• جمعه / ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۳:۲۱
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: fars-55438
  • خبرنگار : 50031

توسط شخصیت‌ها، سازمان‌ها و تشکل‌ها انجام شد؛

دعوت از مردم فارس برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن

دعوت از مردم فارس برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن

شخصیت ‌ها، مسئولان، نهادها، سازمان‌ها و تشکل‌های مختلف در شیراز و فارس با صدور پیام و بیانیه‌هایی، ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، از عموم مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کردند .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، شخصیت‌ها، مسئولان، نهادها، سازمان‌ها و تشکل‌های مختلف مردم‌نهاد اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و ... شهر شیراز و استان فارس با صدور بیانیه‌ها و پیام‌هایی از مردم همیشه در صحنه، برای حضوری پر شور و شعور در راهپیمایی ۲۲ بهمن چهل سالگی انقلاب اسلامی دعوت كردند .

آیت‌الله لطف‌الله دژکام نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز و عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس با صدور پیام مشترکی، ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، از آحاد مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کردند .

در این پیام با اشاره به آیه سیزده سوره مبارک الاحقاف، تاکید شده است که؛

امروز دشمنان اسلام، برای از بین بردن اتحاد و همبستگی مسلمین و استقامت ما، تمامی مکر و حیله خود را به‌کار بسته و ایران اسلامی، ام‌القرای جهان اسلام را در محاصره سیاسی، اقتصادی و فرهنگی قرار داده است. بیائید در این پیکار نابرابر با نصب‌العین قرار دادن هدایت‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و تکیه بر ارزش‌های اسلامی، پیروز این میدان باشیم ان‌شاءالله .

بیائیم با حضور پرشکوه خود، با شور و نشاط دینی و غیرت و مردانگی انقلابی، صف‌بندی استکبار، غرب، صهیونیست جنایتکار و نظام سلطه را بر هم ریزیم و ولایت‌مداری و ولایت عهدی خود را به رخ جهانیان نشان دهیم .

پیام جامعه روحانیت شیراز

جامعه روحانیت شیراز نیز با انتشار پیامی اقشار مختلف مردم را برای حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت كرد .

در این پیام آمده است؛ " وَقُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا "

دهه فجرآیینه ارزش‌های مقدس اسلام و همچنین روزهای ماندگار و فراموش ناشدنی در صفحه زرین تاریخ ملت عظیم ایران و روز تبلور اراده الهی بر حاکمیت صالحان و مستضعفان بر زمین و تجلی پیروزی حق بر باطل و اوج شكوه و عظمت پیروزی ملتی مسلمان و متكی به آرمان‌های ائمه معصومین(علیهم السلام) به رهبری ابر مرد تاریخ معاصر بزرگ مرجع جهان اسلام حضرت امام خمینی(ره) بر طاغوت و طاغوتیان است كه یاد و خاطره حماسه‌سازان آن هرگز از صفحات تاریخ و ذهن مردم ایران و جهان محو و زدوده نخواهد شد .

اینک در چهلمین بهار انقلاب اسلامی عصر جدیدی از دشمنی و توطئه استکبار جهانی علیه ملت بزرگ ایران در حال رقم خوردن است. در این شرایط حساس، راهپیمایی حماسی یوم‌الله ۲۲ بهمن تجدید میثاق ملت بزرگ ایران با ارزش‌ها و آرمان‌های بلند انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و حمایت و همراهی همه جانبه با نظام و انقلاب اسلامی است .

جامعـه روحانیت شیراز در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، با گرامیداشت دهه مبارکه فجـر و یاد و خاطـره امام شهیدان و شـهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، دفاع مقـدس و مدافع حرم و تجدید میثاق با رهبری گرانقدر و معظم انقلاب اسلامـی حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، از عموم مردم ولایتمدار استان فارس دعوت می‌نماید تا با حضور با شکوه و گسترده خود در راهپیمایی وحدت‌آفرین و دشمن‌شکن یوم‌الله ۲۲ بهمن بار دیگر پیام انسجام، وحدت و همدلی مردم ولایتمدار ایران اسلامی را به گوش جهانیان و به‌خصوص بدخواهان نظام اسلامی برسانند .

پیام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس و ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در فارس نیز با صدور بیانیه‌ای اقشار مختلف مردم را برای خلق حماسه حضور و شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن، دعوت كرد .

