• دوشنبه / ۱ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۳:۲۰
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: fars-55157
  • خبرنگار : 50031

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس:

تقارن ایام فاطمیه و دهه فجر فرصتی برای گسترش فعالیت‌های فرهنگی است

تقارن ایام فاطمیه و دهه فجر فرصتی برای گسترش فعالیت‌های فرهنگی است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس تقارن دو مناسبت ایام فاطمیه و دهه فجر را فرصتی مناسب برای گسترش فعالیت‌های فرهنگی با محوریت امامزادگان و بقاع متبرکه فارس به عنوان قطب فعالیت‌های فرهنگی دانست.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی اوقاف و امور خیریه استان فارس، حجت الاسلام سید عباس موسوی از پیش بینی برنامه‌های متعدد به مناسبت ایام فاطمیه و دهه فجر در استان فارس خبر داد.

او گفت: برنامه‌های ویژه‌ای در ایام فاطمیه و چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در استان فارس از طرف اداره‌کل اوقاف و امور خیریه تدارک دیده‌ شده است که اعزام ۶۵ مبلغ اعزامی از قم و ۱۰۰ مبلغ بومی به امامزادگان و بقاع متبرکه فارس، طنین‌افکندن ندای الله‌اکبر در بقاع و اماکن متبرکه، حضور فعال در فضای مجازی و ارتباط با رسانه‌ها در راستای تبیین دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب اسلامی و برپایی ایستگاه‌های صلواتی و نمایشگاه در سطح بقاع متبرکه با موضوع دهه فجر بخشی از این برنامه‌ها است .

موسوی در تشریح برخی از برنامه‌های شهر شیراز در این ایام گفت: بقعه شاه داعی‌الله در روز ۲۱ بهمن‌ماه شاهد سخنرانی بصیرتی است و هیئت‌ امنای این بقعه متبرکه علاوه بر دعوت از زائران و مجاوران برای حضور در راهپیمایی، در این همایش باشکوه شرکت می‌کنند .

موسوی گفت: در حرم امامزاده سیدتاج‌الدین غریب(ع) شیراز نیز از روز ۱۸ تا ۲۱ بهمن با حضور مداحان و سخنرانان و با اجرای برنامه‌های عزاداری و بصیرتی، این ایام گرامی داشته می‌شود .

وی ادامه داد: در حرم امامزاده شمس‌الدین میرآخر‌(ع) و با حضور محمدمهدی حسنی و حسن معلمی و در روزهای ۱۶ و ۱۷ بهمن‌ماه نیز گرامیداشت ایام دهه فجر و فاطمیه را شاهد خواهیم بود .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس اظهار كرد: آستان امامزاده سید‌صدرالدین(ع) نیز در روزهای ۱۴ و ۱۵ بهمن‌ماه و با حضور کاویانی و حاج حسن رضایی این ایام را گرامی می‌دارد .

وی افزود: در آستان مقدس امامزاده سید علاءالدین حسین(ع) شیراز نیز به مدت پنج شب شاهد عزاداری خواهیم بود و در روز ۲۱ بهمن با حضور صالحیان از قم یک سخنرانی بصیرتی خواهیم داشت .

موسوی گفت: در حرم علی‌بن حمزه(ع) نیز در روزهای ۲۰ و ۲۱ بهمن‌ماه برنامه‌های عزاداری و سخنرانی بصیرتی به‌مناسبت این ایام دایر است .

وی اضافه کرد: ۱۹ بهمن‌ماه و با حضور تجرد، سخنرانی بصیرتی در قدمگاه حضرت عباس(ع) برقرار است و یکی از مداحان اهل‌بیت(ع) نیز در این مراسم به سوگواری می‌پردازد .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس بیان كرد: روز ۱۹ بهمن‌ماه نیز شاهد برنامه‌های بصیرتی با سخنرانی آقایان عاشوری در امامزاده محمد(ع) صغاد خواهیم بود و امامزاده محمد(ع) ده پیاله نیز روز ۲۰ بهمن‌ماه با دعوت از حجت‌الاسلام روحانی برنامه‌های بصیرتی را پیگیری می‌کند .

