• پنجشنبه / ۱۴ تیر ۱۳۹۷ / ۱۴:۰۹
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: hamedan-55907
  • خبرنگار : 50034

معاون امور عمرانی استاندار همدان:

همدان هفته آینده میزبان سفرای کشورهای خارجی است

معاون امور عمرانی استاندار همدان با اشاره به برگزاری رویداد 2018 در همدان اظهارکرد:این رویدادها با 2 هدف بزرگ شناساندن همدان به دنیا برگزار می شود تا در اثر شناساندن ظرفیت‌های همدان بتوانیم توسعه گردشگری و اشتغال داشته باشیم.

به‌گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمودرضا عراقی پنجشنبه 14 تیر در کارگروه اقتصاد مقاومتی استان همدان، با بیان اینکه در رویداد همدان 2018 به دنبال این هستیم که از کسانی که رفت و آمد می‌کنند سرمایه‌گذاری اقتصادی داشته باشیم، تصریح کرد:در هفته آینده با کمک اتاق بازرگانی تمامی سفرای کشورهای مقیم ایران دعوت به استان شدند تا بازدید و نشستی در استان در راستای همدان 2018 داشته باشیم.

عراقی با اشاره به اینکه موضوع راه آهن همدان به تهران مورد سوال نمایندگان بود، خاطرنشان کرد: به منظور افزایش سرعت خط همدان تهران و تغییری که در دستگاه جرایی این پروژه ایجاد شد مدتی طولانی شد اما قول داده شده سرعت را بالا ببرند و ما بتوانیم بلیط همدان-تهران را بفروشیم.

وی از سفر وزیر راه به استان خبرداد و گفت: وزیر راه وشهرسازی قول داده ظرف 2 هفته آینده به همدان سفری داشته باشد و عملیات کلنگ‌زنی راه آهن همدان-ملایر آغاز شود.

معاون امور عمرانی استاندار همدان با بیان اینکه جشن پایان گازرسانی روستاهای بالای 20 خانوار امسال در استان همدان برگزار خواهد شد، تصریح کرد: در زمینه راه سامن به بروجرد و آورزمان نیز تصمیمات خوبی گرفته شد.

نماینده همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز از موافقت وزیر راه و شهرسازی در زمینه اجرای راه آهن همدان-ملایر خبر داد و گفت: راه آهن همدان-ملایر به طول 72 کیلومتر با 600 میلیارد تومان اعتبار به زودی اجرایی خواهد شد.

حمیدرضا حاج ی بابایی اظهار کرد:امروز خوشحالیم که همه به این جمع بندی رسیدند که راه آهن "همدان-ملایر" حلقه مفقوده شبکه راه آهن غرب کشور است.

 وی با اشاره به اینکه در 10 روزگذشته 3 جلسه مهم در تهران داشتیم، افزود: در جلسه ای که با وزیر صنعت، معدن و تجارت داشتیم موفق شدیم منطقه ویژه مبتنی بر فناوری های برتر در قطب های علمی کشور را  با دستور مستقیم وزیر به دست بیاوریم که کار بسیار بزرگی است.

حاجی بابایی با بیان اینکه کشور به چهار قطب شیراز، تهران، تبریز و همدان تقسیم می‌شود،  یادآور شد: این 4 پروژه تکنولوژِ‌ی و فناوری های برتر هستند که اگر بتوانیم از آن استفاده کنیم با تمام صنعت ما برابری خواهد کرد امیدواریم این کار شکل بگیرد.

وی با اشاره به اینکه در جلسه با وزیر نفت 4 موضوع استان همدان حل شد، خاطرنشان کرد: جلسه ای با حضور وزیر نفت داشتیم که موضوع پالایشگاه نفت همدان حل شد و وزیر پذیرفت اعتبار خط انتقال لوله همدان به خوزستان را برعهده گرفت.

نماینده مردم همدن و فامنین در مجلس ادامه داد: همچنین بحث 2 پتروشیمی استان نیز در این جلسات حل شد. موضوع آب پتروشیمی ابن سینا حل شد و در حال حاضر هیچ مشکلی در پتروشیمی‌های استان نباید داشته باشیم.

وی با اشاره به دستور وزیر نفت مبنی برخرید نشاسته تولیدی استان همدان توسط شرکت ملی نفت، اظهارکرد: شرکت تولید نشاسته در استان همدان وجود دارد که محصول آن خوراک شرکت ملی نفت و حفاری است و وزیر دستور داد خرید از این شرکت صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه 11 مشکل استان بدون استثنا حل شد، خاطرنشان کرد: بحث راه آهن همدان-تهران قطعه‌ای در سمت تهران مشکل داشت و ما هنوز روی ریل جدید نرفته ایم که وزیر راه قول داده ظرف   3هفته این مشکل حل شود.

حاجی بابایی اظهار کرد: در بحث سرویس و برقی شدن راه‌آهن همدان-تهران، 2 شرکت اسپانیایی و چینی درحال مذاکره هستند تا به جمع بندی برسند و کار به سرعت شروع خواهد شد.

وی با اشاره به انتقال ایستگاه فعلی راه آهن همدان به داخل همدان، بیان کرد: ایستگاه سیستم قطار شهری و ریلی باید یکی شود به طوریکه ایستگاه اتوبوس و قطار یکجا قرار بگیرد که در حال حاضر انتقال ایستگاه راه آهن همدان به طول  2 کیلومتر شروع شده است.

حاجی بابایی یادآور شد: وزیر راه و شهرسازی دستور بررسی اتوبان علیصدر-همدان را داده که این کار شروع شده است.

