• دوشنبه / ۸ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۵:۵۳
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: hamedan-59378
  • خبرنگار : 50051

ثبت نام ۲۳ هزار نفر در سامانه بچه های مسجد/توزیع ۳ هزار جلد کتاب در بین کتابخانه های استان همدان

ثبت نام ۲۳ هزار نفر در سامانه بچه های مسجد/توزیع ۳ هزار جلد کتاب در بین کتابخانه های استان همدان

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان همدان با بیان اینکه 23 هزار نفر از اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری در سامانه جامع آمار و اطلاعات کانون‌های فرهنگی هنری ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: در دهه فجر امسال اهدای 3 هزار جلد کتاب به کتابخانه‌ها به ارزش 450 میلیون ریال انجام می‌شود .

به گزارش ایسنا،منطقه همدان،حمیدرضا ناهیدی فر دوشنبه 8 بهمن در نشست مطبوعاتی دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان به منظور اعلام برنامه های شاخص کانون های مساجد به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با بیان اینکه حضرت زهرا(س) به عنوان الگویی برای تمام مومنان در سراسر جهان معرفی شدند، اظهار کرد: قطار قدرتمند و پیشرو انقلاب اسلامی با تمام فراز و نشیب‌ها و سنگ‌اندازی‌ها و ناملایمات دشمنان قسم خورده و دست نشانده های جاهل آنان در داخل و خارج کشور همچنان باشکوه و صلابت حرکت کرده و اکنون به چهلمین ایستگاه خود در مسیر مهدوی رسیده است .

وی افزود: استکبارجهانی و صهیونیست بین‌المللی هر ساله به شیوه ای سعی در توقف و تضعیف حرکت انقلاب اسلامی داشتند به طوریکه اوایل انقلاب با ترور و بمب‌گذاری و در ادامه با حمله نظامی تمام عیار،هجوم فرهنگی و تبلیغاتی،فتنه و انقلاب مخملی در این مسیر فروگذار نکرده و امروزه نیز با تحریم و فشار اقتصادی سعی در مأیوس کردن ملت ایران از ادامه راه دارند و می خواهند آنها را در تقابل با نظام قرار دهند، اما به حول قوه الهی و رهبری مدبرانه پیر فرزانه و رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، همیشه دشمنان ناکام ماندند .

ناهیدی فر حفظ حرمت ایام فاطمیه در برپایی برنامه های فجر فاطمی، 40 ساله شدن انقلاب به عنوان تکامل نظام، ایجاد شور و نشاط انقلابی و ناکام کردن دشمنان انقلاب در پروژه مأیوس کردن مردم ایران،موج آفرینی در برنامه و تاثیرگذاری به ویژه در نسل چهارم انقلاب،تبیین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران به ویژه در حوزه قرآن و ارزش های اسلامی توسط روحانیون،توجه به نشر و ترویج برنامه های مناسبتی این ایام در بستر فضای مجازی را از اهداف مورد توجه در برنامه‌ریزی‌های کانون فرهنگی و هنری مساجد برشمرد و گفت: نسل چهارم انقلاب،جامعه هدف کانون های فرهنگی و هنری مساجد هستند و با استفاده هوشمندانه و هدفمند از فضای مجازی می توان از این تهدیدها به عنوان یک فرصت مغتنم بهره برداری کرد .

وی با تأکید بر اهمیت برنامه‌های قرآنی در دهه فجر اضافه کرد: برای اولین بار رویداد بزرگ فعالان قرآنی مساجد در سطح کشور برگزار می شود و یک تفاهم نامه مشترک بین دارالقرآن سازمان بسیج و ستادعالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور با هدف فراهم کردن شرایط لازم برای انس با قرآن در میان آحاد مردم،ترویج فرهنگ مسجد محوری،حضور اثربخش جوامع قرآنی در حرکت های انقلابی و هم افزایی بین تشکل های مسجدی در زمینه فعالیت های قرآنی تنظیم شده است .

ناهیدی فر با بیان اینکه رویداد بزرگ فعالان قرآنی مساجد از 12 تا 22 بهمن ماه در مساجد دارای پایگاه بسیج و کانون فرهنگی برگزار می شود، گفت: پویش حفظ سوره مبارکه فجر، برگزاری مسابقات قرآنی در دهه فجر، محفل انس با قرآن بارویکرد سوادآموزی قرآنی و تربیتی با محوریت سوره فجر،قرائت دسته جمعی سوره فجر بعد از اقامه نماز مغرب و عشا در مساجد استان و برگزاری جشن پیروزی انقلاب اسلامی با حضور فعالان قرآنی در 22 بهمن از جمله عنوان‌های این طرح است .

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان همدان با بیان اینکه عموم مردم می‌توانند تا پایان 20 بهمن‌ماه از طریق سامانه پویش مردمی 6600000237 در این طرح شرکت کنند، افزود: سیزدهمین دوره مسابقات قرآن با نام مُدْهامَّتانِ در دو رده سنی 7 تا 16 سال و 16 تا 30 سال در برش استانی و شهرستانی برگزار می شود .