وی افزود: نظیر چنین برنامه‌هایی در امامزاده حسین(ع) دروازه اصفهان، امامزاده شاهزاده قاسم(ع) زرقان، امامزاده محمد(ع) قصرالدشت، امامزاده عبدالله(ع) بازار، امامزاده بنت الحسن(ع) و امامزاده شاه قیس(ع) برگزار می‌شود .

موسوی گفت: اجرای برنامه‌های عزاداری و بصیرتی در ایام دهه فجر و فاطمیه در چند امامزاده و بقعه متبرکه دیگر شیراز ازجمله امامزاده ابراهیم(ع) سیبویه، بقعه ابوالوفاء(ع)، امامزاده حسن کیا(ع)، امامزاده سید ذوالفقار(ع) و امامزاده جلال‌الدین یحیی(ع) از جمله برنامه‌های تدارک دیده‌ شده برای این شهر است .

مدیركل اوقاف و امور خیریه فارس گفت: در شهرستان‌های فارس نیز برنامه‌های گسترده‌ای برای گرامیداشت دهه فاطمیه و چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی تدارک دیده‌ایم .

وی افزود: برگزاری محفل انس با قرآن در روز ۱۹ بهمن‌ماه در محل امامزاده ابوالقاسم(ع) با سخنرانی سید‌حسین پدرام، همایش انقلاب فاطمیون در روز ۲۰ بهمن‌ماه و با حضور محمدباقر جهانگیری در محل این امامزاده و تجمع یوم‌الله ۲۲ بهمن در امامزاده سید علاءالدین حسین(ع) با حضور محمود مسرور از برنامه‌های اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان داراب است .

موسوی گفت: مردم شهرستان ممسنی نیز در روز ۲۲ بهمن با حضور در مسجد جامع امام سجاد(ع) و با سخنرانی حجت‌الاسلام یعقوبی، حضور در امامزاده شاهزاده حسین(ع) مهرنجان با سخنرانی حجت‌الاسلام صمیمی و امامزاده بابامنیر(ع) با سخنرانی حجت‌الاسلام نادری چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی می‌دارند .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس اظهار كرد: سه مسجد قیروکارزین نیز شاهد حضور مردم این منطقه از کشور برای گرامیداشت ایام دهه فجر است. مسجد جوادالائمه(ع) قیر در روز ۱۲ بهمن‌ماه و با سخنرانی حجت‌الاسلام اکبری، مسجد امام جعفر صادق(ع) قیر در روز ۱۶ بهمن‌ماه با حضور حجت‌الاسلام صداقت و مسجد صاحب‌الزمان(ع) سکه روان با سخنرانی حجت‌الاسلام روستا در روز ۲۱ بهمن‌ماه شاهد برگزاری این مراسم است .

وی افزود: در شهرستان ارسنجان نیز شاهد ۴ برنامه بصیرتی و عزاداری خواهیم بود و در اولین برنامه، روز ۱۵ بهمن‌ماه در محل امامزاده عبدالله بن موسی کاظم(ع) و با حضور یکی از هادیان سپاه برنامه‌های بصیرتی برگزار می‌شود .

موسوی گفت: برگزاری محفل انس با قرآن و تکریم خانواده شهدا در ۱۸ بهمن‌ماه و در امامزاده سلطان سیدعلی(ع) با سخنرانی حجت‌الاسلام محمودی، برنامه عزاداری ایام فاطمیه در امامزاده عبدالله‌بن موسی کاظم(ع) با حضور یکی از روحانیان اعزامی از شهر قم و برگزاری جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور حجت‌الاسلام محمودی در امامزاده سلطان سیدعلی(ع) از دیگر برنامه‌های شهرستان ارسنجان در گرامیداشت این ایام است .

این مسئول با بیان اینكه اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کازرون نیز با تدارک ۷ برنامه به استقبال ایام دهه فجر و فاطمیه می‌رود، گفت: برگزاری نمایشگاه فاطمیه و دهه فجر در امامزاده سیدحسین(ع) در روز ۱۲ بهمن‌ماه، بزرگداشت این ایام در روز ۱۵ بهمن‌ماه در محل آستان امامزاده سیدمحمد(ع) چهابی با حضور یکی از سخنرانان، برنامه سخنرانی در امامزاده زید(ع) روز ۱۴ بهمن‌ماه، گل‌باران قبور شهدا در بقعه مقام خضر(ع)، امامزاده سیدمحمد(ع) نوربخش و امامزاده سیدحسین(ع) از جمله برنامه‌های این شهرستان است .