 وی با اعلام خبر بازگشت اعتبار شهرداری‌ها به شهرداران نوید داد: 3200 میلیارد تومان اعتبار به هدفمندی یارانه‌ها اختصاص داده بودند که به رئیس مجلس تذکر دادیم که این مبلغ به شهرداری‌ها بازگشت داده شود و روز گذشته رأی گیری صورت گرفت تا این مبلغ به شهرداری‌ها برگردد و آنها را نجات دهد.

وی با تأکید براینکه امروز هر گونه عملیاتی غیر از فرماندهی واحد وضعیت کشور را بهم می‌ریزد، خاطرنشان کرد: شورای هماهنگی 3 قوه به دستور مقام معظم رهبری ایجاد شده و رهبری اختیارات را داده است تا سران 3 قوه ورود پیدا کنند. امروز باید همه فضاهایی که جلوی توطئه را بگیرد، ایجاد شود. 

نماینده مردم همدان و فامنین با بیان اینکه ریشه مشکلات در برخی استانهای کشور بی عدالتی است، افزود: در کشور جاهایی آب کم است و مشکلاتی وجود دارد که امروز باید ورود کنیم تا مشکلات حل شود. ریشه این مشکلات بی عدالتی است. باید امروز جلوی فساد را بگیریم.مجلس دولت و باید وارد شوند و افرادی که برای کشور مشکل ایجاد می‌کنند با هر تفکر جلوی آنها بایستد.

حاجی بابایی ادامه داد: راهکارهای لازم برای هرگونه اقدام در دنیا را داریم و در 3 ماه گذشته وضعیت بسیار خوبی در درآمدها داشتیم به طوریکه درآمد نفتی کشور 2 میلیون و 410 هزار بشکه پیش‌بینی شده بود اما  2میلیون و 500 هزار بشکه فروختیم که 100 هزار بیشتر از میزان پیش بینی بوده و وضعیت خوبی است .

وی با بیان اینکه قرار بوده هر بشکه 55 دلار فروخته شود اما هر بشکه نفت ایران 71 دلار فروخته شده است، یادآور شد: پیش بینی ما این است که اگر فشار ترامپ و فشارهای بین المللی صورت بگیرد ما اگریک میلیون و 900 هزار بشکه نفت بفروشیم 3 میلیارد دلار کاهش درامد ارزی خواهیم داشت که برای آن فکر شده است و آنچه فکر می‌کنیم امکان دارد 42 هزار میلیارد تومان ازبودجه386 ملیاردی ما کاهش یابد.

وی با تأکید براینکه امکان دارد بودجه کاهش پیدا کند که دولت تدبیر اندیشیده است، تصریح کرد: تمام احتمالات لازم تدارک دیده شده است. برای افراد کم درآمد فکر شده است.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه اختلاس فقط دزدی نیست بلکه اختلاس اعتماد عمومی نیز وجود دارد، اضافه کرد: هرکاری که به اعتماد عمومی خدشه وارد کند اختلاس است.امروز موقع حساب کشی نیست بلکه در مقابل جنگ اقتصادی قرار گرفته ایم که فرماندهی واحد می‌خواهد.

وی با اشاره به سخن قدرتمندانه رئیس جمهور در باره تنگه هرمز، افزود: سخنان رئیس جمهور  پیامی به ترامپ بود که اگر قرار است دود سفیدی از تنگه هرمز خارج شود این دود مربوط به همه است و اینگونه نیست که ایران کنار بایستد تا  آمریکا کشتی‌های خود را عبور دهد.

حاجی بابایی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در استان همدان نیز موجی از گرانی ایجاد شده که باید ستاد تنظیم بازار ورود پیدا کند، یادآور شد: افرادی سازماندهی شده از داخل و خارج کشورکار می کنند و ما باید هوشیار باشیم. کسی کوچکترین کم کاری کند خیانت به مردم و نظام است و به زودی دست کسانی که به مردم خنجر می‌زنند رو خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز با تأکید براینکه باید تنوع بخشی به محصولات گردشگری ایجاد شود تا ماندگاری گردشگر داشته باشیم،  گفت: غنی سازی ظرفیت‌های خدماتی و گردشگری پذیر کردن مکانهایی که جاذبه ندارد از برنامه‌های استان برای افزایش ماندگاری گردشگر است.

علی مالمیر با بیان اینکه هم اکنون همدان در حوزه گردشگری کاملاً صدای بلندی دارد، اظهارکرد: در حال حاضر تغییر نگاه در زمینه تبلیغات صورت گرفته به طوریکه در گذشته تبلغات در حد چاپ بروشور در زمان حضور مسافران بود اما هم اکنون نوع نگاه را معطوف به مبداء کرده‌ایم و تبلیغاتی در 20 ایستگاه متروی تهران انجام می شود و به زودی در قطارهای شرکت رجا تبلیغاتی خواهیم داشت.

وی با اشاره به ایجاد محورهای جدید گردشگری در استان، تصریح کرد: محورهای جدید گردشگری در دامنه شمالی و جنوبی الوند وجود دارد که اگرزیرساخت های آن ایجاد شود قطعاً گردشگرپذیر خواهد بود.

 مالمیر با بیان اینکه در حوزه اقتصادی، عمرانی و فرهنگی 8 سرفصل تعریف شده است، خاطرنشان کرد: استراتژی اصلی برای توسعه صنعت گردشگری، افزایش مشارکت بخشهای مختلف به عنوان یکی از راهبردهاست.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با اشاره به برگزاری 2 رویداد همدان 2018، افزود: پیش بینی کرده ایم 42 رویداد در سال 2018 داشته باشیم.
 
  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.