• چهارشنبه / ۲۸ آبان ۱۳۹۳ / ۱۴:۰۰
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: Khorasan-Razavi-69566

سردار سلامی: امروز آمریکا هزینه می‌کند و ایران منفعت می‌برد

forootan-128

جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران گفت: امروز شرایط طوری شده که آمریکا هزینه می‌کند و ایران منفعت می‌برد.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)- منطقه خراسان، سردار سلامي، صبح امروز 28 آبان ماه در اولين همايش كشوري ويژه فرمانده‌هان بسيج دادگستري‌ها و سازمان‌هاي تابعه قوه قضائيه كه در مجتمع رفاهي ميلاد مشهد برگزار شد، عنوان كرد: مقام معظم رهبري امروز پرچم‌دار عزت، سربلندي، كرامت، ‌اقتدار، ‌آزادي، ‌استقرار و شرافت همه مسلمانان عالم و هواداران نهضت اسلامي به ويژه ملت شريف ايران است.

وي اظهار كرد: تفكر بسيجي پژواك انديشه متعالي و بلند امام راحل(ره) و مقام معظم رهبري است.

سردار سلامي افزود: بسيجيان در دامنه ارتفاعي ايستاده‌اند كه در قله آن ولايت فقيه مانند يك خورشيد درخشان پرتوهاي هدايت‌بخش، الهام‌بخش و سعادت‌آفرين خود را بر جهان اسلام مي‌تاباند.

جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران با بيان اينكه تفكر بسيجي به دنبال احياي انديشه‌هاي اسلامي در جامعه است، خاطرنشان كرد: تفكر بسيجي به عزت مسلمانان فكر مي‌كند، در همه جا در جستجوي حقيقت است و پرچم عدالت‌جويي بر دوش آن‌هاست و در ميدان‌هاي خطر اولين گروهي هستند كه صف مي‌بنندند و راه را براي غلبه بر دشمن و مسلمانان مي‌بندند.

وي ادامه داد: اين‌ها اهل گذشت و نجيب و حامي محرومان هستند تفكر بسيجي تفكر تواضع، خويشتن‌داري و مهرورزي است.

سردار سلامي افزود: انسان‌هاي بسيجي در برابر مومنان احساس ذلت و در مقابل كفار عزيز و قدرتمند هستند همچنين نسبت به كفار سخت‌گير و نسبت به مومنان مهربان و رحيم هستند.

جانشين فرمانده كل سپاه پاسدارن تفكر بسيجي را زيباترين جلوه‌هاي يك انديشه و تفكر دانست و گفت: در صورتي كه اين تفكر در پيكره جامعه بنشيند، جامعه به صلاح، رستگاري و هدايت مي‌رسد، ما با تفكر بسيجي در طول 36 سال توانستيم مقابل بزرگترين قدرت‌هاي جهاني ايستادگي كنيم، مدل تفكر بسيجي مدل استقامت است.

وي اظهار كرد: مدل تفكر بسيجي توانسته ما را در همه بحران‌ها به انواع اشكال متنوع به موفقيت و پيروزي برساند و توانسته آرزوهاي ديرينه دشمنان را قبل از تحقق آن‌ها دفن كند.

سلامي افزود: اين تفكر توانسته به آرمان‌هاي انقلاب جامع عمل بپوشاند، فداكاري، شهادت‌طلبي، جانبازي مختصات اصلي رفتار بسيج در ميدان عمل است.

جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران در خصوص الگوي تفكر و عمل بسيجي گفت:  منطق تكيه بر ارزش‌هاي دين،‌ رعايت حدود و احكام الهي، رعايت حلال و حرام و  عمل صالح از جمله اين الگوهاست.

