• شنبه / ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۴:۳۶
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: isfahan-79406

/روزنمای فرهنگ و هنر نصف جهان/

سیزدهم بهمن‌ماه با فرهنگ و هنر

سیزدهم بهمن‌ماه با فرهنگ و هنر
طنین رویدادهای هنری در گوش شهر پیچیده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، امروز نمایشگاه عکس "چهل‌سالگی" در کتابخانه مرکزی اصفهان گشایش می‌شود و تئاتر "روزهای بی قوام" نیز اجرای خود را در تماشاخانه ماه آغاز می‌کند. تالار شیخ بهایی شاهین‌شهر میزبان کنسرت امیرعباس گلاب است و علاوه بر اکران فیلم‌های نهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان در پردیس سینمایی سیتی سنتر، قیمت بلیت سینماهای تحت پوشش حوزه هنری استان اصفهان نیز تا 22 بهمن‌ماه برای همه علاقه‌مندان نیم‌بهاست.

نمایشگاه‌های برپاشده

نمایشگاه عکس "چهل‌سالگی" با همکاری خبرگزاری ایسنا، کانون عکس و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان امروز رأس ساعت 16:30 در کتابخانه مرکزی گشایش می‌شود. این نمایشگاه تا 18 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 9 تا 13 و 16 تا 19 تماشاگران را فرامی‌خواند.

"هنرهای تبسمی" نام نمایشگاهی از آثار کامبیز درم بخش است که تا 17 بهمن‌ماه در گالری اکنون برپاست. این نمایشگاه را  هرروز از ساعت 16 تا 20 می‌توان تماشا کرد. خانه صفوی نیز هم‌زمان با گالری اکنون نمایشگاه "هنرهای تبسمی" را برگزار کرده است. برای دیدن این نمایشگاه در خانه صفوی تا 21 بهمن‌ماه هرروز از ساعت  10 تا 13 و 17 تا 22 فرصت هست.

گالری ارژنگ این روزها میزبان نمایشگاه اختصاصی آثار سوخت چرم استاد علی خوشنویس زاده است. این نمایشگاه تا 17 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 17 تا 20 پذیرای دوستداران هنر است.

نمایشگاه عکس و ویدئو "قبل از مردن" با آثاری از سپهر صادقی نیز تا 17 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 10 تا 22 در گالری نگرش برپاست.

نمایشگاه نقاشی پوریا آیتی  تا 17 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 16 تا 20 تماشاگران را به گالری دیدار فرامی‌خواند.

به‌تازگی در گالری نگاه نو نمایشگاهی از آثار مرجان خانعلی با نام "طبیعت رنگ" برپاشده که تا 17 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 17 تا 20 می‌توان به تماشای آن رفت.

نمایشگاه "کاریزما" با آثاری از محمدجعفر پاکروان نیز در گالری هرمس گشایش‌یافته که تا 18 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 10 تا 13 و 17 تا 19 میزبان علاقه‌مندان است.

تا 19 بهمن‌ماه برای دیدن نمایشگاه "آینده یک گذشته" در موزه هنرهای معاصر فرصت هست. این نمایشگاه درآمدی بر توسعه اصفهان از خلال زندگی و آثار محمود درویش است و هرروز از ساعت 9 تا 13 و 16 تا 19 می‌توان آن را دید.

نگارخانه خورشید تا 21 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 16 تا 20  میزبان برگزاری نمایشگاه نقاشی "نگاره‌های نو" با آثاری از علیرضا انجیلی است.

نمایشگاه "محدوده زرد" با آثاری از مهدی جواهری تا 22 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 11 تا 20 تماشاگران را به گالری گذار فرامی‌خواند.

"رهایی مارکوپولو از بیمارستان" نام نمایشگاهی از آثار امین اکبری است که از پنجم بهمن‌ماه در گالری امروز برپاشده و تا 25 بهمن‌ماه هرروز به‌جز سه‌شنبه‌ها و جمعه‌ها از ساعت 11 تا 19 می‌توان به تماشای آن رفت.

گالری سایان نیز هم‌زمان با چهارمین سالگرد تأسیس خود نمایشگاه نقاشی "لوکیشن 4" را با آثاری از ریحانه و المیرا امین الساداتی برپا کرده است. این نمایشگاه تا 25 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 10 تا 13 و 17 تا 21 میزبان علاقه‌مندان است.

نمایشگاه نقاشی "چهره سنگی" از 12 بهمن‌ماه در گالری متن گشایش‌یافته. این نمایشگاه تا 30 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 16:30 تا 20:30 پذیرای دوستداران هنر است.

نمایشگاه "اصفهان در آیینه مطبوعات"، حاصل آثار مطبوعاتی عبدالحسین جعفری، پیشکسوت روزنامه‌نگاری استان به همت فرهنگسرای تخصصی رسانه در موزه عصار خانه شاهی برپاشده که تا آخر اسفندماه برای دیدن آن فرصت هست.

برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری

جشن "چهل‌ستون امید" به مناسبت دهه فجر، رأس ساعت  18 در ورزشگاه نصرآباد و رأس ساعت 18:30 در ورزشگاه خیبر برگزار می‌شود.

