• چهارشنبه / ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۹:۱۴
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: hamedan-59425
  • خبرنگار : 50051

انقلاب اسلامی در چهل سالگی

کبودراهنگ شهرستان برتر از لحاظ امنیت/افتتاح و کلنگ زنی ۱۷۱ پروژه در کبودراهنگ

فرماندار شهرستان کبودراهنگ با بیان اینکه کبودراهنگ یک شهرستان سفید است و از لحاظ امنیت رتبه اول را در استان همدان دارد،  گفت: در دهه فجر سال 97 در شهرستان کبودراهنگ 171 پروژه با اشتغالی زایی 124 نفر به صورت دائم کلنگ زنی و افتتاح خواهد شد .

به گزارش ایسنا،منطقه همدان،حجت الله مهدوی چهارشنبه 10 بهمن در نشست خبری بااصحاب رسانه به منظور چهل سالگی انقلاب اسلامی ضمن عرض تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت زهرا(س) اظهار کرد:انقلاب اسلامی توسط مردمی که سال های سال زیر بار استبداد و خفقان دشمن زندگی می کردند انجام شد و با رشادت و ایثار آنها اکنون به 40 سالگی رسیده است

وی احیای ارزش های دینی،بازگرداندن استقلال و آزادی از دست رفته مردم،آزادی از قید و بند استعمارو استکبار،برهم زدن معادلات بین المللی به نفع مستضعفان را از اهداف شاخص انقلاب اسلامی معرفی کرد و افزود:مردم ایران از نظر دیانت،شجاعت و نوآوری در جهان بی نظیر هستند همچنین انقلاب های زیادی در سرتاسر جهان انجام شد که به دلایل مختلفی قبل و بعد از پیروزی در نیمه راه مانده و به انحراف کشیده شدند در حالیکه انقلاب اسلامی امسال با افتخار به چهلمین سالگرد پیروزی خود می رسد .

مهدوی با بیان اینکه علم مبارزه بر علیه خفقان،استبداد و کسانی که بیت المال را غارت کرده و دین را به حاشیه می کشاندند برداشته شد که با فراز و نشیب های بسیار انقلاب اسلامی در 22 بهمن سال 1357 به پیروزی رسید ادامه داد:در زمان طاغوت مردم صورتی از دین داشتند و منفعت طلبان سیرت آن را از بین برده بودند .

فرماندار شهرستان کبودراهنگ با اشاره به توطئه های متعدد روسای جمهور آمریکا و نقشه های شوم انها برای از بین بردن اسلام و انقلاب بیان کرد:انقلابیون در سال های آغازی انقلاب اسلامی در بحث مدیریت کم تجربه بودند و کشورهای استعمارگر که منافعشان در خطر افتاده بود سعی داشتند با استفاده از این موقعیت انقلاب را همان اوایل در نطفه خفه کنند ولی موفق نشده و این آرزو را به گور بردند .

مهدوی ترور مسئولین و بزرگان،کشتن حجاج،تحریم ها،جنگ تحمیلی هشت ساله،ظهورطالبان و داعش را از اقدامات هولناک کشورهای استعمارگر برای از بین بردن اسلام و انقلاب برشمرد و گفت:رشادت و ایستادگی مردم،پیروی از ولایت فقیه و روحانیت،پیروی از ارزش های دینی وشهید شدن هزاران نفر از مردم ایران از جمله هزینه هایی است که پرداخت شده تا  انقلاب اسلامی محفوظ بماند .

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در 40 سالگی در حال آغاز شدن است اضافه کرد:انقلاب اسلامی با تمام کبودها مظهر دین اسلام در جهان است و هیچکس منکر کاستی ها و نواقص نیست اما با اصلاحات می توان این کمبودهارا کاهش داد .

مهدوی با بیان اینکه همه مسئولان دلسوزان انقلاب هستند گفت: دهه فجر امسال نزدیک به اوج حساسیت است و دشمن با تمام قوا برای تضعیف باورهای دینی مردم،ناامیدساختن انها از مدیریت دینی و شکست انقلاب به میدان آمده  و شعار امسال ما افتخار به گذشته و یقین به آینده است  و به آینده انقلاب یقین داریم که این انقلاب متعلق به فرد دیگری است .

فرماندار شهرستان کبودراهنگ با بیان اینکه وحدت، دوری از حواشی و رجحان منافع ملی به منافع فردی وتوجه به اقتصاد مقاومتی کلید راه حل مشکلات و حفظ انقلاب اسلامی است عنوان کرد: انقلاب به دنبال رسیدن به آمال و آرزوهای متعالی انسانی و اتصال انسان و جامعه به الی الله است .

