• چهارشنبه / ۳ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۳:۰۷
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: kerman-59720

بازدید رئیس سازمان جوانان هلال احمر کشور از طرح تجهیز مدارس مستقر در محلات هدف دفاتر تسهیل گری کرمان

بازدید رئیس سازمان جوانان هلال احمر کشور از طرح تجهیز مدارس مستقر در محلات هدف دفاتر تسهیل گری کرمان
رئیس جمعیت هلال احمر کشور از مدرسه نمازیان واقع در محله سرآسیاب که در طرح تسهیل گری محلات شهر کرمان جهت تجهیز مورد ارزیابی قرار گرفت، بازدید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر صابونچی رئیس جمعیت هلال احمر کشور از مدرسه نمازیان واقع در محله سرآسیاب که در طرح تسهیل گری محلات شهر کرمان جهت تجهیز مورد ارزیابی قرار گرفت بازدید کرد.دفاتر تسهیل گری شهر کرمان در محلات هدف، به سفارش و با نظارت عالیه دفتر اجتماعی فرهنگی استانداری و توسط جهاددانشگاهی استان کرمان تاسیس شده اند.

زهرا موسی پور مدیر کل اجتماعی فرهنگی استانداری کرمان و ناظر طرح تسهیل گری محلات کرمان در جریان این بازدید ضمن ابراز خرسندی از حضور رئیس جمعیت هلال احمر کشور در استان کرمان افزود: تجهیز مدرسه نمازی در طرح تملک دارایی و تجهیز دفاتر تسهیل گری در دستور کار قرار گرفت.  

وی ادامه داد: با همکاری سازمان آموزش و پرورش استان کرمان این تجهیزات خریداری و به زودی در اختیار مدارس مجری قرار خواهد گرفت همچنین دفتر اجتماعی فرهنگی استانداری نیزاعتباراتی برای تجهیز این مدارس در نظر گرفته است. 

مدیر کل اجتماعی فرهنگی استانداری کرمان اظهار کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی مدارس در زمینه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی توسط جمعیت هلال احمر استان کرمان نتیجه تعامل و تفاهم هایی است که دفاتر تسهیل گری با جمعیت هلال احمر دارند این تفاهم نامه با حضور دکتر محبوبی معاون سازمان اجتماعی کشور منعقد گردید. 

موسی پور ادامه داد: در حوزه کارآفرینی استان به شدت نیازمند همکاری جمعیت هلال احمر است و امیدوارم کمک جمعیت هلال احمر هچون سال گذشته شامل حال استان کرمان نیز باشد به طور ویژه در مناطق حاشیه ای که با مسائلی همچون معتادین و بهبود یافتگان مواجه هستیم امید است که با یک حرکت جهادی هلال احمر بتواند در حوزه کارآفرینی در محلات نیز اقدام نماید.

وی در ادامه گفت: اهم مشکلات قشرهای حاشیه نشین نداشتن مهارتهای زندگی و مهارتهای شغلی و در نهایت دلیل گرایش افراد به معضل اعتیاد است و خواهشمندم هلال احمر در این زمینه صاحب یک برنامه باشد چرا که وقتی کار در حوزه هلال احمر قرار می گیرد به اعتقاد و باور من حالت جهادی پیدا می‌کند و جوانان فعال در این حوزه بسیار تلاش می‌کنند.

دکتر صابونچی: در ارزیابی های اخیر از عملکرد استانهای مختلف در حوزه جوانان ،استان کرمان یکی از استانهای برتر می باشد

دکتر صابونچی رئیس سازمان جوانان هلال احمر کشور نیز در این دیدار گفت: استان کرمان بنا به دلایل مختلف جایگاه بسیار مهمی از لحاظ جمعیت، وسعت، پراکندگی و موقعیتهای خاص سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و ... دارد.  برای جمعیت هلال احمر کشور نیز استان ویژه ای است و به لحاظ تعداد پایگاه های هلال احمر نیز در کشور رتبه بالایی را دار می باشد. 

