• دوشنبه / ۸ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۴:۱۵
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: isfahan-79262

/روزنمای فرهنگ و هنر نصف جهان/

هشتم بهمن‌ماه با فرهنگ و هنر

هشتم بهمن‌ماه با فرهنگ و هنر
رویدادهای هنری شهر دوستداران فرهنگ و هنر را فرا می‌خوانند.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، برای دیدن نمایشگاه "عکس‌های منتخب ورلد پرس فوتو" و "فراتر از هنر" فقط امروز فرصت هست. امروز همچنین، سمانه نیلفروش زاده و اویس ملکانی نژاد به ترتیب به شهر کتاب اصفهان و پردیس کتاب اصفهان می‌آیند و نشست اکران و نقد مستند "در جست‌وجوی فریده" نیز با حضور کارگردانان اثر در پردیس سینمایی سیتی سنتر برگزار می‌شود.

نمایشگاه‌های برپاشده

امروز آخرین روز برپایی این نمایشگاه‌هاست:

نمایشگاه عکس‌های منتخب "ورلد پرس فوتو 2016 تا 2018" که از ساعت 9 تا 13 و 16 تا 19 در موزه هنرهای معاصر برپاست.

نمایشگاه "فراتر از هنر" با آثاری از هنرمندان معلول اصفهان در عمارت هنرمند برپاشده که از ساعت 9 تا 12 و 16 تا 19 می‌توان آن را دید.

"کتیبه‌های ماندگار" نام نمایشگاهی از آثار محسن موحدیان است که تا 9 بهمن‌ماه هرروز به‌جز شنبه‌ها از ساعت 17 تا 20 دوستداران هنر را به گالری نقش قلم فرامی‌خواند.

نمایشگاه گروهی نقاشی گالری نگاه نو نیز تا 9 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 17 تا 20 پذیرای دوستداران هنر است. 

نمایشگاه "از تحلیل آثار تاریخی اصفهان تا طراحی" با آثاری از دانشجویان معماری دانشگاه آزاد خمینی‌شهر و نمایشگاه عکس "میان سرگشتگی و جاودانگی" با آثاری از الن سکارولی به‌تازگی در نگارخانه مجموعه خانه صفوی گشایش‌یافته که تا 10 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 10 تا 13 و 17 تا 23 برای دیدن آن فرصت هست.

گالری ارژنگ این روزها میزبان نمایشگاه اختصاصی آثار سوخت چرم استاد علی خوشنویس زاده است. این نمایشگاه تا 10 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 17 تا 20 برپاست.

در پژوهشکده هنر، معماری و خلاقیت پنج او هفت نیز می‌توان نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی را دید. بازدید از این نمایشگاه تا 10 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 16 تا 20 میسر است.

نمایشگاه گروهی "خط و تذهیب" در نگارخانه کوثر گشایش‌یافته. این نمایشگاه تا 11 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 9 تا 13 و 16 تا 18 میزبان علاقه‌مندان است.

نمایشگاه "نقشی بر تاروپود هنر نصف جهان" با آثاری از هنر دست زهرا پاکروان به‌تازگی در گالری فرهنگسرای کوثر گشایش‌یافته است. درهای این نمایشگاه تا 12 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 9 تا 18 به روی علاقه‌مندان باز است.

نمایشگاه عکس و ویدئو "قبل از مردن" با آثاری از سپهر صادقی نیز تا 17 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 10 تا 22 در گالری نگرش برپاست.

تا 19 بهمن‌ماه برای دیدن نمایشگاه "آینده یک گذشته" در موزه هنرهای معاصر فرصت هست. این نمایشگاه درآمدی بر توسعه اصفهان از خلال زندگی و آثار محمود درویش است و هرروز از ساعت 9 تا 13 و 16 تا 19 می‌توان آن را دید.

نمایشگاه "محدوده زرد" با آثاری از مهدی جواهری تا 22 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 11 تا 20 تماشاگران را به گالری گذار فرامی‌خواند.

"رهایی مارکوپولو از بیمارستان" نام نمایشگاهی از آثار امین اکبری است که از پنجم بهمن‌ماه در گالری امروز برپاشده و تا 25 بهمن‌ماه هرروز به‌جز سه‌شنبه‌ها و جمعه‌ها از ساعت 11 تا 19 می‌توان به تماشای آن رفت.

نمایشگاه "اصفهان در آیینه مطبوعات"، حاصل آثار مطبوعاتی عبدالحسین جعفری، پیشکسوت روزنامه‌نگاری استان به همت فرهنگسرای تخصصی رسانه در موزه عصار خانه شاهی برپاشده که تا آخر اسفندماه برای دیدن آن فرصت هست.

برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری

نشست آموزشی عکاسی سیزدهمین جشنواره عکس خبری مطبوعاتی دوربین نت، امروز رأس ساعت 18 در کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار می‌شود
پردیس سینمایی سیتی سنتر امروز در دو سانس 17:30 و 20:30 میزبان جنگ خنده حسن ریوندی است.

