• پنجشنبه / ۴ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۵:۲۴
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: hamedan-59299
  • خبرنگار : 50051

انقلاب اسلامی در چهل سالگی

در تنگنای معیشتی، انقلاب اسلامی را با ارز نمی‌فروشیم

در تنگنای معیشتی، انقلاب اسلامی را با ارز نمی‌فروشیم

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: انقلاب اسلامی نعمت بزرگی برای مردم ایران است زیرا باعث رفع خطر دشمن و ایجاد آزادی برای مردم شده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه همدان، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری صبح پنجشنبه در همایش "تبیین جهاد طلایه داران فاطمی" اظهار داشت: پیامبر اکرم(ص) فرمودند: هرکس دخترم زهرا را دوست بدارد، فردا در کنار من رسول الله در بهشت خواهد بود و به دوستداران فاطمه و کسانی که در عزای این بانو اشک می ریزند وعده بهشت در کنار خود را داده است.

وی با بیان اینکه انقلاب ما مربوط به حضرت فاطمه(س) و حرکت رسول الله(ص) است، تاکید کرد: انسان ذاتا الگو خواه و الگو پذیر است و همه تمایل دارند از انسان جامع و کاملی الگو بپذیرند و ما الگوی رفتاری خود را پیامبر اکرم و خاندان پاک ایشان قرار می دهیم.

امام جمعه بوشهر به جایگاه رفیع و والای حضرت زهرا(س) اشاره و بیان کرد: هنگامی که از امام زمان(عج) درباره الگوی ایشان سوال پرسیده می شود، ایشان دختر پیامبر اکرم را به عنوان الگوی خود معرفی می کنند و این نشان از جایگاه والای حضرت زهرا(س) دارد.

وی در پاسخ به سوال علت اهمیت جهاد تبین عنوان کرد: هرکس در جامعه ما برای انقلاب وظیفه ای داشته است به طوری که شهدا با تقدیم خون پاک خود، دانشمندان با تلاش شبانه روزی در عرصه علمی و مردم عادی نیز با شرکت در انتخابات نوع دیگری از ادای وظیفه را در بالندگی انقلاب ادا کرده اند.

آیت الله حسینی بوشهری با طرح این مسئله که  در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ملت ما عموما و فرهیختگان خصوصا چه وظیفه ای دارند، تاکید کرد: وظیفه ما در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب همین جهاد تبیین است یعنی علی رغم تلاش دشمنان که گاهی خواب کودتا می بینند، گاهی جنگ های خیابانی راه می اندازند، گاهی تهاجم فرهنگی و گاهی تحریم را به مردم ایران تحمیل می کنند، باز هم مردم ما ایستاده اند.

وی تاکید کرد: این انقلاب دارای عظمتی است که دشمنان ۴۰ سال در حال تلاش برای فروپاشی آن هستند.

نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: اگر در عصر و زمان ما سوال کنند بزرگترین نعمت الهی به مردم چه بوده باید در پاسخ گفت که انقلاب اسلامی بوده است زیرا در تعبیرات قرآن گاهی اسلام، گاهی نبوت، گاهی اتحاد بین جامعه نعمت محسوب می شود که درباره انقلاب اسلامی دفع خطر دشمن و نعمت آزادی بزرگترین نعمت الهی به مردم ایران است.

وی تاکید کرد: هرساله باید دهه فجر را گرامی بداریم همانگونه که خداوند نیز در قرآن به حضرت موسی می فرمایند که مردم خود را از باتلاق تاریکی و ظلمت به سمت نور هدایت کن و یادشان بیاور که دوران فرعون به آنها چگونه می گذشت، اما خدا اینها را آزاد کرد.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه امداد غیبی الهی یک نعمت است، اظهارداشت: دشمنان می خواستند انقلابیان را از بین ببرند و وقتی نتوانستند با محاصره اقتصادی ملت را تحت فشار قرار دادند و با تبلیغات همیشگی، ملت را گاهی دچار تردید می کنند که ایا این انقلاب ماندگار است؟ و خداوند در قرآن و در پاسخ به این تردید مردم می فرماید، همان خدایی که با امداد غیبی شما را از طوفان نجات داده، همانگونه همراهی خواهد کرد و بدانید که شما در مسیر مقدسی قدم گذاشته اید.

وی خطاب به مردم گفت: رویارویی با طاغوت و تثبیت نهادهای انقلاب دو کار مهمی بوده که شما در طی این چندسال انجام داده‌اید و مرحله سوم انقلاب را باید از چهلمین سالگرد آن آغاز کنید، که آن استمرار و پایه گذاری تمدن اسلامی است.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه موج های دشمنان ماندگار نیستند، تاکید کرد: وزیر سابق خارجه امریکا می گوید گاهی ده‌ها برنامه‌ریزی و متخصص جمع می کنیم تا برنامه ای علیه مردم و انقلاب ایران طراحی کنیم ولی متاسفانه با سخنرانی یک ساعته رهبر ایران، برنامه‌ریزی های ما نقش برآب می شود و در روزنامه شرق الاوسط عربستان نیز نوشته شده که نمی‌توان نسبت به انقلاب ایران بی تفاوت بود زیرا موقعی که همایش بیداری اسلامی در ایران آغاز به کار می کند، ده ها و صدها جوان عرب و مسلمان در اجلاس بیداری اسلامی در ایران شرکت می کنند و یک جوان بحرینی روبروی رهبر ایران می ایستد و به عنوان فرزند رسول الله از ایشان یاد کرده و سخن می گوید که این نشان از صدور انقلاب به معنای واقعی آن است.

