• شنبه / ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۵۸
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: isfahan-84514

همراه با سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان؛

اعلام اسامى فیلم‌های سینمایى و پویانمایى بلند ملى و بین‌الملل راه‌یافته به جشنواره کودک

فیلم-های-سینمایی-و-پویانمایی-ملی-و-بین-الملل
هفت فیلم سینمایى بلند در بخش «ملی»، ١٢ فیلم سینمایی و ١٠ فیلم پویانمایى بلند در بخش «بین‌الملل» به سی و دومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان راه یافتند.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان و به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، هیئت انتخاب بخش ملى متشکل از جواد حاتمی، حسین شیخ‌الاسلامی، نادره ترکمانی، سهیل موفق و حامد جعفری هفت فیلم سینمایى و پویانمایى بخش ملى را به شرح زیر برگزیدند:

*سینمایی و پویانمایی بلند بخش ملی:

١-«اقیانوس پشت پنجره» به کارگردانی بابک نبی‌زاده و تهیه‌کنندگی سیدجلال چاوشیان

٢-«بیست‌وسه نفر» به کارگردانی مهدی جعفری و تهیه‌کنندگی مجتبی فرآورده (سازمان هنری رسانه‌ای اوج)

٣-«بازیوو» به کارگردانی امیرحسین قهرایی و تهیه‌کنندگی سیدغلامرضا موسوی

۴-«تورنادو» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی سیدجواد هاشمی

۵-«قطار آن شب» به کارگردانی حمیدرضا قطبی و تهیه‌کنندگی بهروز رشاد (محصول کارن فیلم)

۶-«منطقه پرواز ممنوع» به کارگردانی امیر داسارگر و تهیه‌کنندگی حامد بامروت‌نژاد (تهیه‌شده در مدرسه سینمایی عمار)

٧-«بنیامین» (پویانمایی) به کارگردانی محسن عنایتی نوش‌آبادی و تهیه‌کنندگی مصطفی مزرعتی حسن‌آبادی

همچنین دبیرخانه جشنواره فیلم‌های «بیست‌وسه نفر» و «قطار آن شب» را به‌عنوان دو اثر سینمایى بلند و «بنیامین» را به‌عنوان فیلم پویانمایى بلند از این بخش به‌عنوان نمایندگان ایرانى در بخش «بین‌الملل» معرفی کرده است.

هیئت انتخاب بخش «بین‌الملل» سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان متشکل از جمال امید، محمد حمیدی‌مقدم، رائد فریدزاده، فرزاد اژدری و حامد سلیمان‌زاده، نیز فیلم‌ها و پویانمایی‌های سینمایی در بخش بین‌الملل را انتخاب کردند. در بخش سینمایی بلند ١٢ اثر و پویانمایى بلند نیز ١٠ فیلم برای رقابت در بخش مسابقه انتخاب شدند که اسامی آن‌ها به شرح زیر است:

*سینمایی بلند بخش بین‌الملل

١-«بیله» به کارگردانی اینارا کلمن از جمهوری لتونی

٢-«پسر ابری» به کارگردانی مایکمین چینکسپور از کشور بلژیک

٣-«اوتزی و معمای زمان» به کارگردانی گابریل پینوتا از کشور ایتالیا

۴-«شاهین‌ها» به کارگردانی براگی تورهینرکسن از کشور ایسلند

۵-«سوپر یوفی» به کارگردانی مارتین اسمیتز از کشور هلند

۶-«راز تپه سبز» به کارگردانی سین سرنیک از کشور کرواسی

٧-«جادوگر کوچک» به کارگردانی مایکل شائرر از کشو آلمان و سوییس

٨-«چاسکیت» به کارگردانی پریا رامسوبن از کشور هند

٩-«گنج یرماک» به کارگردانی اولگ دنیسوو از کشور روسیه

١٠-«هکر» به کارگردانی پل برگ از کشور دانمارک

١١-«فریاد سکوت» به کارگردانی ویلادمیر پوتاپوف از کشور روسیه

١٢-«بچه‌های وایانگ» به کارگردانی ریموند تن از کشور سنگاپور

*پویانمایى بلند بین‌الملل

١-«ماجراهای پت و مت» به کارگردانی مارِک بنِس از جمهوری چک

٢-«داستان‌های باغ جادویی آنتون کرینگز» به کارگردانی آنتون کرینگز و آرنود بوراناز کشورهای فرانسه و لوگزامبورگ

٣-«غرغرو وارد می‌شود» به کارگردانی آندره کوتوریه از کشور مکزیک

۴-«گوسفند و گرگ‌ها ٢» به کارگردانی ولادیمیر نیکولائواز کشور روسیه

۵-«یافتن کالارو» به کارگردانی لئو لی از کشورهای چین و آمریکا

۶-«لوته و اژدهایان گمشده» به کارگردانی هایکی ارنیتس و یانو پلدما از جمهوری لتونی و استونی

٧-«خرس معرکه» به کارگردانی وانگ کیاز کشور آمریکا

٨-«دره فانوس‌ها» به کارگردانی کلِب هایستاد از کشور کانادا

٩-«جیکوب، می می و سگ‌های سخنگو» به کارگردانی ادموندز جانسونز از جمهوری لتونی

١٠-«لوییز و لوکا-ماموریت به ماه» به کارگردانی راسموس آ. سیورتسن از کشور نروژ

سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ٢٨ مرداد تا چهارم شهریور ٩٨ به دبیرى علیرضا تابش در شهر تاریخی اصفهان برگزار می‌شود.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.