بهمن در حرم مطهر رضوی ضمن تسلیت ایام فاطیمه و گرامیداشت یاد و شهدای انقلاب و امام(ره)، اظهار کرد: یوم الله روز جلوه قدرت ذات مقدس حضرت حق از غیر مجرای طبیعی است. همه ایام یوم الله و همه لیالی شب‌های خدا هستند اما یک روز در تاریخ یوم الله می‌شود. دست قدرت لایزال حضرت حق جلوه قدرت پروردگار به صورت معجزه‌آسا آن روز را روز خدا می‌کند یعنی روز جلوه قدرت لایزال حضرت حق بر همه خلایق و عالمیان.
 
وی با اشاره به اینکه روز 22 بهمن 57 نابودی قدرت‌های باطل و حاکمیت حق، یوم الله است، افزود: روز بعثت نبی مکرم اسلام، روز پیروزی عیسی مسیح بر ملحدان، روز پیروزی موسی کلیم بر فرعونیان، روز پیروزی ابراهیم خلیل بر نمرودیان، جلوه‌های قدرت لایزال الهی است. بنای عالم آن است که حق بماند و باطل نماند. بنای عالم بر بقا و پایداری حق است. هاضمه هستی باطل نمی‌پذیرد، همچنان که هاضمه انسان سم و مسمومیت را پذیرا نیست. چگونه باطل که سم باشد در بدن انسان پذیرش ندارد، هاضمه عالم هستی باطل را نمی‌پذیرد.
 
رئیسی با بیان اینکه درست است که چند صباحی باطل وجود دارد اما قرار واقعی عالم هستی از آن حق است، عنوان کرد: قرار است همواره با گردش ایام جریان حق حفظ شود، چگونه هشت سال دفاع مقدس جانانه توسط نیروهای مردمی، انقلابی و مسلح بدون اینکه یک وجب از خاک میهن در اختیار دشمن قرار بگیرد، این جنگ به پیروزی می‌رسد اما ما شاهد هستیم که جریان مدافعان حرم این شهدا از کجا برخواستند، این رویش‌هایی که در پرتوی ولایت ولی و ولایت الهی روییدن گرفت و مدافعان حرم شدند، قرار نیست مدافعان حق و حقیقت افرادی که در مسیر دین از همه هستی خود می‌گذرند، هرگز دچار سستی شوند.
 
تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه در طول  40 سال پیروزی انقلاب، ملت ایران دچار سستی و رخوت نشد، تصریح کرد: ملت ایران در مسیر دفاع از ارزش‌ها و دین در مقابل تمام جریان‌های باطل ایستاد و بزرگ‌ترین معجزه را در مقابل آمریکای جنایتکار به عالم نشان داد. 40 سالگی انقلاب دوره پیری، عقب‌گرد و توقف نیست، دوره نشاط و دوره‌ای برای انقلاب بوده که دوره پختگی و امیدآفرینی است، دوره‌ای که در آن دوره انقلاب اسلامی با حضور ملت بزرگی تاریخ‌ساز و زمانه‌ساز شد و انقلابی اصیل با شعارهایی بلند و ملکوتی را رقم زد. این دوره، دوره درجا زدن و عقب‌گرد نیست بلکه دوره پختگی و نشاط انقلاب اسلامی ما است.
 
وی خطاب به راهپیمایان، گفت: حضور شما اعلام شعارهای انقلاب اسلامی و تاکید بر مبانی و اهداف بلند انقلاب بود. 40 سالگی انقلاب ما را وا می‌دارد که نگاهی کنیم به آنچه در روز 22 بهمن 5 ملت ایران فریاد زدند. شعارها، اصول و مبانی و بنیادهای انقلاب اسلامی را مرور کنیم، آنچه امروز ما بعد از 40 سال باید به عنوان یک نعمت سر بر آستان ربوبی بساییم و از پرودگار تشکر کنیم . نتیجه اتکال به خدا  و اعتماد به نفس را ببینیم. امروز دوست و دشمن معترف بوده که ایران اسلامی کشوری مستقل است.
 
