• سه‌شنبه / ۲۴ مهر ۱۳۹۷ / ۲۰:۳۱
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: hamedan-57549
  • خبرنگار : 50051

رئيس فراكسيون نمايندگان ولايي مجلس:

يك حركت انقلابي دانشجويي در كشور نياز است/پیشنهاد شفافیت حقوق بدون پیگیری است

index
رئيس فراكسيون نمايندگان ولايي مجلس شورای اسلامی گفت: یک حرکت انقلابی دانشجویی برای مبارزه با بی‌عدالتی، مفاسد اقتصادي و رانتخواری در کشور نیاز است. 

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حمیدرضا حاجي‌بابایی سه‌شنبه 24 مهر در نشستي دانشجويي با عنوان «شفافیت در جمهوری اسلامی» در سالن چمران دانشكده علوم دانشگاه بوعلي‌سينا، اظهار رد: از سال ۸۹ تا سال ۹۷ پول حاصل از هدفمندی یارانه‌ها در خزانه ریخته نمی‌شد. در برنامه ششم توسعه کشور قیمت‌گذاری ۹ قلم انرژی باید در برنامه هدفمندی یارانه‌ها انجام و مابه‌التفاوت قیمت آن به صندوق واریز می‌شد که از این میزان باید قسمتی به تولید و ۵۰ درصد به مردم تعلق یابد چرا كه هدفمندی یارانه‌ها به نوعی کمک به مردم برای ایجاد تعادل در زندگی تعریف شده بود.

نماینده مردم همدان و فامنين در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ابتدا گفته شد درآمد حاصل از هدفمندی یارانه‌ها ۳۱ هزار میلیارد تومان بوده در حالیکه ۴۲ هزار میلیارد تومان به عنوان هدفمندی یارانه‌ها به مردم پرداخت می‌شد و زمانی‌که به طور دقیق محاسبه کردیم به این نتیجه رسیدیم که درآمد حاصل از هدفمندی بیش از ۴۲ هزار میلیارد تومان است.

وی تصریح کرد: زمانی‌که موضوع به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد، مقرر شد تا دیوان محاسبات ارقام دقیق را بررسی كند و گزارش نهایی را ارائه دهد که نتیجه را ۳۶ هزار میلیارد تومان اعلام کردند.

حاجي‌بابایی عنوان كرد: در برنامه ششم مقرر شد دولت تمام درآمد خود را در صندوق خزانه واریز کند و هزینه‌ها را هم از صندوق بردارد اما متأسفانه اجرایی نشد.

وی افزود: در انتهای سال ۱۳۹۶ مجدد در کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ موضوع درآمد حاصل از هدفمندی یارانه‌ها مورد بحث قرار گرفت و برای سال ۹۷ درآمد هدفمندی یارانه‌ها ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بود که باید درآمد حاصل از هدفمندی یارانه به خزانه واریز و هزینه شود.

نماینده مردم همدان در خانه ملت بيان كرد: این واریز نشدن درآمدها به خزانه، پاداش‌های میلیاردی و خرج سفرهای خارجی با هزینه‌های آنچنانی تأمین می‌شد که در واقع رویه قبل مانند مخزنی بود که از چندین روزنه هدررفت برای آن اتفاق می‌افتاد و در نهایت چیزی عاید برنامه‌های توسعه و پیشرفت کشور نمی‌شد.

وی خاطرنشان کرد: می‌شود در این کشور در مقابل یک جریان فساد و منحرف که مردم را اسیر کرده، ایستاد به طوریکه یک فرد ۴۵ هزار تومان و فرد دیگری ۴۵ میلیارد تومان درآمد داشته باشد که مقصر این فرد خاطی نیست، بلکه مجلس است.

حاجي‌بابايي معتقد است: اگر مجلس اراده کند و قدرتمندانه بایستد، همه چيز درست خواهد شد چرا كه هیچ قدرتی در دنیا همانند مجلس نیست و هیچ قدرتی نمی‌تواند مجلس را منحل کند اما مجلس می‌تواند دولت و کابینه را استیضاح کند به شرطی که محکم ایستاده و از حزب‌بازی دوری كند.

