• سه‌شنبه / ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۶:۳۵
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: Khorasan-Razavi-143408

واکنش سرپرست هیات والیبال خراسان رضوی به انتقادات قوچان‌نژاد:

پیام باشگاه نیست و حتی یک توپ ندارد/ شکل مدیریت پیام اشتباه است

پیام باشگاه نیست و حتی یک توپ ندارد/ شکل مدیریت پیام اشتباه است
سرپرست هیات والیبال خراسان می‌گوید: تیم پیام از خودش چه دارد؟ حضور تیم‌هایی نظیر ثامن‌الحجج و میزان از خراسان در لیگ برتر والیبال، چه سودی برای والیبال استان داشت؟

مهدی نیکویی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص انتقادات جبار قوچان‌نژاد مبنی بر عدم حمایت هیات والیبال خراسان رضوی از تیم پیام مشهد اظهار کرد: مواردی که جبار قوچان‌نژاد پس از بازی مقابل عقاب نهاجا به آن اشاره کرد، صحیح نیست. هیات والیبال استان وظیفه‌‌ای در خصوص تیم‌داری ندارد، اما از نماینده‌های خراسان رضوی در لیگ برتر حمایت می‌کند. از روز نخست تمام امکانات هیات را در اختیار تیم پیام قرار داده‌ و سالن مهران را نیز در بهترین زمان ممکن به این تیم اختصاص دادیم و تمام وظایف‌مان نسبت به سالن از جمله نظافت را هم انجام داده‌ایم.

وی افزود: تیم پیام مشهد نیز در قبال این خدمات وظایفی داشته‌‌است. پیام باید ۲ درصد از رقم قرارداد‌هایی که بین این باشگاه و کادرفنی و بازیکنان منعقد شده به هیات والیبال بدهد. تیم پیام علاوه بر اینکه لیستی از قرارداد‌های عوامل این تیم به هیات تحویل نداده، حتی تاکنون یک ریال هم پرداخت نکرده‌است. از روز نخست بر اساس تعامل پیش رفته‌ایم و حتی در ابتدای فصل، برگه‌های سفیدامضای قرارداد بازیکنان این تیم را امضا کردیم تا در فدراسیون و سازمان لیگ به مشکل نخورند. با فدراسیون در تماسم و می‎‌دانیم که حتی 8 درصد حق فدراسیون والیبال را هم تاکنون پرداخت نکرده‌اند.

سرپرست هیات والیبال خراسان رضوی تصریح کرد: طبق روال سال‌های گذشته، تیم‌‌های لیگ برتری برای استفاده از سالن مهران باید هر ساعت صد هزار تومان پرداخت می‌کردند، اما تا کنون هیچ مبلغی در این خصوص به هیات والیبال استان پرداخت نشده‌است.

نیکویی در خصوص درآمدزایی هیات والیبال از سالن مهران گفت: به جز تیم پیام سایر تیم‌هایی که با هیات والیبال استان قراردارند، در سایر ساعاتی که سالن را اجاره کرده‌اند، قراردشان را پرداخت می‌کنند. رقمی که از اجاره سالن دریافت می‌شود برای تمام هزینه‌های این سالن جوابگو نیست، اما با توجه به حمایتی که هیات از مسابقات مختلف استانی دارد مبلغی دریافت نمی‌کند. از تیم پیام هم در این خصوص حمایت کرده‌ایم و سالن را نظافت شده در اختیارشان قرار داده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه تیم پیام موظف است هزینه اجاره سالن مهران را بپردازد تایید کرد: تیمی که با بازیکنانش سه تا چهار میلیارد قرارداد دارد، چرا نباید هزینه سالن را بپردازد؟ طبق قانون فدراسیون، تیم‌های لیگ برتری که از امکانات هیات استانی استفاده می‌کنند باید هزینه آن را پرداخت کنند. این جزو قانون است و تیم پیام تا کنون خلاف قانون عمل کرده و حتی یک ریال هم پرداخت نکرده است.

سرپرست هیات والیبال ادامه داد: نمی‌دانم چرا تیم پیام چنین توقعاتی دارد. در کنار موارد قانونی که تیم پیام باید هزینه‌‌های آن را پرداخت می‌کرد، ۲۰ میلیون تومانی که به دستور اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی به تیم پیام کمک کرده‌ام، همچنان پرداخت نشده است.

نیکویی با اشاره به عدم حضورش در مسابقات پیام در سالن مهران یادآور شد: تمام مسابقات پیام را از نزدیک و در بین هواداران یا جایگاه ویژه تماشا کرده‌ام، اما متاسفانه به دلیل رفتار‌های غیر اخلاقی که در جریان مسابقات به وجود ‌آمد، برایم تماشای مسابقه از نزدیک سخت بود. لیدر تیم پیام به دلیل همین موضوعات محروم شد. نوع مدیریت تیم پیام اشتباه است و باعث به وجود آمدن بی‌اخلاقی در جامعه می‌شود.  تیم پیام دو بار مورد مواخذه فدراسیون والیبال قرار گرفته که در پی اتفاقات، بازیکنانش، هواداران و یا لیدر این باشگاه محروم شدند.