وی با بیان اینکه صدور انقلاب ما نظامی نبوده، تاکید کرد: آیا از این انقلاب نباید صیانت کرد تا توطئه گران جرات خدشه وارد کردن به آن را نداشته باشند؟ این واقعیت انقلاب است که باید در مرحله سوم، دستاوردهای انقلاب را بیان کنیم.

آیت الله حسینی بوشهری افزود: یک مقداری که ارز بالامی رود و مردم در تنگنای معیشتی قرار می گیرند، دشمن بزرگنمایی می کند و البته وظیفه مسئولان است که درباره  مشکلات مردم رسیدگی کنند و شبانه روز خود را برای حل آنها اختصاص دهند.

وی بیان کرد: ما انقلابمان را با ارز و تنگنای معیشتی نمی فروشیم، زیرا ما انقلاب را خودمان ایجاد کردیم و همانند فرزندمان باید مراقبت کنیم همانگونه که پیامبر در شعب ابی طالب دست از رسالت خود برنداشت، امروز که دشمن ما را در محاصره اقتصادی قرار داده نباید با اسلام، روحانیت و دین قهر کنیم زیرا این رسم انقلاب داری نیست.

امام جمعه قم تاکید کرد: شهیدان ما رسم انقلاب داری را خوب به جا آوردند؛ همان زمانی که گفتند ما نمی توانیم بنشینیم و دشمن مرزهای جغرافیایی ما را اشغال کند پس امروز ما نیز در برابر فضای مجازی و تهدیدات نمی توانیم بی تفاوت باشیم و باید دستاوردهای انقلاب را مطرح کنیم.

وی با بیان اینکه انقلاب کشور ما را از تسلط امریکا خارج کرد، عنوان کرد: در حالات شاه آمده است که در اوایل انقلاب سفیر ایالات متحده امریکا به شاه دستور پایان رسیدن حکومت وی را داده و شاه را مهره سوخته خود قلمداد می کند و امروزه زیر این آسمان کسی جرات دارد به رهبر و مسئولان و مدیران پایین کشور ما کوچکترین سخنی با این ادبیات بگوید؟ و این عظمت برای این کشور نیست؟ پس چرا گاهی راه را گم می کنیم پس ما در دنیای کنونی عزت پیدا کرده ایم.

آیت الله حسینی بوشهری تصریح کرد: شما شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی را سر داده اید و امروز استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی در کشور ما وجود دارد و بگذریم از کسانی که آزادی را با آزادی غربی و ولنگاری تعبیر می کنند.

وی افزود: ملت مسلمان ما آزادی ولنگاری نمی خواهند و دنبال اینگونه آزادی نبوده اند بلکه آزادی یعنی زیر یوق ظلم طاغوتیان نباشند، در ابراز عقیده آزاد باشیم، در مجالس و برنامه هایمان آزاد باشیم، همانگونه که دانشجویان ما در مقابل رهبری  با تمام آزادی سخن دلشان را مطرح می کنند که نه تنها رهبر رنجیده خاطر نمی شوند بلکه انگشتر خود را تقدیم دانشجو می کنند.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: جهاد تبیین یعنی روحانیون، معلمان ما در سطح دانشجویان، دانش آموزان، اصناف، بیان کنند ما کجا بوده ایم و الان کجا هستیم؟

وی با بیان اینکه دشمن می خواهد نور خدا را خاموش کند، عنوان کرد: نه چهل سال بلکه از روز اول با این انقلاب قرار داد بسته ایم و همه مردم ایران پای این قرارداد را امضا کرده اند که پرچم این انقلاب را به دست بقیه اله بسپارند.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه ما سر پیمان خود ایستادیم و چهل سال تازه اول راه است، تاکید کرد: کارتر، ریگان، بوش پدر و پسر، ترامپ و اوباما و ده ها نفر امثال اینها باید بروند، ولی ما ایستاده ایم، همه اینها آمده بودند تا ریشه ملت ایران را بخشکانند و این در حالیست که ریشه آنها خشکید ولی ریشه مردم ما نخشکیده است.

وی افزود: نکند روزی برسد که مردم ما در مقابل تهدیدات بگویند، به ما چه ارتباطی دارد که اگر اینگونه شود ما از انقلاب فاصله گرفته ایم.

امام جمعه قم اظهار داشت: انحرافی اگر دیدید امر به معروف برای این مواقع است و اگر کج روی دیدید، سکوت کردن ناروا است وگرنه انقلاب آسیب می بیند.

وی افزود: تهدید آنجاست که نسل جوان ما بی اعتقاد شود و روحانیون با تمام وجود باید کنار نسل جوان باشند تا نسل جوان بی تفاوت نشود زیرا هدف دشمن این است که روی جوان و نوجوان روستایی اثر بگذارد و نسبت به انقلاب و اسلام بی تفاوت بشود.

آیت الله حسینی بوشهری به برخی از افتخارات کشور در طی این چندساله اشاره و تصریح کرد: ما در برخی از رتبه های علمی رتبه ۱ منطقه را داریم و نسبت به پیشرفت علمی رتبه ۱۶ جهان را داریم، مگر دشمن باور می کرد با این تحریم ها این صنایع موشکی، نانو، سلول های بنیادی و هوا و فضا پیشرفت کند، انقلاب و مسیر ما جاده آسفالته نبوده و با همت این ملت موانع برداشته شده است.

وی تاکید کرد: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به فضل پروردگار می رویم تا گام های آینده را استوارتر برداریم و به گذشته تاالان افتخار می کنیم.

امام جمعه بوشهر خطاب به همه مردم خاطرنشان کرد: روحانیون، ستایشگران، مسئولان، بانوان، معلمان و همه خدمتگزاران نظام آستین ها را بالا بزنیم و برای آینده روشن در میان مردم برویم و به مردم آرامش و تسلی خاطر بدهیم و برای آینده ای لذت بخش امید دهیم.

 

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.