کارگاه تخصصی تحلیل روان‌شناختی تیپ‌های شخصیتی در فیلم "ساعت‌ها" با حضور سمانه نیلفروش زاده امروز رأس ساعت 17 در شهر کتاب اصفهان برپا می‌شود.
پردیس کتاب اصفهان در سیتی سنتر رأس ساعت 16 میزبان اویس ملکانی نژاد است تا کارگاه تخصصی فیلم تئاتر را با موضوع  تئاتر "مکبث" شکسپیر به کارگردانی رضا ثروتی برگزار کند.

جشنواره گردشگری اقوام ایرانی نیز تا 17 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 10 تا 21 در باغ غدیر برپاست. 

نمایش‌های روی صحنه

اجرای تئاتر کمدی "شهر هرت" کاری مشترک از حسینعلی عمادی و هادی کیانی تا دهم بهمن‌ماه تمدیدشده است. این تئاتر هر شب رأس ساعت 20:15 در سینما فرهنگ خمینی‌شهر روی صحنه می‌رود.

تئاتر "عشق من حامد بهداد" به کارگردانی قادر طباطبایی زواره از سوم بهمن‌ماه اجرای خود را در تماشاخانه اصفهان آغاز کرده است. این تئاتر تا 16 بهمن‌ماه هر شب رأس ساعت 19 پذیرای تماشاگران است. 

تئاتر "نارنج و ترنج" به نویسندگی امید نیاز و کارگردانی امید پاریاب تا 16 بهمن‌ماه هر شب رأس ساعت 18 در سالن اصلی مجموعه فرهنگی هنری فرشچیان روی صحنه می‌رود.

تئاتر "حسن‌کچل" به نویسندگی و کارگردانی امید اجاقی تا 16 بهمن‌ماه هر شب رأس ساعت 19 در سالن سوره حوزه هنری اجرا می‌شود.

نمایش سنتی زنانه "ملی" به نویسندگی هنگامه مفید با کارگردانی جمیله بهارلو تا 17بهمن‌ماه هر شب رأس ساعت 18 در تماشاخانه انجمن نمایش نجف‌آباد روی صحنه می‌رود.

"سوگ سیاوش" نام تئاتری به کارگردانی علی‌اصغر نریمانی است که تا 17 بهمن‌ماه هر شب رأس ساعت 19 در تالار شیخ بهایی شاهین‌شهر اجرا می‌شود.

تئاتر کمدی موزیکال "خونه قمر خانوم" تا 25 اسفندماه، هر شب رأس ساعت 19:30 و 21 در تماشاخانه نگاه نجف‌آباد روی صحنه می‌رود. نویسنده این نمایش شهناز روستایی است و میثم طاهری کارگردانی آن را بر عهده دارد.

فیلم‌های روی پرده

نشست اکران و نقد فیلم "در جست‌وجوی فریده" امروز رأس ساعت 19 با حضور آزاده موسوی و کوروش عطایی، کارگردانان این فیلم در پردیس سینمایی سیتی سنتر برگزار می‌شود.

پردیس سینمایی سیتی سنتر امروز میزبان اکران فیلم‌های "پارادایس"، "ترانه"،"تخته‌گاز"، " درساژ"، "قانون مورفی" ، "اتاق تاریک"، "دزد و پری 2"، "بمب یک عاشقانه"، "کلمبوس" و "مغزهای کوچک زنگ‌زده" است.

پردیس سینمایی چهارباغ فیلم‌های "تخته‌گاز"، "درساژ"، "قانون مورفی"، "دزد و پری 2"، "اتاق تاریک"، "مارموز"، "بمب یک عاشقانه"، "کلمبوس" و "پاستاریونی" را اکران می‌کند.

در سینما بهمن خوراسگان فیلم‌های "تخته‌گاز"، "قانون مورفی"، "هزارپا" و "پاستاریونی" اکران می‌شود.

پردیس سینمایی ساحل، مستندهای "راز ماندگاری" و "آندرانیک" و فیلم‌های "ترانه"، "سندباد و سارا"، "تخته‌گاز"، "درساژ"،"قانون مورفی"، "دزد و پری 2"، "اتاق تاریک"، "مارموز"، "بمب یک عاشقانه"، "کلمبوس"، "میلیونر میامی"، "پاستاریونی"، "پیشونی سفید 2" و"هزارپا" را روی پرده دارد.

در سینما فلسطین فیلم "قانون مورفی" در سینما سپاهان فیلم‌های "تخته‌گاز"، "قانون مورفی" و "کلمبوس" در سینما قدس فیلم‌های "پارادایس"، "تخته‌گاز" و "قانون مورفی" و در سینما فرهنگیان فیلم‌های "قانون مورفی"، "دزد و پری 2" را می‌توان دید.


  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.