• پنجشنبه / ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ / ۲۱:۳۵
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: hamedan-60275
  • خبرنگار : 50051

شهردار ملایر مطرح کرد:

مینی ورد؛ یک پروژه عظیم فرامحلی با قابلیت بالای جذب گردشگر

شهردار ملایر با بیان اینکه قرار بود 138 المان از آثار فاخر و برجسته تاریخی و باستانی جهانی و ملی در پروژه مینی ورد تحت عنوان " جهان کوچک" طراحی و ساخته شود، گفت: با پیگیری های شهرداری ملایر امسال 2 میلیارد تومان اعتبار از محل سازمان برنامه و بودجه برای این پروژه درنظر گرفته شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حسین بابائی پنجشنبه 23 اسفند ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این پروژه یک طرح تفریحی – توریستی بزرگ با وسعت بسیار است، افزود: درحال حاضر 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تکمیل آن یکی از اولویت های اصلی کار شهرداری ملایر به شمار می رود.

وی با تأکید بر اینکه مینی ورد، یک مطالبه فرامحلی است و به یک پروژ مهم استانی مبدل شده که کارشناسان برنامه و بودجه پیگیر تکمیل آن هستند، اظهارکرد: باید همه مسئولان تلاش کنند تا زیرساخت های لازم برای جذب سرمایه گذار به منظور اتمام و تکمیل آن فراهم شود.

بابائی تصریح کرد: مینی ورد تنها یک پروژه عمرانی نیست، بلکه قرار است فعالیت های فرهنگی، هنری، اقتصادی و اجتماعی در آن امجام شود و این قابلیت را دارد که بسیاری از جشنواره ها و نمایشگاه ها چون نمایشگاه صنایع دستی را در این محل برگزار کنیم.

شهردار ملایر با بیان اینکه اولویت ما اتمام پروژه های نیمه کاره و پروژه هایی است که روی اقتصاد شهر و جذب گردشگر تأثیر می گذارد، ادامه داد: 2 المان مرتبط با شهر جهانی منبت و یک المان شهر جهانی انگور درحال طراحی و ساخت است و به زودی نصب می شود.

وی به برگزاری جلسه ویژه با حضور استاندار همدان در رابطه با مشکلات و نیازمندی های شهرداری ملایر اشاره کرد و افزود: در این جلسه مشکل برق رسانی و محوطه سازی مینی ورد مطرح شد و دستورات لازم برای رفع این مشکلات صادر گردید.

بابائی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امسال از نظر مالی و اقتصادی سال سختی برای همه شهرداری ها بود، افزود: تمام شهرداری های کشور با مشکلات تأمین منابع مالی درگیر هستند.

وی با اشاره به اینکه در سال 91 شهرداری ملایر در کل سال مبلغ 4 میلیارد و 100 میلیون تومان بابت حقوق کارکنان و پرسنل پرداخت می کرد، ادامه داد: این درحالی است که امسال این رقم به 36 میلیارد تومان افزایش یافته است.

بابائی، کاهش درآمد شهرداری ها و افزایش نیروی و منابع انسانی را 2 عامل اصلی بروز مشکلات مالی در شهرداری ملایر عنوان و اظهارکرد: ما برای اینکه بتوانیم در پایان سال حقوق و مزایای کارکنان و کارگران را پرداخت کنیم، از همان ابتدای سال برنامه ریزی لازم را انجام داده بودیم، به عنوان مثال برای بحث پرداخت عیدی یک سری درآمدها را مختص به اینکار درنظر گرفتیم و خوشبختانه محقق شد.

شهردار ملایر مشارکت مردم در زمینه پرداخت بدهی ها، تعامل همه جانبه و مثبت شورا، دستگاه قضائی و نیروی انتظامی و همکاری طلبکاران شهرداری را قابل تقدیر دانست و افزود: ما 2 ماه حقوق و مزایا به کارکنان بدهکار بودیم که با همکاری و مساعدت این افراد پرداخت شد.

وی با بیان اینکه در یک سال و اندی که از تصدی بنده می گذرد تلاش کردیم بدهی به بدهی ها قبلی اضافه نکنیم و سعی شد کسورات در حد توان پرداخت شود، گفت: به مناسبت های مختلف در طول سال به کارگران و کارمندان شهرداری بن های غیرنقدی اعطا شد تا رضایتمندی خانواده شهرداری ملایر جلب شود.

