• دوشنبه / ۱۴ آبان ۱۳۹۷ / ۱۵:۲۹
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: hamedan-57866
  • خبرنگار : 50038

رئیس اداره اوقاف ملایر خبر داد:

تجهیز بیمارستان امام حسین(ع) ملایر از محل نیات واقفین

57616630
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر گفت: فعالیت و خدمات‌دهی این اداره در حوزه های مختلف شامل حقوقی و ثبتی، فرهنگی و اجتماعی، اجارات، اجرای نیات واقفین و امور عمرانی است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، پژمان جعفری دوشنبه 14 آبان در جمع خبرنگاران به مناسب فرارسیدن دهه وقف، افزود: در بحث عمل به نیات واقفین در حوزه درمانی طی سال گذشته تا کنون در مجموع افزون بر یک میلیارد و 500 میلیون تومان صرف تجهیز بیمارستان امام حسین(ع) ملایر و احداث اورژانس این مرکز درمانی شده است.

وی به خرید تجهیزات اتاق عمل و جراحی فک و صورت به مبلغ 78 میلیون تومان، خرید ست جراحی اتاق مغز و اعصاب و برش جمجمه به مبلغ 457 میلوین تومان، خرید دستگاه اتوکلاو به مبلغ 25 میلیون تومان و خرید 4 دستگاه دیالیز مدرن با قابلیت های جدید به مبلغ 315 میلیون تومان برای بیمارستان امام حسین(ع) ملایر اشاره کرد.

جعفری با بیان اینکه در همین حورزه 230 میلیون تومان کمک هزینه دارو و درمان به 270 نفر طی سال گذشته تا کنون پرداخت شده است، اظهار کرد: از محل نیات واقفین 4 میلوین تومان صرف تهیه دارو و درمان سالمندان نیازمند و 6 میلیون و 700 هزار تومان نیز صرف خریداری کردن 10 دستگاه ویلچر برای بیماران نیازمند تحت پوشش شد.

وی با بیان اینکه واحد دندانپزشکی اوقاف ملایر با تخفیف 30 تا 50 درصدی به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و عموم مردم خدمات دهی می کند، افزود: همچنین برای بازسازی و تجهیز بخش 32 تخته بیمارستان امام حسین(ع) ملایر به نام "بخش سیف الدوله" یک میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار درنظرگرفته شده است.

بازسازی و تجهیز تعدادی از مدارس شهر ملایر

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر با بیان اینکه از محل نیات اقدام به بازسازی و تجهیز تعدادی از مدارس در شهر ملایر کردیم، گفت: در سالجاری 110 میلیون تومان صرف بازسازی سالن غذاخوری دبیرستان نمونه سیفیه شد که تا تکمیل نهایی 40 میلیون تومان دیگر نیاز است.

جعفری به احداث یک باب کلاس به تقاضای آموزش و پرورش و مدیر مدرسه سیفیه الدوله 3 و 4 با صرف 110 میلیون تومان اشاره و اظهار کرد: برای مدرسه ابتدایی فخریه کوثر نیز تا کنون 32 میلیون تومان در راستای تعویض پنجره های UPVC، تعمیر سرویس بهداشتی، ساخت آبدارخانه و بازسازی آبخوری هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: در راستای عمل به نیات واقفین در بخش آموزشی 35 میلیون تومان نیز در مدرسه فخریه مائده به منظور سرامیک کردن کف سالن، تعمیر سرویس بهداشتی، بازسازی آبخوری، دیوارپوش کردن و نقاشی ساختمان هزینه شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر ادامه داد: از مهر ماه سال گذشته تاکنون 9 هزار کیف و بسته لوازم التحریر به مبلغ 488 میلیون تومان از محل موقوفات سیف الدوله و کمک هزینه تحصیلی افزون بر 25 میلیون تومان برای دانش آموزان نیازمند هزینه شده است.

وی با اشاره به مساعدت مالی 100 میلیون تومانی به دانشکده علوم قرآنی ملایر و پرداخت کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان نیازمند از محل نیات وافقین ملایر، افزود: سال گذشته از محل مازاد موقوفات در حوزه اطعام دهی به نیازمندان، 1357 بسته غذایی هرکدام به ارزش 250 هزار تومان مجموعا با صرف هزینه ای افزون بر 340 میلیون تومان بین نیازمند توزیع شد و در مراسم مذهبی، اطعام و برنامه های فرهنگی مختلف نیز طی یک سال گذشته تاکنون 365 میلیون تومان هزینه کرده ایم.

ثبت رسمی 48 بقعه ملایر

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر در ادامه با بیان اینکه 48 بقعه ملایر ثبت رسمی شده است، گفت: بازسازی و پرداختن به عمران، حفظ و نگهداری بقاع متبرکه در اولویت کار این اداره قرار دارد و در همین راستا امسال بقعه زمان آباد در دستور کار ما قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تاکنون تعمیر ستون ها، احداث سقف بتونی و ... این بقعه 600 میلیون تومان هزینه دربرداشته است، افزود: با همکاری هیئت امنای امامزاده علی اکبر کرکان، مشکل ورودی این بقعه حل شد و محوطه امامزاده گسترش یافت.

جعفری از اجرای طراحی ورودی امامزداه عبدالله(ع) شهر ملایر و انعقاد قرارداد با پیمانکار مربوطه با صرف 60 میلیون تومان خبر داد و افزود: پنجره های مسجد عاشورا نیز با صرف 7 میلیون تومان تعویض شدند.

