• سه‌شنبه / ۱۰ مهر ۱۳۹۷ / ۱۷:۱۳
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: fars-53602
  • خبرنگار : 50031

نماینده ولی فقیه در فارس:

دشمن به دنبال بزرگنمایی است باید آبروی نظام را حفظ کرد

12

نماینده ولی فقیه در فارس تصریح کرد: امروزه که دشمن متمرکز شده است از ما خطایی بگیرد و بزرگ نمایی کند ما باید دقت کنیم تا آبروی نظام اسلامی حفظ شود و متانت، سنگینی و احترام کار برای اهل بیت ضایع نشود .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از دفتر نهادنمایندگی ولی فقیه در استان فارس، آیت الله لطف الله دژکام در دیدار با رییس و مسئولان ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس گفت: هفته اخیر در خصوص فرقه ضاله و منحرف بهاییت اتفاق ناگوار و تاسف باری افتاد و بنده در این باره عرایضی داشتم؛ نکته‌ای گفتم که این اشتباه را به عنوان دستاویز از هم نگیریم، چون طرف مقابل هم به فکر تلافی است.

او اضافه کرد: اگر جرم بودن اصل قضیه را بپذیرد و کیفر متناسب با خودش انجام شود راه را برای ادامه همکاری باز می گذارد، اما بعضی وقت‌ها ما از یکدیگر اصطلاحا آتو و گزک می‌گیریم و طرف مقابل را با اغراض غیر حقیقی زیر سئوال می بریم و بعد انتظار هم داریم طرف مقابل همچنان با ما در یک جبهه باشد !

امام جمعه شیراز گفت: آنکه گناهکار است باید پای خطای خود بایستد و آن نهاد هم باید اشتباه عضو خود را قبول کند اما یک خطا را به دیگران سرایت دادن نیز اشتباه است و بعضی جاها باید کار را با ریش سفیدی حل کرد .

وی در بخشی از سخنانش گفت: در کشور ما چه شده است که همه با هم دعوا می کنند و در جدل هستند؟ هر چه به این ریش سفیدی‌ها لطمه بزنیم فردا مشکلاتمان بیشتر می شود؛ باید تک تک ما به نحوی به این مسئله بپردازیم که جواب را پیش از آنکه برسد به مرحله برخورد و اعمال فشار گرفته باشیم و مسئله حل شود .

آیت الله دژکام افزود: همه ارگان‌ها و هر کسی که دلش برای دین می سوزد باید به این نقطه برسند که می توان صمیمانه و با محبت خیلی کارها را حل کرد. متاسفانه امروزه ما بیشتر از اینکه دشمن را بزنیم خودمان را می زنیم. این رفتارها خوب نیست .

او خطاب به اعضای ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس گفت: شما که علم امام حسین(ع) روی دوشتان هست در این قضیه پیش قدم شوید و صفا و صمیمیت در جامعه ایجاد کنیدو جواب می گیرید .

امام جمعه شیراز با یادآوری اینکه سابقه 27 ساله تدریس را دارد، گفت: همیشه تجربه کرده ام که اگر قشنگ توضیح دهیم حتی مخالفان ما هم قبول می کنند؛ اما اگر نتوانیم درست مسائل را توضیح دهیم حتی دوستان و اطرافیان از ما فاصله می گیرند .

او با قدردانی از فعالان در حوزه بازسازی عتبات عالیات استان فارس، گفت: ما گاهی ستاد هستیم، گاهی نهاد و گاهی اداره، این را باید متوجه باشیم که حالت ستادی جنبه بسیجی دارد و نباید این ذهنیت برای ما ایجاد شود که حالا می خواهیم کاری کنیم از سبک کارهایی که ادارات انجام می دهند. هر چه از این نوع کارها شکل می گیرد باید مردمی باشد و مردم محور کار باشند تا سرمایه اجتماعی و دینی افزایش یابد .

آیت الله دژکام اضافه کرد: هیچ حرم امامی، حرم امام زاده یا مسجدی دولتی اداره نشده است؛ اگر بنا شد که مردم احساس کنند این اماکن دولتی است، که متاسفانه گاهی این برداشت می شود و برخی بر علیه این اماکن تبلیغ می کنند و عمدا می خواهند حالت اداری پیدا کند، در این صورت با رویگردانی مردم مواجه می‌شویم .

او با تصریح اینکه بنابراین باید مردمی بودن اداره اماکن متبرکه به قوت خود باقی بماند، گفت: اگر در تاریخ حرم ها و مساجد بررسی کنید متوجه خواهید شد که مردم از روی شوق و احترامشان به مکان های مذهبی کمک کرده و کار را انجام داده‌ند .

