• جمعه / ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۰:۲۵
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: fars-55314
  • خبرنگار : 50031

تجلیل از حامیان خانواده‎های مدافعان حرم

آیت‌الله دژکام: برخی جز تسلیم در برابر ظلم راهی مقابل خود نمی بینند

آیت‌الله دژکام: 
برخی جز تسلیم در برابر ظلم راهی مقابل خود نمی بینند

نماینده ولی فقیه در استان فارس تاکید دارد که برخی هنوز دلشان می خواهد در جامعه غفلت حاکم باشد و بعضی جز تسلیم در برابر ظلم راهی مقابل خود نمی بینند حال آنکه انقلاب اسلامی ایستادگی در برابر ظلم را به ما درس داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، پنجشنبه 11 بهمن آیت الله لطف الله دژکام در گردهمایی پزشکان و پیراپزشکان ایثارگر با خانواده شهدا و ایثارگران مدافع حرم استان فارس، ضمن قدردانی از پزشکان و افرادی که از خانواده مدافعان حرم حمایت می کنند، افزود: در دین مبین اسلام به یگانگی، برادری، دوستی و محبت تاکید زیادی شده که خوشبختانه برگزاری این جلسات حاکی از این برادری و دوستی است .

وی ادامه داد: خداوند متعال این قبیل جلسات و جلساتی که برای دهه فجر برگزار می شود را دوست دارند اما متاسفانه گاهی این جلسات عامدانه به فراموشی سپرده می شود .

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز به پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: در آن زمان که اصل فریاد ایرانی ها به این خاطر بلند شد که ما را مستضعف کرده اند در همان تاریخ افغانستان هم تحت شرایط خاصی مردمش مستضعف بودند از این رو خوشبختانه انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و در حال حاضر به جایگاه مهمی دست یافته ایم .

آیت الله دژکام گفت: در زمان طاغوت کاری کرده بودند که ما عکس خودمان را که می دیدیم خجالت می کشیدم اما امروز به جایی رسیده ایم که به این تیپ مدافعان حرم افتخار می کنیم .

وی با بیان اینکه امروزه پرده استضعافی که دشمنان می خواستند بر روی مردم ما باشد کنار رفته، اظهار کرد: متاسفانه امروزه برخی دلشان می خواهد یک غفلتی بر ما حاکم شود، بعضی ها هنوز در یک نقطه ای زندگی می کنند که جز تسلیم در برابر ظلم راهی مقابل خودشان نمی بییند در حالی که انقلاب اسلامی می گوید در مقابل ظلم بایستید .

امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه ایران مرکزی است که مستضعفان باید از اینجا نفس بگیرند، گفت: بنده همیشه نسبت به قضیه فاطمیون اولویت قائل می شوم زیرا بر این باورم که باید مهمان را گرامی داشت .

وی خطاب به دست اندرکاران برگزاری این گردهمایی بیان کرد: این همت عالی شما بسیار ارزشمند است در ادامه این حرکت باید توجه داشته باشیم که ایران باید از دو  یا سه امتحان سنگین بیرون بیاید که عمده امتحان امروزه بحث اقتصادی است .

آیت الله دژکام با تاکید بر ضرورت توجه به اقتصاد بیان کرد: اقتصاد باید مقاومتی باشد  کشوری که  در گذشته روزی دو میلیون بشکه نفت می فروخت به خاطر مسائل مختلف امروزه 500 هزار بشکه نفت می فروشد از این رو  نیاز است که همه برای برون رفت از این مسائل تلاش کنیم من نه چپ هستم و نه راست اما بر این باورم که خود مردم هستند که برای برون رفت از این مسائل تلاش می کنند .

وی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی به همین آزمایش احتیاج داشت، بیان کرد: باید در این فضا  همه کمک کنیم جامعه پزشکی با این افتخارات باید به داد مردم برسد نه اینکه فردی بگوید عمل جراحی دارم چهار میلیون نیاز است اما ندارم .

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: از جامعه پزشکی می خواهم کمک کنند زیرا همین با هم بودنها باعث می شود مردم امیدوار شوند .

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه انقلاب ما انقلابی جهانی و شیعی است، گفت: همه در برابر مدافعان حرم و خانواده های آنها مسئولیم و این  وظیفه کوچکی است که در مقابل این مدافعان و بازماندگان شهدا انجام می شود .

دکتر علی بهادر با بیان اینکه دشمنان ایران کشورمان را  متهم به این می کنند که برای سیاست و کنترل منطقه در کشورهای دیگر هستند، افزود: شیعه فقط امروز با داعش روبه رو نبوده از روزی که بوده و هست همیشه داعش ها و این دسته از دشمنان وجود دارند از این دشومان باید بدانند که ما برای وجود شیعه در آن محل می جنگیم .

وی ادامه داد: همه ما وظیفه داریم برای کشور و شیعه هرکاری که از دستمان بر می آید انجام دهیم و در مقابل کسانی که شهید شدند وظیفه ای داریم که همه باید به وظایف خود عمل کنیم، این کمترین کاری است که می توانیم برای شهدای مدافع حرم و خانواده آنها انجام دهیم .