وی خاطرنشان کرد: برای امامزاده احمد و محمود روستای کیکله، امامزاده دوخوهران روستای پیروز و امامزاده روستای مهرآباد دوربین های مداربسته مجهز هرکدام به مبلغ 5 میلیون تومان نصب شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر با بیان اینکه در بخش اجارات موقوفات ملایر 2 هزار و 261 رقبه و سند اجازه تنظیم و به روزرسانی شده است، افزود: امسال سند 73 رقبه برای مستأجران جدید تنظیم شد، همچنین پایه اطلاعات 29 هزار 338 رقبه در کل شهرستان ملایر به روز رسانی شد و به تأیید نهایی سازمان مرکزی تهران رسید.

وی با بیان اینکه در حوزه ثبتی و حقوقی، یکی از سیاست های سازمان سنددار کردن کلیه رقبات و موقوفات کشور است، اظهار کرد: در همین راستا برای 6 هزار و 406 هکتار از اراضی ملایر اخد سند مالکیت موقوفات انجام شد.

جعفری در ادامه با بیان اینکه در ایام اربعین امسال در بحث برپایی موکب فاطمه زهرا(س) ملایر، اوقاف ورود جدی داشت، افزود: با همکاری و تعامل با اعضای هیئت امنای این موکب از محل نیات وافقین ملایر 72 میلیون تومان هزینه کردیم.

وی به مشارکت خوب مردم نوع دوست و خیرین ملایر در همین راستا اشاره کرد و گفت: این موکب از 29 مهر تا 12 آبان برپا بود و روزانه 5 هزار پرس غذای گرم، 5 هزار میان وعده و 2 هزار وعده صبحانه به زائران حسینی دادند.

ثبت 2 وقف جدید در ملایر

جعفری به ثبت 2 وقف جدید در ملایر طی یکسال اخیر اشاره کرد و گفت: یک مورد از این موقوفات مربوط به محمدعلی فراهانی زمینی به مساحت 3200 مترمربع به منظور توسعه روستای علوی است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر خاطرنشان کرد: یک باب منزل مسکونی نیز در روستای موسی خان بلاغی به ارزش 80 میلیون تومان برای احداث خانه عالم وقف شده همچنین به تازگی یکی از خیرین ملایری تصمیم گرفته که زمین به مساحت 4 هزار مترمربع را در ورودی جاده ملایر به منظور احداث زائرسرا و برپایی موکب وقف کند که این مورد نیز در دست اقدام است.

جعفری ادامه داد: در سالجاری 60 میلیون تومان صرف خرید دستگاه الکترولیز نمک برای تصفیه آب استخر سیفیه کرده ایم همچنین پروژه تجاری- مسکونی میدان
جهاد ملایر در زمین با زیربنای 6 هزار مترمربع دارای پیشرفت فیزکی 85 درصدی است و در تلاش هستیم تا پایان سالجاری افتتاح شود.

توزیع 500 بسته سبد کالا در هفته وقف

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه هرساله دهه آخر ماه صفر به نامه دهه وقف نامگذاری می شود، گفت: امسال برنامه های هفته وقف از 15 آبان آغاز شده و تا 25 آبان ماه ادامه دارد.

جعفری به نواختن زنگ دهه وقف، برگزاری نشست های تخصصی در مورد وقف با انجمن یاوران وقف و اصناف، برگزاری مراسم روز رحلت رسول مکرم اسلام(ص) در محل امامزاده عبدالله(ع) شهر ملایر، تکیه ابوالفضل(ع)، امامزاده عبدالله(ع) مهرآباد و امامزاده طجر علوی، توزیع هزار پرس غذا در مناطق حاشیه شهر بین افراد نیازمند و برپایی نمایشگاه وقف در محل مسجد جامع اشاره کرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر خاطرنشان کرد: توزیع 500 بسته سبد کالا بین نیازمندان، برپایی ایستگاه "همه واقف باشیم" در مرکز شهر، غبارروبی گلزار شهدای گمنام میدان امامزاده عبدالله(ع)، دیدار با امام جمعه و فرماندار ملایر و ارائه گزارش عملکرد، برپایی محفق انس باقرآن با حضور قاریان برجسته و ممتاز کشوری در دانشگاه علوم قرآنی ملایر و اهدای حوائز برترین های مسابقات قرآنی،  اجرای امینانه نیات واقفین و پرداخت کمک هزینه درمانی به مبلغ 50 میلیون تومان به بیمارن سرطانی از دیگر برنامه های دهه وقف در ملایر است.

جعفری  از پرداخت بن خرید لباس و کفش به مبلغ 40 میلیون تومان به دانش آموزان نیازمند در مدارس حاشیه شهر در دهه وقف خبر داد و گفت: تخفیفات واحد دندانپزشکی اوقاف ملایر برای عموم 50 در صد است همچنین از خادمین موکب ملایر و هیأت امنای برتر شهرستان طی مراسمی تجلیل به عمل می آید.

وی یادآورشد: برگزاری مسابقه پاورپوینت با موضوع "جایگاه و اهمیت وقف" بین دانش آموزان و تقدیر و تجلیل از 10 پاورپوینت برتر و خریداری کردن 10 دستگاه ویلچر به مبلغ 6 میلیون و 700 هزار تومان و اهدای آنها به بیماران نیازمند از دیگر برنامه های اداره اوقاف ملایر در طول این دهه است.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.