• پنجشنبه / ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ / ۱۸:۴۳
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: fars-40426
  • خبرنگار : 50031

نماینده مردم شیراز در مجلس:

اصلاح‌طلبان در آستانه هت‌تریک انتخاباتی قرار دارند/ اتصال فارس به خلیج فارس موضوعی ملی است

اصلاح‌طلبان در آستانه هت‌تریک انتخاباتی قرار دارند/
اتصال فارس به خلیج فارس موضوعی ملی است

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، عقیده دارد که اصلاح‌طلبان در آستانه دست‌یابی به یک هت‌تریک انتخاباتی قرار دارند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، فر‌ج‌الله رجبی ظهر پنجشنبه در یک کنفرانس خبری، با ارائه تحلیلی از فضای سیاسی موجود، اینگونه ابراز نظر کرد که جناح اصولگرا گمان می‌کرد نرسیدن به یک اشتراک نظر موجب شکست در انتخابات ریاست‌جمهوری بود، اما شکست سنگین در انتخابات مجلس دهم و ترس از تکرار نتایج آن در انتخابات پیش‌رو، دوستان مخالف را از انتقاد به سمت تخریب دولت سوق داده است.

رجبی گفت: این طبیعی است که هرچه به جلو می‌رویم شدت هجمه‌ها به دولت روحانی بیشتر خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تقبیح عمل برخی مخالفان دولت در توهین به رئیس جمهورافزود: بخش کمی از جامعه که روحیه پرخاشگرایانه دارند، سعی می‌کنند با استفاده از رسانه‌هایی که در اختیار دارند عملکرد مثبت دولت را در حوزه‌های مختلف سیاسی، دیپلماتیک، اقتصادی و اجتماعی زیر سئوال ببرند.

وی با انتقاد از آنچه ضعف عملکرد رسانه‌ای و روابط‌عمومی دولت یازدهم عنوان می‌گفت، از اینکه رسانه ملی هم در برخی مواقع با مخالفان دولت همراهی می‌کند ابراز تاسف کرد.

رجبی گفت: زبان بسته دولت در انتشار عمومی میزان موفقیت‌هایش در سه سال گذشته، به مخالفان در سیاه‌نمایی اقدامات دولت در ابعاد مختلف کمک کرده است.

رجبی با تاکید بر ضعف مشهودو بارز تیم رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی دولت یازدهم یکی از چالش‌های بزرگ دولت را بسته ماندن زبان دولت در بیان دست‌آوردها دانست و گفت: ضعف این تیم باعث شده تا در مقابل هر چند ده چالشی که مخالفان دولت ایجاد کرده و می‌کنند، بعضا شاهد یک واکنش هستیم.

او اعتقاد دارد که ضعف اطلاع‌رسانی دولت به اعضای کابینه روحانی نیز تسری یافته و برخی وزرا آنگونه که باید از عملکرد خود و دولت دفاع نمی‌کنند.

رجبی با بیان اینکه بعضی از اعضای هیئت دولت، دکان دو نبش باز کرده‌اند!!، از آنچه عملکرد محافظه‌کارانه بعضی دولت‌مردان عنوان می‌کرد، انتقاد و خاطرنشان کرد: رئیس جمهور باید تکلیف اعضایی که به دنبال دکان دو نبش در سیاست هستند را درکابینه مشخص کند.

رجبی تصریح کرد که نمی‌شود عضو کابینه دولت روحانی بود و از عملکرد دولت دفاع نکرد.

نماینده مردم شیراز همچنین در مورد قرار داد اقدام مشترک مالی یا (Financial Action Task Force) با طرح این سئوال که چرا عده‌ای با شفاف سازی گردش مالی در کشور مخاف هستند گفت: حتی اگر این طرح به تصویب شورای عالی امنیت ملی هم نرسد، مجلس از سایر روش‌های موجود و ممکن برای شفاف‌سازی مراودات مالی خصوصا در داخل کشور استفاده می‌کند.

وی با تاکید براین ضرب‌المثل که اگر بلال بمیرد، موذن‌های دیگری هم خواهند بود، گفت: برخی فکر می‌کنند با طرح مخالفت در مسیر پذیرش این قرارداد، می‌تواننند به تحصیل ثروت‌های نامشروع ادامه دهند.

رجبی همچنین با اشاره به دست‌آوردهای دولت یازدهم در ابعاد مختلف، گفت: باید بپذیریم که دولت مملکت را از وضعیت بد اقتصادی خارج و دست‌آوردهای مهمی را کسب کرده است.

