• دوشنبه / ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۲:۱۳
  • دسته‌بندی: البرز
  • کد خبر: alborz-33742
  • خبرنگار : 50022

نماینده البرز در مجلس خبرنگان رهبری:

کشورهای اروپایی از اصل ولایت فقیه استقبال کرده‌اند

کشورهای اروپایی از اصل ولایت فقیه استقبال کرده‌اند

نماینده مردم البرز در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سخنان یک روزنامه‌نگار مشهور مصری گفت: این روزنامه‌نگار گفته بود که ایران هیچ زمانی به سواحل مدیترانه نرسیده بود مگر در زمان هخامنشیان و ولایت فقیه، امروز ما به سواحل مدیترانه و باب‌المندب رسیده‌ایم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، آیت‌الله سیدمحمدمهدی میرباقری در مراسم راهپیمایی 22 بهمن ماه کرج ضمن تشکر از حضور مردم و مسئولان در این مراسم گفت: این حضور یکی از بزرگترین عبادات است چون یکی از بزرگترین شاخصه‌های دینداری دفاع از حق است.

میرباقری افزود: 40 سال است که پرچم جمهوری اسلامی در هجوم همه جانبه دشمن است و این پابرجا ماندن ناشی از استقامت در راه دین خداست و این بزرگترین شاخصه دینداری است.

وی با بیان اینکه دینداری هرگز تضعیف نشده است گفت: گفته می‌شود دینداری تضعیف شده، این ادعایی بیش نیست، شاید ریزش‌هایی کمی داشته باشیم که طبیعی است ولی شاهد رویش‌هایی هستیم که غیرقابل‌انکار است.

وی در ادامه افزود: مرزبندی بین ایمان و کفر و مرزبندی بین پرستش خدا و بت‌ها قابل انجام نیست، بت‌پرستی هر چقدر تغییر رنگ ‌و تغییر شکل بدهد مومنین و موحدین به هیچ وجه مجاز نیستند که برسر دین و پرستششان با آنها کنار بیایند، تا بت پرستی و عبادت طاغوت‌ها در جامعه وجود داشته باشد درگیری و جنگ نیز هست و تنها راه برچیده شدن جنگ و برقراری صلح جهانی حاکمیت کلمه توحید در کل عالم است.

میرباقری اظهار کرد: این دنیای مدرن که از چند قرن قبل خود راآغاز کرد مبتنی بر دینداری است گرچه که ظاهر آن تکنیکال است ولی روح آن چیزی جز ایدئولوژی نیست و سیاست آن نیز همینطور است و از آن روزی که قبل از مشروطه وارد ایران شدند گرچه که چهره تکنیکال به خود گرفتند ولی به دنبال انتقال مکتب و ایدئولوژی خود بودند و اکنون هم همین است.

نماینده البرز در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: این تمدن گرچه چهره ظاهری خود را به گسترش دانش و تکنولوژی و آزادی قرارداده است ولی باطن آن گسترش ایدئولوژی غرب است، آنها نفوذ کرده‌اند در دنیای اسلام و می‌گویند توسعه با گسترش دانش و تکنولوژی واقع نمی‌شود و باید بافت مردم و نگرش و احساس مردم یک کشور تغییرکند و آنها دنبال این هستند و می‌خواهند دین دنیاپرستی خود را در سایه دانش و تکنولوژی جهانی کنند.

وی در ادامه افزود: انقلاب اسلامی یک حرکت از عمق وجدان جامعه مومنین و موحدین و آزادی خواهان عالم برعلیه این موج مادی گرایی است که امام بزرگوار آن راپرچمداری کرده است و از همان روز اول گفته است انقلاب ما مقدمه انقلاب جهانی اسلام به پرچمداری امام زمان علیه اسلام است.

میرباقری اضافه کرد: نمی‌خواهم بگویم در غرب آدم موحد و مومن و دارای اخلاق و فضائل انسانی نیست زیرا در کاخ فرعون هم این چنین نبود که همه بد باشند، برنامه‌ریزی غرب برای گسترش نوع جدید دنیاپرستی و استکبار و حاکمیت کل جهان است امام بزرگوار ما و ملت بزرگوار و رشید ایران برای همین قیام کردند، برای جلوگیری از گسترش بت پرستی مدرن و به فصل الهی به توفیقات بزرگی دست پیداکردند و ایران تبدیل به قدرتی اثرگذار در منطقه شده است.