ویژه‌برنامه "گرامافون 2" با اجرای سید محسن هاشمی و گروه آوازی مولا تا 15 بهمن‌ماه هر شب در دو سانس 18 و 20 در هنرسرای خورشید برپاست.

دویست و هفتاد و نهمین جلسه شعر جوان امروز رأس ساعت 17 در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

کنسرت

سالن شیخ بهایی شاهین‌شهر امشب در دو سانس 18 و 21 میزبان کنسرت امیرعباس گلاب است.

نمایش‌های روی صحنه

تئاتر "روزهای بی قوام" به نویسندگی ایوب آقاخانی با کارگردانی اوژن صفاری امشب رأس ساعت 19 اجرای خود را در تماشاخانه ماه آغاز می‌کند.

دور دوم اجرای تئاتر "استرالیا" به نویسندگی پیام لاریان با کارگردانی پیمان کریمی نیز در تالار هنر آغازشده است. این تئاتر را تا 18 بهمن‌ماه هر شب رأس ساعت 18:30 می‌توان دید.

تئاتر "عشق من حامد بهداد" به کارگردانی قادر طباطبایی زواره تا 16 بهمن‌ماه هر شب رأس ساعت 19 در تماشاخانه اصفهان پذیرای تماشاگران است. 

تئاتر "نارنج و ترنج" به نویسندگی امید نیاز و کارگردانی امید پاریاب تا 16 بهمن‌ماه هر شب رأس ساعت 18 در سالن اصلی مجموعه فرهنگی هنری فرشچیان روی صحنه می‌رود.

تئاتر "حسن‌کچل" به نویسندگی و کارگردانی امید اجاقی تا 16 بهمن‌ماه هر شب رأس ساعت 19 در سالن سوره حوزه هنری اجرا می‌شود.

آموزشگاه هنرهای نمایشی صحنه سها تا 16 بهمن‌ماه هر شب رأس ساعت 19 میزبان اجرای تئاتر "آهوی فداکار" با طراحی و کارگردانی امین کشانی است. 

نمایش سنتی زنانه "ملی" به نویسندگی هنگامه مفید با کارگردانی جمیله بهارلو تا 17بهمن‌ماه هر شب رأس ساعت 18 در تماشاخانه انجمن نمایش نجف‌آباد روی صحنه می‌رود.

"سوگ سیاوش" نام تئاتری به کارگردانی علی‌اصغر نریمانی است که تا 17 بهمن‌ماه هر شب رأس ساعت 19 در تالار شیخ بهایی شاهین‌شهر اجرا می‌شود.

تئاتر کمدی موزیکال "خونه قمر خانوم" تا 25 اسفندماه، هر شب رأس ساعت 19:30 و 21 در تماشاخانه نگاه نجف‌آباد روی صحنه می‌رود. نویسنده این نمایش شهناز روستایی است و میثم طاهری کارگردانی آن را بر عهده دارد.

فیلم‌های روی پرده

پردیس سینمایی سیتی سنتر تا 22 بهمن‌ماه میزبان اکران فیلم‌های نهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان است. امروز فیلم‌های "پالتو شتری"، "جان دار"، "آشفتگی"، "سال دوم دانشکده من"، غلامرضا تختی"، "سمفونی نهم" و "مدیترانه" را در این پردیس سینمایی می‌توان دید.

به مناسبت دهه فجر در اصفهان بلیت سینماهای فلسطین، سپاهان، بهمن خوراسگان و پردیس سینمایی ساحل و چهارباغ تا 22 بهمن‌ماه نیم‌بهاست.

پردیس سینمایی چهارباغ فیلم‌های "تخته‌گاز"، "درساژ"، "قانون مورفی"، "دزد و پری 2"، "اتاق تاریک"، "مارموز"، "بمب یک عاشقانه"، "کلمبوس" و "پاستاریونی" را اکران می‌کند.

در سینما بهمن خوراسگان فیلم‌های "تخته‌گاز"، "قانون مورفی"، "میلیونر میامی"،"هزارپا" و "پاستاریونی" اکران می‌شود.

پردیس سینمایی ساحل، مستندهای "راز ماندگاری" و "آندرانیک" و فیلم‌های "راهبه"، "ترانه"، "سندباد و سارا"، "تخته‌گاز"، "درساژ"،"قانون مورفی"، "دزد و پری 2"، "اتاق تاریک"، "مارموز"، "بمب یک عاشقانه"، "کلمبوس"، "میلیونر میامی"، "پاستاریونی"، "پیشونی سفید 2" و"هزارپا" را روی پرده دارد.

در سینما فلسطین فیلم "قانون مورفی" در سینما سپاهان فیلم‌های "تخته‌گاز"، "قانون مورفی"، "پاستاریونی" و "کلمبوس" در سینما قدس فیلم‌های "پارادایس"، "تخته‌گاز" و "قانون مورفی" و در سینما فرهنگیان فیلم‌های "قانون مورفی"، "دزد و پری 2" و "امین و اکوان" را می‌توان دید.
  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.