• یکشنبه / ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ / ۲۱:۳۰
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: hamedan-59525
  • خبرنگار : 50051

مسئول مرکز اندیشه و همفکری راهبردی بسیج

دوری از مکتب امام، سیلی به انقلاب و مردم است

دوری از مکتب امام، سیلی به انقلاب و مردم است

مسئول مرکز اندیشه و همفکری راهبردی بسیج با بیان اینکه 30 سال است کشور را با الگوی توسعه غربی پیش می بریم گفت: اگر از مکتب امام دست برداریم مردم و انقلاب سیلی می خورند .

به گزارش ایسنا،منطقه همدان، علیرضا زاکانی یک شنبه 14 بهمن در نهمین مجمع بسیجیان استان همدان با بیان اینکه شرایط کشور به یک تحول فراگیر نیاز دارد و دیگر ادامه راه به  شیوه فعلی امکان پذیر نیست اظهار کرد: انقلاب اسلامی در  سال 57 علیه استکبار جهانی به پیروزی رسید و در سال 58 با فتح لانه جاسوسی انقلاب دوم شکل گرفت و امروز نیز به یک انقلاب نیاز داریم .

وی با بیان اینکه ما به گذشته خود افنخار می کنیم اما پیکره جامعه را بیماری فراگرفته و باید این بیماری را از پیکره جامعه پاک کنیم افزود: اگر این انقلاب و تحول و نوسازی انقلابی صورت نگیرد عملا اهداف انقلاب اسلامی محقق نخواهد شد .

زاکانی استقلال، آزادی، عدالت، پیشرفت معنوی و مادی، ظلم ستیزی و کمک به مظلومین در سراسر جهان را جز هفت هدف متعالی انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: ما تنها از نظر سیاسی به استقلال رسیدیم اما در حوزه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی هنوز وابسته‌ایم که اگر نبودیم مشکلات امروز را نداشتیم .

وی بااشاره به منویات مقام معظم رهبری درباره اینکه با گذشت 39سال نتوانستیم دولت و جامعه اسلامی را تشکیل دهیم عنوان کرد: انقلاب ما در دنیا مورد توجه قرار گرفت اما باید جامعه الگو ساخته شود و اگر نوسازی انقلابی را انجام ندهیم به اهداف انقلاب به طور کامل دست نمی‌یابیم و داشته‌های خود را معامله می‌کنیم .

زاکانی با تاکید بر اینکه برای حفظ دستاوردهای انقلاب، پاسخ به نیازهای مردم و ساختن جامعه ایده آل به یک حرکت جدی و اساسی نیاز داریم اضافه کرد: امروز انقلاب اسلامی در عرصه‌های مواجهه ما با دشمنان در سطح مکتب و اسلام با همه مکاتب مادی و سرمایه‌داری، نظام سلطه و آمریکا در حال مبارزه است و برای تبدیل  شدن   به الگو نیاز به الگوی بومی و اختصاصی دارد .

مسئول مرکز اندیشه و همفکری راهبردی بسیج با بیان اینکه ما به دنبال جهانی شدن هستیم و آمریکا به دنبال جهانی سازی است گفت: ‌با پیروزی انقلاب اسلامی نظام اسلامی با سه ویژگی گوهر دین، رهبری الهی و ارزش والای مردم محقق شد که باید به یک نتیجه منجر می‌شد .

زاکانی با بیان اینکه در دولت اسلامی باید توسعه فقه اجتماعی در حوزه و تلاش حوزه و دانشگاه برای نظریه پردازی بنیادین و کاربردی ، نظام سازی ، استخراج قوانین از متن دین و برنامه‌های درست برای پیشرفت کشور مدنظر قرار می گرفت اما این مسیر را نرفتیم و الگوی مدونی به صورت مشخص برای ارائه نداریم .

وی بیان کرد: نظام امت و امامت با پیوستگی‌های لازم محقق نشده و اگر مسیر به درستی پیش می‌رفت باید مردم‌سالاری دینی به طور کامل محقق می‌شد که تماماً صورت نگرفته است .

زاکانی حق رشد و تعالی فردی و اجتماعی، زندگی عزتمندانه در رفاه و آرامش،دانستن،انتخاب،مشارکت،نظارت ،حق مالکیت بر اموال مشروع و بازخواست را از ویژگی های مردم سالاری دینی برشمرد و گفت: همه امور در کشور باید به مردم بازگردد و دولت باید ساختاری حداقلی ،پاک،پاسخگو و چابک ایجاد کند اما متاسفانه دولت بخش های اقتصادی کشور را به دست گرفته و نمی‌تواند به درستی کار کند همچنین کشور باید شیشه ای باشد تا مردم بتوانند به راحتی به آن نظارت کنند .

وی با بیان اینکه همه امور باید به مردم واگذار شود البته برخی از امور مانند امنیت یا اموری که مردم توان و تکنولوژی لازم را ندارند نمی‌توان واگذار کرد افزود: مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی را نیز اقتصادی مردمی معرفی کردند و زمان دفاع مقدس نیز اگر مردم نبودند نمی‌توانستیم دوام بیاوریم .

زاکانی با بیان اینکه در دموکراسی غربی مردم سالاری دینی وجود ندارد ادامه داد: نظام اسلامی باید مسیر رشد و تعالی را به شکلی فراهم کند که مردم بتوانند ویژگی‌های خود را به بهترین شکل ممکن داشته باشند و بزرگترین آفت جامعه ما سه ضلعی پرستش قدرت، ثروت نامشروع و بیگانه است، مافیایی که 40سال است کشور با آن مشکل دارد .