در بخشی از این بیانیه آمده است: پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با رهبری حضرت امام خمینی(ره) و شکل‌گیری نظام مقدس اسلامی و تداوم آن با هدایت‌های حکیمانه رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) منشأ تحولات عظیم و تاریخ‌ساز در منطقه و جهان شده است، به‌طوری که با گذشت ۴۰ سال از وقوع معجزه قرن، گفتمان پرصلابت انقلاب اسلامی مبتنی بر ولایت، اصول و ارزش‌های اسلام ناب محمدی(ص) با شاخصه دفاع از مظلوم و ستیز با ظالم در سپهر جهان تبلور پیدا کرده است .

در این بیانیه از آحاد مردم انقلابی و همیشه در صحنه، علما و روحانیون، خانواده معزز شهدا و ایثارگران و مسئولان استان دعوت شده است تا با حضور آگاهانه، گسترده و حماسی خود در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در سراسر استان پهناور فارس، ضمن پاسداشت ارزش های والای انقلاب اسلامی و تقدیر و تجلیل از حماسه آفرینی های غیور مردان ایران اسلامی، با آرمان های والای شهدا و امام شهدا و انقلاب اسلامی تجدید میثاق نموده، روح تازه‌ای در کالبد انقلاب و نظام اسلامی دمیده و بار دیگر عزت و اقتدار ایران اسلامی را بیمه کنند .

پیام سپاه فجر فارس

سپاه فجر استان فارس نیز با صدور پیامی، ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، از مردم برای حضوری گسترده و باشکوه در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن دعوت کرده است .

در پیام صادره از سوی سپاه فجر فارس اعلام شده است که با گذشت چهل سال از  پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در یوم الله ۲۲ بهمن برغم توطئه‌ها، فتنه آفرینی‌ها، بحران‌سازی‌ها، دسیسه ‌ ها، نیرنگ ‌ ها، ترفندها و عملیاتی ساختن طرح‌ها و پروژه‌های براندازی جبهه دشمن و پیش‌بینی‌های متوّهمان غربی و ایادی آنان در داخل، جمهوری اسلامی و ملت عظیم الشأن با سربلندی در مصاف راهبردی و تاریخ‌ساز با نظام سلطه و استکبار، روند تکاملی و حرکت به سمت آرمان‌های بلند و تمدن ساز خود را پویاتر و پر فروغ تر از هر مقطع تاریخی تداوم بخشیده اند و به کوری چشمان دشمنان  قسم خورده و علی رغم تبلیغات و دروغ پراکنی آنان چهلمین جشن پیروزی انقلاب اسلامی را درک خواهند کرد .

سپاه فجر استان فارس با پاسداشت حماسه شهیدان انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم و شهدای عرصه امنیت و خدمت در کشور و گرامیداشت یاد و میراث جاودان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و تجدید میثاق با آرمانهای امام راحل و شهداء، بیعت خود با مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) را تجدید کرده و با دعوت از آحاد و اقشار مختلف ایرانیان انقلابی و زمان شناس برای شرکت پرشور، یکپارچه و تماشایی در راهپیمایی سراسری یوم الله ۲۲ بهمن فراتر از هرگونه شعار و تبلیغات رسیدگی به امورمردم را اولویت اول برنامه های کشور دانسته است .

پیام نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری

آیت‌الله علی اکبر کلانتری نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری نیز با انتشار پیامی خواستار حضوری دشمن شکن و باشکوه در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن شد .

رئیس جامعه اساتید حوزه‌های علمیه فارس با تبریک فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تاکید کرده است که اکنون ملت بزرگ ایران با پشت سر گذاشتن چهل سال تلاش، مقاومت، حماسه و ایثار، مرحله بلوغ، قوام، قوت و اقتدار نظام اسلامی خود را جشن می گیرند .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، همزمان با سراسر ایران اسلامی راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در سراسر استان راس ساعت ۱۰ صبح آغاز خواهد شد .

براساس اعلام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در فارس، مسیر اصلی راهپیمایی ۲۲ بهمن در شیراز، چهار راه ۱۵ خرداد، میدان امام حسین(ع)، بلوار آزادی و میدان آزادی تعیین شده است .

در خبر اعلام مسیرهای راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن شیراز سه مسیر فرعی نیز برای حضور گسترده مردم اعلام شده است که شامل میدان شهدا، میدان امام حسین(ع)، همچنین میدان نمازی، میدان امام حسین(ع) و چهارراه پیروزی، خیابان لطفعلی خان زند است و این مسیرهای فرعی سه‌گانه نیز به چهارراه ۱۵ خرداد، نقطه تجمع آغاز مراسم، ختم می‌شود .

