• جمعه / ۲۸ آبان ۱۳۹۵ / ۱۶:۳۴
  • دسته‌بندی: البرز
  • کد خبر: alborz-19119

اربعین نیازمند مدیریت یکپارچه است

11391

امام جمعه کرج به داشتن برنامه مدون برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم اربعین تاکید کرد و گفت: این مراسم بزرگ نیازمند مدیریت یکپارچه است.
به گزارش خبرنگار  ایسنا منطقه البرز، آیت الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی  در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان کرج، با اشاره به روایات مرتبط با اربعین حسینی(ع) گفت: اگر به اربعین اهمیتی داده نمی‌شد، عاشورا زنده نمی‌ماند؛ تکرار اربعین تکرار حوادث و وقایع عاشورا است.
حسینی همدانی با تاکید بر اینکه عاشورا زنده کننده معارف الهی است، گفت: امروز اربعین میعاد سالانه عاشقان حسین (ع) است؛ به طوری که کسانی از قلب اروپا، آمریکا، آفریقا و دیگر کشورهای جهان در این روز خود را به کربلا می‌رسانند.
وی خاطرنشان کرد: راهپیمایی بزرگ اربعین وحدت و قدرت شیعه را بازنشانی می‌کند؛ باید از این ظرفیت بزرگ برای معرفی اسلام به جهان استفاده شود.
حسینی همدانی به داشتن برنامه مدون برای برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم اربعین تاکید کرد و گفت: این مراسم بزرگ نیازمند مدیریت یکپارچه است.
خطیب جمعه کرج اضافه کرد: یکی از ویژگی‌های این حرکت بزرگ وجود ملیت‌های مختلف در کنار همدیگر است که حاوی پیام‌های مهمی است، در این راهپیمایی قلب‌ها به هم نزدیک می‌شود؛ زیرا این مراسم وحدت مسلمانان را بیشتر می‌کند و زمینه ظهور امام عصر را فراهم می‌کند.
نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: اربعین سراسر شور و هیجان و حرکت است و دوره‌ای که آدمی را به تفکر وا می‌دارد که ارتباطش با خداوند چگونه است و در کجا قرار دارد و با مردم چگونه رفتار کنیم. 
وی با تاکید بر اینکه اربعین یک انقلاب بزرگ است، گفت: این حرکت بزرگ وحدت‌بخش، روح و جان انسان را متحول می‌کند تا برای خداوند قیام کنند.
آیت الله حسینی همدانی گفت: اربعین انسان را ظلم‌ستیز و استکبارستیز بار می‌آورد  و روحیه و تفکر انقلابی را در انسان تقویت می‌کند.
نماینده ولی فقیه در استان البرز در بخش دیگری به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با مردم اصفهان اشاره کرد و افزود: ایشان فرمودند دشمن غافل نبوده و نقشه دائمی می‌کشد تا بین مردم و ارزش‌ها فاصله بیندازد.
خطیب جمعه کرج با تاکید بر اینکه دشمن تلاش می‌کند روحیه ایثار و شهادت میان مردم ما از بین برود٬ گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند آثار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل را باید مردم ببینند.
وی با تاکید بر اینکه هشت ماه از سال گذشته و هنوز آثاری از تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دیده نمی‌شود، گفت: در این مدت سمینار و جلسه برگزار شده مسئولان حرف‌هایی زده‌اند ولی آثاری مشخص نیست.
 نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند تحریم‌ها هم اگر لغو شود بدون اقتصاد مقاومتی پیشرفتی نخواهیم داشت.
آیت الله حسینی همدانی لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی را منوط به تلاش مدیران دانست و گفت: مدیران باید به کار جهادی اعتقاد و باور قلبی داشته باشند؛ اگر مدیری به نظام و مبانی انقلاب اعتقاد نداشته باشد قطعا کاری پیش نخواهد رفت و اگر بتوانند حتی چوب لای چرخ خواهند گذاشت.
وی در بخش دیگری گفت: مکرر گفته شده کسانی که با اصول نظام زاویه دارند نباید در مسند امور باشند؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند حتی کسانی که در جریان فتنه ساکت بودند حرکتی نکردند و میان‌دار بودند به دشمن کمک کرده‌اند.
