• جمعه / ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ / ۱۶:۳۰
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: ardabil-31498

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل:

عزل و نصب‌های سیاسی و جناحی، کشور را به نقطه بحران‌می رساند

41658
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: عزل و نصب‌های سیاسی و جناحی، کشور را به نقطه بحران‌ می رساند.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل اظهار داشت: شعار امسال ما حسینیان آذری، شعار ماندگار حسین بن علی یعنی "ولکم فیّ اسوة" است. من این شعار را برای تمام آذری های جهان اعلام می کنم. دنیا بداند الگوی ابدی و جاودانه آذری های جهان، حسین است. ما، پا جای پای حسین خواهیم گذاشت. 
  
عاملی بیان کرد: حسین (ع) سه پیام مهم دارد؛ اول، لزوم رهبریت صالح. دوم، مبارزه با ظلم و استبداد تا آخرین قربانی و آخرین قطره خون. سوم، عدم پذیرش ذلت و زورگویی و عزیزماندن ولو تمام عزیزان از دست برود و فشار از حد بگذرد و کل دنیا بر علیه حسین باشند. در کربلا فشار و جنایت هرچقدر بیشتر می شود، حسین و خطبه هایش حماسی تر می شود. حسین را در محاصره قرار دادند اما او از فتح و ظفر صحبت کرد و ذلیل نشد و فرمود بر مرگ من دست پیدا می کنید ولی هرگز بر از بین رفتن مجد و محو عزت من دست نخواهید یافت. 
  
وی افزود: آذری های جهان در هرکجا هستند باید عزیز باشند و با عزت زندگی کنند و با عزت بمیرند و ذلت را به زندگی خود راه ندهند و عملا بگویند "هیهات منا الذلة". 
  
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفت: این هفته نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل گفت" ایرانی ها را چنان خفه می کنیم که دو دستی هرچه سلاح دارند به ما تحویل بدهند" آنها 40 سال است به ما می گویند شما را خفه می کنیم! من در جواب این خانم یک سخن نغز دارم. گویند چاقویی بسیار نفیس، قیمتی و عتیقه دست کودکی بود و مردی شیاد می خواست او را گول زده چاقو را از دستش بگیرد به همین جهت چشم و ابرو و دهن خود را کج و قیافه اش را عبوس کرد تا کودک بترسد و چاقو را در اختیار او قرار دهد کودک با دیدن تهدید و قیافه کریه آن مرد نابکار گفت نترس نترس سرت را نمی برم! من به این خانم می گویم اول کربلا و عاشورا را مطالعه کن تا بدانی که با چه ادبیاتی با ایرانی ها صحبت کنی. 
  
وی اظهار داشت: در شعارهای کربلا عزت موج می زند. در هیچ انقلابی همانند نهضت حسینی خبر از عزت مداری نیست. وقتی مرگ حل شد عزت و حماسه شکل می گیرد. جامعه اسلامی باید در سطح کلان، برنامه‌ها و نظام تربیتی را طوری تنظیم کند که روح عزت در جامعه نمیرد و همه افراد باید چنان تربیت شوند که عزت در عرصه فردی و اجتماعی و بین المللی مطالبه اصلی آنها باشد. 
  
وی افزود: زمامداران خود سر دنیا از این سه پیام به شدت می ترسند و لذا از حسین، نهضت حسینی، دستگاه حسین، عزاداری برای حسین و از حسینیه ها و اجتماعات حسینی می ترسند ما باید این سه پیام را  به دنیا مخابره کنیم راه آن اجتماعات بزرگ است. روز تاسوعا و عاشورا تمام آذری های جهان اجتماعات بزرگ تشکیل دهند. 
  
وی ادامه داد: عزاداری از شعائر است و ما شعیره پنهان نداریم. اگر حاکم قلعه را ببندد و داخل قلعه نماز جمعه بخواند بعضی از فقها می گویند باطل است چون پنهان کاری با شعیره بودن نماز جمعه سازگار نیست خداوند از ما اجتماع می خواهد؛ حسین از ما اجتماع می خواهد؛ این اجتماع، اجتماع لبیک است. به هر سه پیام حسین لبیک می گوییم. 
  
نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از خطبه ها گفت: یکی از وظایف حاکم اسلامی این است که نگذارد زمینه ذلت برای کل امت و برای فرد فرد امت پیدا شود. دشمن در صدد ذلیل کردن و استخفاف ماست همان کاری که فرعون کرد در اینجا وظیفه دولت مردان است که با مدیریت صحیح، دشمن را ناکام و عزت مسلمان را حفظ کند. در این خصوص از دولت محترم مطالباتی داریم از جمله اینکه در تنظیم قیمت اجناسی که متوقف بر دلار نیست دخالت جدی کند. 
  