ناهیدی فر با بیان اینکه این دوره از مسابقات ویژه خواهران و برادران عضو کانون های فرهنگی و هنری بوده و در رشته های قرائت تحقیق و حفظ کل رده سنی ۱۶ تا ۳۰ سال برگزار می شود، عنوان کرد: رشته های قرائت، ترتیل و حفظ جزء ۳۰ و نقاشی آیات ویژه برادران و خواهران رده سنی هفت تا ۱۶ سال برگزار می شود و برادران نیزدر رشته اذان، قرائت تقلیدی و قرائت نماز به صورت اختیاری که در حیطه ستاد استانی است، می توانند در رده سنی هفت تا ۱۶ سال شرکت کنند .

وی با بیان اینکه یک هزار و 106 نفر از اعضای کانون های این استان در این جشنواره ثبت نام کرده اند، ادامه داد: این مسابقات در مرحله شهرستانی در شهرستان‌های رزن و اسدآباد برگزار شده و در شهرستان‌های نهاوند، تویسرکان و همدان نیز به ترتیب در یازدهم،هجدهم و بیست و ششم بهمن ماه برگزار می شود .

ناهیدی فر با بیان اینکه مرحله استانی سیزدهمین دوره مسابقات قرآن مُدْهامَّتانِ استان همدان در نیمه اول اسفند ماه برگزار می شود، تصریح کرد:برای برگزاری این دوره از مسابقات قرآنی هزینه بالغ بر 120 میلیون ریال پیش بینی شده است .

وی  با بیان اینکه محوری‌ترین برنامه امسال اجرای طرح سرود سراسری 40 هزار نفری کانون های فرهنگی مساجد با عنوان  سرود انقلاب است، گفت: سهمیه استان همدان در برگزاری این طرح کشوری هزار نفر پیش بینی شده که به صورت متمرکز نیمی از این سهمیه از فعالان حوزه سرود در کانون‌های فرهنگی هنری ثبت‌نام کرده‌اند .

ناهیدی فر با بیان اینکه  500 نفر از اعضای گروه سرود به صورت متمرکز در نماز جمعه استان در تاریخ 12 بهمن‌ماه همزمان با سالروز ورود امام خمینی(ره)  به کشوردر مصلای نماز جمعه حسینیه امام(ره)  قبل از ایراد خطبه اجرای زنده خواهند داشت، افزود:برای اجرای این برنامه دو سرود خمینی ای امام و سرودی با عنوان چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی درنماز جمعه استان اجرایی خواهد شد .

وی با بیان اینکه نشست انقلاب به روایت هنر به منظور ایجاد وفاق بیشتر بین هنرمندان انقلابی و ارزشی دیروز، امروز و فردا در دفتر نمایندگی ولی فقیه در روز 17 بهمن‌ماه برگزار می‌شود، اضافه کرد: فراخوان طرح سراسری هر مسجد یک خبرنگار در گروه سنی 18 تا 27 سال از نیمه دوم دی ماه به تمام کانون های فرهنگی و هنری مساجد به صورت استانی ابلاغ شد و 50 نفر در این دوره ثبت نام کردند .

ناهیدی فر با بیان اینکه یک برنامه آموزشی فشرده یک روزه برای آشنایی با بحث خبر و خبرنویسی در 27 دی‌ماه سال جاری برگزار شده است، عنوان کرد:هدف از اجرای طرح هر مسجد یک خبرنگار، وسعت بخشی به دامنه اخبار منتشر داده شده از طریق خبرگزاری است و اخبار مسجدی از کف فعالیت های اجرایی به این خبرگزاری برسد .

وی اهدای تجهیزات کتابخانه‌ای به ارزشی بالغ بر 600 میلیون ریال به کتابخانه‌های کانون مساجد را از دیگر برنامه های این کانون برشمرد و گفت:حدود 44 کتابخانه برای دریافت این تجهیزات پیش بینی شده و در دهه فجر امسال اهدای 3 هزار جلد کتاب به کتابخانه‌ها به ارزش 450 میلیون ریال انجام می‌شود .

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان همدان با بیان اینکه 290 کتابخانه مخزن‌دار نیز در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد فعالیت دارند، افزود: برنامه چهلچراغ پیروزی انقلاب اسلامی با هدف هماهنگی و شبکه‌سازی کانون‌های فرهنگی هنری و به منظور بهره مندی از فضای مجازی برای نشر و ترویج این فعالیت ها انجام می شود .

وی مراسم غبارروبی گلزارشهدا،مراسم عزاداری فجر فاطمی،مسابقات فرهنگی و هنری و علمی با موضوع فاطمیه و دهه فجر،برپایی نمایشگاه عکس انقلاب،کارگاه‌های مختلف آموزشی از جمله مشاوره خانواده و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی،یادواره های شهدا،نشر و توزیع ویژه‌نامه مناسبتی را از دیگر برنامه های کانون فرهنگی و هنری مساجد در ایام الله دهه فجر برشمرد .

ناهیدی فر بیان کرد: 590 کانون فرهنگی و هنری در سطح استان فعالیت دارند که از این تعداد 540 کانون و 23 هزار نفردر سامانه سراسری بچه های مسجد ثبت اطلاعات کرده اند .

 

 

 


 
  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.