• دوشنبه / ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۱:۵۹
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: fars-55467
  • خبرنگار : 50031

جهانگيري در جمع راهپيمايان 22 بهمن شيراز:

هدف تحریم‌ها ملت ایران است نه نظام اسلامی

هدف تحریم‌ها ملت ایران است نه نظام اسلامی

معاون اول رئیس جمهور با تصریح اینکه هدف تحریم‌ها، ملت ایران است نه نظام اسلامی، گفت: سردمداران آمریکا دروغ می‌گویند، آنان در کتاب هنر تحریم، نوشته‌اند که باید اجازه تامین نیازهای اصلی مردم را نداد تا ملت علیه حکومت شورش کنند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، اسحاق جهانگیری، در جمع راهپیمایان 22 بهمن شیراز گفت: حضور گسترده مردم ایران و مردم شیراز در راهپیمایی سالروز چهل سالگی انقلاب اسلامی این پیام را برای آمریکا و آمریکائیان داشت که ملت و دولت در کنار هم ایستاده‌اند تا تحریم‌های شما را به شکست بکشانند.

او با تاكيد بر اينكه بايد در چهلمين فجر انقلاب، روزهاي خوب همدلي را به ياد بياوريم، گفت: امروز هم مجدد به همان همدلي روزهاي پيروزي نيازمنديم . چهل سالگي به معناي كمال و پختگي و عقلانيت و تدبير است؛ افتخار مي كنم كه در چهلمين بهار انقلاب مهمان مردم فرهنگي و مهمان نواز، شهر و پايتخت فرهنگي ايران اسلامي هستم .

معاون اول رئيس جمهور شيراز را شهر ايمان و اخلاق، شعر و ادب و  گفت و گو و مدارا معرفي و خاطرنشان كرد: استان فارس و شهر شيراز در تمام دوران انقلاب حضوري معنادار داشت و يكي از كانون هاي اصلي پيروزي انقلاب بود و پس از انقلاب نيز در زمان ها و عرصه هاي مختلف خوب درخشيده و از پيشگامان بوده است .

جهانگيري با تصريح بر اينكه آماده ايم تا در كنار مردم ايران و فارس از تاريخ ٤٠ سال درس بياموزيم و با رهبر انقلاب تجديد بيعت كنيم، افزود: آماده ايم تا در شهر احمد بن موسي(ع)، در شهر حافظ و سعدي از روح علما و شهداي بزرگ اين ديار مدد بگيريم و نسبت به پاسداشت مقام آنها تلاش بيشتري كنيم .

وي با بيان اينكه انقلاب اسلامي ويژگي هاي ممتازي داشت و پديده بزرگ دوران و مهمترین رخداد قرن بیستم بود، عنوان كرد: انقلاب با توان نخبگان، متفكرين، دانشمندان و علمايش به پا خواشت و حماسه آفريد .

معاون اول رئيس جمهور اظهار كرد: انقلاب اسلامي، انقلابي تاريخي است اما در تاريخ نماند؛ چرا كه از آن همه نسل‌هاست؛  فرزندان ايران اسلامي همان دلبستگي را به انقلاب دارند كه زنان و مردان باشرفي داشتند كه انقلاب را به پيروزي رساندند .

وي كه معتقد است انقلاب راهي تازه در برابر جهان گشود و نسلي نو بنا نهاد، گفت: امام(ره) به همراه فداكاران وياران انقلابي را بنا نهاد كه براساس اسلام و متكي به آراي مردم بود؛ امام(ره)، معمار ايراني نو براساس آرا و نظر مردم بود .

معاون اول رئيس جمهور با تاكيد بر اينكه درس هاي زيادي از انقلاب طي چهار دهه گذشته آموخته ايم، بيان كرد: انقلاب اسلامي فخر ديروز ما و اسوه و الگوي مهم امروز براي عبور از تنگناها است .

جهانگيري با بيان اينكه انقلاب روح مشاركت عمومي و اميد و آينده است، گفت: انقلاب اسلامي چتري بود بر سر همه و همگان خود را ذيل آن مي دانند .

وي تاكيد كرد: انقلاب همانند اسلام، امام و رهبري متعلق به همه ايرانيان است و هيچ گروه و دسته خاصي نمي تواند آن را به نام خود مصادره كند .

معاون اول رئيس جمهور ادامه داد: انقلاب با نظام اسلامي درآميخت،  در ٢٢ بهمن پيروز شد و در ١٢ فروردين ٥٨ به دستور امام نظامي مبتني بر اسلام حاكميت يافت؛ پيام اين حركت امام اين بود كه از طريق قانون مسائل پيگيري خواهد شد .

