• یکشنبه / ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۳:۱۸
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: isfahan-79439

/روزنمای فرهنگ و هنر نصف جهان/

چهاردهم بهمن‌ماه با فرهنگ و هنر

چهاردهم بهمن‌ماه با فرهنگ و هنر
فهرستی از رویدادهای هنری در انتظار همراهی دوستداران فرهنگ و هنر است.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، رضا ضیاء امروز به موسسه رویش مهر می‌آید تا درباره رابطه شعر و موسیقی صحبت کند. "دراماتورژی در سه دیدار" و "وضع بغرنج" عنوان نمایشنامه‌هایی است که به ترتیب در خانه هنرمندان و کافه زیرزمین خوانش می‌شود.  فیلم‌های "زنده‌باد خودم"، "کادیلاک" و "چشم‌هایت" را نیز در پردیس سینمایی سیتی سنتر می‌توان دید.

نمایشگاه‌های برپاشده

"هنرهای تبسمی" نام نمایشگاهی از آثار کامبیز درم بخش است که تا 17 بهمن‌ماه در گالری اکنون برپاست. این نمایشگاه را  هرروز از ساعت 16 تا 20 می‌توان تماشا کرد. خانه صفوی نیز هم‌زمان با گالری اکنون نمایشگاه "هنرهای تبسمی" را برگزار کرده است. برای دیدن این نمایشگاه در خانه صفوی تا 21 بهمن‌ماه، هرروز از ساعت  10 تا 13 و 17 تا 22 فرصت هست.

گالری ارژنگ این روزها میزبان نمایشگاه اختصاصی آثار سوخت چرم استاد علی خوشنویس زاده است. این نمایشگاه تا 17 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 17 تا 20 پذیرای دوستداران هنر است.

نمایشگاه عکس و ویدئو "قبل از مردن" با آثاری از سپهر صادقی نیز تا 17 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 10 تا 22 در گالری نگرش برپاست.

نمایشگاه نقاشی پوریا آیتی  تا 17 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 16 تا 20 تماشاگران را به گالری دیدار فرامی‌خواند.

به‌تازگی در گالری نگاه نو نمایشگاهی از آثار مرجان خانعلی با نام "طبیعت رنگ" برپاشده که تا 17 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 17 تا 20 می‌توان به تماشای آن رفت.

نمایشگاه "چهل تیتر انقلاب اسلامی" از 13 بهمن‌ماه در گالری شماره یک کتابخانه مرکزی اصفهان گشایش‌یافته و تا 18 بهمن‌ماه برای دیدن آن فرصت هست.

نمایشگاه عکس "چهل‌سال در قاب" تا 18 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 9 تا 13 و 16 تا 19 تماشاگران را به نگارخانه شماره دو و سه کتابخانه مرکزی فرامی‌خواند.

نمایشگاه "کاریزما" با آثاری از محمدجعفر پاکروان نیز در گالری هرمس گشایش‌یافته که تا 18 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 10 تا 13 و 17 تا 19 میزبان علاقه‌مندان است.

تا 19 بهمن‌ماه برای دیدن نمایشگاه "آینده یک گذشته" در موزه هنرهای معاصر فرصت هست. این نمایشگاه درآمدی بر توسعه اصفهان از خلال زندگی و آثار محمود درویش است و هرروز از ساعت 9 تا 13 و 16 تا 19 می‌توان آن را دید.

نگارخانه خورشید تا 21 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 16 تا 20  میزبان برگزاری نمایشگاه نقاشی "نگاره‌های نو" با آثاری از علیرضا انجیلی است.

نمایشگاه "محدوده زرد" با آثاری از مهدی جواهری تا 22 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 11 تا 20 تماشاگران را به گالری گذار فرامی‌خواند.

"رهایی مارکوپولو از بیمارستان" نام نمایشگاهی از آثار امین اکبری است که از پنجم بهمن‌ماه در گالری امروز برپاشده و تا 25 بهمن‌ماه هرروز به‌جز سه‌شنبه‌ها و جمعه‌ها از ساعت 11 تا 19 می‌توان به تماشای آن رفت.

