• چهارشنبه / ۹ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۴
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: kerman-61710
  • خبرنگار : 50189

استاندار کرمان در دیدار رییس و معاونین جهاددانشگاهی استان عنوان کرد:

جهاددانشگاهی به موضوعات مهم استان وارده شده و خدمات ارزشمندی ارائه نموده است

جهاددانشگاهی به موضوعات مهم استان وارده شده و خدمات ارزشمندی ارائه نموده است
استاندار کرمان با اشاره به اقدامات موثر جهاددانشگاهی استان کرمان در طول سال های گذشته، تاکید کرد: جهاددانشگاهی به موضوعات مهم استان از جمله آمایش سرزمینی، آب و ... به خوبی وارد شده است و امیدواریم ضمن افزایش این همکاری ها، با گسترش فعالیت در این حوزه‌ها به نتایج خوبی برسیم و ارتقای کیفیت خدمات به مردم را شاهد باشیم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر "محمدجواد فدایی" پیش از ظهر امروز نهم مردادماه در دیدار با دکتر کامیاب مقدس رییس و معاونین جهاددانشگاهی استان کرمان با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی شغل محور توسط جهاددانشگاهی استان کرمان گفت: با توجه به ظرفیت ها، پتانسیل ها و استعدادهای فراوان استان کرمان از یک سو و نیاز این استان به نیروهای مهارتی در شرایط کنونی از سوی دیگر، افزایش دوره های آموزش شغل محور از اولویت های مهم حوزه آموزشی جهاددانشگاهی استان باید قرار گیرد.

وی با اشاره به تلفیق دو کلمه «جهاد» و «دانشگاهی» بیان کرد: جهاددانشگاهی یک ظرفیت بسیار خوبی در سطح کشور و به ویژه استان کرمان است که در طی 39 سال فعالیت، این ظرفیت در کشور به خوبی ایجاد و با اقدامات موثری که انجام شده، این نهاد انقلابی و فرهنگی برای کشور و استان مفید واقع شده و زمانی که جهاد با دانشگاه تلفیق می شود نتایج بسیار خوبی عاید جامعه می شود و این موضوع از ویژگی های جهاد دانشگاهی است و بر این اساس می توانیم کارهای بیشتری را در جامعه انجام دهیم

استاندار کرمان با اشاره به اقدامات موثر جهاددانشگاهی استان کرمان در طول سال های گذشته، تاکید کرد: جهاددانشگاهی به موضوعات مهم استان از جمله آمایش سرزمینی، آب و ... به خوبی وارد شده است و امید داریم با گسترش فعالیت در این حوزه ها به نتایج خوبی برسیم و ارتقای کیفیت خدمات به مردم را شاهد باشیم.

استاندار کرمان تصریح کرد: اشتغال، رفع بیکاری و پاسخگویی به افرادی که متقاضی کار هستند،  مباحث مهمی است که در استان باید دنبال شود و آموزش های شغل محور  یک کار  بسیار خوب جهاددانشگاهی است.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان شناسایی فرصت های شغلی و نیازهای جامعه در حوزه صنوف خدماتی و کارگاه های کوچک از سوی جهاد دانشگاهی را مورد تاکید قرار داد و گفت: بسیاری از صنوف خدماتی مورد نیاز در جامعه و مشاغل سنتی فراموش شده با سرمایه گذاری اندک امکان احیاء را دارند که در حوزه اشتغال زایی نیز موثر خواهند بود و جهاددانشگاهی بر مبنای یک فعالیت مطالعاتی می تواند در این راستا اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه باید برای اشتغال فارغ التحصیلان متقاضی کار  برنامه ریزی و اقدام شود، اظهار کرد: یکی از زمینه های بسیار خوب برای ایجاد اشتغال برای نخبگان در حوزه فناوری های نوین واستارت آپ ها است.

فدایی به راه اندازی شهرنوآوری در کرمان اشاره و اظهار کرد: مقدمات اولیه راه اندازی شهرنوآوری در کرمان انجام شده است که امیدواریم در سال آینده شاهد افتتاح شهرنوآوری در کرمان باشیم که جهاددانشگاهی استان می تواند در جذب نخبگان در این شهر و رسیدن این شهر به اهداف خود نقش ویژه و کمک بزرگی را ایفا کند.

استاندار کرمان به آموزش‌های اشتغال‌محور جهاددانشگاهی اشاره کرد و افزود: معتقدیم باید جهاددانشگاهی آموزش‌هایی به منظور تقویت بنیه کارشناسی کارکنان دستگاه‌های دولتی به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دهد تا با این کار کیفیت خدمت به مردم در دستگاه و سازمان ها ارتقا ‌یابد ضمن آنکه برخی از مشکلات ما در استان کرمان به دلیل کار کارشناسی ضعیف است که جهاددانشگاهی می‌تواند در این زمینه نیز کمک شایان توجه به استان ارائه نماید.