 

نماینده مردم شیراز در مجلس خطاب به مخالفان برجام گفت: امروز که برجام به نتیجه رسیده و ما بهانه‌ها را از مخالفان گرفته‌ایم، در منطقه شاهد وجود فضائی پیچیده هستیم، حال اگر برجام به نتیجه نرسیده بود، چه شرایطی داشتیم.

رجبی تصریح کرد: برجام یک موفقیت تاریخی است که سال‌های سال باید بگذرد تا مشابه آن تکرار شود.

نماینده مردم شیراز با تاکید براینکه تعامل بین نمایندگان استان فارس و استاندار این استان، روز به روز بهتر شده است، به جلسات متعدد و مفید برگزار شده اشاره و تاکید کرد که  این روند تعاملی مناسب است.

رجبی در پاسخ به سئوال خبرنگاری که از او در خصوص انتخاب رئیس کمیسیون عمران مجلس پرسید،‌ گفت: من در انتخابات کمیسیون عمران از نشستن نماینده مردم جهرم روی صندلی ریاست حمایت کردم چرا که اعتقاد داشتم و دارم باید همواره بین منفعت شخصی و مصالح استان دومی را انتخاب کنم. قرارمان هم از ابتدا همین بوده است.

او معتقد است که اگر رضائی ریاست کمیسیون عمران نمی‌شد، این فرصت از استان فارس گرفته می‌شد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی همچنین در پاسخ به سئوالی پیرامون تعداد اعضای شورای شهر و انتخابات پارلمان شهری، گفت: شیراز از معدود شهرهایی است که ظرفیت بین‌المللی شدن را دارد، بنابراین باید افرادی به عنوان نماینده مردم شیراز به شورای این شهر راه یابند که به جایگاه بین‌المللی آن واقف باشند.

وی با اشاره به برخی موضوعات گفت: به عنوان مثال روز شیراز که می‌تواند بهانه خوبی برای تثبیت جایگاه این شهر در داخل و خارج کشور باشد، طی سال‌های اخیر با مسامحه به یک رویداد تشریفاتی تبدیل شده است.

رجبی همچنین با تصریح اینکه عنوان پایتخت فرهنگی، به معنای نادیده گرفتن مسائل مذهبی نیست، گفت: متاسفانه برخی گمان می‌کنند فرهنگی بودن یک شهر به معنای نفی کردن ظرفیت‌های مذهبی آن شهر است در حالیکه مسائل مذهبی دربستر فرهنگ یک جامعه تعریف می‌شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوالی پیرامون بحث کوچک شدن سد تنگ سرخ، گفت: بحث آب و چالش‌های آن فراتر از این مسئله است. بحران آب دراستان فارس شکل وسیع و خطرناکی به خود گرفته که اگر برای آن برنامه‌ریزی بلندمدت و تاثیرگذار نداشته باشیم در آینده با چالش‌های بسیاری مواجه خواهیم بود.

به عقیده رجبی، اتصال استان فارس به خلیج فارس قبل از هرچیز یک ضرورت امنیتی محسوب می‌شود و یک بحث منطقه‌ای و محلی نیست.

رجبی با تصریح اینکه این موضوع در گام اول افزایش جمعیت حاشیه خلیج فارس را به‌دنبال دارد، گفت: به عقیده من نه‌تنها فارس بلکه سایر استان‌ها مانند کرمان هم باید به خلیج فارس و دریای عمان متصل شوند.

او تصریح کرد: پرجمعیت کردن حاشیه خلیج فارس یک ضرورت امنیتی است که با تایید مقام معظم رهبری و مصوبه شورای عالی امنیت ملی به هر طریق ممکن باید انجام شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که اتصال به دریا بحث فارس تنها نیست بلکه یک موضوع ملی است، گفت: ابتدا باید نگاه به این موضوع و اهمیت آن را نهادینه کنیم بعد به این بپردازیم که محدوده‌ای که برای اتصال به دریا در نظر گرفته شده یا می‌شود دارای مشکل هست یا خیر.

رجبی همچنین با تاکید بر اینکه بحث سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذار یکی از اولویت‌های اصلی او محسوب می‌شود، گفت: تمام مدیران در بخش‌های مختلف خصوصا بخش‌های راهبردی فارس مانند گردشگری، صنایع‌تبدیلی، پتروشیمی و راه‌آهن و ... باید به سرمایه‌گذاری به‌عنوان راهکار اصلی برای عبور فارس از مشکلات نگاه کنند.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.