وي افزود: ايران در شرايط سخت جنگ تحميلي به دنيا يك موضع جديد نشان داد و در واقع انقلاب در جنگ تجلي يافت؛ نشان داديم كه با اتكا به مردم مي توان از همه تنگناها عبور كرد .

معاون اول رئيس جمهور با بيان اينكه انقلاب طي چهل سال گذشته دستاوردهاي زيادي داشته است، عنوان كرد: مهمترين دستاورد انقلاب جامه عمل پوشاندن به خواسته هاي مردم بود.

جهانگيري با بيان اينكه مردم ايران به دنبال استقلال، آزادي، عدالت و پيشرفت و توسعه بودند، گفت: آزادي ايران اسلامي در اين چهل سال تكامل يافته و امروز مردم به اراده خود تصميم گيري مي كنند.

وي با تصريح بر اينكه استقلال ما امروز كامل است و از هيچ كشوري دستور نمي‌گيريم، گفت:  آمريكايي‌ها از اينكه ايران قدرتمند را از دست دادند ناراحت هستند، آنها از اينكه كشوري نيرومند در منطقه حساس خليج فارس به الگويي از استقلال و آزادي تبديل شده، رنج مي برند .

معاون اول رئيس جمهور كه معتقد است ثبات امنيت ايران در خاورميانه بيانگر اقتدار نظام، دولت و مردم است، گفت: امروز مسئولين جمهوري اسلامي با افتخار به كشورهاي منطقه سفر مي كنند .

جهانگيري همچنين عدالت را يكي از دستاوردهاي مهم انقلاب ذكر و خاطرنشان كرد: هنوز راه نرفته در مسير عدالت زياد است اما تا رفع فقر و محروميت به ويژه در روستاها از پاي نخواهيم نشست و براي توسعه و پيشرفت كشور تلاش فراوان خواهيم كرد .

وي با بيان اينكه دستاوردهاي علمي كشور مثال زدني است، تاكيد كرد كه اگر مي خواهيم به توسعه پايدار برسيم بايد توسعه علمي دست يابيم .

معاون اول رئيس جمهور ادامه داد: امروز دانشگاه هاي ايران در رتبه هاي بالا و بین پانصد دانشگاه برتر دنيا و دانشمندان ایرانی در تراز بين المللي قرار دارند؛ ايران امروز در عرصه پزشكي زبانزد است به گونه اي كه در شيراز جراحي هايي انجام مي شود كه در كشورهاي رتبه يك دنيا انجام مي شود.

جهانگيري با بيان اينكه دشمن به دنبال ایجاد چنددستگي، يأس، نااميدي و بي اعتمادي بین ملت ایران است، تاكيد كرد كه در شرايط فعلي بیش از هر زمان دیگری به وحدت، انسجام و گفت و گو نیاز داريم .

وي با اشاره به اينكه امريكا به صراحت اعلام كرده كه جنگ اقتصادي تمام عيار عليه ايران ايجاد كرده‌اند، گفت: هدف تحريم ها ملت ايران هستند و آمريكايي ها دروغ مي گويند كه هدفشان نظام است.در كتاب هنر تحريم هم نوشته اند كه بايد نيازهاي اصلي مردم ايران به آنها نرسد اما مردم، دولت و مسئولين ايران ايستاده اند تا بار ديگر آمريكايي ها شكست بخورند و اين شدني است .

معاون اول رئيس جمهور خاطرنشان كرد: آمريكا اعلام كرد  كه نفت ايران را به صفر مي رسانيم و تلاش كردند مانع صدور دارو به ايران شوند اما اين در حالي است كه امروز ل  ٩٦ درصد از داروي مورد نياز كشور در داخل توليد مي شود .

جهانگيري با تصريح بر اينكه در شرايط سخت معيشت و بيكاري قرار داريم، گفت: اما اين مهم به معناي بن بست نيست كه با تكيه بر نيروي لايزال الهي از اين مشكلات عبور خواهيم كرد و همه تلاش ما سازمان دهي به وضعيت معيشت و بيكاري است و دست نياز به سوي متخصصان و دلسوزان در اين راه دراز مي كنيم .

معاون اول رئیس جمهوری همچنين با بيان اينكه فارس استاني رو به توسعه است و مهمترين محدوديت آن آب است، ابراز اميدواري كرد كه با همت مسئولين در كوتاه ترين زمان ممكن طرح هاي در دستور كار اين استان از جمله آزادراه شيراز-اصفهان، راه آهن شیراز بوشهر و ...به اتمام خواهد رسید.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.