وي اظهار كرد: امروزه بحث ما در خصوص كاركرد بسيج در قوه قضائيه است، چگونه مي‌توان از طريق بسيج كاركرد اين دستگاه معتبر و نيرومند را در نظام اسلامي بهبود بخشيم؟

سردار سلامي اضافه كرد: خداوند انسان را موجودي اجتماعي آفريده که نمي‌تواند به تنهايي ادامه حيات دهد و قبايل جزئي از خلقت و سرشت جامعه انساني هستند، حيات طيبه انسان در گروي حيات طيبه و محيط اجتماعي اوست و همان‌طور كه انسان داراي روح و جسم و جان است، محيط اجتماعي نيز داراي شاكله جسماني و روحاني است.

جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران گفت: جامعه تركيبي از انسان‌ها و روابط بين آن‌ها و در واقع جامعه يك موجوديت زنده است، بخش اعظمي از هويت فردي انسان‌ها مشتق از هويت اجتماعي است، دين براي شكل‌دادن به هويت فردي و اجتماعي انسان به وجود آمده است.

سردار سلامي با اشاره به اينكه عدالت امري الهي است، افزود: وقتي از جامعه انساني به عنوان يك كل واحد توصيف مي‌كنيم، بايد بدانيم كه جامعه داراي فقير و غني است، چه چيزي محيط اجتماعي را قابل تحمل، امن،‌آرام و مطمئن براي زندگي قرار مي‌دهد؟

جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران اظهار كرد: زماني كه تمام انسان‌ها از قدرت برابر برخوردار باشند عدالت است، عدالت به معناي حق مساوي به همه انسان‌هاست، انسان‌هاي ضعيف در يك جامعه به تنهايي نمي‌توانند از حق خود دفاع كند و انسان‌هاي فقير و ضعيف نيازمند حمايت، قدرت و پشتيباني هستند تا مثل قدرتمندان حق حيات و زندگي داشته باشند.

وي  با اشاره به اينكه عدالت اولين نياز بشر براي بقاء است، ادامه داد: بدون وجود عدالت هيچ نظامي پابرجا باقي نمي‌ماند.

سردار سلامي اظهار كرد: قضات زماني كه مي‌خواهند حكم كنند بايد به عدل قضاوت كنند، عدالت در ديدگاه قرآن طوري است كه حتي بايد با دشمنان نيز با عدالت برخورد كرد و اگر جوامع داراي روح تقوا باشد بايد با عدالت با دشمن برخورد كند.

جانشين فرمانده كل سپاه افزود: قرآن بيان مي‌كند در صورتي كه دشمن به شما تعدي كرد تعدي شما به دشمن مقابل به مثل است، اين‌ها لطافت‌ها و حقايق قرآني است.

وي افزود: بعضي‌ها فكر مي‌كنند كه اجراي عدالت ممكن است نارضايتي بياورند در حالي كه اتفاقا اجراي عدالت عين حيات است، حكم قصاص زندگي ايجاد مي‌كند زيرا در آن شيريني عدالت وجود دارد.

سردار سلامي بهترين صفت‌ پيامبران قضاوت به قسط و عدل است و كاركرد نظام قضايي وقت به عدالت منتهي نمي‌شود بلكه امنيت بزرگترين نتيجه عدالت است.

جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران اظهار كرد: در صورتي كه ما ايمان‌مان را در جامعه اسلامي با لباس ظلم نپوشانيم عدالت داريم و جايي براي اغتشاش روحي يا فيزيكي وجود ندارد.

وي تصريح كرد: سلامت يك نظام اسلامي منوط به دستگاه قضايي است، دستگاه قضايي در صورتي كه  داراي هوشمندي سياسي باشد و تنها خدا را در نظر بگيرد در آن زمان مي‌توان گفت كه پديده‌هاي سياسي نمي‌توانند حقوق مردم را ناديده بگيرند.

سردار سلامي با بيان اينكه نظم محصول عمل دستگاه قضايي است، گفت: زماني كه قانون پياده شود هيچ‌كس حاشيه امني براي عبور از خطوط قرمز در جامعه نداشته باشد هر عملي جاي خود قرار مي‌گيرد و صيانت از آزادي‌هاي اساسي مردم در مدار قانون قرار مي‌گيرد.

جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران يكي از اهداف اصلي قوه قضائيه را تنظيم روابط يك جامعه دانست و عنوان كرد: زماني كه روابط به خوبي در جامعه تنظيم شود جامعه تعادل پيدا مي‌كند و عدالت يعني ساختن يك توازن.

وي تصريح كرد: قضات ارگان نظام قضايي هستند و در همه جهان نگاه وسيعي نسبت به قاضي‌ها وجود دارد، قاضي لولاي يك سيستم و ستون است.

سردار سلامي اظهار كرد: حضرت علي(ع) براي انتخاب قاضي مي فرمايند از ميان مردم بهترين‌ها را به عنوان قاضي انتخاب كنيد كساني كه به دور از روح تطميع‌پذيري و رشوه‌خواري هستند.

جانشين فرمانده كل سپاه افزود: قاضي علاوه بر عدالت و خوش‌ذهن بودن بايد اين ويژگي‌ها را بروز دهند.

 حقوق بشر موضوع منازعه ايران با غرب

سلامي با اشاره به اينكه حقوق بشر موضوع مورد منازعه ايران با غرب است، اظهار كرد: بمب‌ها و سلاح هاي هسته‌اي كشورهاي غربي در جايي از عالم نيست كه به زمين نخورده باشد، تمام دستگاه‌هاي شكنجه عالم را آمريكايي‌ها و اسرائيلي‌ها ساختند، بيشترين زندان‌هاي مخفي را در جهان دارند و غيرانساني‌ترين و بي‌رحمانه‌ترين اقدامات را براي سركوب آزادي‌خواهي جوامع استفاده مي‌كنند.

جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران افزود: بخشش،‌ عدل و صلح در ايران است، ما با مخالفان و ضد انقلابان نظام برخوردي از روي رافت و عدالت اسلامي داريم اما انعكاسش گزارشات بي‌پايه و اساسي است كه نهادهاي حقوق بشري را بي‌اعتبار مي‌كند.

وي تصريح كرد: علاوه برآموزش تربيت نيز مهم است زيرا آموزش  ذهن را مي‌سازد اما تربيت قلب را مي‌سازد، انسان‌ها نه تنها در فضاي دانش و آگاهي بايد شايسته باشد بلكه بايد با قلب خود نيز به آن معتقد باشند.

سردار سلامي با اشاره به اينكه گاهي اوقات گمان مي‌شود متهم شايسته ملامت و پرخاشگري است، افزود: حضرت علي(ع) بر كار نظارت بر قاضيان تاكيد داشتند.

غربي‌ها نمي‌خواهند نظام ما شاهد مثالي باشد براي کشورهای اسلامي

جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران عنوان كرد: دعواي ما با غربي‌ها و دشمنان بزرگ بر سر اين است كه آن‌ها مي‌خواهند از نظام ما يك مدل ناكارآمد، ناموفق و شكست‌خورده بسازند و نمي‌خواهند نظام ما شاهد مثالي باشد براي بلاد اسلامي.

وي ادامه داد: آن‌ها نمي‌توانند ببينند كه يك نظام مقتدر، ‌ايمن، امن، و پيشرفته، عزيز و آسيب‌ناپذير متولد شده، يك چنين مدلي اندام ستمكاران را مي‌لرزاند.

جانشين فرمانده كل سپاه عنوان كرد: امروز دامنه مرزهاي نفوذ اعتقادي،‌ سياسي، فرهنگ مقاومت، ‌ايستادگي و ثبات‌قدم نظام اسلامي به فراتر از مرزهاي ملي فرستاده شده است امروزه دشمن ما مجبور شده است از ميدان برخوردهاي استراتژي به فضاي عملياتي و تاكتيكي تنزل موقعيت دهد.

وي گفت: يك زماني آمريكايي‌ها جنگ‌هاي نيابتي عليه ما راه مي‌انداختند و در حوزه  فتنه داخلي، جنگ خارجي و عمليات رواني نيز اقدام مي‌كردند.

سردار سلامي اضافه كرد: امروزه امريكايي‌ها مجبور شدند قدرتشان را در تمام سرزمين‌هاي اسلامي گسترش دهند و تاكتيكي عمل كنند و در واقع خود را در دسترس قرار دهند.

