• شنبه / ۴ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۹:۴۰
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: fars-56989

امام جمعه موقت شیراز:

اتاق فكر براي تحقق بيانيه گام دوم انقلاب راه‌اندازي شود

امام جمعه موقت شیراز خواستار تشكيل يك اتاق فكر توسط فرمانداری شيراز برای کمک به تحقق بيانيه گام دوم انقلاب شد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، حجت‌الاسلام محمدحسن مرادي عصر شنبه ٤ خرداد در شوراي اداري شهرستان شيراز با بيان اينكه جنگ هراسي تاثيري در روحيه مردم ندارد، تاكيد كرد كه بايد قدر رزمندگان به ويژه شهداي والا مقام را در جنگ بدانيم .

وي با بیان اینکه هر متجاوزي دوران غرور، جنون و تسليم و ذلت را سپري مي‌كند، گفت: آزادسازي خرمشهر، غرور دشمن را شكست .

امام جمعه شهرك‌هاي غرب شيراز عنوان كرد: به ازاي هر صندلي كه مديران ما بر آن تكيه زده‌اند ٧٣ شهيد تقديم اسلام و انقلاب شده است .

مرادي با بيان اينكه با جنگ نيمه تركيبي رو به رو هستيم، گفت: جنگ نظامي نخواهيم داشت، چرا که هر كشوري كه موشك با برد ٣٠٠ كيلومتر داشته باشد آمريكا جرات حمله به آن را ندارد .

وي به وجه تمايز روز قدس امسال نسبت به سال‌هاي ديگر هم اشاره و دليل اين تمايز را قرار گيري اسرائيل در موضع ضعف ذكر و خاطرنشان كرد: بايد اين ضعف رژيم صهيونيستي را يك فرصت دانست .

امام جمعه شهرك‌هاي غرب شيراز يكي از معضلات جدي امروز كشور را بيكاري جوانان دانست و گفت: ٤٢ درصد از جوانان تحصيلكرده ايراني بيكار هستند .

سرهنگ قاسم عليپور، معاون اجرايي سپاه فجر فارس نيز به عمليات آزاد سازي خرمشهر در آن مقطع حساس تاريخي كشور اشاره و بيان كرد: خرمشهر يك اهمیت استراتژيكي بالايي براي دشمن داشت و تمركز زيادي بر تصرف آن كرده بود .

وي با بيان اينكه تمام امكانات سنگين مهندسي براي اينكه اين برگ برنده براي صدام بماند در خرمشهر مستقر شده بود، گفت: زمان كوتاهي بين عمليات فتح المبين تا بيت‌المقدس وجود داشت .

معاون اجرايي سپاه فجر فارس با بيان اينكه اين عمليات از ١٠ ارديبهشت تا چهارم خرداد ٦١ ادامه داشت، ادامه داد: در همين عمليات و در اوج اشراف دشمن، پل كارون زده شد، دو لشكر عراق به طور كامل منهدم شد و ١٩ هزار نفر اسير شدند .

عليپور عمليات بيت‌المقدس را مطلعي در دفاع مقدس دانست كه موجب خودباوري شد، دستاورد اصلي اين جنگ تمام عيار را اوج اقتدار امروز جمهوري اسلامي ايران دانست و عنوان كرد كه وحدت بين نيروهاي مسلح، رمز پيروزي اين عمليات شد .

وي همچنين با اشاره به هشت جنگي كه دشمن از ابتداي انقلاب تاكنون بر جمهوري اسلامي ايران جهت اعمال فشار بر نظام و  مردم وارد كرده، گفت: جنگ ديپلماسي به بهانه انزواي ايران، جنگ شناختي و نرم جهت تغيير نگرش، جنگ اطلاعاتي با ايجاد شبكه همكار، جنگ سياسي براي ايجاد آشوب و دوگانگي، جنگ سايبري و ايجاد اختلال در ارتباطات، جنگ نامنظم براي بي ثبات سازي و معتبر سازي جنگ با تهديد نظامي و جنگ اقتصادي از طريق اعمال تحريم از جمله اينهاست كه از همه آنها سربلند عبور كرده‌ايم اما در اين جنگ پاياني و اقتصادي ما خود را شكننده نشان داده‌ايم و همين امر دشمن را اميدوار به ادامه كرده است كه نياز است قدري دقت بيشتري كنيم.

عقب ماندگی شیراز در شاخص‌های عمرانی نسبت به سایر شهرهای فارس

فرماندار شيراز نیز در این جلسه با طرح این موضوع كه شيراز در شاخص‌هاي عمراني نسبت به ساير شهرستان فارس پايين تر است، گفت: زرق و برق شيراز موجب شده كه برخي تصور كنند همه امكانات فارس در اين كلانشهر مستقر شده در حالي كه در برخي سرانه‌ها نسبت به ساير شهرستان‌ها پايين تر است .

