• جمعه / ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۹
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: ilam-49054

امام جمعه ایلام:

سپاه متعلق به همه ملت است/ نمازگزاران در حمایت از سپاه راهپیمایی کردند

57853010

امام جمعه ایلام گفت: سپاه متعلق به همه مردم ایران است و اقدام اخیر آمریکا نشانه ناتوانی در برابر این نیروی تاثیرگذار است.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، حجت‌الاسلام والمسلمین " الله‌نور کریمی‌تبار" در خطبه های نماز جمعه این هفته، اظهار کرد: اقدام اخیر ترامپ در قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی نشانه ناتوانی این کشور در برابر این نیروی مردمی و تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه تحریم سپاه ، تحریم تمام مملکت ایران است، گفت : خوشبختانه در واکنش به این تصمیم نابخردانه مجلس زیبا درخشید و دولت به خوبی دفاع کرد.

امام جمعه ایلام تاکید کرد: وقتی مجلس نمایندگان مجلس با پوشیدن لباس سبز سپاه نشان دادند این نیرو متعلق به همه مردم است و در دل همه مردم جا دارد.

کریمی تبار با اشاره به نقش سپاه در منطقه و در کشورهایی مانند عراق ، یمن ، لبنان و سوریه ، تصریح کرد: سپاه پاسداران به خوبی منویات مقام معظم رهبری را تحقق بخشیده و در دور زدن تحریم های ظالمانه آمریکا به خوبی عمل کرده و در خنثی سازی توطئه دشمنان به خوبی عمل کرده است.

وی از تلاش همه مردم ، مسئولان استانی و کشوری در کمک به سیل زدگان قدردانی کرد.

تبریک روز جوان و ارتش از دیگر مواردی بود که امام جمعه ایلام به آنها اشاره کرد.

سرهنگ «جمال شاکرمی» فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) ، پیش از خطبه‌ها، اظهار کرد: امروز دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی با تمام حربه ها وارد میدان شده اند تا بلکه به خیال خودشان نظام را ساقط کنند اما در مقابل ، بسیجیان و پاسدارانی که چه در دوره جنگ تحمیلی و چه بعد از جنگ با تمام توان در میدان حضور فعالانه دارند و به دشمن اجازه نخواهند داد که کوچکترین حرکت را علیه نظام انجام دهند .

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام ، افزود: امروز تمام آزادیخواهان جهان در تمام نقاط ، روش ، هدف و سیره سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به خوبی درک کرده اند و می دانند که سپاه یاور مظلومان است و اگر به موفقیتی دست پیدا کرده اند آن را مدیون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می دانند .

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ، برگرفته از نهضت خونین امام حسین (ع) است و سپاه ، با تمام توان خود از این انقلاب و نهضت دفاع خواهد کرد و اجازه نخواهد داد که دشمنان ارزش ها ی نظام و انقلاب را مخدوش کند چرا که سپاه برگرفته از عاشورا است .

شاکرمی اظهار داشت: درقیام امام حسین (ع)  و در روز عاشورا ، تمام ارزش ها و  فضیلت های انسانی در مقابل کفر و استکبار قرار گرفت  و امروز سپاه پاسداران حافظ تمام ارزش ها و فضیلت ها و ادامه دهنده راه امام حسین ( ع) است .

وی خاطرنشان کرد: پاسداران ما در همان روزای اول که لباس سبز بر تن کردند با تمام توان متعهد شدند که از نظام و انقلاب دفاع کنند و هیچگاه کم فروشی نکردند و خالصانه به نظام خدمت کرده اند و به همین خاطر ، وجود سپاه خاری در چشم دشمنان است .

سرهنگ شاکرمی ، ادامه داد: در گام دوم انقلاب اسلامی ، ما به خوبی دشمنانمان را شناخته ایم و با تمام سختی های مسیر دست و پنجه نرم کرده ایم و این شناخت و آمادگی ، تمام استراتژی دشمنان را در خاورمیانه و سایر نقاط جهان بهم زده است .

وی بیان کرد: امروز آمریکایی ها به ذلت و خاری  افتاده اند و حضور جوانان انقلابی در میدان های نبرد و نگاه ویژه رهبر معظم انقلاب به جوان ، آنان را ترسانده است و به همین دلیل توان مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی را ندارند و سپاه را در لیست گروه های تروریستی قرار داده اند .

وی افزد: یکی از دلایل اصلی قرار گرفتن سپاه در لیست گروه های تروریستی توسط دولت آمریکا ، مردمی بودن سپاه است ، چرا که سپاه از دل مردم به وجود آمده است و با تمام توان خود به مردم خدمت رسانی خواهد کرد و نمونه ی آن را در خدمت رسانی به سیل زدگان مشاهده می کنیم .

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام ، در پایان گفت: امروز 80 میلیون ایرانی اعلام کردند که عضو سپاه پاسداران هستند و تروریست خواند سپاه توسط آمریکا ، وحدت و برادری و حمایت همه جانبه از سپاه را به ارمغان آورد .