وي تصریح کرد: در کشور، نظام پارلمانی و نهادهای ما تعداد کسانی که خدمت می‌کنند فراوان است اما مشکل اساسی داریم که احزاب دولت‌ساز که بار دولت نباشند کم است به طوریکه هر دولت احزاب خود را بر سر کار می‌آورد در حالیکه در کشورهای خارجی، یک حزب چندین سال مواضع سیاسی و فرهنگی خود را مشخص می‌کند و طرفداران خود را جذب می‌کنند و اگر بعد از ۲۰ سال نیز بر سر قدرت آمدند، با همان مواضع از پیش تعریف شده کار خود را ادامه می‌دهند.

پیشنهاد شفافیت حقوق بدون پیگیری است

وی اظهار کرد: در دولت پیشنهاد ایجاد سامانه‌ای برای کنترل حقوق و دستمزد همه نیروهای شاغل در کشور داده شد که فیش حقوقی همه کارکنان دولتی در آن به منظور شفافیت، قرار داده شود که از ابتدای فروردین ماه ۹۷ بیان شده اما هرگز از مجلس پیگیری نشده است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: مبارزه با مفاسد اقتصادی را در مجلس مطرح کرده‌ایم که گفته شد قابل طرح نیست در واقع اجازه مطرح شدن آن داده نشد.

حاجي‌بابایی با بیان اینکه شفافیت در کشور به معنای بالاترین نظارت است، تأکید کرد: خداوند وقتی انسان‌ها را به محکمترین دلیل نظارت‌پذیری دعوت می‌کند، می‌فرماید «یوم تبلی السرائر» و انسان‌ها را از روزی که همه پرده‌ها برانداخته خواهد شد، هشدار می‌دهد.

نماينده مردم همدان در خانه ملت تصريح كرد: چه اشکالی دارد که مردم در مجلس مخالفان و موافقان را بشناسند و با نظرات مخالفان و موافقان آشنا باشند.

واقعيتي درباره روز يكشنبه و تصويب لايحه CFT

وي با اشاره به تصویب FATF در مجلس گفت: مگر می‌شود کارهای مهم در دولت توسط مجلسیان تصویب و رأی‌گیری شود و مردم نفهمند و ندانند که جریان چیست؟ در روز یکشنبه که لايحه CFT توسط نمایندگان به تصویب رسید ساعت ۶ صبح ما را به مجلس دعوت کردند و گفتند که دو ساعت قبل از علنی شدن مجلس، باید درباره تصویب کردن یا نکردن این بند تصمیم گرفته شود که بنده مخالفت کردم و گفتم حداقل باید از رادیو پخش شود در غیر این‌صورت در مجلس شرکت نخواهیم کرد چرا كه نمی‌شود در مجلس علنی حرفی زد که در مجلس غیرعلنی خلاف آن باشد.

حاجي‌بابایی بیان کرد: برخی گفتند اگر ما با اين بندCFT موافقت کنیم قیمت دلار کاهش پیدا خواهد کرد در حالیکه دلار به خاطر همین مسأله بالا رفت چرا كه مرزها بسته شده بود و اگر کسی که از خارج کشور دلار به داخل کشور می‌آورد مجرم محسوب می‌شد.

وی بیان کرد: برخی معتقد بودند با تصویب CFT دلار به ۵ هزار تومان خواهد رسيد در حالیکه اینها فقط برای بازی با مردم گفته می‌شود و این در حالیست که ظریف در مجلس می‌گوید که برای اجرای این موارد تعهدی نمی‌دهم و CFT هیچ ربطی به دلار ندارد.

مدافع صددرصدي دولت خواهم شد اگر ...

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت هیچ کاری برای شفاف‌سازی و روشن کردن امور برای مردم انجام نمی‌دهد. اگر دولت اقتصاد کشور را پویا کرده و مشکلات اقتصادی مردم را حل کند بنده مدافع صددرصدی آن خواهم شد چرا كه دشمنی و کینه با کسی ندارم.

