• دوشنبه / ۲۸ مهر ۱۳۹۳ / ۱۴:۰۴
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: kerman-30038
  • خبرنگار : kerman-3

رمضانی در گفت و گو با ایسنا مطرح کرد:

از دلایل جدایی از باشگاه مس سرچشمه تا بازی در فیلم «شیار 143»

81492654315783313165

«علی رمضانی سربندی» نامی آشنا در کرمان و به خصوص عرصه ورزش است، جوان 29 ساله ای که خیلی زود نام خودش رو بر سر زبانها انداخت و لقب جوانترین گزارشگر فوتبال ایران را بیش از یک دهه پیش از آن خود کرد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، شاید خیلی ها رمضانی را به خاطر گزارش های فوتبال، حضورش در پروژه های سینمایی همچون شیار 143 و حتی رتبه برتر کنکورش به یاد بیاورند.

 

او که در حال حاضر اجرا برنامه عصر ورزش از شبکه استانی کرمان را سه شنبه شبها برعهده دارد دلی پری از اتفاقات ورزشی زندگی اش در سالهای اخیر دارد.در یکی دو هفته اخیر که برنامه عصر ورزش با چالش های زیادی مواجه شده است بهانه خوبی شد تا گفتگوی مفصلی با وی داشته باشیم

 

چرا از باشگاه مس سرچشمه جدا شدی؟

 

چند سال قبل که من در شهرداری رفسنجان مشغول به کار بودم و همزمان به صورت پاره وقت در باشگاه مس سرچشمه فعالیت می کردم بنا به درخواست آقای سعدمحمدی مدیرعامل وقت شرکت ملی صنایع مس ایران و با توجه به مدرک تحصیلی ام که مهندسی صنایع و مدیریت دولتی بود به صورت تمام وقت به همکاری با شرکت مس و انتقال به آن دعوت شدم.

 

 در آن برهه زمانی من دوست داشتم همکاری خودم رو با شبکه سوم ادامه و با شبکه ورزش آغاز کنم اما به خاطر استان خودم و نزدیکی به خانواده پیشنهاد شرکت ملی صنایع مس ایران رو بعد از کلی کلنجار رفتن با خودم قبول کردم.

 

بعد از اتفاقاتی که در اولین فصل حضور مس سرچشمه در لیگ برتر برای این باشگاه رخ داد آقای سعدمحمدی و آقای احمدیان معاون منابع انسانی و امور اجتماعی شرکت ملی صنایع مس از من خواستند که علاوه بر روابط عمومی باشگاه که چند سالی بود بر عهده من بود سرپرستی تیم فوتبال رو هم بر عهده بگیرم.

 

در ابتدا من خیلی مخالفت کردم چون در اون صورت فرصت کمی برای انجام کارهای شخصی و حتی گزارشگری و از همه مهمتر ادامه تحصیل پیدا می کردم.اما شرکت مس مرا در تنگنا قرار داد و مجبور به پذیرفتن اون سمت کرد.

 

به خاطر سرپرستی باشگاه مس سرچشمه، مجبور به انصراف از ادامه تحصیلم شدم و این داستان هنوز عذابم می‌دهد.

 

بعد از رفتن آقای سعدمحمدی از شرکت مس، مدیرعامل بعدی هم دستور تکمیل مدارک مرا در شرکت داد تا اینکه وی هم زیاد در این سمت دوام نداشت و جای خود را به مهندس مرادعلیزاده داد..بعد از حضور آقای مرادعلیزاده در شرکت ملی صنایع ایران به واسطه کرمانی بودن ایشان بسیار خوشبین به حل مشکلم شدم اما متاسفانه هنوز هم هیچ، در واقع من جدا نشدم فقط هنوز وضعیتم در شرکت مس و  باشگاه سرچشمه معلوم الحاله ، امیدوارم تکلیفم روشن بشه.

 

خوب مشکل چیست؟

 

من از آقای مرادعلیزاده و دلاوری به عنوان هم استانی گله ندارم ، فقط خواهش می‌کنم تکلیف من را روشن کنند، همین.