فدایی ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های جهاددانشگاهی در استان کرمان عنوان کرد: با توجه به عملکرد مثبت جهاددانشگاهی استان کرمان در موضوعاتی که تاکنون به آنها ورود پیدا کرده، شاهد توسعه روز افزون فعالیت های این نهاد در استان باشیم.

 به گزارش ایسنا، دکتر رضا کامیاب مقدس رییس جهاددنشگاهی استان کرمان نیز در این دیدار ضمن گزارشی از فعالیت های جهاددانشگاهی در حوزه های پژوهشی، آموزشی و فرهنگی گفت: یکی از اقدامات جهاددانشگاهی استان کرمان تدوین سند آمایش سرزمینی استان کرمان بود که خوشبختانه این طرح به عنوان طرح نمونه در سطح کشور از سوی سازمان برنامه و بودجه معرفی و به عنوان الگویی به سایر استان های کشور ابلاغ شد.

 وی به انجام طرح تدوین برنامه جامع تالاب جازموریان توسط این نهاد اشاره کرد و افزود: طرح مطالعاتی تالاب جازموریان توسط این نهاد مراحل پایانی تدوین را طی می کند و تمامی مساعی این نهاد بر انجام کارهای مبتنی بر مبنای علمی و بهره گیری از تجربیات مشابه در کشور بوده است و هم اکنون لیست اقدامات اولویت دار برای مدیریت جامع تالاب مشخص شده است.

کامیاب مقدس در ادامه این دیدار به فعالیت های جهاددانشگاهی استان در حوزه سازه و زلزله اشاره و اظهار کرد: پروژه متعددی از جمله طراحی و ساخت کانکس تاشو، برگزاری کنفرانس های ملی و بین المللی سازه و زلزله و دهها پروژه دیگر تخصصی در پژوهشکده سازه و زلزله جهاددانشگاهی استان کرمان انجام شده است به گونه ای که امروز جهاددانشگاهی استان کرمان در بحث سازه های فضاکار به عنوان برند در کشور مطرح است.

 رییس جهاددانشگاهی استان کرمان به اجرای طرح دفاتر تسهیل گری در استان کرمان توسط جهاددانشگاهی با نظارت عالیه دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان نیز اشاره و اظهار کرد: پس از ابلاغ طرح وزارت کشور مبنی بر راه اندازی دفاتر تسهیل گری در سطح کشور در راستای کاهش آسیب های اجتماعی، اولین دفتر تسهیل‌گری کشور در کرمان توسط جهاددانشگاهی و با نظارت دفتر اجتماعی استانداری کرمان در محله قلعه محمود راه اندازی شد که خوشبختانه پس از یکسال و نیم از راه اندازی این دفاتر در 10 نقطه حاشیه ای و بافت تاریخی شهر کرمان، شاهد موفقیت آمیز بودن اجرای این طرح به گواه نظرات وزارت کشور و سازمان امور اجتماعی در استان بودیم  که خوشبختانه خروجی‌های خوبی از این دفاتر حاصل شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه مسائل اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی جای کار بسیار زیادی وجوددارد، گفت: کارهای استانداری کرمان در حوزه مسائل اجتماعی و کاهش آسیب ها مثال زدنی است.

کامیاب مقدس ابراز کرد:با اتکا بر اطلاعات وسیع گرد آوری شده هم اکنون برای محلات هدف تسهیلگری اسناد توسعه محلی در حال تدوین است ضمن آنکه سرمایه‌های اجتماعی این محلات به دقت توسط کارشناسان این دفاتر شناسایی شده و اتفاقات بسیار خوبی در این محلات در حال انجام است که امیدواریم در سال جاری نیز فعالیت این دفاتر تداوم پیدا کند.

وی به فعالیت جهاددانشگاهی استان کرمان به عنوان معین اقتصادی شهر کرمان نیز اشاره و ادامه داد: در راستای طرح های اقتصاد مقاومتی در استان کرمان و به عنوان معین اقتصادی شهر کرمان، طرح احیای بازار قلعه محمود را در دستور کار قرار داده ایم که در همین راستا طرح جامع احیای بازار قلعه محمود در آینده نزدیک با حمایت شهرداری کرمان و همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان آماده خواهد شد که امیدواریم شاهد رونق این بازار به عنوان بازارچه صنایع دستی در استان کرمان باشیم.

 رییس جهاددانشگاهی استان کرمان در این دیدار به ارائه گزارشی از فعالیت های بانک خون بند ناف رویان، مرکز انتشارات، خبرگزاری ایسنا، مرکز افکارسنجی و کلینیک دندانپزشکی پرداخت.
  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.