گالری سایان نیز هم‌زمان با چهارمین سالگرد تأسیس خود نمایشگاه نقاشی "لوکیشن 4" را با آثاری از ریحانه و المیرا امین الساداتی برپا کرده است. این نمایشگاه تا 25 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 10 تا 13 و 17 تا 21 میزبان علاقه‌مندان است.

نمایشگاه نقاشی "چهره سنگی" از 12 بهمن‌ماه در گالری متن گشایش‌یافته. این نمایشگاه تا 30 بهمن‌ماه هرروز از ساعت 16:30 تا 20:30 پذیرای دوستداران هنر است.

نمایشگاه "اصفهان در آیینه مطبوعات"، حاصل آثار مطبوعاتی عبدالحسین جعفری، پیشکسوت روزنامه‌نگاری استان به همت فرهنگسرای تخصصی رسانه در موزه عصار خانه شاهی برپاشده که تا آخر اسفندماه برای دیدن آن فرصت هست.

برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری

نشست بوطیقای شعر معاصر با موضوع رابطه شعر و موسیقی، امروز رأس ساعت 17 با حضور رضا ضیاء در موسسه فرهنگی رویش مهر برگزار می‌شود.

"چهل نگاه کودکانه" عنوان برنامه‌ای است که از ساعت 9 تا 11 و 15 تا 17 در گذر فرهنگی چهارباغ برپاست. در این برنامه نگاه کودکان در مورد اماکن دیدنی و تاریخی اصفهان روی نقشه به نمایش درمی‌آید.

جشن چهل‌ستون امید امروز رأس ساعت 20 در ورزشگاه شمس‌آباد و رأس ساعت 18 در ورزشگاه نصرآباد برگزار می‌شود.

ویژه‌برنامه "گرامافون 2" با اجرای سید محسن هاشمی و گروه آوازی مولا تا 15 بهمن‌ماه هر شب در دو سانس 18 و 20 در هنرسرای خورشید برپاست.

نشست انجمن چکامه‌سرایان ادب اصفهان رأس ساعت 17:30 در عمارت سعدی برگزار می‌شود.

نمایشنامه خوانی

شصت و ششمین نشست پاتوق یکشنبه‌های تئاتر به خوانش و نقد نمایشنامه "دراماتورژی در سه دیدار" نوشته محمد هاشم زاده اختصاص دارد. این نشست رأس ساعت  16 در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

نمایشنامه " وضع بغرنج" به نویسندگی انریکه بوئنا ونتورا با کارگردانی وحید عالم رأس ساعت 18:30 در کافه زیرزمین ارگ جهان‌نما خوانش می‌شود.

نمایش‌های روی صحنه

تئاتر "عشق من حامد بهداد" به کارگردانی قادر طباطبایی زواره تا 16 بهمن‌ماه هر شب رأس ساعت 19 در تماشاخانه اصفهان پذیرای تماشاگران است. 

تئاتر "نارنج و ترنج" به نویسندگی امید نیاز و کارگردانی امید پاریاب تا 16 بهمن‌ماه هر شب رأس ساعت 18 در سالن اصلی مجموعه فرهنگی هنری فرشچیان روی صحنه می‌رود.

تئاتر "حسن‌کچل" به نویسندگی و کارگردانی امید اجاقی تا 16 بهمن‌ماه هر شب رأس ساعت 19 در سالن سوره حوزه هنری اجرا می‌شود.

آموزشگاه هنرهای نمایشی صحنه سها تا 16 بهمن‌ماه هر شب رأس ساعت 19 میزبان اجرای تئاتر "آهوی فداکار" با طراحی و کارگردانی امین کشانی است. 

نمایش سنتی زنانه "ملی" به نویسندگی هنگامه مفید با کارگردانی جمیله بهارلو تا 17بهمن‌ماه هر شب رأس ساعت 18 در تماشاخانه انجمن نمایش نجف‌آباد روی صحنه می‌رود.