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از اعلام آمادگی دانشگاه برای حمایت از بازماندگان شهدای مدافع حرم خبرداد .

راه‌اندازی کانون مدافعان حریم آل الله در فارس

فرمانده سابق انتظامی استان فارس نیز در این مراسم از راه اندازی کانون مدافعان حریم آل الله در این استان خبرداد.

سردار سیروس سجادیان ضمن گرامیداشت یاد شهدا و تبریک پیروزی انقلاب اسلامی گفت: با شکل‌گیری یگانی در ایام شهادت حضرت زهرا (س) نام مقدس فاطمیون برآن یگان نهاده شد، یگانی که رزمندگان آن بعضا" فرزندان پدرانی هستند که در هشت سال دفاع مقدس، برای دفاع از انقلاب اسلامی با داعش زمان یعنی حزب بعث عراق جنگیدند .

سردار سیروس سجادیان با اشاره به اینکه شهدای مدافع حرم دلاور مردانی هستند که با عشق به اهل بیت(ع) درغربت، برای تداوم راه اهلبیت (ع) جان خود را غریبانه نثار کردند، افزود: درود خدا بر برادران افغانستانیِ مبارز که برای دفاع از حرم عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب و حضرت رقیه(س) در برابر تروریست‌های داعش در سوریه شجاعانه جنگیدند .

وی با بیان اینکه شهدای فاطمیون پیوستگی امت اسلام را در دفاع از حریم آل الله به نمایش گذاشتند، ادامه داد: به فرموده مقام معظم رهبری، کسانی که داوطلبانه به این میدان می‌روند، دو سه خصوصیت ممتاز نسبت به دیگران دارند که یکی غیرت و تعصّب دفاع از حریم اهل‌بیت (ع) است زیرا می‌خواهند از حریم اهل‌بیت(ع) دفاع کنند .

سردار سجادیان با اشاره به  فرموده رهبر معظم انقلاب یکی دیگر از خصوصیات ممتاز این مدافعان حرم  بصیرت است، افزود: کسانی که این بصیرت را ندارند با خودشان می‌گویند: اینجا کجا، سوریه و حلب کجا؟ این بر اثر بی‌بصیرتی است، نباید منتظر ماند تا دشمن  داخل خانه‌آدم بیاید و بعد به فکر دفاع از خودمان باشیم ، دشمن را باید در مرزهای خودش سرکوب کرد. جوان‌هایی که برای دفاع از رحم به سوریه و عراق رفتند بصیرت داشتند، یک عده‌ای امروز اینجا نشسته‌اند در خانه و نمی‌دانند که قضیه چیست .

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب شوق شهادت را از دیگر خصوصیات متمایز شهدای مدافع حرم می دانند، گفت: به طور حتم شهدا و خانواده‌های آنها حق بزرگی بر گردن همه‌ملت ایران دارند .

سردار سجادیان با تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص شهدا و خانواده های مدافع حرم گفت: همانند زمان جنگ جمعی از دوستان برای تقویت تفکر بسیجی در جامعه در صدد تشکیل کانونی هستند تا بتوانند همراه با سازمان ها و نهادهای رسمی کشور خدماتی را به خانواده های معزز شهدا ، رزمندگان و جانبازان ارائه دهند از این رو در صدد تشکیل کانون حامیان مدافعان حریم آل الله برآمدند .

جانشین سابق مرکز مطالعات راهبردی ناجا در خصوص اهداف تشکیل این کانون گفت: همكاري با سازمانها و نهادهای کشوری و لشکری براي خدمت رسانی به مدافعان حریم آل الله، حمايت همه جانبه از مدافعان حريم آل الله و خانواده های آنها در حوزه های فرهنگي، اقتصادي، اجتماعي، تربيتي، آموزشي، بهداشت و درمان، حمايت حقوقي از ایثارگران و خانواده هاي مدافعان حریم آل الله در مراجع قضایی، انتظامی، سازمانها و سایر نهادها، انجام مشاوره حقوقی و خانوادگی ، سازماندهي و تقويت داوطلبانه در حوزه حمايت از مدافعان حریم آل الله ، توسعه انديشه و تفكر بسیجی و جهادي در زمينه هاي فرهنگي و اجتماعي و  گرد آوري و نشر ايثارگري هاي مدافعان حریم و ...از دیگر اهداف این کانون است .

در این مراسم دکتر فرزاد شاهچراغی نیز با قدردانی از پزشکان و پیراپزشکان حامی خانواده های شهدا گفت: خدمات پزشکی توسط پزشکان حاذق و متخصصی که در سطح شهر هستند به خانواده مدافعان حرم بدون هیچ چشمداتی ارائه می دهند که بخشی از نیازهای آنها را در این حوزه رفع می کند .

شاهچراغی افزود: خدمات عمومی، پزشکی، زنان و زایمان، خدمات جراحی و... نیز به خانواده های این شهدا تاحدی که در توان بوده ارائه شده است .

براساس این گزارش، قدردانی از پزشکان و پیراپزشکان حامی خانواده‌های مدافعان حرم، بخش پایانی این مراسم بود.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.