• جمعه / ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۷
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: fars-56880
  • خبرنگار : 50031

امام جمعه شیراز گفت:

اطمینان داریم مسئولان تصمیم گیر مذاکره نمی کنند

2786086

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز با تاکید بر لزوم توجه و دقت در بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان سه قوه و اجرایی شدن تمام منویات معظم له، تاکید کرد که اطمینان دارم هیچ یک از مسئولان تصمیم گیر کشور حاضر به مذاکره نیستند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، آیت الله لطف الله دژکام، در خطبه نماز جمعه 27 اردیبهشت شیراز، با اشاره به رهبر معظم انقلاب از ابتدای ماه مبارک رمضان، بار دیگر ضرورت‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و تمام آنچه لازم است برای مردم را تبیین فرموده‌اند.

وی توصیه ها و تاکیدات مقام معظم رهبری را بیدارباش برای جامعه دانست و گفت: خواهش من به عنوان برادر کوچک همه آنست که نگاه به مطالب رهبر معظم، این باشد که دستور ولی امر به کسانیست که با ولایت او بیعت کرده‌اند؛ تکرار مطالب ایشان خوب است اما برای یادآوری، وظیفه من و مسئولان و مردم فراتر از تکرار بیانات ایشان است.

امام جمعه شیراز گفت: مطالبه رهبر معظم این نیست که بگوئیم آقا خوب گفت و عالی گفت، باید بگوئیم فرمان رهبری را عمل و اجرایی کرده‌ایم، اگر این موضوع را مسئولان و مردم توجه نکنند، گام دوم انقلاب طی و جامعه آماده ظهور نمی شود.

وی با یادآوری اینکه مقام معظم رهبری فرموده‌اند که مقاومت در مقابل زیاده خواهی آمریکا تنها گزینه ملت و کشور ایران و مذاکره سم مهلکی است، گفت: همه کسانیکه تجربه کوچکی هم دارند می دانند که نمی توان با آدم بد قول مذاکره و معامله و دوستی کرد، مانند معاویه که بعد از امضای سند صلحنامه، اعلام کرد که حکومت را می خواسته و همه مسائل را زیرپا گذاشت، یا مانند صدام، آمریکا که رئیس صدام و از او هم بدتر است.

امام جمعه شیراز با تاکید براینکه ملت همراهی خود را در مقابله با حیله گری مثل ترامپ اعلام کرده است، گفت: برای آنکه شاید بعضی وسواس الخناس باشند که حرف دیگری در ذهن داشته باشند، در این ظهر رمضان بار دیگر به مسئولان تصمیم گیر اعلام می کنیم که تنها راه مقابله با ظلم آمریکا، مقاومت تا آخر است.

آیت الله دژکام گفت: اگر بخواهیم مقاومت کنیم، باید بدانیم دشمن چه اهدافی را دنبال می کند، ما هم برنامه ریزی کنیم؛ همانگونه که رهبر معظم فرمودند؛ دشمن در دو جهت کار می‌کند، یکی اینکه مسئولان را در مقابل فشار تسلیم کند و دوم اینکه بین مردم و مسئولان فاصله بیندازند.

امام جمعه شیراز اضافه کرد: انتظار و مطالبه ما از مسئولان اینست که با زیاد شدن فشار شجاعت بیشتری نشان دهند، اگرچه اطمینان داریم که در سطح مسئولان تصمیم گیر کشور، کسی نیست که مذاکره را بپذیرد.

نماینده ولی فقیه در فارس گفت: از حیث دیگر آمریکا تلاش می کند که بین مردم و دولت فاصله بیندازد، مجموعه حاکمیت یعنی سه قوه باید برای مقابله با این تلاش دشمن برنامه داشته باشند، نه اینکه بگوئیم خدا کریم است؛ البته که خداوند کریم است، اما ما هم باید کاری انجام دهیم، باید برنامه و اقدام مناسب داشت، به خداوند هم توکل کرد.

امام جمعه شیراز با یادآوری اینکه مقام معظم رهبری وظیفه دولت برای مقاومت را معین کردند، به یادآوری برخی نکات مد نظر معظم له پرداخت و گفت: خواهش من این است که مسئولان دولتی این مسائل را در نظر داشته باشند و بدانند که عملیاتی کردن این مسائل مهم است.

او با تصریح اینکه تمام مردم باید تلاش کرده و ضمن کمک و همراهی با دولت و البته مطالبه گری، زمینه تحقق مسائل فراهم شود، گفت: اولین مسئله مورد انتظار، جدی بودن مدیریت و برنامه ریزی برای مقابله با مشکلات اقتصادیست، جدیت یعنی اینطور نباشد که روی کاغذ نوشت و عمل نکرد.

امام جمعه شیراز با تاکید براینکه مدیران بازرسی کل کشور و مدیران دستگاه قضایی هم در این موضوع باید دولت را کمک کرده و دولت هم مسائل را با جدیت دنبال کند، گفت: نکته دوم، توجه به اجرایی شدن دستور رهبری در مورد ساختار بودجه است؛ برای انجام این مهم باید به شکل شبانه روزی کار کرد و در میدان بود.

او با بیان اینکه به ظاهر برخی آقایان مجلس در این خصوص دغدغه لازم را ندارند، گفت: باید همه همت عالی کنند، آستین را بالا بزنند و با کمک دولت خصوصا سازمان برنامه و بودجه، کار را عملیاتی کنند.