 

گله من از آقای مهندس محمدی قائم مقام وقت شرکت مس و آقای احمدیان است.من نزدیک به 5 سال از عمرم رو در شرکت ملی صنایع مس گذروندام و اقدامات بسیار خوبی از جمله برگزاری دومین همایش ورزش، کار و صنعت که با کسب رتبه اول برای شرکت مس همراه شد را انجام دادم و به خاطر آن فرصتهای بسیار خوبی رو از دست دادم.

 

سال گذشته یکی از مدیران رده بالای شرکت مس حرفی به من زد که به خاطر اون حرف دیگر علاقه ای به ادامه پیگیری کارهایم در شرکت مس نداشتم، هر چند که خیلی هم پیگیری کردم.در حال حاضر نمیخواهم راجع به این مسئله صحبت کنم، می گذارم برای روزی که رودرو با آقای مهندس مرادعلیزاده صحبت کردم.آقای احمدیان حتی اجازه شرکت کردن من در آزمون شرکت مس را نداد و گفت شما نیروی ما هستی و نباید شرکت کنی و اجازه نداد من مدراکم را کامل کنم.

 

داستان مزاحمت ها و تهدید ها که در رسانه ها مطرح شده بود چیست؟

 

زمانی که در باشگاه مس سرچشمه حضور داشتم همه روزه مزاحم تلفنی داشتم و به شکل های مختلف تهدید می شدم، منافع بعضی ها به مشکل برخورده بود و شاید همین دلیل آن مزاحمت ها بود.

 

وقتی که از طریق قضایی آن مزاحمت ها را پیگیری و شناسایی کردم دلسرد شدم و بی انگیزه از حضور در ورزش، چون تمام اون افراد رو می شناختم، آنقدر از لحاظ روحی و روانی این مزاحمتها روی من تاثیر داشت که قید ادامه تحصیل و تدریس در دانشگاه و حضور در متن ورزش را زدم.در بین مزاحمها، فوتبالیست، خبرنگار ورزشی، لیدر و حتی عضوی از شورای شهر سرچشمه هم حضور داشتند که همه این اتفاقات برای من فقط به خاطر مس سرچشمه بود و بس.

 

بگذریم ، وضعیت فوتبال کرمان رو چطور می بینی؟

 

فوتبال استان کرمان بیمار است و زد و بند در آن بیداد می کند.در فوتبال کرمان خیلی ها، از بازیکنان گرفته تا مدیر و غیره به فوتبال و به خصوص باشگاههای تحت پوشش شرکت مس به عنوان یک منبع مالی فوق العاده برای دستمزد نگاه می کنند و از وقتی که پول زیاد به همراه دخالتهای افراد غیرفوتبالی وارد باشگاههای مس شده فاتحه فوتبال آن هم خوانده شد.

 

دلالها خیلی راحت در باشگاههای مس چه رفسنجان، چه کرمان و چه سرچشمه در گذشته رفت و آمد می کردند و هیچ کس پاسخگوی این قضیه  نبود و بهتر بود برای انتخاب افراد نگاهی به کارنامه و سوابق آنها می انداختند.استان کرمان استانی مدیرساز است و در آن افراد دلسوزی هم برای ورزش حضور دارند اما به آنها چندان توجه نمی شود و یا اینکه در مدتی کوتاه از کار کنار گذاشته می شوند.فوتبال کرمان به دنبال اهداف کوتاه مدت است و نبود چشم انداز، عدم تعامل و همکاری لازم  بین فوتبالیها ، باشگاهها و بسیاری موارد دیگر بلای جان فوتبال استان شده است.

 

از گزارش فوتبال بگو، رکود دار جوانترین گزارشگر فوتبال در ایران هستی

 

فکر می کنم 16 سال و 42 روز داشتم که اولین گزارش فوتبال رو انجام دادم، با شبکه های سوم سیما، برنامه نود، شبکه شما، شبکه ورزش، شبکه استانی کرمان همکاری زیادی داشتم اما هنوز رادیو ورزش برام شیرینی خاصی دارد و گزارش بازی پرسپولیس از رادیو ورزش بهترین گزارش فوتبالی ام بود.

