• پنجشنبه / ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۳:۵۸
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: fars-57841
  • خبرنگار : 50031

قالیباف:

امنیت اساس هر حرکت توسعه‌ای است/ تحریم کاغذ پاره نیست

امنیت اساس هر حرکت توسعه‌ای است/
تحریم کاغذ پاره نیست

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه شاخص امنیت در ایران اسلامی مطلوب است، تاکید کرد که امنیت اساس هر حرکت توسعه‌ای و اقدام مادی و معنوی است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، محمدباقر قالیباف پنجشنبه 10 مرداد در یادواره شهدای حافظ نظم و امنیت در شیراز، گفت: امروز هر کس با هر سلیقه، گرایش و باوری امنیت و پیشرفت مادی و معنوی کشور را مدیون خون شهداء می داند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ناجا و به ویژه شهدای نیروی انتظامی استان فارس، گفت: لازم نیست همه انسان ها انقلابی و باورهای انقلابی داشته باشند، فقط یک جو انصاف کفایت می کند که انسان سر تعظیم را در مقابل شهداء و خانواده های آنان فرود بیاورد .

قالیباف خاطرنشان کرد: ما در کشوری امن زندگی می کنیم و این امنیت را بدون شک مدیون خون شهداء از جمله شهدای گرانقدر نیروی انتظامی استان شهید پرور فارس هستیم .

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  امنیت را لازمه زندگی فردی و جمعی دانست و گفت: اگر امنیت نباشد هیچ موضوعی از بعد مادی و معنوی در جامعه مستقر نخواهد شد، به ویژه وقتی که امنیت عمومی و اجتماعی باشد .

قالیباف  همچنین گفت: از زمانی كه قدرت‌های جهانی در خاورمیانه دخالت كردند و گروه‌های تروریستی را به جان مردم کشورهای منطقه انداختند، آمار ناامنی‌ها و تلفات آن كشورها كه هزاران كیلومتر دورتر از خاورمیانه است، اعم از كشورهای اروپایی، جنوب شرق آسیا و آفریقا بسیار زیاد شد و صد برابر بیشتر از جمهوری اسلامی تلفات دادند .

او با بیان اینکه نیروی انتظامی مظلوم واقع شده که نتوانسته ظرفیت عظیم خود را به اذهان عمومی منتقل كند، گفت: تمام نیروهای ناجا اعم از سرباز و فرمانده، پای كار هستند و در راه تأمین امنیت و آرامش مردم همه نوع جانفشانی انجام می‌دهند و همیشه در لبه‌ای حركت می‌كنند كه هیچ فاصله‌ای بین خیر و شر وجود ندارد .

قالیباف با یادآوری امنیت تأمین امنیت عمومی به عهده ناجاست كه مانند خورشید كه بر همه بندگان می‌تابد، این امنیت را برای همه اقشار مختلف مردم با هر گرایش و سلیقه و مذهب و مسلكی تأمین می‌كند، گفت: البته ناجا با مجرمان مطابق قانون رفتار می‌كند .

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأكید بر اینكه امنیت جزو نعمت‌های مجهولی است كه تا از بین نرود، قدرش را نمی‌دانیم، گفت: البته تأمین امنیت هدف غایی نیست بلكه هدف رشد و تعالی انسان‌هاست و امنیت را برقرار می‌كنیم تا این كشور پیشرفت و ترقی كند .

قالیباف با بیان اینكه اگر امنیت تأمین شود ولی نتوانیم پیشرفت كنیم، كفران نعمت كرده‌ایم، گفت: حوادثی كه در ۴ یا ۵ سال اخیر اتفاق افتاد، تجربه بزرگی است و دقت در آن‌ها برای هر قشر و نگاهی مهم است؛ قبل از موضوع برجام گفتند با آمریكا مذاكره نمی‌كنیم و بارها گفته شد كه آمریكایی‌ها صادق نیستند اما رفتند مذاكره كردند و مشاهده كردیم كه چگونه به مذاكرات و مصوبات آن پشت كردند پس لازم است كه دشمن خود را بشناسیم .

