• سه‌شنبه / ۲۴ تیر ۱۳۹۳ / ۱۳:۱۲
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: kerman-28564
  • خبرنگار : 50187

رزم حسینی با تاکید بر حذف چاپلوسی از سیستم دولتی:

هرکس که تسبیج به دست گرفت و دکمه تقوا بست ولایی نیست/مردم محرم انقلاب هستند نباید مشکلات سانسور شود

هرکس که تسبیج به دست گرفت و دکمه تقوا بست ولایی نیست/مردم محرم انقلاب هستند نباید مشکلات سانسور شود

استاندار کرمان تاکید کرد: هرکس که تسبیج به دست گرفت و دکمه تقوا بست ولایی نیست، ولایی بودن در عمل است و شهدا و ایثارگران بهترین نمونه‌هایی ولایت‌مداری بودند بنابراین سعی کنید ابزار سیاسی نشوید و به جای درگیر شدن در گروه‌ها و بازی‌های سیاسی آنها در گروه ولایت و توسعه قدم بگذارید.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، "علیرضا رزم‌حسینی" صبح امروز در کارگاه مشاوره و راهنمایی شغلی ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و فرزندان ایثارگران و شهدای استان کرمان اظهار کرد: شهدا با صدق در کلام و خلوص در عمل، بی ادعا و بدون تبلیغات، در اوج گمنامی و با دست خالی و اراده‌ای آهنین به جبهه‌های دفاع مقدس شتافته و هشت سال علی‌رغم همه امکانات دشمن و حمایت‌های ابرقدرت‌های جهان از صدام، بزرگ‌ترین افتخارات را آفریدند.

 

وی افزود: موج انسانی آدم‌های بزرگ ثابت کرد می‌توان علی‌رغم همه مشکلات پایداری کرد و اجازه نداد یک وجب از خاک اشغال شود و شما فرزندان چنین پدرانی هستید.

 

استاندار کرمان سپس تصریح کرد: یکی از مقوله‌های اقتصاد مقاومتی استفاده از ظرفیت‌های استان جهت تولید اشتغال و ثروت است از این رو هرکس بتواند خوداشتغالی ایجاد کند قطعاً کار بزرگی برای خود و نسل آینده انجام داده است.

 

تحصیلکرده‌ها پشت درهای دولت نمانند

 

وی بیان کرد: آیا درست است یک کار دولتی 30 سال از عمر، وقت و زندگی شما را در ازای حقوقی ناچیز تلف کند؟ در این صورت افراد تحصیلکرده و با دانش نباید وقت خود را پشت درهای دولت بگذرانند.

 

رزم‌حسینی تاکید کرد: تجربه بشری و کشورهای پیشرفته نشان می‌دهد ما در ایران با کارمند دولت بودن به عقب‌افتادگی و عدم توسعه‌یافتگی کشور کمک کرده‌ایم از این رو دولت باید روز به روز کوچکتر شود تا مردم بتوانند بزرگ شوند و جهت تحقق این امر همه باید اراده‌ی پولادین داشته باشیم زیرا تا زمانی که دولت کوچک نشود زنجیره عقبافتادگی 400 ساله ایران جبران نخواهد شد.

 

استاندار کرمان ادامه داد: استان کرمان به همه نشان خواهد داد که ایثارگرانی دارد بی‌نیاز از حقوق و کمک دولت چراکه دست‌شان در جیب خودشان است و قادرند آنها به یاری دولت بروند.

 

وی گفت: با عدم وابستگی به دولت می‌توان صادرات را گسترش داد، تکنولوژی‌های جدید را وارد صنعت کرد و همه معادن را با دست خودمان استخراج کنیم.

 

رزم‌حسینی اظهار کرد: برای راه‌اندازی یک شغل پایدار در ابتدا باید راه‌کارها و نحوه ایجاد شغل را بیاموزیم، چگونگی تاسیس و اداره کار باید با مشورت اهل فن صورت بپذیرد و سپس در صورت قوی کردن اقتصاد، دولت به سوی شما دست دراز خواهد کرد.

 

استاندار کرمان افزود: دولت اکنون چهار برابر استاندارد خود نیروی انسانی دارد در حالیکه هیچ ماموریتی در قبال این نیروها اضافه نشده است بنابراین هرکس بتواند باری از دوش دولت بردارد در تعیین سرنوشت خویش و مسیر اقتصاد مقاومتی حرکت کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه در استان کرمان 1400 نفر فرزند شهید با تحصیلات عالیه بیکار هستند بیان کرد: در بدو تصدی در استانداری کرمان تصمیم گرفتیم برای این افراد در جرگه کارآفرینی خصوصی شغل ایجاد کنیم.

 

این فعال اقتصادی تاکید کرد: بهترین راه این است که کارآفرینان ایثارگر موفق را توسط شرکت‌های هولدینگ در امر اقتصاد مشارکت بدهیم و از پتانسیل‌های استان در بخش‌های مختلف استفاده کنیم.

 

خودمان دولت کرمان را می‌سازیم

 

رزم‌حسینی گفت: ما باید خودمان دولت کرمان را بسازیم، دولتی که در آن تمام وجود ما مملوء از ایثار، فداکاری، خلاقیت و تلاش باشد، دولتی که شمس باشد و نه دارای سیستم فرسوده اداری.

 

وی ادامه داد: نیت ما این است که جهت ایجاد اشتغال مبتنی بر توانمندسازی گام به گام جلو برویم و در این راه دولت نیز به طور 100 درصد حمایت خواهد کرد.