میرباقری افزود: در دانشگاه تهران در دهه ۵۰ نزاع بین دو دیدگاه مارکسیسم و لیبرالیسم بود و می‌گفتند اگر طرفدار عدالت هستید مارکسیسم و اگر طرفداری آزادی هستید سرمایه‌داری لیبرالی و چیز دیگری نیست و اسلام نه آزادی دارد نه عدالت، امام فرمودند هیچ دلیلی ندارد که ما برای رسیدن به عدالت و آزادی با خدا مبارزه کنیم و پرچم عدالتخواهی و کرامت انسان را به دوش گرفتند و ملت‌ها را دعوت کردند که برای رسیدن به آزادی و عدالت زیرپرچم انبیا حرکت کنید.

وی ادامه داد: در سال ۵۸ بعد از اشغال لانه جاسوسی و جهانی شدن موج انقلاب اسلامی، یک مبارزه عدالتخواهانه نمی‌بینید که زیر پرچم مارکسسیم باشد و تمام مبارزات عدالتخواهانه آهنگی مذهبی پیدا کردند.

میرباقری در ادامه با اشاره به تئوری‌پردازی برخورد تمدن‌ها برای مقابله با تمدن اسلام گفت: این نبرد در آغاز هزاره سوم آغاز شد و قرار بود پس از افغانستان و عراق در سال 2005 به ایران حمله کنند، آنها در طول این مدت هفت تریلیون دلار در منطقه خرج کردند ولی ما قدرتمندتر شدیم.

میرباقری با اشاره به سخنان یک روزنامه‌نگار مشهور مصری گفت: این روزنامه‌نگار گفته بود که ایران هیچ زمانی به سواحل مدیترانه نرسیده بود مگر در زمان هخامنشیان و ولایت فقیه، امروز ما به سواحل مدیترانه و باب‌المندب رسیده‌ایم.

وی افزود: در این شرایط آخرین جنگ آمریکا با ما همین محاصره اقتصادی است و مطمئنم اگر استقامت کنیم پیروز خواهیم شد و این پیروزی مقدمه‌ای برای افول بیشتر آمریکا خواهد شد.

میرباقری افزود: در مقابل این حرکت ما در دل همین سختی‌هاست که ساخته می‌شویم و آنها هم تدبیر می‌کنند که تدبیرهای جدید مانند گسترش قلمرو مجازی و توهم ایجاد دولت الکترونیک بین المللی، آنها دنبال ایجاد یک جامعه جهانی یکپارچه به شکل جدید و احیا ابرقدرتی خود هستند.

میرباقری خاطرنشان کرد: قانون اساسی ما می‌تواند الگوی دنیا باشد، الان بعضی از کشورهای اروپایی از قانون اساسی ما و از اصل ولایت فقیه استقبال کرده‌اند و می‌گویند ما هم برای ثبات تصمیم‌گیری در کشور در کنار ریاست جمهوری که ثبات ندارد باید یک قاعده و ثبات درست کنیم منتهی آن را در شکل خودشان چون ولایت فقیه ندارند می‌گویند پادشاهی.

میرباقری خاطرنشان‌کرد: در دهه پنجم انقلاب اسلامی که انقلاب ما به استقلال رسیده است وقتی وجود مقدس امام زمان می‌بیند که دشمن اینگونه می‌ترسد، به شما افتخار می‌کند در این دهه پنجم ما باید به همراهی رهبر حکیم و فرزانه و دارای شجاعت و بصیرت کافی بایستم و موضع خود را شفاف کنیم و بگوییم که به هیچ وجه با غرب ایدئولوژیک موافق نیستیم با پیشرفت موافقیم و با مدرنیزم صددرصد مخالف هستیم؛ و انشالله تلاش کنیم و از تحقیرشدگی در مقابل دنیای غرب پرهیزکنیم، ما نباید غرب را از دریچه  هالیوود بشناسیم  چون واقعیت چیز دیگری است، باید این بستر ظاهری غرب  را کنار بزنیم و در مقابل آن موضوع بگیریم و سعی کنیم تمدن جدید  را در اسلام هضم کنیم همان کاری که آنها می‌خواهند با ما بکنند.

وی در پایان گفت: آنچه مایه امیدواری است اینست که یک نسل جوان فاضل، فرهیخته و اندیشمند انقلابی و دلسوز برای ملت در حال شکل‌گیری و شکوفایی است و هرکه دلش برای کشور و ملت ایران و استقلال و آزادی این ملت می‌سوزد همه باید دست بدست هم دهیم و تسلیم نشویم و فریب غرب رانخوریم باطن آن را بشناسیم و سعی کنیم تمدن رقیب را حذف کنیم و انشالله خداوند کمک کند تحت رهبری‌های حکیمانه به استواری این راه را ادامه دهیم.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.