"سوگ سیاوش" نام تئاتری به کارگردانی علی‌اصغر نریمانی است که تا 17 بهمن‌ماه هر شب رأس ساعت 19 در تالار شیخ بهایی شاهین‌شهر اجرا می‌شود.

تئاتر انتقادی "بلیتم دیر نشه" به نویسندگی و کارگردانی احمدرضا ایزدی تا 18 بهمن‌ماه هر شب رأس ساعت 20:45 در آمفی‌تئاتر اداره ارشاد فلاورجان روی صحنه می‌رود.

دور دوم اجرای تئاتر "استرالیا" به نویسندگی پیام لاریان با کارگردانی پیمان کریمی در تالار هنر آغازشده است. این تئاتر را تا 18 بهمن‌ماه هر شب رأس ساعت 18:30 می‌توان دید.

تئاتر "فردا روز نهم است" به نویسندگی و کارگردانی محسن ابوالفتحی تا 19 بهمن‌ماه هر شب رأس ساعت 19 در فرهنگسرای مهر کاشان اجرا می‌شود.

تئاتر "روزهای بی قوام" به نویسندگی ایوب آقاخانی با کارگردانی اوژن صفاری تا 24 بهمن‌ماه هر شب رأس ساعت 19 در تماشاخانه ماه روی صحنه می‌رود.

تئاتر کمدی موزیکال "خونه قمر خانوم" تا 25 اسفندماه، هر شب رأس ساعت 19:30 و 21 در تماشاخانه نگاه نجف‌آباد روی صحنه می‌رود. نویسنده این نمایش شهناز روستایی است و میثم طاهری کارگردانی آن را بر عهده دارد.

فیلم‌های روی پرده

نمایش و تحلیل روان‌شناختی فیلم "قصر شیشه‌ای" با حضور حمیدرضا محمودی نژاد امروز رأس ساعت 16:30 در سالن سوره حوزه هنری برپاست.

پردیس سینمایی سیتی سنتر تا 22 بهمن‌ماه میزبان اکران فیلم‌های نهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان است. امروز فیلم‌های "ایده اصلی"، "23 نفر"، "تیغ و ترمه"، "در خونگاه"، "قسم"، "مردی بدون سایه"، "ناگهان درخت"، "زنده‌باد خودم"، "کادیلاک" و "چشم‌هایت" را در این پردیس سینمایی می‌توان دید.

به مناسبت دهه فجر در اصفهان بلیت سینماهای فلسطین، سپاهان، بهمن خوراسگان و پردیس سینمایی ساحل و چهارباغ تا 22 بهمن‌ماه نیم‌بهاست.

پردیس سینمایی ساحل، مستندهای "راز ماندگاری" و "آندرانیک" و فیلم‌های "راهبه"، "ترانه"، "سندباد و سارا"، "تخته‌گاز"، "درساژ"،"قانون مورفی"، "دزد و پری 2"، "اتاق تاریک"، "مارموز"،
 "بمب یک عاشقانه"، "کلمبوس"، "میلیونر میامی"، "پاستاریونی"، "پیشونی سفید 2" و"هزارپا" را روی پرده دارد.

پردیس سینمایی چهارباغ فیلم‌های "تخته‌گاز"، "درساژ"، "قانون مورفی"، "دزد و پری 2"، "اتاق تاریک"، "مارموز"، "بمب یک عاشقانه"، "کلمبوس" و "پاستاریونی" را اکران می‌کند.

در سینما بهمن خوراسگان فیلم‌های "تخته‌گاز"، "قانون مورفی"، "میلیونر میامی"،"هزارپا" و "پاستاریونی" اکران می‌شود.

در سینما فلسطین فیلم "قانون مورفی" در سینما سپاهان فیلم‌های "تخته‌گاز"، "قانون مورفی"، "پاستاریونی" و "کلمبوس" در سینما قدس فیلم‌های "پارادایس"، "تخته‌گاز" و "قانون مورفی" و در سینما فرهنگیان فیلم‌های "قانون مورفی"، "دزد و پری 2" و "امین و اکوان" را می‌توان دید.
  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.