• سه‌شنبه / ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۱۵:۱۸
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: hamedan-55094

بازخوانی وصيت‌نامه شهید «هادى زشتى»؛

فرزندان خود را «شيران روز» و «زاهدان شب» تربیت کنید

26258_361
شهدا مظهر ایثار و فداکاری هستند بنابراین خبرگزاری ایسنا به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اقدام به بازخوانی وصیت‌نامه‌های شهدای استان کرده است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان،
وصیت‌نامه شهدا حاوی نکاتی است که اسوه اخلاق، ایثار و رشادت است و این موضوع می‌تواند به عنوان مهمترین عامل برای مقابله با تهاجم فرهنگی مورد اهتمام بیش از پیش قرار گیرد.

حال دست به انتشار گزیده وصیت‌نامه  شهید «هادی زشتی» می‌زنیم.

بسمه تعالى

إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَ هاجَرُوا وَ جاهَدُوا بِأَمْوالِهِمْ وَ أَنْفُسِهِمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَ الَّذِينَ آوَوْا وَ نَصَرُوا أُولئِكَ بَعْضُهُمْ أَوْلِياءُ بَعْضٍ

آنان که به خدا ایمان آوردند و از وطن خود هجرت کردند و در راه خدا با مال و جانشان کوشش و فداکاری کردند (یعنی مهاجرین مکه) و هم آنان که (به مهاجرین) منزل دادند و یاری کردند (یعنی انصار مدینه) آنها دوستدار و مددکار یکدیگرند و آنهایی که ایمان آورده‌اند اما مهاجرت نکرده‌اند هرگز شما دوستدار و طرفدار آنها نباشید تا وقتی که هجرت گزینند اما اگر از شما در کار دین و پیشرفت اسلام مدد خواستند بر شماست که آنها را یاری کنید مگر آنکه با قومی که با شما عهد و پیمان (مسالمت) بسته‌اند به خصومت برخیزند و خدا به هر چه می‌کنید بیناست.

با درود و سلام به يگانه منجى عالم بشريت فرمانده كل عمليات رزمندگان اسلام يارى دهنده مستضعفين و در هم كوبنده مستكبرين و برافرازنده پرچم لااله الا الله محمد رسول الله(ص) در تمامى جهان حضرت حجه ابن الحسن العسگرى(عج) و نايب بر حق او امام امت و درود و سلام بر رزمندگان جان بر كف جبهه هاى نبرد كه به نثار خون خويش چگونه زيستن و چگونه مردن به ما مى‌آموختند و درود و سلام بر مردم هميشه در صحنه كه به حقيقت پشتيبان واقعى رزمندگان هستند.

اللهم الرزقنى توفيق الشهاده فى سبيلك. خدايا، الهى، معبودا، معشوقا شهادت در راهت را نصيب من بگردان، پروردگارا به همان قرآنى كه بر رسولت نازل شد قسم، شرمم مى‌شود كه در روز محشر بدن حسين(ع) در راه اسلام پاره پاره و بى سر باشد و من با كوله‌بارى از گناه نزد تو بيايم. پس مرگ مرا شهادت قرار ده كه سبب افتخار من است. الهى چگونه مى‌توانم آسوده باشم و دشمن در در خانه من جاى پايش را محكم كند. مردن در بستر اين زمان ننگ است.

اى مردم آرزو دارم كه با چهره‌اى خونین و پاره پاره رسول خدا(ص) و حسين(ع) را ملاقات كنم تا در پيشگاه خداوند و پیامبر اسلام رو سفيد باشم. به على(ع) سوگند نمى‌خواهم به ناكامى در اين بستر بميرم كه مى‌خواهم ميان بسترى ديگر بميرم، ميان بسترى از خون درون غرب و جنوب به پيكارى زهر پيكاری خونین‌تر بميرم.

به دست رنج و بيمارى نخواهم مرد. در بستر كه سربازم من بايد كه در سنگر بميرم به سنگر دشمن من زنده و من مرده در بستر خداى من چرا اينگونه شرم‌آور بميرم.

مرد برتر مرگ برتر بایدم، آرى، چنين است عزم همچون آهن من. آرى عاشقان شهادت اگر عاشق حقيقى شهادت هستند رو به جبهه كنيم، من به جبهه مى‌روم تا عهد و پيمانى را كه در خيابان‌ها و مساجد با شعار الله اكبر خمينى رهبر با خداى خويش عهد بسته بودم، وفا كنم.
من مى‌روم تا با اين كفار و منافقان بجنگم و به فرمان امام عظيم الشان حق مستضعفان جهان را از ستمكاران بستانم و به جنگ كسانى بروم كه مى‌خواهند جمهورى اسلامى را سركوب كنند. مردن حق است پس چه بهتر كه در راه اسلام باشد.

بدانيد كه آگاهانه در اين راه قدم نهاده‌ام چرا كه خون سرخ شهيدان از هابيل تا حسين و از حسين تا شهداى كربلاى جنوب و غرب ايران ندا مى‌دهند كه براى چه نشسته‌ايد، ما در عصرى زندگى مى‌كنيم كه ظلم سراسر جهان را فراگرفته است و بايد خون بدهيم تا اسلام عزيز با ظهور مهدى(عج) پيروز شود.