 امروزه آمريكا هزينه مي‌كند و انقلاب اسلامي منفعت مي‌برد

جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران عنوان كرد: يك زماني بقيه هزينه مي‌كردند و آمريكا منفعت مي‌برد امروزه امريكا هزينه مي‌كند و انقلاب اسلامي منفعت مي‌برد، آمريكايي ها نمي‌توانند در فضايي به جز فضاي تنگ حركت كنند.

وي با بيان اينكه موازنه قدرت در عراق به نفع انقلاب اسلامي دگرگون شد، ادامه داد: تحولات در فضاي سياسي عراق با الهامات انقلاب اسلامي اتفاق مي‌افتد، فضاي امنيتي عراق طوري شده است كه امروزه امريكايي‌ها در عراق كاملا فاقد اراده هستند.

جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران بيان كرد: آنها داعشي را براساس سياست‌هاي تفرقه‌افكنانه بين جهات اساسي، اعتقادي در جهان اسلام به راه مي‌اندازند كه بعد از مدتي كه دشمن معارض خودشان تبديل شد، امروزه حدود عمليات اين گروه به دست انقلاب اسلامي است.

وي اضافه كرد: آمريكا هنوز بزرگترين قدرت نظامي عالم است يعني اگر قدرت نظامي همه عالم را در يك كفه ترازو و قدرت آمريكا را در كفه ديگر بگذاريم برابر خواهد بود، بودجه نظامي همه جهان برابر بودجه نظامي آمريكا براي يك سال است.

سلامي افزود: آمريكايي‌ها داراي قدرت هستند اما توان به كارگيري آن را ندارند و در واقع انقلاب اسلامي فضاي خالي براي به‌كارگيري قدرت امريكا باقي نگذاشته است.

جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران با اشاره به اينكه امروزه امريكايي هاي ابتكار عمل ندارند، ابراز كرد: در جريان آمرلي و جرف‌السخر و داعش كه شيعيان توانستند با يك حركت طوفاني فضاي ارعاب‌آميز را بشكنند و نشان دهند در صورتي كه شيعيان موتور مقاومتشان روشن شود هيچ‌كس نمي‌تواند مقابلشان بياستند.

وي با اشاره به اينكه در جنگ‌هاي عراق نيروهاي عراقي با دادن تلفات بسيار اندك و بسيار سريع توانستند قسمت‌هاي خاك خود را پس بگيرند، ‌اظهار كرد: در آينده نزديك خبرهاي بهتري از عقب‌نشيني سرزمين عراق خواهيد شنيد.

سردار سلامي بيان كرد: آمريكايي‌ها به سوريه و بلاد اسلامي از زاويه خواستگاه‌هاي ژئوپولوتيك رژيم صهيونيستي نگاه مي‌كند و رژيم صهيونيستي دوست دارد كشورهاي اسلامي تجزيه و كوچك شوند.

جانشين فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: آمريكايي‌ها با حمايت مالي و تسليحاتي فوق‌العاده عربستان و قطر و كمك نظامي اردن، تركيه در سوريه آمدند تا آن نظام را ساقط كنند اما امروزه خودشان احساس مي‌كنند، كه نمي‌توانند به يك راهبرد معين براي اهدافشان برسند.

وي افزود: امريكايي‌ها هر كجا با انقلاب اسلامي درگير شدند به بن‌بست خوردند و فرمولي براي خروج از بحران پيدا نكردند.

سردار سلامي به اظهارات نظريه‌پردازان سياست خارجي امريكا اشاره و بيان كرد: آن‌ها عنوان مي‌كنند، از دولت عراق در نبرد با داعش حمايت مي‌كنيم، ما داعش را دوست نداريم اما داعش توسط عربستان حمايت مي‌شود، همان عربستاني كه ما آن را دوست داريم، ما بشار اسد را دوست نداريم و نبرد بر عليه او را دوست داريم، ما ايران را دوست نداريم ولي ايران از دوست عراق در برابر داعش حمايت مي‌كند، برخي از دشمنان ما دوستان ما هستند و برخي از دشمنان ما عليه برخي ديگر از دشمنان ما مي‌جنگنند، دشمناني كه دوست نداريم؛ شكست بخورند.