بابائی خاطرنشان کرد: در بحث مدیریت طلب ها، سامانه الکترونیکی ایجاد و تمام چک ها و طلب هایی که قبلا به صورت سنتی در آن نگهداری می شد، مکانیزه شدند.

همت شهرداری ملایر برای فضاسازی نوروز

شهردار ملایر در ادامه با اشاره به فرارسیدن تعطیلات نوروز، گفت: با وجود افزایش چند برابری قیمت ها تلاش کردیم مقداری قیر تهیه کنیم، همچنین رنگ آمیزی جداول و انجام خط کشی ترافیکی را در اولویت قرار دادیم.

وی یادآورشد: شهرداری یک سازمان غیردولتی مصرف کننده است، با توجه به آنکه طی سال های اخیر نه تنها افزایش عوارض و منابع درآمدی نداشتیم، بلکه با تورم مواجه بودیم، سعی شد پروژه های عمرانی را رها نکنیم.

وی با بیان اینکه در ملایر به دلیل شرایط آب و هوایی، زمان شرایط جوی مناسبی برای انجام کارهای عمرانی کوتاه است، افزود:  لکه گیری معابر اصلی انجام شده، از سوی دیگر با دستگاه های خدمات رسان و حفار مثل شرکت آب و فاضلاب همکاری شد تا سریع تر پروژه حفاری بلوار پارک به منظور رفع مشکل شبکه آب و فاضلاب شهری انجام شود و پس از آن شهرداری سریعاً برای انجام روکش آسفالت حفاری های انجام شده وارد عمل شود.

بابائی، با اشاره به اینکه نمایندگان مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در بحث اختصاص قیر در حوزه بازآفرینی شهری ورود جدی داشتند و توانستند با پیگری ها مستمر 550 تن قیر را برای ملایر درنظر بگیرند، گفت: این قیر برای محله هایی که در محدوده بازآفرینی شهری هستند تخصیص می یابد و در تلاش هستیم تا عقب افتادگی آسفالت معابر را با خرید قیر در سال آینده جبران کنیم.

راه اندازی خدمات الکترونیک در حوزه درآمد و عوارض شهرداری

وی از راه اندازی خدمات الکترونیک در حوزه درآمد و عوارض شهرداری خبر داد و افزود: قصد داریم تمام اطلاعات شهرداری را در قالب یک سیستم نرم افزاری جمع آوری کنیم.

بابائی با بیان اینکه با این اقدام هم میز خدمت و هم موضوع "برون سپاری" محقق می شود، اظهارکرد: یکی از منابع درآمدی شهرداری عوارضی است که از واحدهای مسکونی و غیرمسکونی دریافت می شود.

وی با اشاره به اینکه اگر روند " برون سپاری"  طی 5 سال آینده ادامه پیدا کند، مشکلات مالی تا حد قابل توجهی کاهش می یابد، گفت: فلسفه اقتصاد مقاومتی در اصل افزایش درآمد و کاهش هزینه هاست و شهرداری ملایردر حال تحقق این امر است.

نهادینه کردن فرهنگ شهروندی با برگزاری کلاس های آموزشی

شهردار ملایر، با بیان اینکه واحد فرهنگی- اجتماعی شهرداری فعال شده و با برگزاری کلاس های آموزشی درپی نهادینه کردن فرهنگ شهروندی در بین کودکان و دانش آموزان هستیم، ادامه داد: پارک ترافیکی ما برای دانش آموزان خدمات ارادئه می دهد و آموزش های لازم را به این نسل دادیم.

وی به برگزرای نشست های هم اندیشی با اقشار و گروه های مختلف  فعال در ملایر شامل اصحاب رسانه، فضای مجازی، اصناف، هنرمندان و اهالی فرهنگ، ادب و هنر، و ... در راستای رفع نقاط ضعف و کمبودهای شهرداری و رشد عملکرد این نهاد اشاره کرد و بیان داشت: ایده ها و انتقادات مختلف جمع آوری و عملیاتی شد.