امام جمعه شیراز با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام، گفت: دین اسلام دین متینی است، هر وقت کاری در آن می خواهید انجام دهید با رفاقت و صمیمیت انجام دهید؛ گاهی ما می خواهیم دین را پیش ببریم اما رفاقت را از دست می دهیم؛ این خدمتی به دین حساب نمی شود.

او با تاکید بر لزوم افزایش رفاقت و متانت در امور خصوصا امور دینی، گفت: دستگاه‌های تبلیغی بیگانه تعمد دارند که هر جا ما هستیم و کاری را برای رضای خدا انجام می دهیم، تلاش می کنند بین ما و مردم فاصله ایجاد کنند؛ ما باید در نقطه مقابل دشمنان بدلش را اجرا کنیم؛ امروزه در عرصه جنگ نرم طبیعتا دشمنان بررسی می کنند تا هر کدام از کارهای مذهبی و تبلیغی ما را زیر سئوال ببرند .

او با تصریح اینکه امیرالمونین علی(ع) نیازی به یاری من، شما یا دیگری ندارند که برای ایشان یا فرزندان بزرگوارشان حرم بسازیم و آجری روی آجر بگذاریم، گفت: این ما هستیم که نیاز داریم در این امر خیر شریک شویم و دیگران را نیز شریک کنیم و توجه مردم را به سمت کانون های معنویت معطوف کنیم.

آیت الله دژکام از مسئولان ستاد عتبات عالیات خواست که کار برای اهل بیت را روی رفاقت و متانت انجام دهند و گفت: موارد بر زمین مانده به مرور حل می شود، هر چه قدر عجله کنیم، این صحن و فضاهایی که قصد داریم بسازیم زمان می برد؛ در شهر خودمان هم کارهایی داریم، تکمیل طرح توسعه حرم احمد بن موسی(ع) کار دارد.

او اضافه کرد: قرار بر این است که این دو حرم، حضرت احمدبن موسی(ع) و حضرت سید علاالدین حسین(ع)، به هم متصل شود و این نیازمند کمک و همراهی شورای شهر و شهرداری نیز هست که تا این همراهی در عمل حاصل شود، شاید طول بکشد .

امام جمعه شیراز با تاکید براینکه نباید اجازه داد که دشمنان بین مسلمانان و شیعیان تفرقه ایجاد کنند، گفت: این احساس باید باشد که همه در این محیط های ارزشی و حرم های مقدس در یک راستا حرکت می کنند .

آیت الله دژکام گفت: در عتبات عالیات آنچه بوده تا آنچه الان هست خیلی متفاوت شده و باز هم بهتر می شود؛ در شرایط امروز که دشمنان جنگ اقتصادی راه انداخته اند و کار برای مردم سخت شده است، باید کار کنیم که احساس نکنند فشاری به آنها می آوریم .

امام جمعه شیراز با بیان اینکه کمک به بازسازی عتبات عالیات یعنی عشق و باید این عشق را متبلور کرد، گفت: این نمود عشق است که خانمی می آید در حرم و النگوی خود را از دستش بیرون آورده و اهدا می کند.

آیت الله دژکام لزوم تقویت ادبیات تبلیغی را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید کاری کنیم که وقتی مردم چیزی را می بخشند، اعتلای روحی پیدا کنند. مردم باید متوجه شوند که کار برای دین است نه برای خودمان تا همراهی کنند. خیلی باید ظرافت به خرج دهیم و دقت کنیم .

نماینده ولی فقیه در فارس با تاکید براینکه کار ستاد عتبات عالیات برای اهل بیت است و اگر سر ما خاک پای زائرهای اهل بیت شود باید افتخار کنیم؛ به مسئولان ستاد بازسازی توصیه کرد که احساس محبت، مودت، همکاری، همیاری و احترام گذاری ایجاد کنید .

امام جمعه شیراز گفت: در این فضا کار کردن برای حرم های مطهر سخت است چون ستاد می خواهد کاری که می‌کند به مردم حس معنوی بدهد. وقتی یک چیز ناقابلی برای ائمه می برید چون هیچ قابلی برای آنها ندارد باید یک چیز از آنجا بیاورید. همین معنویت، صفا، صمیمیت، احترام، مردانگی، آداب و اخلاق را می آورید. مردم به حسب مردانگی که از ما می بینند پای ما می ایستند .

آیت الله دژکام گفت: ما یک چیز جزئی می‌بریم خدمت آنها و مقدار زیادی معنویت برمی گردانیم و رابط این کار شما هستید و خوش به حال شما که رابط بین مردم و اهل بیت هستید.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.