خطیب جمعه کرج اضافه کرد: عده‌ای حامی فتنه‌گران می‌گویند نمی‌شود قابلیت افراد را نادیده گرفت و می‌خواهند با انواع حیل بر خلاف بیانات رهبری درباره فتنه عمل کنند.
حسینی همدانی به یکی دیگر از بیانات رهبر معظم انقلاب در این خصوص اشاره کرد و گفت: ایشان بر تقویت هر چه بیشتر روحیه انقلابی در میان مردم به ویژه جوانان تاکید دارند.
وی تصریح کرد: اگر روحیه انقلابی از بین برود فساد جامعه را پر می‌کند. در حال حاضر عده‌ای نسبت به این موضوع هشدار می‌دهند ولی گوشی بدهکار نیست.
نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: می‌بینیم در برهه‌ای از زمان به یکی که حقوق یک ماهه وی شاید معادل یک سال برخی از کارمندان است، نشان لیاقت می‌دهند، دیگری را ذخیره نظام می‌خوانند این مصادیق، نشان از نداشتن روحیه انقلابی است.
وی با تاکید بر اینکه انقلاب ما یک انقلاب عدالت‌محور بوده است، به طرح این سوال پرداخت که چگونه است که مجلسی که باید به دنبال تحقق عدالت باشد به راحتی چشمش را بر روی برخی مشکلات می‌بندد.
خطیب جمعه کرج گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند عده‌ای به غرب امیدوار هستند که این مهم نتیجه دور شدن از امام و آرمان‌های انقلاب است.
حسینی همدانی گفت: هر وقت ما از امام و انقلاب و ارزش‌های دینی و اسلامی دور شویم یعنی در ابتدای مسیر مصیبت‌ها قرار گرفته‌ایم.
وی با اشاره به اینکه هیچ انسان آزاده و انقلابی راضی نمی‌شود با آمریکای جنایتکار دست دوستی بدهد، گفت: مسئولانی که اصرار به ارتباط با آمریکا دارند آیا دشمنی شیطان بزرگ نسبت به اسلام و مسلمانان را نمی‌بینند.
خطیب جمعه کرج در بخش دیگری گفت: مجلس آمریکا به اتفاق بر خلاف برجام رای به تمدید ۱۰ ساله تحریم‌ها علیه ایران دادند، آیا مسئولان متوجه این اتفاقات نیستند.
نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه رژیم غاصب اسراییل پخش اذان از مساجد را در فلسطین ممنوع کرده است، گفت: وعده الهی حق است ان‌شاءالله و به فضل پروردگار شاهد اضمحلال و نابودی این رژیم کودک‌کش باشیم.
وی در بخش دیگری گفت: مدتی است بعضی عناصر داخلی با هدایت ماهواره‌ها و فضاهای مجازی معاند به نیروهای ارزشی که از ارزش‌های اسلامی دفاع می‌کنند لقب افراطی می‌دهند .
خطیب جمعه کرج در ادامه با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان البرز، گفت: از مسئولانی که در سفر رئیس جمهور شرکت کردند، از مردم و به ویژه دانش آموزان مدارس با توجه به بحرانی بودن هوا تشکر می‌کنم.
نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: امیدواریم طرح‌های در نظر گرفته شده اجرایی شود و به نفع استان بهره برداری شود.
حسینی همدانی به مطالب گفته شده توسط رئیس جمهور در سفر به استان اشاره کرد و گفت: مطالبی توسط حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در خصوص مبارزه با فساد گفته شد همچنین اعلام شد که دولت اهل شعار نیست و در خصوص برجام نیز صحبت‌هایی مطرح شد که احتیاج به پاسخ دارد.
وی در خصوص برجام تذکر داد و گفت: افکار عمومی در رابطه با برجام منحرف نشود؛ زیرا هدف از برجام رفع همه تحریم‌ها در زمان قبول برجام بود؛ مسائل دیگری که در کنار برجام باید انجام می‌شد جزو اهداف اولیه و اصلی برجام نبود.
خطیب جمعه کرج با اشاره به لغو قطعنامه‌های شورای امنیت گفت: مگر در همه سال‌هایی که این قطعنامه‌ها بر علیه ایران اعمال شد اتفاقی افتاد مهم در مسئله برجام برداشته شدن تحریم‌ها بود که هنوز تحریم‌ها وجود دارد و در حال تمدید شدن است.
نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: حالا آقایان اهداف دیگری را مطرح می‌کنند که اولیه نبوده این همان منحرف کردن افکار عمومی در خصوص برجام است و درست نیست که مطرح شود.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.