• دوشنبه / ۲۴ دی ۱۳۹۷ / ۱۲:۰۶
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: ardabil-32717

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل:

بدون تامین نیروی انسانی دستگاه رادیولوژی مشگین‌شهر بلااستفاده است/ هوچی‌گری علاج کار نیست

146907
 مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل گفت: تا زمانی که نیروی متخصص برای راه‌اندازی و کاربردی کردن دستگاه رادیولوژی مشگین شهر بکارگیری نشود نمی توانیم اقدام به راه اندازی آن کنیم.
  
قادر برجی به دنبال انتشار خبری مبنی بر پلمپ و خارج شدن دستگاه سونوگرافی از درمانگاه شهرستان مشگین‌شهر و واکنش‌های افکار عمومی نسبت به این امر در گفتگوی اختصاصی با ایسنا، منطقه اردبیل، اظهار کرد: واگذاری این دستگاه از ابتدای امر منوط به تامین نیروی رادیولوژیست بود و ما تا زمانی که نتوانیم این نیرو را بکارگیری کنیم حق استفاده از دستگاه را نداریم. 
  
وی با بیان اینکه یکسری تجهیزات درمانی در درمانگاه‌ها و مراکز نیازمند ووجود نیروی متخصص است، خاطرنشان کرد: البته این شامل تمام دستورالعمل‌های درمانی است و هر دستگاهی که خریداری می‌شود ابتدا باید با حضور نماینده شرکت راه‌اندازی شده و تحویل نیروی متخصص شود که ما در مشگین‌شهر فاقد این نیرو هستیم. 
  
مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل با اظهار تاسف از ورود ناآگاهانه برخی‌ها به این مساله بیان کرد: ما در حال حاضر 47 درصد از جمعیت استان را تحت پوشش داریم و با احساس نیاز منطقه مشگین‌شهر به این دستگاه آن را خریداری و تحویل مردم دادیم اما به جای اینکه دانشگاه علوم پزشکی قدردان مجموعه درمان باشد با ما وارد یک رقابت نابرابر شده و وظیفه تامین نیروی انسانی را انجام نمی‌دهد. 
  
برجی با اشاره به اینکه ما در شهرستانن‌های مشگین‌شهر و خلخال مسئولان فنی رادیولوژی و آزمایشگاه نداریم، افزود: در مرکز درمانی مشگین‌شهر به دنبال تنظیم گزارشی مبنی بر عدم وجود نیروی متخصص قاضی حکم به پلمپ مرکز و توقیف امول این مرکز داده است. 
  
وی از مذاکره با نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس به منظور بکارگیری نیروی رادیولوژیست در این مرکز خبر داد و گفت: علیرغم این مذاکرات و طبق قولی که دادند که تا یک ماه نیروی انسانی متخصص برای راه‌اندازی این دستگاه استخدام خواهد شد اما این کار انجام نشد و ما لزومی نمی‌بینیم وقتی دستگاه بلااستفاده است 500 میلیون تومان سرمایه که از بیت‌المال است در گوشه درمانگاه خاک بخورد. 
  
مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل از اعلام آمادگی برای بکارگیری نیروی انسانی متخصص در شهرستان‌های مشگین‌شهر، گرمی، خلخال و پارس‌آباد خبر داد و بیان کرد: ما بالغ بر یک میلیارد تومان تجهیزات آزمایشگاهی در این شهرستان داریم که حکم ضبط و توقیف آنها صادر شده است و اگر نیرو از طرف دانشگاه تامین شود دستگاه رادیولوژی را در مشگین‌شهر راه‌اندازی خواهد شد. 
  
برجی از بی‌نتیجه بودن مذاکرات با نماینده مشگین‌شهر برای استخدام نیروی انسانی در این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: استخدام نیروی انسانی دست ما نیست بلکه باید مسئولان شهرستان و نماینده مجلس به طور مستقیم با وزیر وارد مذاکره شده و نسبت به راه‌اندازی این دستگاه با حضور یک نیروی انسانی متخصص اقدام کنند که تا امروز این کار انجام نشده است. 
  
وی مخاطب تامین اجتماعی را عموما افراد بی‌بضاعت و کارگران عنوان کرد و افزود: با پیش کشیدن دعوای قومیتی و بوم‌گرایی گرهی از مشکلات جامعه کارگری حل نمی‌شود و بهتر است به جای این تبلیغات سوء و تهییج افکار عمومی مردم وظایف سازمانی خود را به نحو احسن انجام دهیم تا شرمنده این قشر از جامعه که حتی توان پرداخت فرانشیز ندارند نشویم. 
  
مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل با بیان اینکه در کمتر از سه ماه دستگاه رادیولوژی با هزینه‌ای قریب به 500 میلیون تومان خریداری شده و درر اختیار درمانگاه مشگین‌‌شهر گذاشته شده است، تصریح کرد: دستورالعمل نصب و راه‌اندازی این دستگاه باید از سوی شرکت سازنده به نیروی متخصص اطلاع داده شده و تحویل شود که تا امروز این دستگاه دست نخورده باقی مانده و مسئولانی که قرار بود تا یک ماه نیروی انسانی مورد نیاز را تامین کنند به وعده خود عمل نکرده‌اند و امروز متاسفانه با هوچی‌گری و تحریک افکار عمومی صرفا به منظور جلب آرای مردم به صحنه آمده‌اند. 
  
برجی بیان کرد: تنها فردی که برای راه‌اندازی دستگاه رادیولوژی در این شهرستان اعلام آمادگی کرد از بخش خصوصی بود که دانشگاه علوم پزشکی بنابه وظیفه نظارتی که دارد از قبول امتناع کرد که در این شرایط ما مجبور هستیم دستگاه را تا زمانی که نیروی متخصص پیدا نشده ضبط کنیم. 
  
وی گفت: ما تنها برای جلب رضایت مردم و اعتمادسازی نسبت به ورود این دستگاه به مشگین‌شهر موافقت کردیم در حالی که ما توان نگهداری آن را تا زمان تامین نیروی انسانی در انبار تجهیزات درمانی خود داشتیم و نیازی نبود که دستگاه بلااستفاده در درمانگاه مشگین‌شهر تنها برای مقاصد تبلیغاتی عده‌ای مستقر شود که امروز به دلیل مشکلات ایجاد شده با تهییج افکار عمومی مردم وادار به تجمع کرده و جو را متشنج کنند. 
  
برجی این اقدام برخی از مسئولان را تقویت قوم‌گرایی و دامن زدن به اختلافات منطقه‌ای اعلام کرد و گفت: بهتر است کسانی که به این موضوع دامن زدند و در فضای مجازی تشنه دیده شدن هستند با وزیر مستقیما وارد مذاکره شده و گرهی از مشکلات مردم بازکنند وگرنه با اینگونه اختلاف‌افکنی‌ها نه تنها مشکلی از قشر کارگران حل نمی‌شود بلکه روز به روز این مردم نسبت به عملکرد مسئولان بی‌اعتمادتر خواهند شد. 
  
وی این عمل را نعل وارونه زدن برخی از مسئولان شهرستان دانست و اظهار کرد: این دستگاه حق مردم مشگین‌شهر است و به محض تامین نیروی انسانی ما با جان و دل حاضر به ارائه خدمات به مردم محروم منطقه هستیم. 
  
مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل اختلاف‌افکنی در بین مردم و تقسیم استان را به اردبیل و مغان و مشگین‌شهر آفت توسعه دانست و خاطرنشان کرد: این دور از اخلاق است که تنها برای مقاصد تبلیغاتی و انتخاباتی خود عده‌ای از مردم بسیج کرده و با راه‌اندازی تجمع اعتماد عمومی را خدشه‌دار کنیم. 
  
برجی همچنین به توافق دو وزیر کار و بهداشت در خصوص بکارگیری پزشکان عمومی به عنوان مسئولان فنی درمانگاه‌ها اشاره کرد و گفت: در چند سال گذشته طبق این توافق مقرر شد مراکزی که مسئول متخصص ندارند از پزشکان عمومی به عنوان مسئول فنی درمانگاه استفاده کنند و این امر در بسیاری از مراکز درمانی رایج است که در صورت اجرای این دستورالعمل ما نیز می‌توانیم در درمانگاه مشگین‌شهر از یک پزشک عمومی به عنوان مسئول فنی استفاده کنیم که اجازه این کار را هم به ما نمی‌دهد. 
  
وی گفت: ما روزی که دستگاه رادیولوژی را تحویل درمانگاه مشگین‌شهر دادیم هیچ گونه حرکت تبلیغی و شومن‌بازی درنیاوردیم که امروز با چنین رفتاری مواجه شویم شایسته است مسئولان شهرستان در اسرع وقت به دور از رفتارهای هیجانی و همسو کردن افکار عمومی با خود نسبت به تامین نیرو اقدام کرده و حل مشکلات مردم را در اولویت کار خود قرار دهند. 
  
مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل وظیفه اصلی نهادهای خدماتی را رفع نیازهای مردم اعلام کرد و افزود: ما چندین بار با استاندار اردبیل نیز وارد مکاتبه شدیم تا نسبت به تعیین تکلیف و حل این مشکل اقدام شود اما تا امروز هیج نتیجه‌ای عایدمان نشده و شایسته است دانشگاه علوم پزشکی به جای رقابت با ما در تامین نیروی انسانی دست ما را بگیرد و بیش از این مردم منطقه را چشم انتظار استفاده از این دستگاه نگذاریم.
  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.