وی با بیان اینکه در ارزیابی های اخیر از عملکرد استانهای مختلف در حوزه جوانان، استان کرمان یکی از استان‌های برتر می باشد و این برای ما محسوس است تصریح کرد: این که بحث های امداد و نجات فقط مختص حوادث می باشد صرفا برداشت اشتباهی بوده چرا که بیشتر دیده می شوند ولی واقعیت امر این است که جمعیت هلال احمر وظیفه خود را کمک به مردم و ارتقاء کیفیت زندگی مردم می‌داندو

صابونچی تصریح کرد: در تمامی حوادث کمک به مردم از منظر حضور انسانی است و طبیعتا بهترین حالت پیشگیری و عدم نیاز به این کمکها قبل از وقوع است، چه در مخاطرات طبیعی که افراد در جهت کاهش آسیب ها آگاهی پیدا کنند و چه در مسائل اجتماعی که می تواند زمینه ساز حوادث دیگر باشد به طور مثال در تحقیقات انجام شده منشا  بسیاری از حوادث رانندگی رفتارهای پرخطر رانندگان  است.  

رئیس سازمان جوانان هلال احمر کشور با تاکید بر اینکه گروه سنی دانش آموزان برای سازمان هلال احمر اهمیت ویژه ای داشته وخوشبختانه در سالهای اخیر این تفاهمات در برخی استانهای کشور همچون استان کرمان به خوبی پیش رفته و البته در بسیاری از استانها این انتظار برآورده نشده است افزود: همانگونه که اشاره شده جمعیت هلال احمر به عنوان عضو اصلی شورای اجتماعی کشور با وزارت کشور و سازمان امور اجتماعی تفاهنمامه و جلسات مشترکی را برگزار کرده است. از جمله نشست با دکتر محبوبی معاون سازمان اجتماعی کشور  که در طی ماه گذشته برگزار شد. از طرفی دیگر با معاونت سلامت و معاونت پروشی وزارت آموزش و پرورش ارتباط مستمر داشته و بروز رسانی و بازنگری‌های تفاهمنامه با آموزش و پرورش انجام شده و در بهمن ماه این تفاهمنامه توسط وزیر آموزش و پرورش و رئیس جمعیت هلال احمر به امضا خواهد رسید.

صابونچی ابراز کرد: پیش بینی ما این است به این آموزش ها فراتر ازکار فوق برنامه نگاه شود و در برنامه درسی و ساعات درسی جای داشته باشد چه در مبحث امداد و نجات و چه مبحث اجتماعی که مکمل یکدیگر نیز هستند 

وی ضمن تشکر از تمامی دست‌اندرکاران طرح تجهیز مدارس ادامه داد: برگزاری دوره های آموزشی برای دانش اموزان به خوبی انجام شده و استان کرمان استان الگو و نمونه بارز اینکار است و رئیس جمعیت هلال احمر کشور تاکید فراوانی بر جدی گرفته شدن این موضوع داشته و یکی از رهاوردهای این سفر انعکاس این همکاری و اتفاق است. 

صابونچی در ادامه گفت: کار گروهی شکل گرفته در استان کرمان نشانه آگاهی و عزم راسخ دستگاه های اجرایی است. امیدوارم دانش آموزان عزیز نیز  بتوانند از این مباحث بهره مند شده و در زندگی به کار بگیرند.

فلاح رئیس جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز در این جلسه اظهار کرد:حجم کار در حوزه آسیبهای اجتماعی در استان کرمان دلیل بر بالا بودن آسیب‌های اجتماعی در استان کرمان نبوده و این استان از فرهنگ و تاریخ ارزشمندی برخوردار بوده و به لحاظ وسعت جزو وسیعترین استانهای کشور می باشد .

 رئیس جمعیت هلال احمر استان کرمان، قرار گرفتن استان کرمان در مسیر عبور مواد مخدر و همچنین مهاجرت های صورت گرفته از سایر استانها به استان کرمان که باعث ایجاد حاشیه نشینی شده است را از جمله دلایلی بر این حجم فعالیت در حوزه آسیب‌های اجتماعی دانست و ادامه داد: ورود هلال احمر و سازمان اجتماعی کشور به حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و جامعه دانش آموزان به عنوان کانون هدف، بیش از پیش ضروری است و جمعیت هلال احمر بعنوان یکی از اعضای حوزه پیشگیری آسیب‌های اجتماعی بر حسب وظیفه ذاتی خود در سالهای اخیر ورود جدی به این عرصه داشته است. 

فلاح ضمن تشکر از جهاددانشگاهی استان کرمان و خانم موسی پور به عنوان یک حامی جدی و هدفمند ادامه داد: ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز از بدو ورود  حمایت‌هایی را داشته و بنا شد 4250 دانش آموز را در 17 مدرسه صرفا حاشیه شهر این آموزش ها را ببینند. انسجام و هماهنگی قوی دستگاه های اجرایی و دولتی در استان کرمان باعث اتفاقات خوب در زمینه آسیب‌های اجتماعی شده است. 

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.