  مهدوی با بیان اینکه کبودراهنگ یک شهرستان سفید است بیان کرد:در دهه فجر سال 97 در شهرستان کبودراهنگ 171 پروژه با اشتغالی زایی 124 نفر به صورت دائم کلنگ زنی و افتتاح خواهد شد که از این تعداد 5 پروژه با اعتبار 5 میلیارد و 940میلیون تومان کلنگ زنی و 166 پروژه با اعتبار بیش از 154 میلیارد تومان افتتاح خواهد شد .

وی با بیان اینکه این پروژه ها مربوط به شرکت‌هایی چون آبفارروستایی، میراث فرهنگی، شهرداری، بنیاد مسکن، منابع طبیعی، ورزش و جوانان، برق، مخابرات، جهاد کشاورزی، دهیاری، اداره صنعت، معدن و تجارت است گفت: 101 میلیارد و 830 میلیون تومان اعتبار برای افتتاح نیروگاه 7 مگاواتی خورشیدی در روستای دوشن تپه بخش شیرین‌سو اختصاص یافته و باکمک بخش خصوصی به اتمام رسیده است .

مهدوی با بیان اینکه یکی از مولفه های اقتصادمقاومتی،اشتغال زایی و توسعه شهرستان میدان دادن به بخش خصوصی است تصریح کرد: یک پروژه هم  در بخش خصوصی با 7 میلیارد تومان مربوط به شرکت الوان ثابت افتتاح می‌شود .

فرماندارکبودراهنگ برگزاری مسابقات ورزشی و قرآنی،اهدای جهیزیه،پیاده روی خانوادگی،برگزاری نمایشگاه های دستاورد انقلاب را از برنامه های شاخص کبودراهنگ در دهه فجر برشمرد و گفت:بیش از هزار برنامه توسط آموزش و پرورش شهرستان برای این ایام طراحی شده است و فرهنگ ما می طلبد به آموزش و پرورش به عنوان ساختاری که کشور را تشکیل می دهد بیش تر اهمیت دهیم .

وی کسب رتبه اول در شورای آموزش و پرورش در بین 19 منطقه،رتبه اول اجلاس نماز در استان همدان،رتبه اول تولید گندم و جو،رتبه دوم تولید یونجه و رتبه اول امنیت در سطح استان را از افتخارات شهرستان کیودراهنگ معرفی کرد و افزود: در تسهیلات اشتغال زایی تا بیستم خردادماه سال جاری  کل اعتبارات جذب شده 700 میلیون تومان بوده است اما امروز 20 میلیارد و 417 میلیون تومان جذب کردیم و از رتبه آخر به رتبه پنجم ارتقاپیدا کردیم .

مهدوی با بیان اینکه سهمیه ما 18 میلیارد تومان بوده است که 20 میلیارد تومان جذب کردیم اضافه کرد: در بخش اشتغال فراگیر شهرستان با جذب 11 میلیارد و 400 میلیون تسهیلات تومان رتبه سوم  و در مشاغل خانگی توانستیم با جذب بیش از یک‌میلیارد تومان تسهیلات رتبه چهارم را در استان به خود اختصاص دهیم .

وی با بیان اینکه با احداث بیش از 52 مورد خانه عالم شهرستان کبودراهنگ توانسته بیشترین احداث خانه عالم در سطح کشور را به خود اختصاص دهد گفت: قبل از انقلاب در هیچ روستایی گاز نداشتیم و اکنون از 127 روستا، 123 روستا گاز دارند که چهار روستای قلی آباد،دولت آباد و ایستی قلاب زیر 20 خانوار هستند که البته گازرسانی آن در دستور کار قرار گرفته و اولویت بخاطر مباحث گردشگری با قلی آباد است .

مهدوی با بیان اینکه قبل از انقلاب یک خط تلفن در شهرستان داشتیم  اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون 245 هزار خط تلفن در کبودراهنگ وجود دارد افزود: قبل از انقلاب هشت باب خانه بهداشت داشتیم و امروز 89 خانه بهداشت داریم که به معنای رشد 112 درصدی در این زمینه است همچنین یک بیمارستان 87 تخت خوابی در این شهرستان وجود دارد وبه دنبال رفع نواقص آن هستیم و به زودی سی تی اسکن آن نیز راه‌اندازی می‌شود .

  فرماندار کبودراهنگ با بیان اینکه قبلا هشت درمانگاه داشتیم که امروز به 18 درمانگاه و 6 پایگاه سلامت در سطح شهرستان رسیده است عنوان کرد: آینده این کشور با دانش آموزان و دانشجویان است وامروز سه دانشگاه در شهرستان وجود دارد و تعداد مدارس از 129 عدد به 261 مدرسه رسیده است .