وی با بیان اینکه چرا مسئولان از بالا به مردم نگاه می کنند اضافه کرد: اگر جنبه الهی مسئولیت در نظام نباشد، مسئولان بدبخت‌ترین آدم‌های روی زمین هستند اما وقتی مفهوم مسئولیت در جامعه به خوبی تبیین نشده  باشد برخی از جنازه هم عبور می کنند که مسئولیت بر عهده گیرند .

مسئول مرکز اندیشه و همفکری راهبردی بسیج با بیان اینکه وقتی فردی مسئول می شود باید از همه چیز خود بگذرد و در برابر همه کارها پاسخگو باشد عنوان کرد: چندوقتی است در کشور تلاش می شود بگویند که دولت پنهانی هست که نمی‌گذارد کارها پیش برود اما در واقع مافیای پنهان کشور هستند که نمی گذارند .

زاکانی با بیان اینکه بی‌تجربگی، عدم دقت در فرمایشات امام و مقام معظم رهبری، روزمرگی نیز در کشور وجود دارد اما آنکه نمی‌گذارد کشور پیشرفت کند همین سه ضلعی است و تنها راه آن نیز آوردن مردم به صحنه است تصریح کرد: همانگونه که مسئولان در برابر مردم وظیفه دارند مردم نیز به فرموده حضرت امیر در برابر حکومت اسلامی مسئول هستند .

وی همراهی با حکومت در جهت پاسداشت ارزش‌ها،گام برداشتن در جهت تقویت حکومت و حمایت از حاکمیت اسلامی را از جمله وظایف مردم نسبت به حکومت معرفی کرد و گفت: مکتب امام، نگاه اجتهادی امام و خلف صالح ایشان یعنی مقام معظم رهبری است و دشمنانان مکتب امام حاضر نیستند که لحظه‌ای اسلام را تحمل کنند، مخالفان مکتب اسلام افرادی هستند که دین را از سیاست جدا می‌کنند، اما مشکل اساسی ما رقبای مکتب امام هستند که می‌گویند باوردارند اما به مبانی مکتب امام و ویژگی‌های آن پایبندی ندارند .

وی با بیان اینکه پایبندی به مکتب امام، نگاه درست به دین ،توجه به ولایت مطلقه فقیه و توجه به مردم سالاری دینی در برخی مسئولان دیده نمی شود ادامه داد: اگر ما به قوانین اسلام عمل کنیم ایران و جمهوری اسلامی عزتمند می شوند .

زاکانی با بیان اینکه ایران مزیت های ویژه  از نظر تمدنی، منابع نفت و گاز، موقعیت سوق‌الجیشی ،حاکمیت و رهبری  دارد گفت: از اول انقلاب تا الان مسئولان کشوری به ویژگی های انحصاری کشور اهمیت ندادند و ما در جنگ با مزیت‌های انحصاری خود جنگیدیم و به پیروزی رسیدم وگرنه از نظر نظامی امکاناتی نداشتیم که بخواهیم با آنها در برابر دشمنان بایستیم .

وی با بیان اینکه در دفاع مقدس نیز هر وقت مغرور می‌شدیم شکست می‌خوردیم اما وقتی گریه می‌کردیم و به خدا توسل می‌کردیم راه باز می‌شد عنوان کرد: راه باز است  اما گیر کار افرادی هستند که روی مزیت‌های ویژه با مدل غربی کار می‌کنند و این افراد به مدل بومی برگرفته از متن جامعه دانشگاهی و حوزوی ما و عقلانیت الهی توجه ندارند .

زاکانی با بیان اینکه در انتخاب مسئولین دیگر به شایسته سالاری اهمیتی نمی دهند گفت: اگر محور خدمات و نیازها را مد نظر قرار دهیم، مردم خدمات ملموس و واقعی دریافت می‌کنند به طوری که نیازهای حقیقی، واقعی و کاذب دارند و دشمن مکتب امام سعی می‌کند خدمات ملموس را کم‌جلوه دهد و نیازهای کاذب را تشدید می‌کند، فاصله را افزایش دهد و نارضایتی در جامعه به وجودآورد .

  وی با بیان اینکه رقبای مکتب امام وقتی به خدمات ملموس می رسند منت بر سر مردم می گذارند ،خدمات واقعی را بی اهمیت جلوه می دهند ، نارکارآمدی موجود را گردن نظام و انقلاب می اندازند و نیازهای حقیقی را فراموش می کنند عنوان کرد:یادآوری خدمات ملموس،تبیین خدمات واقعی ، روشنگری نیازهای کاذب واصلاح‌گری انقلابی، مطالبه‌گری و بیان واقعیات از جمله وظایف مسئولان دلسوز نظام است .

وی با بیان اینکه در این مسیر ما نیاز به خود سازی داریم، ابراز کرد: تفکر غربی، خواب آلودگی و سطحی شدن انقلابیون، عدم رشد مناسب بصیرت در جامعه، دنیا طلبی و مقام پرستی گریبان کشور را گرفته است و سبب کاهش خدمت رسانی به  مردم در مسئولان شده است .

زاکانی با بیان اینکه انقلابیون باید از خواب‌آلودگی و سطحی شدن خارج شوند و باید وظیفه خود را برای زمینه‌سازی ظهور انجام دهند اضافه کرد: اصل و اساس این است که از مکتب، ایران اسلامی، مردم و رهبری و اسلام دفاع کنیم .

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.