وی در خصوص واکنش هیات والیبال استان در مواجهه با احکام کمیته انضباطی فدراسیون علیه تیم پیام، گفت: مواردی که فدراسیون در کمیته انضباطی تشخیص داده کاملا تایید شده است. در سالن حضور داشتم و از نزدیک شاهد اتفاقات ناشایستی که رخ داد بودم. وقتی اتفاقات غیر اخلاقی رخ داده، چرا باید به فدراسیون نامه بزنم؟

سرپرست هیات والیبال خراسان رضوی افزود: از لحاظ کار مدیریتی، جواب دادن به اظهارات آقایان را اشتباه می‌دانم. گزارش کار هیات والیبال خراسان رضوی در روز‌های آتی اعلام خواهد شد و شاهد خواهید بود که علی‌رغم اینکه حتی یک ریال کمک مالی از سوی فدراسیون و اداره ورزش‌و‌جوانان خراسان رضوی صورت نگرفته اما در ۶ ماه اخیر توانسته‌ایم هیات را بچرخانیم. در این مدت در لیگ برتر، لیگ دسته یک، مسابقات خارج از استانی و ... شرکت کردیم. کلاس‌های آموزشی مربیگری و داوری داشته‌ایم. برای نخستین بار در هیات والیبال استان برای ۶ ماهه دوم سال ۹۷ برنامه داشتیم و به تمام برنامه‌هایمان بدون هیچ کمک مالی عمل کردیم.

نیکویی در پاسخ به این سوال که برخی از افراد معتقدند سرپرست هیات والیبال در محل هیات حضور ندارد، گفت: این دسته از آقایان به دنبال قانون‌های مدیریتی عهد بوق هستند که رییس هیات باید ساعت کاری مشخصی داشته باشد. با توجه به نیرو‌هایی که به کار گرفتم و انجام شدن تمام کارهای هیات، خود را یک مدیر امروزی می‌دانم، در حدی که وقتی تیم پیام نامه‌ای می‌زد و تقاضایی داشت، کمتر از یک ساعت کارش حل می‌شد. نیازی نیست همیشه در محل هیات حضور داشته باشم.

وی در خصوص از کار افتادن اسکوربرد سالن مهران پس از بازسازی این سالن در تعطیلات نیم فصل خاطرنشان کرد: اگر  اسکوربرد سالن مهران با مشکل مواجه شده و هیات اقدامی برای اسکوربرد این سالن انجام نداده، اشکال از هیات والیبال استان است.

سرپرست هیات والیبال خراسان که برای ریاست هیات والیبال خراسان خاطرنشان کرد: تا کنون برنامه‌هایم کامل اجرا شده‌است. معتقدم که حضور نماینده استان در بالاترین سطح رقابت‌های والیبال کشور، موجب پیشرفت والیبال می‌شود، اما باید تیمی در لیگ حضور یابد که زیر ساخت داشته باشد. پیام باشگاه نیست و حتی یک توپ هم ندارد، آنها تمام امکاناتشان را از هیات استان دارند.

نیکویی در پاسخ به این سوال که چه برنامه‌ای برای فراهم کردن زیرساخت‌های مورد نیاز تیمی لیگ برتری دارد، گفت: مشروح برنامه‌هایم را در زمان انتخابات خواهم گفت، اما برای این کار باید از پایه شروع کنیم. بازدید‌هایی که از کانون‌های استعدادیابی اقایان و بانوان داشته‌ام و می‌دانم که خراسان استعدادهای فراوانی دارد، اما در دوره‌های گذشته مدیران در خصوص استعدادیابی عملکرد بسیار ضعیفی داشته‌اند. استعدادهای خراسان رضوی با توجه به سوء مدیریتی که بوده از استان خارج شده‌اند و در سایر استان‌ها بازی می‌کنند.

وی ادامه داد: به جای اینکه ۷۰۰ میلیون به بازیکن غیربومی بپردازیم، چرا همین رقم را برای ترمیم ورزش استان هزینه نکنیم؟ هرچند در تیم پیام چندین بازیکن بومی نیز حضور دارند، اما هدف و برنامه‌ام برای ادامه فعالیت هیات استان اصلاح زیرساخت‌های والیبال خراسان است.

سرپرست هیات والیبال تاکید کرد: چرا زیرساخت‌های والیبال استان در یکی دو سال آینده فراهم نشود؟ مگر تیم کاله با چه بازیکنانی در لیگ شرکت می‌کند؟ تمام بازیکنان این تیم را افراد جوان تشکیل داده‌اند، در حالی که تیم پیام از بازیکنانی نامی و برتر کشور استفاده می‌کند. جذب بازیکن گران‌ قیمت و مطرح کشوری که نامش باشگاه‌داری نیست. تیم پیام از خودش چه چیزی دارد؟ باشگاهی باید در لیگ برتر تیم دهد که یک سال در لیگ پایینتر کار کرده باشد.  مگر تیم‌داری ثامن‌الحجج و میزان چه نتیجه‌ای برای والیبال خراسان به همراه داشت؟ پیام در سال جاری اگر رتبه‌ای هم کسب کند چه سودی برای والیبال خراسان دارد؟

نیکویی با اشاره به بعد اجتماعی تیم‌داری در لیگ برتر عنوان کرد: در بعد اجتماعی باید در زمینه‌‌های تربیت مربی و ورزشکار دقت شود. ایجاد شور و نشاط در سالن مهران یا در سطح شهر ملاک موفقیت محسوب نمی‌شود، بلکه اصلاح رفتار هواداران و ورزشکاران ملاک است که باید مدیریت شود. 
  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.