• چهارشنبه / ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ / ۲۳:۵۷
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: hamedan-59434
  • خبرنگار : 50051

۱۰۴۰ پروژه دهه فجر توسط سپاه در همدان اجرا می شود

۱۰۴۰ پروژه دهه فجر توسط سپاه در همدان اجرا می شود

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: ۴۰ هزار پروژه در دهه فجر توسط سپاه پاسداران در کل کشور انجام می شود که از این تعداد، ۱۰۴۰ مورد توسط استان همدان انجام می پذیرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه همدان، سردار مظاهر مجیدی عصر چهارشنبه در جمع اصحاب رسانه در تشریح برنامه های دهه مبارک فجر، اظهار داشت: امیدواریم در دهه فجر فاطمی آ نچه مقدر هست در تقدیر الهی برای ارتقای نظام جمهوری اسلامی در پیش رو داشته باشیم.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای استان همدان، عنوان کرد: یکی از اتفاقاتی که در انقلاب اسلامی رخ داد، حضور پررنگ مردم برای برپایی جشن های هرساله جمهوری اسلامی بوده است.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) بیان کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری، انقلاب یک موجود زنده است و این سالگرد گرفتن به مثابه این است که این موجود زنده در حال پیش روی بوده و برما فرض است که هرساله در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که امسال نیز با شعار " افتخار به گذشته و امید به آینده انقلاب " توجه ویژه ای شود.

وی به ویژگی های انقلاب اسلامی اشاره و تاکیدکرد: این انقلاب انسانی و تربیت انسان های طراز انقلاب بود که وحدت بین مردم و رهبری در ۲۲ بهمن موجب پیروزی انقلاب شد.

مجیدی عنوان کرد: وقتی تاریخ را نگاه می کنیم، می بینیم که بعد از پیامبر اکرم(ص)و امام علی(ع) ما حاکم اسلامی نداشتیم و خداوند عنایت کرد که در زمان رهبری امام راحل این اتفاق رخ دهد و ما شاهد حاکمیت اسلام در ایران باشیم.

وی تصریح کرد: همه کسانی که قبل از انقلاب، انقلابیونی که از خود مایه گذاشتند تا حکومت اسلامی تشکیل داده شود و دیدگاه امام راحل نیز حاکی از آن است که باید ساختار انقلاب اسلامی شکل بگیرد تا ما یقین پیدا کنیم که در ایران به دنبال پیاده کردن اسلام هستیم.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) افزود: در روزهای اول انقلاب اسلامی استکبار جهانی بخصوص امریکا وقتی منافع خود را مورد خطر دید، بلافاصله تهدیدها و تحریم ها را شروع کرد و از آنجایی که این انقلاب مردمی بوده و رهبری آگاه و موقعیت شناس داشت، به دنبال ایجاد فاصله بین مردم و رهبری بود تا بتواند به اهداف خود برسد.

وی در ادامه گفت: در بدو انقلاب شاهد ورود احزاب و گروه هایی بودیم که تلاش می کردند نگاه ها و عقاید خود را بر نظام حاکم کنند که امام راحل هوشمندانه ایستادند و مردم را به سمت حاکمیت اسلام هدایت کردند.

مجیدی افزود: جنگ تحمیلی را پشت سر گذاشتیم که باز هم استکبار در تلاش بود از طریق شیوه های نظامی وارد شود و وقتی که جنگ به پایان رسید باز هم در دوران سازندگی توطئه های خود را شروع کرد و نگذاشت از فناوری های روز جهان استفاده کنیم و ما مجبور شدیم برای استقلال خود از تفکر جوان ایرانی استفاده کنیم و توانستیم رشد بزرگی داشته باشیم.

وی تاکید کرد: ما قبل از انقلاب وارد کننده سلاح بودیم ولی بعد از انقلاب خودکفا شدیم به طوری که اکنون در حال صدور امکانات نظامی هستیم.

این مقام مسئول اظهار داشت: در دوران پس از انقلاب نیاز به انرژی هسته ای در کشور کاملا محسوس بود که دشمن همه خبائث خود را هویدا کرد و تعداد زیادی از دانشمندان هسته ای ما را به شهادت رساند که این نشان از آن دارد که دشمن در مقابل حرکت پوینده و زنده ما دائما صف آرایی می کند.

وی افزود: اکنون که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب هستیم دشمن روزشماری می کند و جشن کریمس و تابستان داغ را در این باره بیان می کند و این در حالیست که مردم بصیر ما این خطرات را احساس کردند و در فشارهای اقتصادی موجود، در کنار رهبری توانستند این مسئله را پشت سر می گذارند.