وی افزود: برنامه‌های بزرگداشت دهه فجر همچنین در امامزاده سید‌محمد کاشی و امامزاده علی‌(ع) خشت نیز روز ۲۱ بهمن برگزار می‌شود و روز ۲۲ بهمن‌ماه نیز بزرگداشت مقام شهدا را در آستان امامزاده حسین(ع) شاهد خواهیم بود .

موسوی گفت: در شهرستان رستم نیز دیدار با خانواده شهدای شهر مصیری، غبارروبی قبور شهدا در این شهر و شهر کوپن برنامه‌ریزی‌شده است و مردم این شهرستان روز ۲۲ بهمن با اجتماع در امامزاده سید‌حسن(ع) و با سخنرانی ولی‌الله طباطبایی این روز را گرامی می‌دارند .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس اظهار كرد: در شهرستان فیروزآباد شاهد برگزاری نمایشگاه شهادت حضرت زهرا(س) از ۱۸ الی ۲۲ بهمن در حسینیه ثارالله(ع) خواهیم بود و حجت‌الاسلام شریفی نیز در این برنامه به سخنرانی می‌پردازد .

وی افزود: برگزاری محفل انس با قرآن در تاریخ ۱۶ بهمن‌ماه در مسجد صاحب‌الزمان(عج) با حضور حجت‌الاسلام بلوریان و محفل انس با قرآن به تاریخ ۱۷ بهمن‌ماه در اداره زندان با حضور حجت‌الاسلام محمدی از دیگر برنامه‌های تدارک شده در شهرستان فیروزآباد است .

موسوی گفت: در ۲۰ بهمن‌ماه نیز عزاداران فاطمی در محل مصلای نماز جمعه و با حضور امام‌جمعه شهرستان به عزاداری می‌پردازند و عزاداران هیئت‌های مذهبی اطعام می‌شوند .

مدیركل اوقاف فارس بیان كرد: شهرستان بیضا نیز با همایش تجلیل از قرآن‌آموزان برگزیده و مربیان طرح حفظ قرآن برنامه‌های خود را در این ایام آغاز می‌کند و سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان در روز ۱۸ بهمن‌ماه میزبان این برنامه است .

وی افزود: بقاع متبرکه این شهرستان در این ایام به طرز شایسته‌ای تزئین می‌شود و با برگزاری نمایشگاه‌هایی میزبان زائران و مجاوران است و برگزاری محفل انس با قرآن در بقاع متبرکه بخش دیگری از برنامه‌ها را تشکیل می‌دهد .

موسوی با بیان اینكه در شهرستان خنج شاهد ۵ برنامه عزاداری و بصیرتی در ایام دهه فجر و فاطمیه خواهیم بود، گفت: سخنرانی و یادمان انقلاب اسلامی در روز ۱۳ بهمن‌ماه و در محل امامزاده پیر غیب(ع) روستای کهنویه با حضور حجت‌الاسلام سیفایی، سخنرانی و عزاداری در روز ۱۹ بهمن‌ماه در محل این امامزاده و با حضور همین سخنران، سخنرانی و عزاداری مسجد اهل‌بیت(ع) با حضور حجت‌الاسلام زمانی در تاریخ ۱۹ بهمن‌ماه از جمله این برنامه‌ها است .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس ادامه داد: سخنرانی و عزاداری در مسجد اهل‌بیت و با حضور حجت‌الاسلام محمدی در تاریخ ۲۰ بهمن‌ماه، سخنرانی و عزاداری و یادمان انقلاب اسلامی در تاریخ ۲۱ بهمن و در محل مسجد اهل‌بیت(ع) و با حضور حجت‌الاسلام محمدی نیز از دیگر برنامه‌های این شهرستان به شمار می‌آید .

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.