• دوشنبه / ۱۷ دی ۱۳۹۷ / ۱۶:۴۶
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: isfahan-78726

/روزنمای فرهنگ و هنر نصف جهان/

هفدهم دی‌ماه با فرهنگ و هنر

57694011
انواع رویدادهای هنری آماده میزبانی از دوستداران فرهنگ و هنرند.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، "ترانه‌های فولکلوریک غربی" نام نشستی است که امروز در شهر کتاب اصفهان برگزار می‌شود. اجرای تئاتر "شاهرخ خان" در آمفی‌تئاتر هنرستان هنرهای زیبا برای چندمین بار تمدیدشده و جدیدترین ساخته مجتبی اصفهانی، کارگردان اصفهانی به نام "جوجه ها آخر پاییز جیغ می‌کشند" را نیز در پردیس سینمایی ساحل می‌توان دید.

نمایشگاه‌های برپاشده

نمایشگاه نقاشی "نمایش بی بلیط از یک باغ ناخواسته" با آثاری از صادق خلیفه تا 18 دی‌ماه هرروز از ساعت 10 تا 22 در سالن نمایشگاه پردیس سینمایی سیتی سنتر برپاست.

درهای نمایشگاه عکس "آب‌های خاموش" با آثاری از احمدرضا نقی زاده نیز تا 18 دی‌ماه هرروز از ساعت 16 تا 20 به روی علاقه‌مندان باز است.

برای دیدن این نمایشگاه‌ها فقط تا 19 دی‌ماه فرصت هست: 

نمایشگاه گروهی نقاشی و تصویرسازی "جبر محیطی" در گالری نگرش که هرروز از ساعت 10 تا 22 میزبان دوستداران هنر است.

نمایشگاه "آشوب یادها" با آثاری از حشمت‌الله بهزادی که هرروز از ساعت 16 تا 20 علاقه‌مندان را به گالری دیدار فرامی‌خواند.

نام نمایشگاه عکس و نقاشی آبرنگ پریسا حکمتیان و مهسا ذنوبی با نام "بی‌کران" که هرروز از ساعت  17 تا 20 در گالری نگاه نو برپاست.

نمایشگاه نقاشی و سوخت معرق چرم "مجموعه نگارستان هنر اصفهان" در گالری ارژنگ که آن را هرروز از ساعت 17 تا 20 می‌توان دید.

سومین دوره نمایشگاه گروهی چاپ دستی با آثاری از دانشجویان دانشگاه سپهر اصفهان در نگارخانه خانه صفوی با نام "بیان شخصی" که هرروز از ساعت 10 تا 13 و 17 تا 22 پذیرای علاقه‌مندان است.

نمایشگاه نقاشی "نگاره‌های ایرانی" با آثاری از غلامحسین آقا رخ  که هرروز از ساعت 17 تا 21 در گالری پژوهشکده هنری، معماری و خلاقیت پنج او هفت برپاست.

 گالری شماره دو عمارت سعدی تا 23 دی‌ماه میزبان نمایشگاه عکس "زیر چترم باران" است. این نمایشگاه را هرروز از ساعت 13 تا 17 می‌توان دید.

نمایشگاه خوشنویسی "از صفای نستعلیق تا بهار شکسته" که در گالری نقش قلم برپاشده را نیز تا 25 دی‌ماه هرروز از ساعت 16 تا 20 می‌توان تماشا کرد.

نمایشگاه "بوم‌های کنار دیوار" با آثاری از علیرضا رحیمی در گالری کوثر، تا 27 دی‌ماه هرروز از ساعت 9 تا 13 و 16 تا 18 میزبان دوستداران هنر است.

تا 19 بهمن‌ماه برای دیدن نمایشگاه "آینده یک گذشته" در موزه هنرهای معاصر فرصت هست. این نمایشگاه درآمدی بر توسعه اصفهان از خلال زندگی و آثار محمود درویش است و هرروز از ساعت 9 تا 13 و 16 تا 19 می‌توان به تماشای آن رفت.

نمایشگاه "اصفهان در آیینه مطبوعات"، حاصل آثار مطبوعاتی عبدالحسین جعفری، پیشکسوت روزنامه‌نگاری استان به همت فرهنگسرای تخصصی رسانه در موزه عصار خانه شاهی برپاشده که تا آخر اسفندماه برای دیدن آن فرصت هست.

برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری

شهر کتاب اصفهان امروز رأس ساعت 17:30 میزبان برپایی نشست "ترانه‌های فولکلوریک غربی" است. 

نمایش‌های روی صحنه

تئاتر کمدی "رام کردن زن سرکش" به نویسندگی داوود فتحعلی بیگی با کارگردانی علی شریعت زاده را تا 18 دی‌ماه هر شب رأس ساعت 18 در فرهنگسرای مهر کاشان می‌توان دید.

