• یکشنبه / ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۶:۱۷
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: fars-57877
  • خبرنگار : 50031

فرمانده سپاه فجر فارس:

لزوم ایجاد انسجام رسانه‌ای در فارس/ بعضی مدیران از جنس روز حادثه نیستند

لزوم ایجاد انسجام رسانه‌ای در فارس/
بعضی مدیران از جنس روز حادثه نیستند

فرمانده سپاه فجر استان فارس اعتقاد دارد که علیرغم وجود تکثر رسانه‌ای در این استان، اما شاهد انسجام مناسبی بین رسانه و فعالان و تشکل‌های فعال این عرصه نیستیم لذا ایجاد و تقویت انسجام موضوعی ضروری و او نیز شخصا حاضر به همکاری است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، سردار سرتیپ سید هاشم غیاثی، یکشنبه 13 مرداد در جلسه‌ای که به پاسداشت روز خبرنگار در شیراز برگزار شد، ضمن شنیدن سخن بعضی از حاضران در جلسه، تاکید کرد که انجام امور از سر اخلاص زمینه نفوذ در دلها را فراهم خواهد کرد.

او با تاکید براینکه امروز سپاه و بسیج در تمام عرصه‌ها حرف برای گفتن دارد، گفت: در برخی از عرصه‌ها از صفر تا صد حرف برای گفتن داریم و در بسیاری از جاها هم نقش پذیر عمل می‌کنیم.

|

غیاثی با ابراز تاسف از اینکه انسجام مطلوبی بین اصحاب رسانه در فارس وجود ندارد؛ این امر را یک نقطه ضعف دانست و با یادآوری اینکه واگرایی جدی یکی از دلایل این نبود انسجام است و سپاه آمادگی همکاری در ایجاد انسجام را دارد.

وی با بیان اینكه دشمن امروز دو راهبرد اساسی تحریم اقتصادی و تهاجم فرهنگی را در پیش گرفته است، گفت:‌ باید قدرتمند و قوی باشیم یا اراده دشمن را بپذیریم؟ وظیفه رسانه در شرایط موجود برای قدرتمند شدن نظام چیست؟

غیاثی اضافه كرد: اصحاب رسانه می‌توانند اثربخشی خود را در این حوزه در قالب یك طرح ارائه دهند و اگر این طرح‌ها در قالب انسجام و همگرایی به‌منظور دستیابی به اهداف تعالی نظام است، حتماً وظیفه داریم كه به این طرح‌ها كمك كنیم .

وی از فعالان حوزه رسانه با هر تفكر و اندیشه‌ای خواست تا در مسیر داشتن رسانه‌هایی در طراز انقلاب حرکت کنند و گفت: در حوزه جنگ سخت خیلی احساس ناامنی نداریم و اقدامات پیشگیرانه موثری در این حوزه اجرایی شده است.

|

فرمانده سپاه فجر فارس در ادامه بحث رسانه طراز انقلاب اسلامی را یادآور شد و گفت: مبانی رسانه طراز انقلاب اسلامی توسط فعالان حوزه رسانه و خبر باید به درستی تبیین شود و در ذیل آن مولفه‌هایی می‌آید كه شاید جای بحث نباشد .

وی با بیان اینكه یكی از راهبردهای دشمن، نفوذ در مراكز تأثیرگذار از جمله رسانه است، گفت: برخی نفوذهایی در سطح ملی در رسانه شكل گرفته است تا دشمن به اهدافش برسد كه بازگویی برخی از این‌ها می‌تواند به عنوان یك تجربه و عامل پیشگیری‌كننده برای خیلی از ما درس عبرت باشد .

غیاثی با تأكید بر اینكه دشمن امروز تلاش‌های خود را می‌كند، گفت: برنامه‌ریزی دشمن این است كه جامعه ایران اسلامی را دو دسته كند یك دسته در فضای مجازی مخالف اقدام نیروی انتظامی و یك دسته موافق؛ در صورتی كه محرك این موضوع خارج از مرزهاست لذا باید در حوزه‌های مختلف به عنوان رسانه دقت نظر داشته باشیم .

این مقام ارشد نظامی در فارس همچنین خواستار توجه جدی به شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) شد تا با اجرای برنامه‌های فاخر این نام برای همیشه برای فارس و شیراز محفوظ بماند .

|

فرمانده سپاه فجر با اشاره به اقدامات اخیر سپاه در برابر دشمن گفت: اقدامات معجزه‌گونه در چند وقت اخیر انجام شد؛ یكی از این اتفاقات آن بود كه بعد از سرنگونی پهپاد آمریكایی، آمریكا بلافاصله تشكیل اتاق جنگ داد اما در كمتر از یك ساعت احساس كردند كه قطعاً در جنگ مغلوب خواهند شد .