  دعوت شورای هماهنگی جبهه اصلاحات

به گزارش ایسنا، شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس نیز طی بیانیه‌ای از مردم این استان برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرد .

در این بیانیه تاکید شده است؛" چهار دهه با تمام روزهای تلخ و شیرینش سپری شد و دهه پنجم انقلاب اسلامی در حالی آغاز می‌شود که تهدیدات و فرصت‌های مختلفی پیش رو است و گذر از این تهدیدات و دستیابی به فرصت‌های جدید مقدور نخواهد بود مگر با تمسک به عقلانیت، خرد جمعی و وحدت اقشار مختلف ."

در بخشی از این بیانیه این نکته یادآور شده است که؛ " مردم بزرگ ایران نیک می‌دانند دسترسی به شعارهای بزرگ انقلاب، «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» جز با تمسک به قانون اساسی و حفظ وحدت میسر نخواهد بود. قانون اساسی محور وحدت ماست و حبل المتین آحاد توده خواهد بود ."

بیانیه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری مبنی براینکه بست و دوم بهمن جای تسویه حساب نیست، بر لزوم حضوری گسترده و وحدت بخش در راهپیایی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرده است .

بیانیه انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌های فارس

به گزارش ایسنا بیانیه، انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌های استان فارس نیز با انتشار یک بیانیه، با تاکید بر ضرورت حضور در راهپیمایی سالروز پیروزی باشکوه انقلاب اسلامی، تاکید شده است :

" چهل سال از آن صبح امیدبخش گذشت و اکنون چهل منزل این کاروان راه طی کرده است، فراز و نشیب‌های فراوان این ملت را آبدیده کرد و هیچ کمین‌گاهی نتوانست در خاطرش تزلزل ایجاد کند. اگر آسیبی و تکدر خاطری یا دلزدگی و پژمردگی خاصی حاصل شده، جز از همرهان سست عناصر نبود. جاده با همه‌ی گردنه‌هایش، طی می‌شود و این هم‌کاروانیان هستند که گاهی سر برنمی‌آورند تا نگاه رنجیده‌ی پیادگان قافله را از رفتار سواران و مرکب‌نشینان ببینند. در نگاه این پیادگان، اگرچه شکر هست، اما رنجیدگی و گله هست، شکایت هم هست، از بی‌وفایی و ناپایبندی به قرارهایی که گذاشته شد. چهل سال زمان کمی نبود تا وفای به این قرارها (حداقل به بخش‌های بزرگ و بنیادین آنها) دل پابرهنگان را خوش کند. قرار آن نبود  که مرکب‌سواران گوششان بدهکار نباشد. قرار؛ همراهی همه و فقدان فاصله بین سوار و پیاده  بود. اکنون آیا آن قرار و قرارهای دیگر وفا شده است ."

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است؛

" آن مبارزه‌ی بزرگ و تاریخ‌ساز، بار بسیار سنگینی بود که بر شانه‌های میلیون‌ها انسان به سرمنزل مقصود رسید و هر گروه از آن میلیون‌ها، دل در گرو وعده‌ای از وعده های کاروانسالاران داده بودند ."

بیانیه انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌های فارس همچنین تاکید شده است؛

" اکنون پس از چهار دهه، نگاه‌های پرسئوال زیادی از کاروانیان و پرسش‌های نسلهای بعدی که به مدد فن‌آوری به تاریخ دسترسی آزاد دارند، فراروی صاحبان  فکر و فرهنگ و قدرت و امکانات و تریبون، سر برافراشته است که صادقانه آنچه هست و آنچه باید می‌بود را در ترازوی قیاس و قضاوت بگذارند و سردر گریبان فرو برند و اگر باید کاری کنند – تا دیر نشده – دست به اقدام و عمل بزنند. تاریخ در داوری‌های پس از وقوع و پس از حضور کنشگران وقایع، با بی‌رحمی تمام عمل می‌کند."

فهرست کردن جوانب و زوایای مختلف بررسی گذشته تا حال، شاید به دلیل تکرار و بداهت، ملال‌آور باشد. آنچه یادآوری آن ضرورت دارد تذکر و تلنگری است که امید می‌رود تشکر پنهان در آن مفروض دانسته شود و وجدان‌های بیدار را به تکان و تنشی وادار سازد تا در زمانی که چشم‌های بینای درون و بیرون این سرزمین، همه را می‌پایند و البته همه آگاهیم که خدا می‌بیند، شرمندگی نصیب‌مان نشود .

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.