• دوشنبه / ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۹:۲۰
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: hamedan-59552
  • خبرنگار : 50034

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان خبرداد؛

افتتاح و کلنگ زنی ۱۷طرح در دهه فجر/همدان بزرگ می شود

مدیرکل راه وشهرسازی استان همدان از افتتاح ۵طرح به ارزش بیش از ۳۳میلیارد تومان در دهه فجر خبرداد و گفت: همچنین در این ایام عملیات اجرایی ۱۲طرح با بیش از ۶۳میلیارد تومان اعتبار در استان آغاز خواهد شد.

به گزارش ایسنا،منطقه همدان، حسن ربانی ارشد، درجمع خبرنگاران، با تأکید براینکه بیمارستان ۸۶تختخوابی بهار یکی از بزرگترین پروژه های قابل افتتاح در این ایام است،اظهار کرد: بیش از ۳۱میلیارد تومان اعتبار برای ساخت این بیمارستان هزینه شده است.
 وی با اشاره به پروژه‌های کلنگ‌زنی راه‌های اصلی استان در ایام دهه فجر ،خاطرنشان کرد: محور قهاوند کمیجان با اعتبار ۳ میلیارد تومان، محور نهاوند فیروزان با اعتبار ۱۶ میلیارد تومان و محور تویسرکان کنگاور با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان در این ایام کلنگ‌زنی خواهند شد.

 وی با بیان اینکه چندین پروژه راه روستایی نیز در ایام دهه فجر در استان همدان آماده کلنگ‌زنی است،تصریح کرد: پروژه راه روستایی اسدآباد -توانه، امین آباد-فهرومند، اکبر آباد- شریف آباد، قشلاق -راوند، گیان- نهاوند، ناصر آباد- زین آباد و قانقانلو- آقچه خرابه از طرح هایی است که در دهه فجر امسال کلنگ زنی می شود.

برخورداری ۱۰۰درصدی روستاهای همدان از راه آسفالته

 ربانی ارشد دستاورد ۴۰ ساله انقلاب را در استان همدان ساخت ۶۲۵ کیلومتر بزرگراه چهار خطه، ساخت ۸۵ کیلومتر آزادراه و برخورداری ۱۰۰ درصدی روستاهای بالای ۵۰ خانوار استان از راه آسفالته دانست و تاکید کرد: از نظر جمعیتی ۹۹ درصد روستاهای استان همدان راه آسفالته دارند.

 مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان یادآور شد: برنامه ریزی برای راه‌های روستایی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان همدان صورت گرفته است.

 وی با اشاره به اینکه ۳ بیمارستان مهم توسط راه و شهرسازی در استان همدان احداث شده است، افزود: بیمارستان بعثت، نهاوند و برکت آیت الله بهاری شهرستان بهار توسط اداره راه و شهرسازی استان همدان احداث شده است.

 وی با بیان اینکه ۲۸ هزار واحد مسکن مهر در استان همدان به متقاضیان تحویل داده شده است، گفت: قرار بود ۲۹هزار و۸۰۰ واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر در استان همدان احداث شود که از این میزان ۲۸ هزار واحد تا کنون تحویل متقاضیان شده که تحقق ۹۵ درصدی پیدا کرده است.

 ربانی ارشد با اشاره به اینکه نزدیک به ۴۸۰ واحد فاقد متقاضی در شهر ملایر وجود دارد، عنوان کرد:  نزدیک به ۱۲۰۰ واحد مسکن مهر در استان باقی مانده است که از این تعداد ۸۰۰ واحد توسط تعاونی ها و ۲۵۰ واحد خودمالکی بوده که هنوز تحویل داده نشده است.

 مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با تاکید بر اینکه به مسکن مهر تا پایان سال ۹۹ تحویل داده خواهند شد، یادآور شد: ۱۸۰ واحد مسکن‌مهر در قالب تفاهم‌نامه سه جانبه در استان همدان احداث شده که تحویل داده خواهد شد.

 وی با اشاره به بازآفرینی شهری در استان همدان اظهار کرد: دولت ۴۰ میلیارد تومان به عنوان اهرم تشویقی به شهرداری‌ها و دستگاه‌های خدماتی از محل صندوق توسعه ملی کمک می‌کند و اگر دستگاه ها و شهرداری ها وظایف ذاتی خود را در محلات هدف بازآفرینی انجام دهد دولت به آنها کمک خواهد کرد.