محمدرضا اميري به وضعيت فعلي كشور اشاره و با بيان اينكه دشمن از ابتداي انقلاب تاكنون براي ما رجز خواني كرده است اما به همت و ايستادگي مردم در سايه داعيانه رهبر معظم انقلاب هر بار نقش بر آب شده‌اند، گفت: چنگيزها و اسكندرها در طول تاريخ خوراك مار و ملخ شدند و حتي از قلمرو آنها نام و نشاني وجود ندارد .

وي با بيان اينكه حماسه خرمشهر نشان داد براي اينكه ايران، ايران بماند حاضريم براي هر وجب خاك كشور، صدها شهيد و جانباز تقديم شوند، تصريح كرد كه در سايه وحدت و همدلي باید از موقعيت خاص كنوني عبور کنیم .

فرماندار شيراز ادامه داد: دشمن بارها اعلام كرده كه كاري مي‌كنيم تا جمهوري اسلامي به زانو در بيايد اما براي اينكه اين آرزو را به گور ببرند به هشياري مردم و تدبير و تلاش مسئولان نياز داريم .

اميري تاكيد كرد كه مديران بايد با تلاش و تدبير هزينه‌هاي ايجاد شده ناشي از جنگ اقتصادي براي اقشار محروم جامعه را به حداقل برسانند .

وي مجددا اشاره كرد كه اجماع جهاني دشمن در مقاطع مختلف توسط با رسانه‌هايي كه در اختيار دارد تلاش كرده تا عليه جمهوري اسلامي سياه نمايي كنند كه رمز عبور از آن، ايستادگي و تدبير مسئولان است .

فرماندار شيراز در بخشي از سخنانش به موضوع آتش سوزي و پيشگيري از حادث شدن حوادث ناشي از اين مهم در فصل تابستان هم اشاره و بيان كرد: همه دستگاه‌هاي دولتي و لشكري بايد براساس قانون در بحران‌ها در صورت آتش سوزي به بحث پيشگيري و اطفاء حريق ورود كنند .

اميري تاكيد كرد كه برنامه ما بايد اين باشد كه در يك برنامه زمانی مشخص آتش سوزي‌ها كنترل و به صفر نيل يابد و افزود: اگر امسال آتش سوزيها افزايش داشته باشد نسبت به سال‌های قبل قابل پذيرش نيست .

فرماندار شيراز به برگزاري انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي هم اشاره و تاكيد كرد كه با تبليغات زود هنگام داوطلبيني كه قصد ورود به انتخابات دارند، برخورد خواهيم كرد .

اميري همچنين به روز قدس و ضرورت حضور گسترده در راهپيمايي امسال اشاره و با تاكيد بر اينكه مناسبت‌هاي انقلابي، ملي و مذهبي متعلق به همه اقشار مردم، حاكميت و دولت است، گفت: روز قدس نمادي از ياري گري جمهوري اسلامي از ملت‌هاي مظلوم است .

رئيس اداره پيشگيري و ساماندهي آسيب ديدگان اجتماعي شهرداري شيراز نيز در ادامه اين جلسه با بيان اينكه اين اداره زحمت كش ترين و گمنام ترين نيروهاي شهرداري را در خود جاي داده است، گفت: اداره متبوع هويتي دو گانه و پيچيده دارد كه حقوق آنها توسط شهرداري تامين و از طرفي در بخش ساماندهي توسط فرمانداري حمايت مي‌شود .

يوسف آفريني، اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی را ناشناخته توصیف و اضافه کرد: این اداره برای گروه‌هاي هدف خود سه مؤلفه پيشگيري، درمان و صيانت از بهبوديافتگان را اجرا می کند؛ ما زمانی موفق خواهیم بود که هر سه مولفه را کنار هم دنبال کنیم اما متاسفانه متخصصان بیشتر در درمان به واسطه پولسازی آن ورود کرده اند.

آفرینی با تاکید براینکه امروز واژه پيشگيري هم فرسوده شده است، تاكيد كرد كه اگر كار ويژه‌اي براي كودكان كار انجام نشود در سال‌هاي آينده در سبد بزهكاران قرار خواهند گرفت .

وي سه الگوي مناسب براي تغيير رويكرد غلط كودكان كار را الگوهاي معرفي دانشمندان، ورزشكاران و ايثار و فداكاري جانبازان اعلام كرد.

آفريني با بيان اينكه ورزش به تنهايي رهايي بخش نيست، گفت: اخلاق پهلواني و منش و مردانگي در باشگاه‌هاي ورزش‌هاي زورخانه‌اي براي اين كودكان در دستور كار قرار گرفته است .

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: بايد به زوج هايمان مهارت فرزند پروري آموزش دهيم، چرا که اگر خانواده‌ها مهارت كسب كنند، حتما فرزند خود را با مهارت‌هاي علمي و بهتري پرورش خواهند داد و در اين صورت شاهد كاهش آسيب‌هاي اجتماعي خواهيم بود .

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.