اجرای تئاتر "شاهرخ خان" به کارگردانی مجید کاشی فروشان برای چندمین بار تمدیدشده است. این تئاتر تا 19 آذرماه هر شب رأس ساعت 19:30 در آمفی‌تئاتر هنرستان هنرهای زیبای پسران روی صحنه می‌رود. 

نمایش شاد "کوتی و موتی" به نویسندگی بیژن مفید، با کارگردانی رضا رادبخت به‌تازگی اجرای خود را در فرهنگسرای مهر کاشان آغاز کرده است. این نمایش تا 21 دی‌ماه هر شب رأس ساعت 18:30 اجرا می‌شود.

نمایش طنز "یک دل و نصف دلبر" به نویسندگی محسن ابوالفتحی و کارگردانی راضیه حجت نیا نیز از امروز اجرای خود را در کانون جوانه‌های کاشان آغاز می‌کند. این نمایش تا 22 دی‌ماه هر شب رأس ساعت 18 روی صحنه می‌رود.

نمایش کمدی "شهر هرت" کاری مشترک از حسینعلی عمادی و هادی کیانی است که تا 25 دی‌ماه هر شب رأس ساعت 20 در سینما فرهنگ خمینی‌شهر روی صحنه می‌رود.

امکان تماشای تئاتر "ریکاوری" به نویسندگی امیر صفایی پور با کارگردانی اسماعیل موحدی تا 26 دی‌ماه  هر شب رأس ساعت 19 برای علاقه‌مندان فراهم است.

تئاتر "دیو پر کلک، دختر بانمک" به کارگردانی سعید الله یاری در سالن اصلی مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان اجرا می‌شود. این تئاتر را تا 26 دی‌ماه هر شب رأس 18 می‌توان دید.

نمایش شاد و موزیکال "پچل خان" به نویسندگی و کارگردانی جمال نوروز باقری دور دوم اجرای خود را در خانه کودک اصفهان آغاز کرده است. این نمایش تا 27 دی‌ماه، صبح‌ها ویژه مدارس و مهدکودک‌ها روی صحنه می‌رود.

تئاتر "دلشوره" به نویسندگی و کارگردانی جهانبخش سلطانی از ششم دی‌ماه اجرای خود را در مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان آغاز کرده است. این نمایش را تا پنجم بهمن‌ماه هر شب رأس ساعت 19:30 می‌توان دید.

تئاتر کمدی موزیکال "خونه قمر خانوم" تا 25 اسفندماه، هر شب رأس ساعت 19:30 و 21 در تماشاخانه نگاه نجف‌آباد روی صحنه می‌رود. نویسنده این نمایش شهناز روستایی است و میثم طاهری کارگردانی آن را بر عهده دارد.

فیلم‌های روی پرده

پردیس سینمایی سیتی سنتر امروز میزبان اکران فیلم‌های "زنبورک در گام مینور"، "قانون مورفی"، "دزد و پری2"، "اتاق تاریک"، "مارموز"، "بمب یک عاشقانه"، "کلمبوس"، "میلیونر میامی"، "مغزهای کوچک زنگ‌زده"، "آستیگمات" و "پیشونی سفید 2" است.

پردیس سینمایی ساحل، فیلم‌های "جوجه ها آخر پاییز جیغ می‌کشند"، "پاسیو"، "قانون مورفی"، "دزد و پری 2"، "اسکی‌باز"، "اتاق تاریک"، "مارموز"، "بمب یک عاشقانه"، "کلمبوس"، "میلیونر میامی"، "پاستاریونی"، "پیشونی سفید 2"، "مغزهای کوچک زنگ‌زده"، "هزارپا" و "لازانیا" را روی پرده دارد.

پردیس سینمایی چهارباغ فیلم‌های "قانون مورفی"، "دزد و پری 2"، "اتاق تاریک"، "مارموز"، "بمب یک عاشقانه"، "کلمبوس" و "پاستاریونی" را اکران می‌کند.

در سینما بهمن خوراسگان فیلم‌های "قانون مورفی"، "مارموز"، "پاستاریونی" و "پیشونی سفید 2" اکران می‌شود.

در سینما فلسطین فیلم "قانون مورفی" و "کلمبوس"، در سینما سپاهان فیلم‌های "قانون مورفی"، "مارموز"، "بمب یک عاشقانه"، "کلمبوس"، "مغزهای کوچک زنگ‌زده" و "پاستاریونی"، در سینما قدس فیلم های "قانون مورفی"، "مارموز"، "کلمبوس" و در سینما فرهنگیان فیلم های‌ "دزد و پری 2" و "هشتگ" را می‌توان دید.
  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.