وی همچنین به موضوع توقیف كشتی انگلیسی نیز اشاره و این اقدام را پاداش خلوص نیت نیروهای سپاه در عملیاتی کردن منویات مقام معظم رهبری دانست و گفت: سپاه به عنوان فرزندان مقام معظم رهبری تشكیل اتاق فكر دادند تا در كمتر از ۷۲ ساعت فرمایش معظم‌له را عملیاتی كنند كه البته این كار استرس‌ها، مشكلات و ریسك‌های خودش را داشت كه ارتش‌های كلاسیك این ریسك‌ها را نمی‌پذیرند اما سپاه سال‌ها این مسائل را تجربه كرده است و در سایر موضوعات نیز نگاه بسیج و سپاه همین‌گونه است .

فرمانده سپاه فجر فارس با تأكید بر اینكه در حوزه امنیت ملی وظیفه خود می‌دانیم كه به دولت و نظام كمك كنیم، از برخی از مسئولان انتقاد كرد و گفت: برخی از مسئولان از جنس روز حادثه نیستند و گاهی اوقات شده است كه مجبور می‌شویم مسئولی را به سپاه احضار كرده و وظیفه‌اش را یادآوری كنیم و به آن‌ها بگوییم كه در راه انجام وظیفه‌شان به آن‌ها كمك می‌كنیم .

|

وی بیان كرد: به عنوان سپاه و حفاظ انقلاب اسلامی، رسالت و وظیفه‌مان رصد، اشراف و تحلیل اقدامات دشمنان و همچنین انجام آرایش مناسب و اقدام متناسب است .

غیاثی در عین این نكته را یادآور شد كه سپاه هم مانند بقیه جاها در حوزه مسائل مالی مشكل دارد و ادامه داد: البته در كنار آن مدیران موفقی هم در استان داریم كه بارها از آن‌ها تقدیر كرده‌ایم ولی برخی در جایگاه خود قرار نگرفته‌اند .

فرمانده سپاه فجر فارس همچنین به قضیه آتش‌سوزی هتل آسمان شیراز اشاره كرد و گفت: سپاه در بحث امدادرسانی و تأمین مسائل ایمنی حضور داشت به طوری اولین نفری كه همراه رئیس سازمان آتش‌نشانی به طبقات زیرین هتل رفت تا از آن قسمت‌ها بازدید كند، معاون سپاه بود و برای حل مشكل مردم، سپاه هر چه در توان دارد پای كار می‌آورد .

وی در ادامه به درخواست عكاسان خبری اشاره كرد و گفت: مجموعه سپاه به لحاظ ایمنی طبقه‌بندی شده است و در مجموعه‌های مرتبط با سپاه باید كنترل حداقلی داشته باشیم ولی افراط را نمی‌پذیریم. هیچ‌كس در موضع تحت امر سپاه حق ندارد، به خبرنگاران امر و نهی كند به شرط اینكه خبرنگاران هم پاسخگوی كارشان باشند .

غیاثی همچنین با بیان اینكه دشمن تلاش می‌كند تا روحیه جهادی و دفاع مقدسی را در جامعه كمرنگ كند اما رسانه‌ها در این حوزه كمتر می‌پردازند، گفت: منتظر واقعی كسی است كه در مسیر نهضت انتظار حركت كند لذا حركت در این مسیرها نیاز امروز جامعه است كه رسانه‌ها باید در این راستا حركت كنند .

|

فرمانده سپاه فجر فارس با طرح این سئوال كه در ترویج فرهنگ شهید و شهادت چه كرده‌ایم، گفت:‌ برخی خودی‌ها حرف‌ و حدیث‌هایی نسبت به اندیشه ناب امام و بسیج دارند كه این اندیشه‌ها جای خودش را باز كرده است و نفوذ معنوی این اندیشه در جاهایی رفته است كه فكرش را نمی‌كنیم .

وی ادامه داد: اگر امروز توفیقات جهان اسلام و استیصال آمریكا را می‌بینیم مرهون همین اندیشه است كه در كشورمان كمتر بدان توجه می‌كنیم و واقعاً غریبه است. این پشتوانه‌ها و ظرفیت‌ها داریم كه می‌توانند فرصت باشند .

غیاثی با یادآوری اینكه بیش از ۵۵ درصد جامعه ما را جوانان تشكیل می‌دهند، این مسئله را یك فرصت دانست كه دشمن تلاش می‌كند تا این فرصت را تبدیل به تهدید كند و ادامه داد: سئوال اینجاست كه برنامه ما به طور اختصاصی برای جوانان چیست؟ در صورتی كه جوانان از مؤلفه‌های قدرتمندی ایران هستند .

|

|

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.