وی عنوان کرد: از اردیبهشت تا تیرماه ۳۳ میلیارد دلار ثبت سفارش دلار ۴۲۰۰ تومانی به ثبت رسیده است که از این میزان ۱۱.۳ میلیارد دلار را اجرا کردند و وقتی که از آنها لیست دلارگیرندگان را خواستیم که با همه فشارها فقط ۲.۳ میلیارد دلار را افشا کردند و مابقی را ندادند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: با یک حساب سرانگشتی ۱۱.۳ میلیارد دلار مصوب ۴۲۰۰ توماني با قیمت هر دلار ۱۰۲۰۰ تومان مابه‌التفاوت ۶۸ هزار میلیارد تومان به یک عده آدم مفت‌خور یارانه داده‌ایم و این در حالیست که کل یارانه یکساله کشور ۴۱ هزار میلیارد تومان و بودجه آموزش و پرورش کشور ۳۷ هزار میلیارد تومان است.

وی بيان کرد: در سال گذشته کل صادرات غیرنفتی کشور ۴۵ میلیارد دلار بود که در پنج ماهه سالجاری این میزان ۲۳ میلیارد دلار است و این در حالیست که درآمد ما از فروش نفت در سالجاری برحسب محاسبات ۵۱ میلیارد دلار است.

حاجي‌بابایی با بیان اینکه پیش‌بینی سال ۹۷ برای درآمد نفتی ۱۸ هزار میلیارد تومان بوده است، تصریح کرد: از ابتدای مهرماه ۲۸ میلیارد دلار نفت فروخته‌ایم که به پول ما ۲۸۰ میلیارد تومان می‌شود که اگر تا آخر سال یک بشکه نفت هم نفروشیم 100هزار میلیارد تومان از پیش‌بینی ما بیشتر درآمد خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه مشکل ما در مدیریت است نه در پول، اذعان کرد: فضای اقتصاد کشور را با خانواده‌های خود بسنجید، اصولگرا و اصلاح‌طلبی که کار را خراب می‌کنند بگویید چرا كه ما این کشور را به آسانی به دست نیاوردیم که راحت از دست بدهیم.

حداقل ۳۰ میلیون نفر در کشور نیاز به رسیدگی دقیق و فوریتی دارند

رئيس فراكسيون نمايندگان ولايي مجلس شورای اسلامی گفت: با بررسی‌های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که حداقل ۳۰ میلیون نفر در کشور نیاز به رسیدگی دقیق و فوریتی دارند. مردم ایران هر قدر که از مشکلات معیشتی ناراضی هستند، هزار برابر از بی‌عدالتی، اشرافی‌گری و رفتارهای غیرانقلابی‌ها ناراضی هستند و شکایت دارند.

حاجي‌بابایی با تأکید بر اينكه جمع کنید این دعوای قدیمی اصلاح‌طلب و اصولگرا را و از این پس بگویید انقلابی و غیرانقلابی، مردمی یا غیرمردمی پس بحث‌ها را مسیردار هدایت کنید، گفت هر آنچه خیر و برکت در کشور است به خاطر شهادت دلیرمردان و صداقت‌ها و بدبختی‌ها به خاطر بی‌صداقتی و پرخوری‌ها است که در آن هم اصلاح‌طلب وهم اصولگرا وجود دارد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم ما زخمی بی‌عدالتی هستند، تصري كرد: انقلاب ما عدالت خود را دارد و برخی که بی‌عدالتی می‌کنند بر روی ریل جمهوری اسلامی نشسته‌اند که باید آنها را پایین آورد.

فرزندت کجاست؟

وی درپاسخ به سوال دانشجویان مبنی بر پیوستن به کمپین «فرزندت کجاست؟» اظهار كرد: سه فرزند دارم که دو پسرم طلبه و دخترم در کلاس نهم مشغول تحصیل است.

