• دوشنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۷ / ۱۵:۵۴
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: isfahan-73620

یاوری:

حاج صفی کاپیتان اول ایران/ تیم ملی با این بازیکنان مسافرجام جهانی شد، پس قدرشناس باشیم

حاج صفی کاپیتان اول ایران/ تیم ملی با این بازیکنان مسافرجام جهانی شد، پس قدرشناس باشیم
پیشکسوت فوتبال کشورمان با انتقاد از بی احترامی‌هایی که نسبت به برخی از بازیکنان تیم ملی در طول جام جهانی و بعد از آن ایجاد شد، گفت: تیم ملی فوتبال ایران با گوچی، سردار، جهانبخش و سید جلال راهی جام جهانی شد و این چنین برخوردها با بازیکنان درست نیست باید کمی منصف و قدرشناس باشیم.

به گزارش ایسنا- منطقه اصفهان، محمود یاوری در برنامه ورزشی ضربه آزاد، در خصوص وضعیت تیم‌های حاضر در این دوره از مسابقات جام جهانی اظهار کرد: این دوره با دوره قبل تفاوت فاحشی دارد. تیم‌های بزرگ پایین آمدند و تیم‌های پایین‌تر رشد داشتند، کرواسی، سوئیس، مکزیک و اروگوئه تا این مرحله موفق‌تر از بقیه تیم‌ها بودند. فوتبال در این دوره تا به الان با آن شدت و حدت قبل نبوده است. آرژانتین دیگر آن آرژانتین سابق نیست. آرژانتینی است که ثبات ساختاری نداشت و تنها به "مسی" تکیه کرده بود، همانند پرتغال که به رونالدو تکیه داشت.

تیم کی روش با توجه به ابزار عملکرد خوبی داشت

وی افزود: تیم‌هایی در این دوره موفقیت داشتند که ساختار دفاعی و حمله‌ای خوبی داشتند. تیم ایران در ساختار دفاعی خوب کار کرد اما در حمله ضعیف بودیم و نتوانستیم عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش بگذاریم. اکثر تیم‌های بزرگ امسال هماهنگی ساختار تیمی ندارند، فکر می‌کنم تیم ما با توجه به امکانات و شرایط تیمی که داشت و اینکه هیچ تیمی با ما بازی دوستانه نتوانست انجام دهد عملکرد خوبی به نمایش گذاشت.

وی ادامه داد: کی‌روش به خوبی توانست با امکانات و ابزاری که در اختیار داشت و با برنامه ریزی که انجام داد تیم خوبی را راهی مسابقات کند. کی روش به اعتقاد من از بهترین مربیان دنیا است که اعتقاد خاصی به وی دارم. یک مربی موفق برنامه ریز که حتی به تیم‌های آرسنال و لیورپول برنامه می‌دهد.

20 دقیقه مقابل پرتغال کولاک کردیم

کارشناس پیشکسوت فوتبال کشورمان با اشاره به این که اگر با شرایط بهتری وارد مسابقات شده بودیم می‌توانستیم عمکلرد بهتری به نمایش بگذاریم، تصریح کرد: فکر می‌کنم تیم ما در شرایطی بود که می‌توانست صعود کند، وقتی مراکش را می بریم، مقابل اسپانیا چنین بازی خوبی به نمایش می‌گذاریم و در مقابل پرتغال نشان می‌دهیم که یک تیم تمام عیار شده‌ایم یعنی تیم ملی ظرفیت خوبی در خود دارد، پس اگر شرایط بهتری و روحیه بهتری داشتیم، می‌توانستیم به نتیجه مطلوب‌تری دست پیدا کنیم. تیم ملی ۲۰ دقیقه پایانی مقابل پرتغال کولاک کرد، شاید اگر طارمی کمی شانس داشت تجربه دیگری را برای ایران رقم می‌زد.

بازیکنان تیم ملی از جهان مایه گذاشتند

یاوری با تمجید از عملکرد تک تک بازیکنان ایران گفت: بازیکنان ایران بازی‌های خوبی را به نمایش گذاشتند. همه آنها در خدمت تیم بودند. حاج صفی، امیری، جهانبخش و بقیه همگی از جان مایه گذاشتند. باید قبول کنیم نوع مهارت تیم ملی ما با تیم‌های دیگر فرق دارد. با شرایطی که داشتیم، برد، باخت و تساوی را در کارنامه داشتیم باخت و تساوی که اگر کمی خوش شانس و با تجربه بودیم به پیروزی تبدیل می‌شد در نهایت تیم ملی عملکرد ضعیفی از خود به نمایش نگذاشت.

وی تصریح کرد: سردار آزمون زحمت بسیاری برای تیم کشید، اما باید به اندازه وی توقع داشته باشیم، تلاش کنیم و تمرین کنیم که توهین کردن‌های این چنینی را کنار بگذاریم. بازیکنان ما در دور مقدماتی امتحان خود را به خوبی پس دادند. ما با همین سردار، گوچی و حتی جلال به جام جهانی رفتیم پس به نظر من بی محبتی و قدر نشناسی است آنها هرچه داشتند، گذاشتند.
|
تک ستاره‌ها عصای دست تیم‌هایشان نشدند

وی با اشاره به حذف تیم‌های آرژانتین و پرتغال تاکید کرد: شاید در گذشته تک ستاره می‌توانستند ناجی تیم خود شوند البته در این دوره هم این تک ستاره‌ها با فشار نام خود تا این مرحله نیز آمدند اما در نهایت تسلیم ساختار تیم‌هایی شدند که از هماهنگی و انسجام تیمی بیشتری برخوردار بودند. 32 تیم به ۳۲ تیم در این مسابقات حضور داشتند. هیچ تیمی بد بازی نمی‌کند. هیچ تیمی برای باخت به میدان نمی‌رود. همه تیم‌ها برد و صعود می‌خواهند.