مجیدی مسئولیت جدیدی برای خود تعریف کرده و ادامه داد: باید بتوانیم گذشته بسیار پر حماسه ای را که پشت سر گذاشته ایم را به نسل جدید بشناسانیم که نیاز است همه از جمله آموزش و پرورش، رسانه ها، مساجد و غیره ورود پیدا کنند و سختی های متحمل شده به نظام را بیان کنند تا اثرگذاری نظام دیده شود.

وی به اقدامات انجام شده در سپاه انصارالحسین(ع) اشاره و تصریح کرد: در راه اندازی گروه های جهادی برای محرومیت زدایی چهره استان، ۱۰ هزار و ۱۰۰ گروه جهادی سازماندهی شدند و فعالیت هایی در طی این مدت داشته اند که در قالب گروه های دانشجویی، دانش اموزی، پزشکی، طلاب، زنان، مساجد، مهندسی عمران، مهندسی کشاورزی، ورزشکاران، فرهنگیان، حقوقدانان، کارگری و کارمندی تقسیم شده است.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) تاکید کرد: ۱۵۰ هزار نفر در قالب گروه های جهادی ساماندهی شدند که ۹۰ هزار نفر اقا و مابقی خانم هستند.

فرمانده سپاه همدان با بیان اینکه از سال ۷۹ که بسیج سازندگی راه اندازی شد این گروه ها فعالیت های عمده ای انجام داده اند، تاکید کرد: راه اندازی راهیان نور برای اقشار مختلف، اعزام ۱ میلیون دانش آموز در طرح اردوهای هجرت، اعزام ۴۰ هزار نفر دانشجو به اردوهای راهیان نور و اعزام ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در قالب اردوهای محلات به مناطق عملیاتی بخشی از اقدامات سپاه بوده است.

وی تصریح کرد: خدمات پزشکی به ۲۳۴ هزار نفر، ۲۰ هزار عنوان خدمات فرهنگی و توزیع بسته حمایتی به خانواده های بی بضاعت در حدود ۲۵۰ هزار مورد محقق شده است.

مجیدی با بیان اینکه ۷ هزار و ۴۸ مورد پروژه عمرانی انجام شده است، تصریح کرد: وام اقتصاد مقاومتی ۶۱ میلیارد تومان واگذار شده و از این تعداد برای ۸ هزار و ۳۸۴ نفر اشتغال زایی شده است.

وی افزود: ۲۲ پروژه توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی به انجام رسیده و ۵۰۰ مورد جهیزیه برای نوعروسان توزیع شده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: ساخت خانه محروم و نیازمند ۶۰ واحد در دست احداث است که ۳۰ واحد در دست اقدام بوده و در مجموع ۹۰ واحدخواهیم ساخت.

وی تصریح کرد: کارگاه اشتغال جوانان ۱۰ مورد وجود دارد که ۱۶ واحد در دست اقدام و در مجموع ۲۶ واحد، بهسازی معابر، طرح هادی و پل روستایی ۵ مورد در دست احداث، ۴ مورد در حال تکمیل شدن، مجموعه های فرهنگی ۵ مورد احداث و ۱۲ مورد در حال ساخت، مدارس روستایی ۵ در حال احداث و ۱۹۰ مورد در حال تکمیل، لایروبی قنوات ۵۳ مورد در دست اقدام، انتقال آب شرب و لوله گذاری ۱۰ مورد شروع و ۱۰ مورد در حال احداث است.

مجیدی با بیان اینکه ۱۸۰۰ عنوان برنامه در دهه مبارک فجر در استان همدان برگزار می شود، گفت: برگزاری نشست های بصیرتی ۱۲۰۰ مورد، یادواره شهدا ۳۰ مورد، تجلیل از ۴۰ مدیر انقلابی تاکنون، برپایی نمایشگاه های دستاوردهای دهه فجر از ۱۲ تا ۲۲ دهه فجر در چهار ضلع میدان امام خمینی(ره) و همچنین تالار قرآن، حضور حلقات صالحین در نماز جمعه، برپایی ۴۰۰ مورد میزخدمت که در هرشهرستان ۱۰ میز تعبیه شده بخشی از برنامه های این دهه خواهد بود.

وی تاکید کرد: برپایی مجمع عالی بسیج در ۱۴ بهمن با وجود استاد زاکانی، برگزاری جشن ۲۲ بهمن توسط تیپ انصارالحسین(ع)، تجلیل از ۴۰ بازاری معتمد در بسیج اصناف، راه اندازی ۱۶۰ صندوق قرض الحسنه، طرح اعتلای بسیج در گشت محله محور بخشی از این برنامه ها است.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.