 وی خاطرنشان کرد در استان همدان ۹۵ محله هدف بازآفرینی شهری مصوب شده که در محله خضر شهر همدان مطالعات کامل و همه جانبه توسط مشاور صورت گرفته است و در شهر ملایر و نهاوند نیز پروژه های کوچک و زودبازده دیگر در حال انجام است.

 مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با اشاره به ۹۵ محله هدف بازآفرینی شهری در استان افزود: در شهرستان همدان ۱۸ محله، ملایر ۱۳ محله، نهاوند ۱۵ محله، تویسرکان ۱۵ محله، حسن آباد ۱۲ محله، بهار ۱۲ محله، رزن دو محله، کبودراهنگ ۵ محله و فامنین ۴محله هدف بازآفرینی قرار دارند.

آغاز مرمت و احیا بازار تاریخی نهاوند

 ربانی ارشد با بیان اینکه  مرمت بازار قدیمی نهاوند عقد قرارداد شده است، خاطرنشان کرد: احیا بهسازی و مرمت بازار تاریخی نهاوند با ۲۲۰ میلیون تومان اعتبار آغاز شده است.

 وی مساحت اراضی دولتی استان همدان را ۱۲ هزار هکتار دانست و گفت: مساحت اراضی دولتی استان همدان ثبت استان های دیگر هم هست که نزدیک به ۵ هزار هکتار آن در شهرستان همدان قرار گرفته است.

رفع تصرف بیش از ۱۰۰هکتار اراضی دولتی در همدان

 ربانی ارشد ادامه داد: در طی سال های گذشته بیش از۱۰۰  هکتار از اراضی دولتی در استان همدان رفع تصرف شده است.

 وی با اشاره به اینکه طرح جامع سه شهر اسدآباد، تویسرکان و همدان در حال بازنگری است،عنوان کرد: درصد پیشرفت طرح جامع شهر همدان ۷۰ درصد است.

شهر همدان بزرگ خواهد شد

 مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان شهرهمدان  را از شهرهای پرتراکم کشور دانست و گفت: همدان از شهرهای پرتراکم کشور است که بنا داریم طرح شهر همدان به طوری جمع‌بندی شود که کاملا کارشناسی بوده و آینده شهر طوری تنظیم شود که تراکم جمعیتی پایین بیاید.
ربانی ارشد با بیان اینکه شهر همدان بزرگ خواهد شد، افزود: شهر همدان با حفظ باغات و  اراضی کشاورزی بزرگ خواهد شد.

 وی در پاسخ به خبرنگار ایسنا در خصوص الحاق روستاها به شهر همدان، یادآور شد: از نظر مشاور نیاز به الحاق این روستا ها وجود دارد اما باید تمام فرآیند تصویب آن صورت بگیرد.

 مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره شهر حورا، عنوان کرد:  با توجه به بازنگری طرح جامع شهر همدان شهر حورا فعلا در اولویت نیست چراکه توسعه همدان به صورت پیوسته خواهد بود.

 نیاز به ۳۰۰۰ مسکن در همدان

 ربانی ارشد با بیان اینکه در سال ۹۷ نزدیک به۳۰۰۰ مسکن در همدان باید احداث شود،  به دلایل گرانی مسکن در همدان اشاره کرد و افزود: در شهر همدان نگاه مردم به مسکن سرمایه ای است و به دلیل اینکه در بخش های دیگر سرمایه‌گذاری وجود ندارد مردم به سمت سرمایه گذاری در مسکن می رود که همین موضوع باعث افزایش قیمت مسکن شده است.

وی گرانی مسکن را برگرفته از اقتصاد کلان کشور دانست و ادامه داد: از طرفی قیمت زمین در همدان بسیار بالا است که امیدواریم در طرح جامع شهری طرحی بسته شود که همدان کمبود زمین نداشته باشد.

 وی یکی از راهکارهای خروج مسکن از حالت سرمایه ای به مصرفی را بستن مالیات بر مساکن سرمایه ای دانست و گفت: اگر بر خانه‌های خالی و مساکن سرمایه ای مالیات بسته شود این مساکن و این سرمایه ها وارد بخش مصرفی می شود.

کنارگذرشرقی-غربی همدان اولویت نیست

 ربانی ارشد در بخش دیگری از سخنانش درباره ی کنارگذر شرقی غربی همدان افزود: با توجه به اینکه ساماندهی ورودی و خروجی شهر  مطرح شده و کنارگذر شرقی- غربی همدان فعلا در اولویت نیست.

 مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان درباره چهار خطه شدن محور همدان- گل تپه -علیصدر ، یادآور شد: این طرح مصوب شده و به دنبال جذب سرمایه گذار هستیم.  

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.