• دوشنبه / ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۰۹:۰۵
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: fars-56821
  • خبرنگار : 50031

شهدوست سکاندار سازمان سرمایه گذاری شهرداری شیراز شد

معاون شهرداری شیراز: سرمایه‌گذاری در شهرداری شیراز تابع تشریفات قانونی است

ContentImages_50941

طی مراسمی هادی شهدوست شیرازی، سکان هدایت سازمان سرمایه گذاری  و مشارکت‌های مردمی شهرداری شیراز را به دست گرفت .

به گزارش دریافتی ایسنا منطقه فارس، طی مراسمی که با حضور معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز برگزار شد، با حکم شهردار شیراز، هادی شهدوست شیرازی، که پیش از این شهردار منطقه هشت شیراز بود، به عنوان رئیس جدید سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری شیراز معرفی شد .

محمدهادی هاشم پور، معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز در این مراسم ضمن تاکید بر اینکه تمام مراحل سرمایه گذاری در شهرداری شیراز تابع تشریفاتی قانونی بوده و در چارچوپ شیوه نامه ها و مصوبات شورای محترم اسلامی شهر شیراز انجام می شود، افزود: ما در شهرداری پایبند به تمامی اصول و  قوانین حاکم بر سرمایه گذاری هستیم و بی شک در جهت تسهیل و جذب سرمایه اهتمام خواهیم داشتیم .

هاشم پور، مجموعه شهرداری را به لحاظ قوانین و مقررات،سازمانی پیچیده و سخت توصیف کرد و با بیان اینکه کمتر سازمان و تشکیلاتی به مانند شهرداری درگیر قانون و مقررات است، گفت: بیش از یکصد شرح وظیفه در قانون برای شهرداری‌ها پیش بینی شده که جذب سرمایه‌گذار یکی از مهم ترین وظایف آن است و بار اصلی آن بر دوش سازمان سرمایه گذاری قرار دارد .

وی با تصریح اینکه طی سال‌های گذشته شاهد قوانین و آیین نامه های اجرایی متعددی که با مقتضیات امروز همخوانی نداشتند، بوده ایم، عنوان کرد: قوانین فعلی شهرداری‌ها ‌مربوط به سال 1345 است و باید بروز رسانی و مورد بازنگری قرار گیرند .

هاشمپور با اشاره به ماهیت مناقصه و مزایده ای بودن پروژه های سرمایه گذاری خاطرنشان کرد: باید آیین نامه مالی را با قوانین و مقررات مربوط به پروژه های سرمایه گذاری انطباق دهیم .

نباید در موضوع سرمایه‌گذاری دچار توهمات شویم

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با بیان اینکه شیراز،شهر بزرگی است و انتظارات شهروندان هم به حق، بالاست،افزود: نباید دچار توهمات شویم و تصور کنیم که هر موضوعی که در ذهنمان شکل گرفت حتما می تواند به سرمایه گذاری ختم ‌شود .

هاشم پور با تاکید بر اینکه برای ارائه یک بسته سرمایه گذاری و حتی اخذ یک پروانه ساختمانی باید ضوابط قانونی طی شود، اظهار کرد: در سازمان سرمایه گذاری برخی تصور می‌کردند که با تعریف شدن بسته، سرمایه گذاری حاصل خواهد شد .

وی مواکدا از رئیس جدید این سازمان خواست تا ضمن پایبندی به قوانین ، شیوه نامه ها و مصوبات شورای محترم اسلامی شهر شیراز،تشریفات قانونی سرمایه گذاری را رعایت کند تا نهایتا کاری سالم،شفاف و صحیح صورت پذیرد .

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز تاکید کرد: در مجموعه شهرداری انتظارات از این سازمان در شرایط اقتصادی فعلی به لحاظ جذب منابع بالاست اما نظر به سوابق موفق و توانمندی های رییس جدید سازمان سرمایه گذاری در منطقه هشت شهرداری شیراز،اطمینان دارم که حوزه سرمایه گذاری ضمن ایجاد تغییر رویکرد و تحول،در زمینه جذب سرمایه گذار،آتیه ای روشن خواهد داشت .

وی بر لزوم تعامل رئیس جدید سازمان سرمایه گذاری شهرداری با  سرمایه‌گذاران تاکید کرد و گفت: کسی که می خواهد سرمایه‌گذاری کند به دنبال ضمانت اجرای اصل سود از سرمایه‌گذاری است و همین موضوع ضرورت اعتماد سازی برای  جذب سرمایه گذاران را دو چندان میکند .