و اما سخن ما با تو اى صدام. ما رزمندگان اسلام انتقام خون شهيدان محمد عيسى يعقوبيان و شهيد امرالله حيدرى و تمامى شهدا را از تو خواهيم گرفت.

آرى ياران حسين این عزيزان بودند كه شاه را به زباله‌دان تاريخ انداختند و همين‌ها تبديل به رزمندگان اسلام شدند و در جبهه نبرد حضور يافتند و تو را نيز همانگونه به زباله‌دان تاريخ خواهند انداخت. مرگ بر تو اى خودفروخته شرق و غرب. تو با كسانى در جنگ هستى كه نايب امام(عج) مى‌فرمايد دست خداوند پشتيبان آنهاست.

شما اى ملت قهرمان ايران خداوند بر شما منت نهاده و شما را برگزيده تا دين او را بر روى زمين حاكم كنيد و زمينه را براى ظهور امام زمان(عج) آماده سازيد تا مستضعفان بر مستكبران پيروز شوند. شكر اين نعمت را به جاى آوريد و بدانيد كه قيام شما دنباله قيام كربلا است.
آخرين وصيت من به مردم اين است كه فرزندان خود را به گونه‌اى تربيت كنند كه شيران روز و زاهدان شب باشند. آنها را به جبهه بفرستيد و برايشان آرزوى شهادت كنيد چرا که شهادت يك فرد باعث سرافرازى خانواده او در روز قيامت مى‌شود.

اى مادرم، اى گوشه جگر و اى پاره بدنم، از تو خواهشى دارم. اميدوارم بپذيرى و مرا ببخشى، خواهشم آن است كه هر خطايى در حق تو مرتكب شدم عفو كرده و سرنماز براى اين گناهان از خدا برايم طلب آمرزش نمايى. مادرجان شما خیلی براى من زحمت كشيديد و مرا به اينجا رسانديد، چه بى‌خواب‌يها كه كشيديد و چه مشقت‌هايى كه متحمل شديد اما واى بر من كه نتوانستم حتى ذره‌اى از محبت‌هايى را كه در حق من كرده‌ايد، جبران كنم. به هر حال در اين لحظه از زندگيم هيچ كارى نمى‌توانم براى تو انجام دهم جز طلب آمرزش كار ديگرى از من ساخته نيست، مادر جان از تو مى‌خواهم كه براى بخشش گناهانم دعا كنى تا شايد خداوند شهادت در راهش را نصيب من گرداند و خون ناقابلم را از من همچنين از شما پذيرا باشد. آخرين سخن من به تو اين است كه مرا حلال كنى و ببخشى چرا که اگر تو مرا نبخشى ديگر شهيد نيستم.

از برادرانم محمدصادق، محمود، ابوالقاسم، ولى، مهدى و ابراهيم انتظار دارم گوش به فرمان امام و پشتيبان روحانيت متعهد باشيد و راه سعادت بخش حسين (ع) را ادامه دهيد. على‌وار زندگى کرده و همه را تشويق كنيد در راه اسلام قدم برداشته و از شهادت نهراسند.
برادرانم تمامی دوستان و معلمان ورزش و بقیه معلمان را در سه شب دعوت کنید و از آنها پذيرايى کنید. خواهرانم وقتى كه خبر شهادت مرا شنيديد زينب‌وار تبليغ كنيد و به خواهران ديگر شهدا روحیه دهید. جسد مرا به امامزاده برده و از آنجا تشييع كنند، ديگر عرضى ندارم.

زندگینامه شهید هادی زشتی

هشتم فروردین‌ماه سال ۱۳۴۵ در شهرستان نهاوند از توابع استان همدان و در خانواده‌ای ساده‌زیست و مذهبی به دنیا آمد. پدرش علی‌مراد نام داشت. سال ۱۳۵۲ وارد دبستان شد و تحصیلات خود را تا پایان دوره راهنمایی ادامه داد و پس از آن مشغول کار و تلاش شد تا کمک‌خرج خود و خانواده‌اش باشد.

عاشق اهل‌بیت(ع) بود و در مجالس روضه‌خوانی و مذهبی حضور فعال داشت، سال 1361 پدر خود را از دست داد و طعم تلخ یتیمی را احساس کرد. در سال‌های انقلابکودکی بیش نبود اما همراه با دیگر  همکلاسی‌های خود در فعالیت‌های انقلابی شرکت کرد و نقش بسزایی در پیروزی انقلاب ایفا کرد.

با آغاز جنگ تحمیلی بنابر وظیفه شرعی و قانونی به عنوان سرباز به ارتش جمهوری اسلامی ایران پیوست و روانه جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شد.

سرانجام پس از حضور در عملیات‌های متعدد، در هجدهم اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۶۷ در منطقه عملیاتی مریوان هنگام درگیری با نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید و به مقام والای شهادت نائل آمد. مزار وی در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد
  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.