وی ادامه داد: تیم‌هایی که در در ادوار گذشته ضعیف بودند در مقابل تیم‌هایی که ستاره داشتند بهتر کار کردند.

کی روش و برانکو مربیان بزرگی هستند

وی در پاسخ به سئوال مقدم مجری برنامه در خصوص رد وبدل شدن مکالمات بین کی روش و برانکو در رسانه‌ها گفت: دوست ندارم وارد این قضیه شوم و طبیعتاً حق را به حق دار می‌دهم. بهتر است کی روش و برانکو هر کدام راه خود را بروند و زندگی خودشان را انجام دهند، دنیا بسیار بزرگ است. این بحث‌ها به فوتبال ایران ضربه می‌زند، آن‌ها مربیان بزرگی هستند که باید کارهای بزرگ انجام دهند.

پیشکسوت فوتبال اصفهان با اشاره به موضع کمی روش در مقابل مربیان ایرانی تاکید کرد: کی روش از همان ابتدا موضع خود را در مقابل مربیان ایرانی نشان داد و در نهایت یک مربی ایرانی را در کنار خود تا به امروز نگه داشته است به نظر من کی روش اعتقادی به مربیان ایرانی نداشت و بر خلاف وی برانکو در ظاهر هم که بود مربیان ایرانی را دعوت کرد اما در نهایت تصمیمات و برنامه‌های خود را اجرایی می‌کرد.
وی افزود: هیچکس کامل نیست. کی روش نیز تماماً خوب نیست، ۸۰ درصد خوب بود و البته بدیهایی هم دارد اما نقاط قوت و مثبت وی وزنه سنگین‌تری را به خود اختصاص داده است. مربیان خوبی داریم که فدراسیون باید آنها را در کنار کی‌روش قرار دهد. فدراسیون باید به مربیان جوان خود اعتقاد و اعتماد کند و با قرار دادن آن‌ها در کنار کی‌روش فضایی ایجاد کند که تجربه خوبی برای آینده به دست آورند.

|

عملکرد مستقیم نمازی را ندیده‌ام

یاوری در خصوص سرمربیگری نمازی در ذوب آهن گفت: به عنوان سرمربی و مسئول مستقیم عملکرد وی را ندیده‌ام و نمی‌دانم که چه عملکردی می‌تواند داشته باشد، اما امیدوارم بازده خوبی در ذوب‌آهن داشته باشد. به اعتقاد من اگر ما اصفهانی‌ها سپاهان و ذوب آهن را خوب می‌خواهیم باید افرادی که در رأس آنها هستند را نیز بخواهیم و اجازه دهیم آن‌ها کار خود را به خوبی انجام دهند.
حاج صفی کاپیتان اول تیم ملی

وی با تمجید از بازی‌های خوب حاج صفی در تیم ملی تاکید کرد: حاج صفی در جام جهانی عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت و با بستن بازوبند کاپیتانی به خوبی تیم ملی را در زمین مدیریت کرد و بهتر است در مورد احسان بگوییم "کاپیتان اول ایرا"ن کسی که بازی‌های بسیار خوبی را در جام جهانی به نمایش گذاشت.

سپاهان؛ شفاف و خالص

یاوری که خود را زاییده مکتب سپاهان می‌خواند در خصوص نتیجه گیری سپاهان در این فصل خاطر نشان کرد: چرا که نه؛ سپاهان می‌تواند نتایج خوبی در این دوره به دست آورد. آن‌ها امکانات بسیار خوبی دارند. من زاییده سپاهان هستم وسپاهان را خالص و شفاف می دانم. در این مدت که به دعوت تابش در سپاهان بودم این مسئله را به چشم خود دیدم.

دلالیسم بلای جان باشگاهها

یاوری که بارها وبارها حضور دلالان در سپاهان را مهم‌ترین معضل این تیم وفوتبال ایران عنوان کرده، تاکید کرد: اگر باشگاه‌ها از اسارت دلالیسم خلاص شوند می‌توانند با آرامش به کار خود ادامه دهند. زمانی که یک مربی همراه با خود ۱۵ بازیکن را به تیم می‌آورد و بعد از مدتی نیمی از آن‌ها را از لیست خود خارج می‌کند نشان می‌دهد که دست‌های پشت پرده است.

وی خطاب به مدیران باشگاه سپاهان گفت: باشگاه باید با هواداران و بازیکنان و دیگر علاقمندان خود شفاف برخورد کند تا حاشیه‌های کمتری داشته باشند.

فعلاً یک هیچ در یارگیری به نفع ذوب آهن

سرمربی سالهای دور سپاهان در خصوص یارگیری دو باشگاه اصفهان ذوب آهن و سپاهان خاطر نشان کرد: به اعتقاد من با توجه به اطلاعاتی که دارم فکر می‌کنم ذوب‌آهن یارگیری بهتری نسبت به سپاهان انجام داده است. حضور فرناندز، ابراهیم زاده، مسلمان، نیک نفس، حق دوست و غیره در ذوب آهن نشان می‌دهد که آنها می‌توانند در تمامی پست‌ها عملکرد بهتری در طول فصل داشته باشند. امیدوارم سپاهان بتواند همپای ذوب‌آهن نتایج خوبی را کسب کند.

وی ادامه داد: امیدوارم دو تیم ذوب آهن و سپاهان با توجه به هزینه‌هایی که انجام می‌دهند، بتوانند نتایج بسیار خوبی داشته باشد و علاقمندان فوتبال اصفهان را از خود راضی نگه دارند.

کدخبرنگار:13042
  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.