جانشين فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: اين نظريات نشان‌دهنده تناقص در سياست‌هاي آن‌هاست، زماني كه عقل استراتژيك در يك سيستم سياسي قدرتمند وجود نداشته باشد همه سرمايه‌هاي خود را بي‌مورد هزينه مي‌كند.

وي تصريح كرد: امروزه شيعيان يمن، امنيت روند سياسي و تا حدودي حاكميت را در اختيار دارند، انقلاب اسلامي تمام مسلمانان عالم را زنده كرده است.

سردار سلامي گفت: لبنان لنگرگاه آرامش منطقه توسط حزب‌اللهي است كه سرشاخه شجره طيبه انقفلاب اسلامي و براي اولين بار اولين شكست افسانه‌اي انقلاب را به صهيونيست علي‌رغم حمايت امريكايي‌ها رقم زد.

جانشين فرمانده کل سپاه پاسداران  با اشاره به اينكه انقلاب اسلامي اراده خود را به دشمنان تحميل كرده است، اظهار كرد: انزواي سياسي به مفهومي كه دشمن در نظر دارد منسوخ شده است و عكس آن ترسيم‌گر انقلاب ملت است.

وي افزود: تحريم اقتصادي كه يك ابزار كارآمد غرب است و هر نظامي را مي‌تواند فرونشاند اما در كشور ما در بسياري از جهات نه تنها موجب افت وضعيت اقتصادي كشور ما نشد بلكه به شكوفايي و شناسايي استعداد ما منجر شد.

سردار سلامي با بيان اينكه از مشكلات تحريم اثر تعيين‌كننده‌اي نپذيرفتيم، عنوان كرد: امروزه امنيت داخلي از هر زمان و هر نقطه‌اي درجهان در ايران بيشتر است و مردم ما به حاكميت اعتماد دارند ارزش‌هاي اسلامي و آبروي و عزت مردم در ارتفاع بلندي قرار دارد.

وي گفت: چگونه يك كشور در تحريم و به تعريف غربي‌ها در انزوا مي‌تواند اينطور افتخارات ورزشي بيافريند؟ امروزه اعتماد به نفس به جوانان ما منتقل شده است.

سردار سلامي اضافه كرد: اين چهره يك كشور محاصره در جهان نيست و اين امر نشان‌دهنده اين است كه ما اين محاصره را شكسته‌ايم و همه اين‌ها به بركت تششع و نورانيت حكمت‌ها و تدابيري است كه خداوند از قلب ولي فقيه ما بر زبان وي جاري كرده و بر قلب مردم نشسته كه اين اعتماد باور ايجاد مي‌كند و اين راه ادامه دارد.

جانشين فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: ما از هر زمان ديگري امروز در همه ابعاد قدرتمندتر هستيم نرخ رشد و توسعه قدرت شتاب عجيبي گرفته است.

وي تصريح كرد: امروز هر نقطه‌اي از منافع حياتي دشمنان را بخواهيم در منطقه مورد اصابت قرار مي‌دهيم و هيچ محدوديتي نداريم، پهپادهاي ما تا اهداف ما پيش مي‌روند، موشك‌هاي ما آماده پرواز هستند، پدافندهاي ما آماده شكار نيروهاي هوايي دشمنان هستند.

سردار سلامي اظهار كرد: اين‌ها طليعه‌هاي يك قدرت بزرگ است، قدرت ما قدرت قابل قياسي با گذشته و با دشمنان نيست.

جانشين فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: عمده رضايت‌مندي مردم و اعتماد عمومي به نظام بايد توسط قوه قضائيه تقويت شود.

در پايان اين مراسم لوح تقديري از طرف شوراي عالي فرماندهي بسيج به سردار سلامي تقديم شد.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.