بابائی با تأکید بر اینکه در سال جاری هیچگونه جذب نیرو نداشتیم، افزود: 130 مورد مطالبات بازنشستگان شهرداری ملایر از ابتدای دوره مدیریت بنده تسویه شد و 50 درصد مطالبات بازنشستگان شهرداری در سال 97 را نیز پرداخت کردیم.

شهردار ملایر، با اشاره به اینکه پیگیری و تکمیل پروژه های نیمه کاره در اولویت کاری ما قرار دارد، افزود: نورپردازی و هدایت آب آبشار بام ملایر انجام شد و برای عید فعالیت این پروژه آغاز می شود.

وی از نصب کتیبه ها در ورودی بام و سرستون ها در محوطه بام ملایر خبر داد و افزود: سفره خانه بام در حال تکمیل است و 2 طبقه هتل نیمه کاره پارک سیفیه نیز حذف شده و در حال مذاکره با سرمایه گذار هستیم تا سال آینده با کاربری عمومی و یا در قالب هتل آپارتمان  تکمیل شود.

پیش بینی بودجه 86 میلیارد تومانی برای سال آینده شهرداری ملایر

وی از پیش بینی بودجه 86 میلیارد تومانی برای سال آینده شهرداری ملایر خبر داد و اظهارکرد: باتوجه به بالارفتن هزینه های جاری این میزان تخمین زده شده است و طبق قانون 40 درصد بودجه صرف امور عمرانی و 60 درصد نیز صرف امور و هزینه های جاری شهرداری می شود.

بابائی در رابطه با تعرفه عوارض شهرداری در سال آینده نیز بیان کرد: شهرداری در این رابطه پیشنهاداتی داشت اما به علت مخالفت شورا با برخی موارد، موضوع به هیأت تطبیق رفت و در آنجا تصویب و اعلام شد.

شهردار ملایر با بیان اینکه در مجموع 15 درصد افزایش تعرفه عوارض داشته ایم، خاطرنشان کرد: باتوجه به ارزش ملک های محلات مختلف سعی کردیم تغییر عوارض عادلانه باشد.

بابائی از اجرای طرح حمایت اجتماعی برای کمک به ایتام و نیازمندان ملایر خبر داد و افزود: همچنین پروتال شهرداری بروز رسانی شده و اطلاع رسانی خوبی از اقدامات و عملکرد شهرداری حوزه های مختلف انجام شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه گرم خانه شهرداری ملایر هر شب به 13 تا 17 نفر خدمات رسانی می کند، اظهارداشت: عمده این افراد معتاد و یا افراد بی سرپناه هستند، که با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه یک وعده غذای گرم به این افراد داده می شود، همچنین یک مشاور برای این افراد مسائل فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی را آموزش می دهد.

بابائی، از نصب 4 دوربین در سطح شهر برای حفظ امنیت شهروندان اشاره کرد و افزود: در ایام پایان سال دستفروشان ساماندهی شدند، همچنین در طی ایام سال جمعه بازار در محل منطقه مسکن مهر و پنجشنبه بازار در محل بهشت هاجر همواره دایر است.

اجرای طرح استقبال از بهار با برنامه های متنوع و مفرح

شهرداری ملایر در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای طرح استقبال از بهار اشاره کرد و بیان داشت: مقرر شده با استفاده از  ظرفیت هنرمندان ملایر جشن محلی نوروز در محلات مختلف در ایام تعطیلات نوروزی برپا شود و در همین رابطه طی هماهنگی انجام شده با اداره فرهنگ و ارشاد، گروه های هنری ملایر در بخش های موسیقی و تئاتر در 5 محله حاشیه شهر شامل امام زاده عبدالله، باغ گل، سرجوی و 16 متری شمس آباد و مسکن مهر به اجرای برنامه می پردازند.

وی از برگزاری تور رایگان ملایرگردی برای شهروندان و مسافران نوروزی از 4 تا 11 فروردین ماه هر روزه ساعت 5 بعدازظهر از مقابل شهرداری خبر داد و افزود: برگزاری جشنواره نقاشی برای کودکان، جشن بادبادک ها و جشن نوروزگاه در خیابان خیام از دیگر برنامه های شاخص شهرداری ملایر در طرح استقبال از بهار است.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.