هاشم پور با بیان اینکه سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار کار دشواری است، تصریح کرد: رونق سرمایه گذاری در شهر برای کاهش بیکاری، تنها به این سازمان و گروه خاصی تعلق ندارد و مربوط به کل مجموعه شهرداری است .

وی تعامل،شفافیت و تعهد به قوانین  را از ارکان اصلی و از رویکردهای  حوزه سرمایه گذاری دانست و گفت:اطمینان دارم که این فضایل اخلاقی در رئیس جدید سازمان سرمایه گذاری شهرداری شیراز وجود دارد .

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با بیان اینکه فارغ از پست و سمت ها،بیرون از مجموعه شهرداری، همگان ما را متعلق به یک مجموعه می‌دانند، گفت: موفقیت هر کدام از نیروها موفقیت مجموعه شهرداری را به دنبال دارد و باید تلاش کنیم تا نامی خوب در شهرداری شیراز به یادگار بگذاریم .

مدیر کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری شیراز نیز در ادامه این مراسم، بیان کرد: تغییر و تحولات روندی طبیعی در همه نهادها و سازمان‌هاست و همانگونه که شهر موجوی زنده و پویا است، سازمان‌ها هم باید پویایی و سرزندگی خود را حفظ کنند .

امید گشتاسبی‌ با بیان اینکه رئیس جدید سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری شیراز از مدیران شایسته شهرداری است که عملکرد بسیار خوبی از خود در منطقه تاریخی این کلانشهر به جای گذاشته، افزود: حسن انتخاب شهردار برای معرفی ایشان جای تقدیر دارد .

وی خاطرنشان کرد: سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری شیراز، سازمانی مهم در شهرداری است که شاید از نظر عده سازمانی عریض و طویل نباشد اما خروجی این سازمان به اندازه نیمی از کل خروجی های شهرداری شیراز  اهمیت دارد .

هادی شهدوست شیرازی، رئیس جدید سازمان سرمایه گذاری شهرداری شیراز نیز در ادامه این مراسم بیان کرد: اگر توفیقی در منطقه تاریخی فرهنگی شیراز کسب شد، به واسطه همدلی شهروندان و همه نیروهای شهرداری این منطقه بوده است .

وی با تاکید بر اینکه اگر هدف کار باشد، کار تیمی و جمعی همیشه جواب می‌دهد، گفت: هدف را در این سازمان بر مبانی کارقرار خواهیم داد .

شهدوست همچنین با بیان اینکه سازمان سرمایه گذاری از سازمان‌های مهمی است که نقش بارزی در وضعیت درآمدی شهرداری دارد، عنوان کرد: وضعیت اقتصادی کشور شرایط مساعدی برای سرمایه گذاری ندارد اما با به کارگیری همه ایده‌ها، ظرفیت‌های شهر و تجربیات همکاران، می‌توان آینده خوبی را برای این سازمان متصور شد .

وی از همه همکاران سابق خود در این سازمان تشکر و ابراز امیدواری کرد که در طول خدمت بتوان برگ زرینی در این سازمان برای شهرداری شیراز رقم زد .

اسدپور مشاور شهردار شیراز هم در این نشست گفت: سابقه درخشان، پرمعنا و همراه با تعامل آقای شهدوست در شهرهای استان فارس و شهرداری ‌های مختلف یکی از عوامل تاثیرگذار در انتخاب ایشان به ریاست این سازمان به نظر می‌رسد .

وی عنوان کرد: شهرداری شیراز طی دو سال گذشته روزهای پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است و بودن مردان بزرگ و کسانی که می‌توانند در بحران‌ها کارساز باشند، شهرداری را از این بحران نجات داد .

اسدپور ادامه داد: علیرغم همه بدبینی‌ها اما سال گذشته فراتر از انتظارات مورد نظر، بودجه شهرداری تحقق پیدا کرد .

اسدپور با بیان اینکه پیچیدگی کار شهرداری با دیگر سازمان‌ها متفاوت است، گفت: شهرداری مظلوم ترین دستگاهی است که از حیات تا ممات امور انسان را پیگیری می ‌کند اما خود مظلوم واقع شده است .

وی با اشاره به اینکه توقعاتی که ازشهرداری وجود دارد از سازمان‌‌هایی که در این شهر متکثر هستند، وجود ندارد افزود: به عنوان مثال؛ در بحث سیل سازمان‌هایی مستقیما در این موضوع دخیل بودند اما کمترین انتطارات از آنها وجود داشت .

مشاور شهردار شیراز در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم سازمان سرمایه گذاری بتواند به عنوان متولی امر سرمایه گذاری بیش از پیش توفیقاتی را برای شهر و شهروندان  کسب کند.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.