 

به گزارش ایسنا، نمازگزاران آدینه با راهپیمایی اقدام اخیر آمریکا را محکوم کردند و در ادامه  این راهپیمایی قطعنامه‌ای در محکومیت اقدام آمریکا قرائت شد که متن آن بدین شرح است:

««وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَمِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّکُم»

سوره مبارکه انفال آیه 60

درود خدا و سلام خالصانه ملت ایران به سبزپوشان همیشه در صحنه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، این یاوران دیروز امام راحل و امروز مقام عظمای ولایت، انقلاب اسلامی و مردم ایران که با بصیرت عمارگونه و تلاش مجاهدانه خود، معادلات دشمن مکار و حیله‌گر را برهم زده و ترامپ شیطان‌صفت و ابله و تفاله‌های استکبار را عصبانی کرده‌اند.

اقتدار و تاثیرگذاری در صیانت و پاسداری از انقلاب اسلامی و امنیت کشور و نقش‌آفرینی سربازان امام المسلمین در عرصه‌های بین‌الملل و تحولات منطقه‌ای، دشمنان قسم خورده اسلام و این مرز و بوم را به استیصال و درماندگی کشانده و سردمداران تروریست‌پرور طاغوت اعظم، آمریکای خبیث این شیطان بزرگ و مصداق بارز اسکتبار با لابی‌گری صهیونیست‌ها در اقدامی سخیف و رذیلانه، سپاه پاسداران مقتدر انقلاب اسلامی را در فهرست «سازمان‌های تروریستی خارجی» قرار داد؛ اقدام نابخردانه‌ای که واکنش کوبنده قاطبه مردم شریف، تمامی گروه‌ها و مقامات ایران اسلامی و اغلب کشورهای جهان را در پی داشت.

اینک ما شرکت‌کنندگان در راهپیمایی ضد آمریکایی – صهیونیستی با فریاد رسا و ندای ملکوتی‌ الله‌اکبر – خامنه‌ای رهبر و شعار کوبنده مرگ بر آمریکا بر اسرائیل اعلام می‌داریم:

1_ سپاه عزت‌آفرین پاسداران مولود انقلاب اسلامی، برخاسته از متن مردم و مولفه قدرت نظام با کارنامه درخشان 40 ساله است که با استعانت از خداوند قادر متعال و جانفشانی در تمامی عرصه‌های مقابله مقتدرانه با توطئه‌ معاندین و شکست مفتضحانه تروریست‌های تحت حمایت آمریکای خبیث، هشت سال دفاع مقدس، برخورد با ضد انقلاب مزدور اسکتبار، دفاع جانانه از حریم حرم، سازندگی و خدمتگزاری بی‌منت و فداکارانه در خدمت اسلام و مسلمین بوده و اوراق زرینی را بر کتاب قطور افتخارات این نهاد مردمی افزوده است، لذا تمامی ملت 80 میلیونی ایران خود را سپاهی قلمداد و هر نوع اقدام علیه سپاه را اقدام علیه مردم و منافع ملی دانسته و شدیدا محکوم می‌نماید.

2_ سردمداران کفرپیشه شیطان بزرگ آمریکا با کارنامه سیاه و جنایت‌های ضدبشری از جمله قتل و عام مردم مظلوم یمن – نیجریه – بحرین – فلسطین – افغانستان – سوریه و عراق را مصداق اتم تروریست دولتی و تروریست‌پروری دانسته و اتخاذ تدابیر انقلابی قوای مقننه – مجریه و قضاییه و دیگر مسئولین نظام برای مقابله همه جانبه با این دشمن بشریت و اذناب ذبون و ذلت‌پیشه آن از جمله رژیم جعلی و خون‌آشام صهیونیستی و آل‌سعود خائن را خواهانیم.

3_ دلیل وحشت رژیم کودک‌کش صهیونیستی و عصبانیت ترامپ ابله از سپاه پاسداران همانا اقتدار، شکست‌ناپذیری و تاثیرگذاری این سربازان دلاور و جان برکف که ایلام در منطقه می‌باشد. بنابراین افزایش بیش از پیش قدرت بازدارندگی نظام با استفاده از همه ظرفیت‌ها و تقویت توانمندی و پشتیبانی پیشرفت‌های تسلیحاتی نیروهای مسلح اعم از سپاه، ارتش و نیروهای انتظامی را مطالبه جدی ملت از مسئولین دانسته و تحقق آن را خواهانیم.

4_ تداوم حمایت همه‌جانبه از کشورها و ملت‌های تحت ستم قدرت‌های شیطانی استکباری – صهیونیستی را وظیفه دینی، انقلابی و انسانی خود قلمداد و با هشدار قاطع نسبت به ماجراجویی‌های اخیر آمریکا و ولد نامشروع نظام سلطه، رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی، تمامیت ارضی فلسطین از جمله قدس شریف و جولان متعلق به سوریه را پاره تن امت اسلامی و جدایی ناپذیر دانسته و هر نوع اقدام دشمنان اسلام و مسلمین در این رابطه را غیرقانونی – مغایر موازین بین‌المللی و محکوم به شکست قطعی می‌دانیم.

5_ بیانیه مهم گام دوم انقلاب را سند بی‌نظیر در اختیار متفکران و اندیشمندان برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف 40 ساله دوم انقلاب اسلامی می‌باشد که اقدام جهادی آحاد مردم و مسئولین نظام برای تبیین واقع‌بینانه و عملیاتی نمودن آن و جامعه عمل پوشاندن به رونق واقعی تولید به عنوان شعار سال جاری را مصرانه خواهانیم.

والسلام علیک و رحمه‌الله و برکاته

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.