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: برخورد آمریكا و تجاوز آن‌ها چند درس بزرگ به ما داد یكی اینكه كشور باید پیشرفت کرده و دسترسی به آخرین تكنولوژی‌های روز دنیا پیدا كند. چنانچه در قضیه سرنگونی پهپاد پیشرفته آمریكا مشاهده كردیم كه چگونه كشورهای بزرگ دنیا تعجب كردند كه ایرانی‌ها چقدر پیشرفت كرده‌اند و توانستند با تكنولوژی بومی خودشان اوج تكنولوژی آمریكا را نابود كنند و از بعد معنوی این مسئله مهم بود كه به فرهنگ قرآن عمل كردیم چنانچه خداوند در قرآن وعده داده است كه وقتی كفر تجاوز می‌كند مقابل آن بایستید و با آن مبارزه كنید و خدا شما را یاری می‌دهد و پیروز می‌كند، چنانچه در این قضیه هم ما پیروز شدیم .

قالیباف با بیان اینكه ما به دنبال جنگ و جنگ‌طلبی نیستیم ولی حتماً از خودمان دفاع می‌كنیم، گفت:‌ وقتی ایستادگی كردیم هزینه‌مان چقدر شد؛ معتقدیم كه اگر مذاكره كنیم باز هم به موضع قبلی باز می‌گردیم لذا باید ایستادگی كنیم و حق خود را بگیریم .

وی اظهار كرد: در هر حوزه‌ای نیازمند پیشرفت و ترقی هستیم و ای كاش در مسائل اقتصادی ك كشور آسیب جدی دیده است و فشار زیادی بر روی مردم است، هم پیشرفت می‌كردیم .

قالیباف یادآور شد: ۲ سال قبل دغدغه مردم اشتغال بود اما یك مرتبه مباحث گرانی و مشكلات اقتصادی آنقدر زیاد شد كه مردم موضوع بیكاری را فراموش كردند؛ آیا نمی‌توانیم در عرصه ترقی كنیم و بر مشكلات فائق آییم؛ قطعاً می‌توانیم و مهم این است كه ضعف‌ها و چالش‌های مدیریتی كه وجود دارد را برطرف كنیم .

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینكه در برخی جاها در حوزه مسائل اقتصادی، ناكارآمدی اشباع شده داریم، گفت: بخشی هم نداشتن باور است. در قضیه سرنگونی پهپاد آنقدر تكنولوژی داشتیم كه توانستیم آن را بزنیم در صورتی كه ممكن است این تكنولوژی را خیلی از كشورهای دیگر هم داشته باشند و پهپادهای آمریكا هم به حریم آن‌ها تجاوز كرده باشد، اما جرأت و باور اینكه در مقابل متجاوز باید ایستادگی كرد، ندارند لذا باور اینكه خدا با ماست و كدخدا كاره‌ای نیست بسیار مهم است .

وی با تأكید بر اینكه اگر منطبق با سنت‌های الهی حركت كنیم، پیروز می‌شویم، گفت: بدون شك عقلانیت، تدبیر و درایت لازمه حركت‌های انقلابی است و اگر حركتی مبتنی بر عقلانیت و درایت نباشد حتماً انقلابی نیست و ضعف و وادادگی به معنی سستی در مقابل دشمن به معنای عقلانیت از آن نام بردن ظلم به عقلانیت است و باید این‌ها را باور كنیم .

قالیباف با بیان اینكه باید در حوزه اقتصاد، جوانان را باور كنیم، گفت: در اقتصاد باید به تولیدكنندگان و جوانان اعتماد كنیم چرا كه ظرفیت‌های مادی و انسانی ما چند برابر ظرفیت كمی است و چرا با وجود ظرفیت‌ها و امكاناتی كه در داخل داریم، در مقابل دشمن دست دراز می‌كنیم .