رئیسی ادامه داد: گذشت دورانی که روس‌ها قاجار را سر کار بیاورند و از او حمایت کنند. گذشت زمانی که انگلیس‌ها پهلوی را سر کار بیاورند و از او حمایت کنند. گذشت زمانی که روس‌ها و انگلیس‌ها ایران را بین خود تقسیم کنند. امروز در این 40 ساله ما شاهد هستیم که به اعتراف دوست و دشمن، ایران اسلامی مستقل‌ترین کشور جهان است.
 
تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: امروز دوست و دشمن معترف بوده که ایران کشوری است که مردم‌سالاری دینی را اعلام کرد و در عمل 40 سال به آن پایبند بود. آزادی بیان، فکر و اندیشه، قلم و انتخاب نعمت‌هایی الهی هستند. ملت بزرگ ایران در این 40 سال علیرغم تمام تهدیدها و تحریم‌ها خودباوری خود را نشان داده و اعلام کردند که ما می‌توانیم و جلوه‌هایی از علم و فناوری، نانوتکنولوژی و بسیاری از صنایع در حوزه‌های هوا و فضا و امنیتی را شاهد هستیم.
 
وی اضافه کرد: خودباوری ملی از برکاتی است که از ابتدا شعار انقلاب اسلامی بود. اعتماد به نفس، اجرای عدالت و اجرای احکام شریعت نیز از دیگر موارد است که در این 40 سال مطلقا اجازه داده نخواهد شد که یک قانون در پارلمان و مجلس بر خلاف شرع تصویب شود. مردم استقلال، آزادی و جمهوری مبتنی بر احکام شریعت و اسلام خواستند. امروز این نعمت‌هایی است که پرودگار مرحمت کرده و ما شکرگزار او هستیم.
 
رئیسی با بیان اینکه کارهای بسیاری در این کشور به برکت انقلاب انجام شد، عنوان کرد: زیرساخت‌های بسیاری ایجاد شد. هیچ کس امروز نمی‌تواند منکر شود که ما در شهر و روستا شاهد آبادانی و عمران هستیم. چهره شهرها و روستاهای ما با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست. کار بسیار شده است، جهاد و تلاش برای حفظ انقلاب صورت گرفته، جهاد در مقابل کسانی که اول انقلاب دم از تجزیه می‌ز‌دند، جهاد در مقابل تجزیه‌طلبان و تروریست‌هایی که 17 هزار نفر از مردم مسلمان را به خاک و خون کشیدند و جهاد در حوزه جهاد سازندگی، علمی و فکری انجام شده است.
 
تولیت آستان قدس رضوی گفت: مجاهدان ما در عرصه نبرد با دشمنان هشت سال جهاد کردند. در مقابل فتنه داعش مجاهدانه ایستادند. امروز جهاد علمی و اقتصادی در دستور کار است. مسئولان و دولتمردان و همه باید بدانیم، راه برون‌رفت از مشکلات در این کشور، مشکلات دشمن‌ساخته یا مشکلات محصول بی‌تدبیری‌ها، همه با جهاد علمی و اقتصادی امکان‌پذیر است. در پرتوی جهاد علمی و اقتصادی ما راه حل مشکلات را در دستان توانای ملت بزرگ ایران و جوانان می‌دانیم. بیگانه نه مشکلی را از کسی حل کرده و نه خواهد کرد. چشم دوختن به دستان اروپایی‌ها و به اراده آن‌ها و به اینکه آن‌ها لبخندی و تبسمی داشته باشند، سخت اشتباه است.
 
وی افزود: ما تجربه کردیم 40 سال توانایی در دست توانای جوانان برومند ایران اسلامی است و جوانان به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، مشکل نیستند، بلکه راه حل مشکل در کشور هستند. ما امروز رفع این مشکلات را در دستان توانای جوانان و ملت ایران می‌دانیم. امروز هیچ کس در کشور، منطقه و جهان نمی‌تواند عزت و اقتدار ایران اسلامی را منکر شود. مقتدرترین و عزتمندترین کشور به برکت خون شهیدان است. این عزت، اقتدار و افتخار سرمایه بزرگ ملی است و باید این سرمایه را با همه وجود حفظ کرد.
 