 

در جهان دختری برزیلی با 9 سال سن رکورددار گزارش است.رکورد من خیلی زود شکسته خواهد شد.چون در ایران و حتی استان کرمان پتانسل زیادی در بین جوانان علاقمند به این رشته وجود دارد.در همه این سالها از عادل فردوسی پور خیلی چیزها یاد گرفتم و مدیون وی هستم.به شخصه مسابقه آقای گزارشگر را نپسندیدم و برخورد کارشناسان با شرکت کنندگان را جالب ندانستم.یکی از تلخ ترین خاطراتم از دست دادن مجید محمد رشید برای جامعه ورزش و رسانه بود ، هنوز هم ثانیه به ثانیه دوشنبه سال قبل را به یاد می آورم.

 

در مورد همکاری با فیلم سینمایی شیار 143 توضیح می فرمایید و آیا باز هم به عرصه هنر برمی گردی؟

 

سینما، تلویزیون و فیلمنامه نویسی را بیشتر از گزارش فوتبال و ورزش دوست دارم.سال گذشته به پیشنهاد تهیه کننده فیلم سینمایی شیار 143 در این پروژه حضور پیدا کردم و در کار تولید این فیلم حضور داشتم و در روز آخر فیلمبرداری از حضور در جلوی دوربین انصراف دادم ، شیار 143 کاری ماندگار و فاخر برای استان کرمان و سینمای ایران خواهد بود و فکر می کنم نیمه اول آبان ماه اکران خواهد شد.به احتمال زیاد در سال جدید در یکی دو کار سینمایی که صحبت کرده ام شرکت خواهم کرد.در حال حاضر هم مشغول به نوشتن فیلمنامه دلهای کوچک هستم و تقریبا 70 درصد آن را به اتمام رساندم.

 

از برنامه عصر ورزش بگو، در یکی دو هفته اخیر صحبتهای ضد و نقیضی در مورد این برنامه شنیده میشه.

 

سیمای مرکز کرمان در سالهای اخیر برنامه های خوبی در زمینه ورزش داشته است.طرح برنامه عصر ورزش را چند سال پیش به سیمای مرکز کرمان ارائه دادم، دوست داشتم از تجربه ام در شهرهای دیگر برای استان خودم هم استفاده کنم.

 

 در این برنامه ما به دنبال پیشرفت و ارتقاء ورزش استان هستیم و با دیدی انتقادی و سازنده همراه با به تصویر کشیدن آخرین اخبار و اتفاقات ورزش استان به دنبال روزهای خوبی برای ورزش کرمان هستیم. برای همه مدیران و مسئولین ورزش استان احترام زیادی قائل هستیم و عصر ورزش برای همه آنهاست.

 

برای ما تکواندو، فوتبال، هندبال، بسکتبال، والیبال و ... هیچ فرقی ندارد و همه را به یک چشم نگاه می کنیم.اما بعضی ها با کمک بسیاری دیگر به دنبال سنگ اندازی هستند و همین انگیزه ما را کاهش داده است و واقعا تحمل بعضی رفتارها برایم دیگر سخت شده است.در زندگی همیشه به خدا و ائمه اطهار توکل کرده ام و دعای پدر و مادرم و سعی کرده ام راه درست را انتخاب کنم.اگر در این سالها کسی را اذیت کردم همین جا از همه آنها حلالیت می طلبم و امیدوارم مرا ببخشند.

 

وضعیت ورزش استان رو در حال حاضر چطور می بینی؟

 

حضور شخصی مثل آقای محمودی نیا در راس ورزش استان بسیار امیدوارکننده است و جای بسی خوشحالی دارد، اما متاسفانه باند و بازی در سالهای اخیر در ورزش استان کار را برای همه سخت کرده است.

 

برای موفقیت ورزش استان همه باید دست به دست هم بدهند، از ورزشکار و مدیر و مربی گرفته تا رسانه ها و مردم و غیره تا بلکه گوشه ای از مشکلات ورزش کرمان حل شود.آقای محمودی نیا کار سختی پیش رو داره

 

صحبت پایانی

 

موفقیت شما و دوستانتون و آرزوی موفقیت برای جامعه ورزش و رسانه استان.خیلی حرفهای ناگفته برای گفتن دارم اما می گذارم بعد از تعیین وضعیت ام در شرکت مس و البته دیدار با آقای مرادعلیزاده ، اگه قسمت بشه.

 

لازم به ذکر است وی حاضر به پاسخگویی راجع به بسیاری از مسائل از جمله اسامی افراد تهدیدکننده  بر علیه خود و ... نشد و آن را به گفتگویی دیگر موکول کرد.

 

 

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.