وی افزود: بالا رفتن اجناس غیر متوقف بر دلار اجحاف بزرگی بر اقشار متوسط و پایین است و توان تنظیم زندگی را از آنها می گیرد. تولید کنندگان یک محصول در تهران جمع می شوند و با هم تبانی می کنند که قیمت محصول را بالا ببرند دولت هم تماشا می کند. عدم تامین مواد اولیه صنایعی که به محصولات پتروشیمی متوقف است یک خطای بزرگ از طرف دولت است در حالی که ریش و قیچی در مورد محصولات پتروشیمی دست دولت است هم تامین خوراک پتروشیمی ها با قیمت یارانه ای و هم صادرات آن بدون همکاری دولت مقدور نیست و دولت هرچه دستور دهد آنها مجبور به اجرا هستند. 
  
وی ادامه داد: دولت از اینکه کالاهای اساسی را با دلار 4200 تومانی به حد کافی تامین کرده، جای تشکر است، اما مایحتاج مردم فقط کالاهای اساسی نیست. 
  
خطیب جمعه اردبیل در ادامه گفت: از اینکه وزیر محترم کشور دیروز به استانداران استان‌های مرزی و گمرکات دستور داده که از خروج کالاهای اساسی جلوگیری شود، تشکر داریم. عجب است که کالاهای یارانه‌ای به صورت کامیونی از تمام مبادی خروجی کشور خارج می‌شد و دولت ما تماشا می‌کرد و تازه دیروز متوجه فاجعه شده‌اند. 
  
وی افزود: متاسفانه با خبر شدیم فردی که باعث شکل گیری موسسات مالی ورشکسته شد و 20 هزار میلیارد از آن جهت بر دولت تحمیل و به نقدینگی کشور اضافه شد، به یک سمت مهم اقتصادی نصب شد. او باعث شورش های اخیر در سال گذشته بود که از مشهد در اثر اعتراض سپرده گذاران شروع شد. ارتفاع قیمت ارز و عدم نظارت بر مصرف ارز 4200 تومانی از جمله خرابی های کار اوست. اینگونه اقدامات دولت، دهن کجی به شعور مردم است. مردم انتظار جدی محاکمه چنین فردی را دارند نه اینکه سمت خطیر به ایشان داده شود. 
  
وی ادامه داد: عدم مدیریت منابع انسانی در کشور بدترین صدمه را به کشور زده است. عزل و نصب‌های سیاسی و جناحی، کشور را به نقطه بحران می رساند. 
  
عاملی در خاتمه اظهار داشت: سپاه با موشک نقطه زن شهر کویه در اقلیم کردستان عراق را هدف گرفت و اقتدار نظامی و علمی خود را اثبات کرد. ارزش علمی و نظامی این حرکت استثنایی است و درس بزرگی برای کردهای تروریست، حکومت اقلیم، آمریکا، عربستان و اسرائیل داد. 
  
وی افزود: در این ماجرا خیانت و نفاق حکومت اقلیم کاملا روشن است و آنها باید به نحوی متنبه شوند در حالیکه ایران در زمان صدام به مسئولین فعلی اقلیم، نهایت لطف و رحمت را نمود. تروریست های اکراد، برداشت غلط از خویشتن داری ایران دارند. آنها خیال می کنند که کشور ما متاثر از سیاست های جدید آمریکا و ترامپ است و توان مقابله با تحرکات آنها را ندارد. آنها تبلیغ می کردند که ایران ضعیف شده و حالا بهترین موقع است که مناطق کردنشین ایران به میدان فعالیت احزاب کردی تبدیل شود. این فکر شوم باید از ذهن آنها بیرون می رفت و سپاه با اقتدار این کار را کرد. 
  
امام جمعه اردبیل در ادامه گفت: وقتی تروریست ها به مجلس و حرم امام حمله کردند اگر سپاه مقر داعش در دیرالزور را نمی زد تلقی آنها این می شد که ایران عاجز از رد فعل است در نتیجه حملات آنها نقطه پایان نداشت. احزاب کردی معاند و تروریست اخیرا آنچنان جری شده بودند که با تشکیل مرکزی به عنوان مرکز هماهنگی و فعالیت مشترک احزاب کردی در اقلیم کردستان ادعا می کردند که در آینده نزدیک می توانند مثل مناطق کردنشین سوریه اداره محلی مناطق کردنشین ایران را به دست بگیرند! 
  
وی اظهار کرد: حالا نه فقط اکراد تروریست بلکه اربابان آنها در آمریکا، اسرائیل و عربستان خوب فهمیدند که "این دم شیر است به بازی مگیر".
  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.