وی با بیان اینکه امروز یک سینما در شهرستان وجود دارد گفت: درصد بی‌سوادی قبل از پیروزی انقلاب 65 درصد بوده و اکنون درصد بی‌سوادی بین 5 تا  7 درصد است و درصد باسوادی از 35 درصد قبل از انقلاب به 93 درصد رسیده است .

مهدوی با بیان اینکه شهرستان کبودراهنگ با 3 هزار و 815 کیلومترمربع وسیع ترین شهرستان استان است ادامه داد: تامین امنیت این شهرستان کار راحتی نیست، قبل از انقلاب یک پاسگاه داشتیم امروز 8 پاسگاه داریم و باید تعداد آنها افزایش پیدا کند .

فرماندار کبودراهنگ با بیان اینکه در بخش مکانیزاسیون 2 هزار و 497 دستگاه در بخش کشاورزی فعالیت می‌کردند که امروزه به 14  هزار و 974 عدد رسیده که با رشد 600 درصدی مواجه شده است عنوان کرد: امروز 25 هزار و 724 هکتار آبیاری تحت فشار در کبودراهنگ انجام می شود .

  وی با بیان اینکه قبل از انقلاب یک کارخانه و شرکت هم نداشتیم و اکنون 132 کارخانه و شرکت  و 24 تعاونی در شهرستان فعالیت می کنند تصریح کرد: قبل از انقلاب هفت روستا برق داشتیم و اکنون 127 روستا برق‌رسانی شده است .

مهدوی با بیان اینکه دو نیروگاه هفت مگاواتی احداث شده، یک نیروگاه در دست احداث است و یک نیروگاه برق و حرارت داریم گفت: پس از انقلاب 12 هزار و 650 واحد بازسازی شده است همچنین روستاها قبل از انقلاب از آسفالت بهره مند نبودند واکنون 66 روستا کاملا دارای آسفالت هستند و بهسازی 114 روستا نیز پس از انقلاب انجام شده است .

وی با بیان اینکه تعداد اماکن ورزشی شهرستان از 2 به 40 واحد رسیده است افزود: زیر پوشش قرار دادن 5 هزار و 685 نفر به بیمه روستایی، 6 خانه بوم‌گردی از دیگر خدماتی است که پس از انقلاب صورت گرفته است .

مهدوی با بیان اینکه من عضو هیئت مدیره شرکت سیاحتی علیصدر نیستم و در جلسات آن هم شرکت نمی‌کنم چرا که مثمر ثمر نیست تصریح کرد:سهمی از درآمدهای غارعلیصدر برای پیشرفت و آبادانی این شهرستان اختصاص پیدا کند .

وی با بیان اینکه در این مدتی که در شهرستان هستم هیچ کار مثبتی از شهردار و شورای اسلامی شهرستان کبودراهنگ ندیده ام گفت: هیچ دغدغه ای بالاتر از رسیدگی به معشیت مردم،رسیدگی به تولید و کاهش بیکاری نیست و هدف گیری بودجه 98 برای بهبود این موارد است .

مهدوی با بیان اینکه  بارها با اعضای شورای شهر صحبت شد که حواشی را کنار بگذارند و در راستای منافع مردم گام بردارند عنوان کرد: یک مثلث گردشگردی تعریف شده که یک ضلع آن غار علیصدر در بخش گل تپه،ضلع دوم تالاب شیرین سو و ضلع سوم منطقه گردشگری،فرهنگی و ورزشی قلی آبا در بخش مرکزی است .

  وی با بیان اینکه منطقه گردشگری قلی‌آباد مظلوم و متروک است اضافه کرد: طرح 10 ساله برای منطقه گردشگری قلی‌آباد در نظر گرفته شده است .

مهدوی با تاکید بر اینکه پروژه های شهرستان شخص محور نیستند گفت:15 فروچاله در شهرستان کبودراهنگ وجود دارد که با رعایت ایمنی و توجه به سلامت مردم می‌توان از این فروچاله‌ها به عنوان جاذبه گردشگری استفاده کرد .

وی با بیان اینکه دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری در شهرستان کبودراهنگ افتتاح شده است که در آن مزایا و مشکلات شهرستان برای سرمایه گذار قبل از سرمایه گزاری شرح داده می شود، بیان کرد:2 هزار و 240حلقه چاه غیرمجاز در کبودراهنگ شناسی شده که از سال 86 تاکنون هزار و 20حلقه چاه غیرمجازه مسدود شده است .

فرماندار کبودراهنگ از توزیع 214 تن برنج، 50 تن گوشت و 40 تن مرغ در بین مردم خبر داد وافزود: مراکز توزیع  از 6 نقطه به 12 نقطه رسیده و به زودی در همه روستاهای شهرستان برنج توزیع خواهد شد . شود

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.