رئیسی خاطرنشان کرد: هشت سال جنگ تحمیلی علیه ما هیچ دستاوردی برای دشمن نداشت. سال‌ها جنگ نرم، رسانه‌ای و امپراطوری خبری دشمن علیه ملت ایران کار پیش نبرد. امروز جنگ سومی را آغاز کردند که تلفیقی از جنگ سخت و نرم یعنی فشار آوردن بر ملت ایران است که می‌خواهند ملت را با فشار آوردن وادار به تسلیم کنند.
 
تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه راه عقب‌نشینی دشمن، تسلیم شدن در مقابل او نیست، تصریح کرد: به این دلیل که دشمن ما دشمنی است که هرگز دست از دشمنی بر نخواهد داشت و به پیمان‌های او اعتمادی نیست، زیرا قرآن می‌فرماید که آن‌ها میثاق ندارند و به عهد خود پایبند نیستند، ما به آن‌ها بی‌اعتمادیم و تنها راهکار در مقابل دشمن، ایستادگی و مقاومت بوده و این سیگنال، شاخص و علامت بسیار مهمی است که به دشمن داده می‌شود.
 
وی ادامه داد: برخی بیان می‌کنند که اگر بخواهیم در این پیمان‌ها بهانه دست دشمن ندهیم باید این قراردادها و کنوانسیون‌ها را امضا کنیم. چه کسی تضمین می‌کند که اگر امضا شد، بهانه دشمن تمام شود؟ مگر مساله هسته‌ای بهانه دشمن نبود؟ بعد از آن مساله موشکی و حقوق بشر را مطرح کردند. چه کسی تضمین می‌کند دشمن با بهانه کردن مسائل بعد همچنان به دشمنی خود ادامه ندهد؟ بیان می‌کنند ما تضمین نمی‌کنیم که با امضای آن‌ها مشکلات اقتصادی حل شود، اگر قرار است حل نشود، قرار است امضای آن‌ها چه ثمره‌ای برای ملت ایران داشته باشد؟
 
رئیسی اضافه کرد: باید افرادی که این کنوانسیون‌ها را دنبال می‌کنند و می‌گویند با پیش‌شرط تضمین می‌کنیم که شرط‌های ایران عملی شود، سوال ما این است که ما قانون داخلی تصویب کردیم، در قانون داخلی آمده که در قانون مبارزه با تروریسم، سازمان‌های آزادی‎بخش مستثنی هستند که برای رهایی از ظلم و ستم در کشور خود قیام کنند.
 
تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد:  FATF اطلاعیه و بیانیه داد که ما این پیش‌شرط را نمی‌پذیریم و بیان کردند که در قانون داخلی باید این قید را حذف کنید. دولت پیشنهاد و مجلس اصلاح کرد، اینگونه که اگر بر اساس قانون اساسی و مصادیقی که شورای عالی امنیت ملی تعیین می‌کند، جریان‌هایی مصوب شد، آن‌ها استثنا هستند.FATF بیانیه بعدی را داد که اعلام کردیم نباید هیچ قید و شریط در قانون داخلی بخورد.
 
وی افزود: ما به همه دست اندرکاران به نام انقلاب اسلامی برای حفظ انقلاب و ارزش‌های آن عرض می‌کنیم که باید در این موارد با دقت و حفظ مصالح نظام و ارزش‌های اسلامی وارد شد به نحوی که ملت ایران برخلاف آنچه تاکنون روشش بوده، اگر خواسته به دشمن اعلام کند، حفظ موضع، اقتدار، مقاومت و ایستادگی را اعلام کرده و این برای ما روشن است. تنها راه برای سیگنال دادن به اروپایی‌ها و آمریکای‌ها حفظ اقتدار، نظام و موقعیت انقلاب اسلامی است.
 
رئیسی با اشاره به حضور جوانان و نوجوانان در راهپیمایی، گفت: جوانان و نوجوانان نسل سوم و چهارم انقلاب هستند و دشمن تصور می‌کرد که نسل سوم و چهارم انقلابی نباشند اما این نسل نشان دادند که از نسل اول کمتر نیستند بلکه بصیرت، در صحنه بودن و اقتدار و عزت‌آفرینی آن‌ها به مراتب برتر است و در این عرصه حضور پررنگ و با معنایی داشتند.
  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.