حاجي‌بابایی عنوان کرد: قسم می‌خورم که در طول عمرم یک ریال کار اقتصادی خودم و برادرانم انجام ندادیم و برادرانم شهید یا جانباز هستند.

وی درباره پاره کردن برجام توسط ترامپ نیز گفت: ترامپ از این که اوباما امتیازات بیشتری نسبت به او گرفته باشد ناراحت است که قطع به یقین به دنبال قراردادی سنگین‌تر و پرسودتر از برجام است.

نماینده مردم همدان در خانه ملت با بیان اینکه مردم از عدم شفافیت ناراحت هستند، اعلام کرد: دولت لیستی را طراحی کند که نماینده‌اي که به کشورهای خارجی سفر می‌کند در آنجا نام خود را بنویسند چرا كه هر نماینده به ازای هر روز مأموریت خارج از کشور، ۲۵ میلیون تومان از دولت حق مأموریت دریافت می‌کند.

شفاف‌سازی FATF

وی در پاسخ دانشجویی مبنی بر شفاف‌سازی FATF نیز گفت: ۳۷ بند این مصوبه که نیاز به مطرح کردن در مجلس را نداشته، توسط دولت مصوب شده است و فقط ۳ بند در مجلس به تصویب رسیده است که موجودی بانک‌های ایران و جابجایي آنها به واسطه این مصوبه در اختیار آمریکا قرار خواهد گرفت.

حاجي‌بابایی درباره نمایندگان موافق یا مخالف نیز اذعان كرد: در بین موافقان این مصوبه هم اصولگرایان و هم اصلاح‌طلبان وجود دارند و نمی‌توان گفت به طور قطع اصلاح‌طلبان یا اصولگرایان رأی مشخصی داشتند.

وی با گلایه از برخی نمایندگان تصریح کرد: قسم می‌خورم که برخی از نمایندگان با علم و آگاهی کامل به این مصوبه رأی مثبت دادند و از اهداف شوم آمریکا اطلاع کامل دارند.

بزرگترين هنر ما مدرسه‌فروشي است

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال دانشجویی درباره بی‌اهمیتی به آموزش و پرورش نیز گفت: یکی از مشکلات کشور این است که آموزش و پرورش دغدغه آن نیست به طوریکه بزرگترین هنر ما مدرسه‌فروشی و قرار دادن آن در اختیار بخش خصوصی است که از دل آن انجمن‌های حجتیه و یا کسانی که از خط قرمزها عبور می‌کنند، خارج شود.

وی با انتقاد از برخی کارهای سیاسی در کشور افزود: در دوران انتخابات کاندیداها به دیدار دانش‌آموزان شین‌آبادي رفته و پای دردودل آنها می‌نشستند اما در این پنج سال هزاران اتفاق برای دانش‌آموزان رخ داد و هیچ‌کس توجهی نکرده است.

وی در پاسخ به انتقاد یکی از دانشجویان مبنی بر شرکت برای ریاست مجلس، گفت: همواره گفته‌ام که آدم هیچ‌کس در این کشور نیستم و اگر در این موقعیت با وجود هجمه‌های نمایندگان ولایی و حتی دوستان و آشنایان وارد شدم برای این بود که اگر نمی‌آمدم افراد دیگری داوطلب می‌شدند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی درباره حقوق و درآمد دفتر خود در همدان نیز گفت: همه اسناد و مدارک مبنی بر شفاف بودن حقوقم مشخص است و حتی خودم راننده خودم هستم.

وی با بیان اینکه بالاترین ثروتم فرزندانم هستند، افزود: تاکنون به هیچ کشور خارجی سفر نکردم و تنها یکبار به همراه دختر و همسرم به جده برای یک سفر کاری در دوران وزارت رفتم که ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برای مخارج همسر و دخترم پرداخت کردم.

حاجي‌بابایی پیروزی انقلاب اسلامی را تأيید کرد و گفت: هشت سال دفاع مقدس از دوران امروز راحت‌تر بوده است چرا كه شرایط حال حاضر رزمنده واقعی را می‌طلبد.
  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.