• دوشنبه / ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۹:۵۸
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: Khorasan-Razavi-143612

در شورای شهر مشهد تصویب شد؛

اصلاح قرارداد پروژه مجتمع مسکونی ارزان قیمت گلشهر

در جلسه امروز شورای شهر مشهد اصلاح قرارداد پروژه مشارکتی مجتمع مسکونی ارزان قیمت گلشهر به تصویب رسید.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان یکی از دستورکارهای پنجاه و یکمین جلسه علنی شورای شهر مشهد که امروز در تالار شهر برگزار شد، در خصوص  اصلاح قرارداد پروژه مشارکتی مجتمع مسکونی ارزان قیمت واقع در انتهای اراضی گلشهر بود که به تصویب رسید.متن این لایحه به شرح ذیل است:

«به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود با عنایت به مصوبه شماره 3/91/1222/ش مورخ 1391/03/23 در خصوص پروژه مشارکتی مجتمع مسکونی ارزان‌قیمت کوثر واقع در انتهای اراضی گلشهر و در راستای اجرای تبصره 2 ماده 7 قرارداد شماره 63412 /21 مورخ 1391/07/4میان شهرداری مشهد و شرکت بتون‌ساز تربت، با توجه به تغییرات ایجاد شده در مفاد قرارداد مذکور، نسبت به اصلاح قرارداد پروژه یاد شده در قالب اصلاحیه قرارداد پیوست و جداول و مستندات مربوط به آن (مهر شده توسط شورای اسلامی شهر) و با رعایت تبصره‌های ذیل اقدام نماید.

تبصره 1- با اعمال تغییرات مذکور در اصلاحیه قرارداد، سهم‌الشرکه شهرداری مشهد مقدس در این پروژه مشارکتی با 0/86 % کاهش، از 22/55% به 21/69% ارزش کل پروژه تغییریافته و سهم‌الشرکه سرمایه‌گذار با 0/86 % افزایش از 77/45% به 78/31% ارزش کل پروژه تغییر می‌یابد. بدیهی است تعیین سهم الشرکه ازعرصه و اعیان پروژه مذکور نیز بر همین مبنا صورت خواهد گرفت.

تبصره 2- براسـاس مواد 6 الی 12 این اصـلاحیه قرارداد، سـرمایه‌گذار پروژه (شرکت بتون‌سـاز تربت) جمعا مبلـغ 2،560،267،762 (دو میلیارد و پانصد و شصـت میلیون و دویست و شصت و هفت هزار و هفتـصد و شصت و دو) ریال از شهرداری مشـهد مقدس طلبکار خواهد شد که پرداخت آن از طریق تهاتر واحدهای سهم شهرداری در این پروژه و در صورت باقی ماندن طلب، از طریق تهاتر در سایر پروژه های مشارکتی شهرداری با سرمایه گذار مزبور براساس ارزیابی و قیمت‌گذاری هیات کارشناسی رسمی دادگستری متشکل از یک نفر کارشناس منتخب شهرداری مشهد مقدس، یک نفر کارشناس منتخب سرمایه‌گذار و یک نفرکارشناس مرضی‌الطرفین، به نرخ سال 1394 انجام خواهد پذیرفت.

تبصره 3- با توجه به اینکه وقوع هزینه‌های مربوط به پروژه در سال‌های مختلف صورت گرفته است، بر اساس توافق طرفین و مفاد این مصوبه، محاسبات و پرداخت بدهی‌ها بر مبنای زمان اتمام قرارداد (سال 1394) انجام خواهد پذیرفت.

تبصره 4- با توجه به تغییرات ایجاد شده در مفاد قرارداد پروژه، در قالب اصلاحیه قرارداد پیوست این مصوبه و ضرورت لحاظ نمودن مفاد آن در خصوص افراز باقیمانده سهم‌الشرکه طرفین، این افراز حداکثر ظرف مدت سه ماه پس از تاریخ ابلاغ قانونی این مصوبه صورت خواهد گرفت.»

مصوبه‌ای در خصوص برنامه زمانی مناقصات

یکی دیگر از دستورکارهای امروز جلسه شورای شهر در خصوص برنامه زمانی مناقصات بود که به تصویب رسید و بر اساس این لایحه «شهرداری مشهد مقدس مکلف است به‌ منظور اجرای به‌ موقع مناقصات، انعقاد پیما‌ن‌ها در زمان مناسب و جلوگیری از افزایش هزینه‌های اقدامات عمرانی، کاهش کیفیت اجرای پروژه‌ها و افزایش شاخص تعدیل آحاد بها دوره اجرای کار، نسبت به اجرایی‌کردن بندها و تبصره‌های زیر اقدام نماید.

 تبصره:عدم اجرای این مصوبه توسط شهرداری به عنوان نقض قوانین و مقررات تلقی شده و به مراجع قانونی رسیدگی به تخلفات منعکس خواهد شد.

1- ارایه گزارش وضعیت عملیاتی‌شدن اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی بصورت ماهیانه همراه با ذکر موارد مرتبط، بصورت حداقلی شامل عنوان پروژه، وضعیت تشریفات معاملات، اعتبار مصوب، واحد بهره‌بردار، واحد مجری، واحد ناظر، وضعیت تأمین اعتبار، وضعیت تخصیص اعتبار، وضعیت پیشرفت فیزیکی، وضعیت تخصیص نقدینگی، وضعیت پیشرفت مالی و دلایل و توضیحات عقب افتادگی پیشرفت فیزیکی از برنامه زمانی پروژه به صورت مستدل.

2- شهرداری مشهد مقدس مکلف است همه ساله جدول اولویت بندی پروژه های عملیاتی شهرداری را در زمان ارائه بودجه سالانه به شورای اسلامی شهر ارائه نماید و درصورت عدم تحقق این موضوع، حداکثر ظرف مدت 10 روز بعد از ابلاغ بودجه سالانه شهرداری، به شورا ارسال شود.

3- چاپ آگهی مناقصه پروژه‌های اولویت‌دار مطابق اولویت‌بندی انجام‌شده و برنامه زمانی شروع پروژه که با کمیسیون تخصصی در بودجه مصوب توافق‌شده است.»

 بتول گندمی، رئیس کمسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد در خصوص این لایحه گفت: عمده اقدامات عمرانی ما در نیمه دوم سال آغاز می‌شوند که در این نیمه، طول روز کوتاهتر است و تغییرات دمایی می‌تواند تاثیر بگذارد و موجب تاخیر شود. در تابستان که هم طول روز خوب است و هم شرایط مناسبی دارد، این اتفاقات رخ نمی‌دهد.

 وی ادامه داد: هدف ما از این مصوبه  این است که  فعالیت عمرانی را از ابتدای سال داشته باشیم. وقتی برای پروژه‌ها در سه ماهه انتهای سال با فوریت می‌خواهد مناقصه  برگزار شود و پیمانکار با فوریت می‌خواهد کار را شروع کند، بعضا به سمتی می‌رود که ما  ترک تشریفات را در یک محدوده زمانی بیشتر می‌توانیم داشته باشیم و از آن طرف کیفیت کاری که در یک بازه زمانی یک ساله انجام می‌شود با کاری که در یک بازه زمانی کوتاه‌تر انجام می‌شود، با هم تفاوت دارد.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.