امام جمعه شیراز یکی دیگر از مطالبات مهم رهبری معظم انقلاب را اصلاح نظام بانکی عنوان و تاکید کرد: نمی شود که بانکها سود مرکب بگیرند و کسی به کسی نباشد، باید این مسئله سامان داده شود.

آیت الله دژکام همچنین استفاده از ظرفیت جوانان را یکی از مطالبات مقام معظم رهبری دانست و گفت: نهایتا استفاده از ظرفیت مردم و جوانان نکته بسیار مهمی است که در آن موفق نبودیم، البته به تجربه مدیران احترام می گذاریم، اما به نوآوری و ریسک پذیری جوانان خصوصا در شرایط کنونی باید اعتماد کرد.

امام جمعه شیراز همچنین در تاکید بر لزوم اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری، لزوم توجه مسئولان دولتی به تسهیل راه اندازی کسب و کار را یادآور شد و گفت: امروز و در شرایط مقابله با زیاده خواهی های دشمن، این موضوع ضرورتی صد چندان دارد.

وی تاکید کرد که مسئولان استانی هم در توجه به نکات ذکر شده و تحقق منویات مقام معظم رهبری باید همت عالی داشته باشند و هر انچه از دستشان بر می آید انجام دهند، اگرچه شاید برخی مسائل نیازمند تصمیم گیری در سطوح عالی باشد.

امام جمعه شیراز در خطبه اول نماز با اشاره به اهمیت ماه مبارک رمضان و یادآوری حدیثی از پیامبر مکرم اسلام، تاکید کرد که به توصیه آن حضرت برای دور شدن از شیطان باید روزه گرفت، صدقه داد، به مستمندان کمک کرد، حامی نیکوکاران بود و مکرر به درگاه خداوند استغفار کرد.

آیت الله دژکام، تاکید کرد: در ماه مبارک رمضان باید تمام کسانیکه روزه بر آنان واجب شده، روزه داری کنند زیرا روزه روی شیطان را سیاه، از شهوت کم، میدان فعالیت عقل را زیاد و انسان را از شیطان دور می کند.

او با بیان اینکه براساس حدیث نبوی صدقه دادن، پشت شیطان را می شکند، گفت: امروز آمریکا که امام(ره) آن را شیطان بزرگ نامید، برای اینکه مردم را از حکومت اسلامی دلزده کند، تمام تلاشش را برای بد کردن وضعیت اقتصادی مردم انجام داده می دهد. شیطان شما را از فقر می ترساند، بنابر این آستین را بالا زده و هر کس هرچه می تواند به نیازمندان کمک کند، این اقدام پشت شیطان و آمریکا را می شکند.

امام جمعه شیراز با تبریک قرار داشتن در آستانه روز میلاد مسعود حضرت امام حسن مجتبی(ع) و پیشی گرفتن آن حضرت در گشاده دستی و صدقه دادن و کار خیر، گفت: این کشور تحت فشار شیطان بزرگ است، آمریکا تلاش می کد که مردم ناراحت شوند؛ آنانکه دستشان باز است و توان اقتصادی دارند، باید متوجه قشر ضعیف جامعه باشند.

او با تاکید براینکه باید به حدی برسیم که مردم ما در سطح شهر و استان و کشور احساس کنند همه با هم یکی هستیم و اگر قرار است سختی بکشیم، همراه خواهیم بود، با سیره امام حسن مجتبی(ع) اشاره و اضافه کرد: در شیراز سنت حسنه توزیع نان صلواتی در سطحی وسیع وجود دارد؛ این سنت را در دیگر زمینه ها هم باید توسعه داد.

امام جمعه شیراز گفت: در هفته منتهی به روز میلاد حضرت امام حسن مجتبی(ع)، به شکل ویژه حمایت از یتیمان و گرفتاران و مستضعفان و مستمندان را مد نظر داشته باشیم.

آیت الله دژکام با یادآوری دوباره حدیث نبوی، سومین موضوع مهم در دور شدن از شیطان را دوست داشتن برادران دینی و ایمانی دانست و تاکید کرد که این دوستی، پشت گرمی لشکر و اعوان و انصار شیطان را از بین خواهد برد.

وی گفت: دل آمریکا، شیطان بزرگ، خوش است که ستون پنجم و اعوان و انصاری دارد؛ شما مسلمانان و مومنان اگر با یکدیگر دوست بوده و ارتباطی صمیمانه داشته باشید، پشت گرمی لشکر شیطان را از بین خواهید برد.

امام جمعه شیراز یکی دیگر از راهکارها برای مقابله با شیطان را کمک به کسانی دانست که قصد انجام خیر و کار نیکی را دارند و گفت: متاسفانه یکی از مسائلی که روی آن کار نشده همین است، اینکه وقتی فردی، مومنی، دوستی، مسئولی ... قصد انجام کار خوبی دارد، دیگران او را کمک نمی کنند، نباید تقابل داشته باشیم، اینگونه فکر کنیم که اگر من انجام دهم خوب و اگر دیگران انجام دهد بد است.

نماینده ولی فقیه در فارس چهارمین نکته مد نظر در حدیث نبوی را استغفار مکرر، عنوان و اضافه کرد: استغفار آنهم در ماه مبارک رمضان که ماه مغفرت است؛ روایت شده که پیامبر روزی هفتاد بار استغفار می کردند؛ ما هم باید مکرر استغفار کنیم، زیرا براساس حدیث نبوی، استغفار رگ گردن شیطان را قطع می کند.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.