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تأكید كرد: تحریم حتماً سخت است و كاغذ پاره نیست و اثر سوء بر اقتصاد دارد و با علم بر این موضوع می‌گوییم قادریم در یك برنامه ۵ ساله با همه شرایط تحریم، وضعیت اقتصادی كشور را به نقطه آرامش برسانیم به شرطی كه از ظرفیت كارآفرینان، سرمایه‌گذاران، پیشكسوتان و جوانانی كه با مدیریت نسل چهارم فناوری به روز دارند، استفاده كنیم و به جای اینكه از دشمن تمنا كنیم بیاییم فرصت را در اختیار اینان قرار دهیم و همه دست به دست هم دهیم .

وی با بیان اینكه اختلافات سیاسی وجود دارد و گرایش‌های سیاسی متفاوت است ولی هیچ گروه سیاسی و افرادی كه دین به كشور و اسلام و انقلاب دارند، به آن پشت نمی‌كنند، گفت: امروز موضوع اقتصاد موضوع همه ماست و در این موضوع همه با هم كمك كنند البته در این موضوع دولت باید گام اول بردارد چرا كه مسئولیت مستقیم دارد و بقیه باید به آن كمك كنیم تا بتوانیم از این مشكلات عبور كنیم .

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز دشمن در نقطه ضعف ما كه حوزه اقتصادی است، فشار می‌آورد و می‌داند حوزه نظامی، فرهنگی و باورهای دینی نقطه قوت ماست لذا فشار اصلی را در ضعیف‌ترین بخش ما كه اقتصاد است، وارد می‌كند بنابراین جبهه اقتصاد را اولویت اول بدانیم و كمك كنیم تا این موضوع حل شود.

|

فرمانده انتظامی فارس نیز در این مراسم گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی تمام دشمنان اسلام كمر همت بستند تا به هر شكلی به این انقلاب آسیب برسانند .

سردار رهام‌بخش حبیبی با بیان اینكه دشمن هرچه در توان داشت بر علیه این انقلاب به میدان آورد، افزود: در مقابل همه این‌ها لازم بود كه همه دست به دست هم دهیم و نظم و امنیت را به شهرها بازگردانیم كه این مهم به خصوص در دوران دفاع مقدس انجام شد .

حبیبی با تصریح اینكه دشمن ۸ سال تمام با هرچه در تمام توان با ایران جنگید، گفت: نیروهای انتظامی، سپاه، بسیج و ارتش همگی در این جنگ حضور یافتند و نقش و نگاری در تاریخ جمهوری اسلامی به یادگار گذاشتند كه درس عبرتی برای همگان شد .

فرمانده انتظامی فارس افزود: دشمن هر روز به هر بهانه دنبال این است كه بر علیه جمهوری اسلامی به میدان آید و خودنمایی كند .

وی بیان كرد: دشمن وقت طلایی ما را فهمیده و تمام توان خود را گرفته تا این وقت طلایی را بگیرد و صاحب شود و آن وقت طلایی هم حضور در صحنه و گوش به فرمان ولایت بودن است و همان‌طور كه دشمن تاكنون شكست خورده، باز هم شكست خواهد خورد .

حبیبی ضمن گرامیداشت یاد ۹۵۴ شهید نیروی انتظامی این استان از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به خاطر برگزار كردن یادواره این شهدا قدردانی كرد و گفت: سپاه امروز به میدان آمد تا به كوردلان بگوید كه اگر ناجا به عنوان بازوی ارزشمند انقلاب اسلامی ایستاده است، سایر نیروهای مسلح اعم از سپاه و ارتش هم در كنارش ایستاده است .

فرمانده انتظامی فارس تأكید كرد: راه شهدا را ادامه خواهیم داد و به دشمنان می‌فهمانیم كه در مقابل هر كسی كه بخواهد به نظام اسلامی جمهوری اسلامی تعرض كند، می‌ایستیم .

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.