 

استاندار کرمان خطاب به فرزندان شهدا و ایثارگران تصریح کرد: ریشه شما از دلاوران و سرداران شهید است و قطعاً می‌توانید کارهای بزرگی را در عرصه اقتصادی استان و کشور انجام دهید بنابراین بین دوستان خود افراد همفکرتان را پیدا کرده و با هم شریک شوید و مطمئن باشید ما نیز از لحظه شروع کار با شما خواهیم بود.

 

سیگنال‌های منفی در اقتصاد ایران زیاد است

 

وی همچنین گفت: البته آنقدر سیگنال‌های منفی در اقتصاد ایران وجود دارد که ممکن است انسان را از عمل بازدارد اما در واقع کارآفرین متعهد فردیست که بتواند متعهدانه کار کند زیرا هیچ جهادی بزرگتر از آن نیست که در اقتصاد خودمان شریک شویم.

 

رزم‌حسینی یادآوری کرد: رسالت انقلاب متمکن‌ و متدین ساختن ملت است البته همه مردم فطرتاً دیندار هستند و انقلاب زمینه تعالی انسان، اقتصاد و فرهنگ را فراهم می‌آورد بنابراین اگر می‌خواهید نسل خود را با منزلت اجتماعی بیمه کنید باید به آنها کار و تلاش را بیاموزید.

 

استاندار کرمان با اشاره به اینکه مردم محرم انقلاب هستند و نباید مشکلات سانسور شود گفت: در توانمندسازی موفق عمل نکرده‌ایم و نتوانسته‌ایم با ثروت‌های استان درآمد سرانه مردم را بالا ببریم و در عوض در کنار این همه ظرفیت‌، اعتیاد، طلاق، فقر و بیکاری بر جای مانده است.

 

وی اظهار کرد: شاخص‌های اقتصادی در استان کرمان منفی است در حالیکه وسعت این استان به اندازه چند کشور اروپایی است که درآمد سرانه آنها بیش از 25 هزار دلار است و پول‌های کلان خود را برای نسل آینده باقی گذاشته‌اند.

 

رزم‌حسینی با بیان اینکه باید به مردم بگوییم که نمی‌توانیم برای آنها شغل ایجاد کنیم ادامه داد: کار باید به مردم واگذار شود، دولت قادر به انجام کارهایی ماندن تنظیم بازار نیست و خود مردم باید این امور را به دست گرفته و با در اختیار داشتن پول‌های خود درآمدزایی کنند.

 

باید چاپلوسی از سیستم دولتی حذف شود

 

این فعال اقتصادی تاکید کرد: بایستی چاپلوسی از سیستم دولتی حذف و تظاهر و ریا از این سیستم زدوه و پالایش شود ضمن اینکه در سال اقتصاد و فرهنگ باید هم در زمینه اقتصاد و هم در زمینه خلوص و صدق در کلام تلاش کنیم.

 

وی تصریح کرد: کشوری که دارای سرمایه‌های اجتماعی مانند جوانان تحصیلکرده است و ثروت‌های عظیمی مانند آب، خاک و معادن دارد و امن‌ترین نقطه در منطقه محسوب می‌شود آیا سزاوار این است که شاخص‌های اقتصادی آن منفی و جوانانش بیکار باشند؟

 

رزم‌حسینی گفت: منظور از دولت، دولت دکتر روحانی نیست بلکه منظور دیوان سالاری و ساز و کار دولتی در کشور است که برای سرمایه‌گذاری موانع ایجاد و مجلس هم خواسته و ناخواسته قوانین مزاحمی برای ورود سرمایه‌گذاران تصویب کرده است که البته همواره تاکید و تلاش ما بر رفع این مشکلات است.

 

وی افزود: بایستی کمپانی‌های بزرگ اقتصادی در کرمان ایجاد شود و اساتید دانشگاه هم منادی و راهنمای ایجاد کسب و کار برای جوانان باشند.

 

جوانان در گروه ولایت و توسعه قدم بگذارند

 

استاندار کرمان خطاب به فارغ‌التحصیلان تاکید کرد: هرکس که تسبیج به دست گرفت و دکمه تقوا بست ولایی نیست، ولایی بودن در عمل است و شهدا و ایثارگران بهترین نمونه‌هایی ولایت‌مداری بودند بنابراین سعی کنید ابزار سیاسی نشوید و به جای درگیر شدن در گروه‌ها و بازی‌های سیاسی آنها در گروه ولایت و توسعه قدم بگذارید.

 

رزم‌حسینی بیان کرد: شما جوانان باید در عرصه جهاد اقتصادی، در چارچوب ولایت و قانون اساسی حرکت کنید.

 

وی همچنین گفت: امیدوارم با کمک شما فرزندان شهدا و ایثارگران بتوان هزاران کار اقتصادی در استان ایجاد کرد چراکه از شور، دانش، تلاش و خلاقیت شما استقبال می‌کنیم.

 

استاندار کرمان در پایان به خدمات اشتغالزایی اشاره و خاطرنشان کرد: کمیته امداد وظیفه‌اش تنها تحت پوشش قراردادن نیازمندان نیست بلکه یکی از اهداف مهم آن توانمندسازی و ایجاد اشتغال است و در این زمینه دارای تجربیات فراوانی می‌باشد.

 

یادآوری می‌شود: کارگاه مشاوره و راهنمایی شغلی ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با همکاری استانداری، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و همچنین بنیاد شهید وامور ایثارگران استان کرمان در محل سالن همایش اتاق بازرگانی برگزار شد.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.