• یکشنبه / ۳ شهریور ۱۳۹۲ / ۱۲:۰۳
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: kermanshah-37317
  • خبرنگار : 50182

عضو شورای شهر کرمانشاه:

تعریض خیابان مدرس از اول کار اشتباهی بود تکیه شهرداری به درآمدهای ساخت و ساز مشکل ساز خواهد شد

1

منتخب مردم کرمانشاه در شورای چهارم شهر کرمانشاه، استقبال و قدرشناسی مردم کرمانشاه را علت حضور مجدد خود در چهارمین دوره شورای شهر کرمانشاه اعلام کرد و گفت: خوشبختانه ما مردم قدرشناسی داریم، به گونه ای که در برابر کوچکترین خدمت مسئولین قدرشناسی بسیاری از خود نشان داده و همین مسئله موجب شد تا برای خدمت رسانی هرچه بیشتر به آنها در دوره چهارم شورا نیز حضور داشته باشم.

 

کامران ملکی با حضور در خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، به تشریح دیدگاه های خود در خصوص برخی از مسائل و موضوعات شهر کرمانشاه از قبیل منوریل، شهربازی، حاشیه های شهر و ... پرداخت.

 

 

منوریل با توجه به آمار سفر شهر کرمانشاه به تصویب رسید

اکثریت اعضای شورا با منوریل مخالف بودند

 

ملکی ایجاد منوریل در شهر کرمانشاه را مصوبه وزارت کشور دانست و اظهار داشت: وزارت کشور با توجه به آمار و سفر جمعیتی استان، منوریل را برای شهر کرمانشاه تصویب کرد.

 

وی با بیان اینکه مترو مزایای بهتری داشته و برای شهر کرمانشاه بهتر است، گفت: هزینه بالای مترو و نیز آمار پایین جمعیت در شهر کرمانشاه موجب شد که به جای مترو، منوریل برای شهر کرمانشاه به تصویب برسد.

 

این عضو شورا با اشاره به اینکه در زمان ابلاغ اجرای منوریل اکثریت اعضا شورا با آن مخالف بودند، گفت: این طرح با توجه به شرایط کرمانشاه به تصویب رسیده بود و باید آن را می پذیرفتیم.

 

ملکی با بیان اینکه پروژه به اجرا در آمده و باید ادامه پیدا کند، خاطر نشان کرد: چهار سال پیش اجرای این پروژه مشروط به اینکه منوریل از میدان آزادی تا میدان فردوسی بصورت زیر زمینی به اجرا در آید، پذیرفته شد.

 

وی یادآور شد: این تکنولوژی جدیدا ایجاد شده و منوریل می تواند از زیر زمین راه خود را ادامه دهد.

 

به گفته ملکی اجرای منوریل به صورت رو زمینی در محدوده میدان آزادی تا میدان فردوسی عملا بازار شهر را به تعطیلی می کشاند، زیرا خیابان مدرس ظرفیت لازم را برای مانور منوریل ندارد.

 

 

آوردن وسایل جدید شهربازی برای مدیر فعلی آن مقرون به صرفه نیست

باید منتظر اتمام قرارداد شهربازی باشیم، یا به مالک فعلی آن امتیازاتی بدهیم

 

ملکی در خصوص شهربازی شهر کرمانشاه، به قرارداد 20 ساله شهرداری با مجموعه مدیریت فعلی شهربازی اشاره کرد و اظهار داشت: تا زمانی که قرارداد فعلی پابرجاست، نمی توان کار خاصی انجام داد.

 

وی یادآور شد: مسئول فعلی شهربازی نیز خود تمایل به آوردن وسایل جدید و مدرن برای شهربازی دارد، اما با توجه به اینکه قرارداد وی تا دو سال دیگر به پایان می رسد انجام این کار را مقرون به صرفه نمی داند.

 

ملکی معتقد است: بستن قرارداد جدید با مدیریت فعلی و دادن امتیازاتی به وی موجب خواهد شد تا وسایل مدرن و به روزی را برای شهربازی تهیه کنند.

 

وی افزود: در غیر اینصورت باید منتظر اتمام قرارداد فعلی شهربازی بود تا بتوان با اتمام آن و بستن قرارداد جدید وسایل مدرن و به روزی را برای شهربازی تهیه کرد.

 

ملکی معتقد است، وجود یک شهربازی مدرن در کرمانشاه جوابگوی نیاز شهر خواهد بود.

 

 

اگر بخش خصوص وارد کار نشود نمی توانیم تله کابین کرمانشاه را راه اندازی کنیم

 

منتخب مردم کرمانشاه در شورای چهارم، در خصوص پروژه تله کابین کرمانشاه به مصوبه دولت در سال 1383 و 84 اشاره کرد و افزود: بر اساس این مصوبه ما نمی توانستیم از صندوق ذخیره ارزی برای ساخت تله کابین استفاده کنیم.

 

وی یادآور شد: این در حالی بود که در همان سال با پرداخت 3.5 میلیارد تومان می توانستیم پروژه تله کابین را راه اندازی کنیم و در همین زمینه هم ما 500 میلیون تومان را به عنوان پیش پرداخت هزینه کردیم.

 

ملکی از مذاکره با بخش خصوصی به منظور راه اندازی تله کابین خبر داد و اظهار داشت: اگر بخش خصوصی وارد کار نشود نمی توانیم این پروژه را راه اندازی کنیم.

 

این عضو شورا با اشاره به موقعیت بسیار عالی طاقبستان برای ساخت تله کابین، گفت: بسیاری از کارشناسان معتقدند وجود آثار باستانی و نیز ارتفاع کوه طاق بستان بی نظیرترین محل را برای ساخت تله کابین رقم زده که امیدواریم با وارد شدن بخش خصوصی به این حوزه این اتفاق خوشایند برای کرمانشاه رخ دهد.

 

 

تعریض خیابان مدرس از اول کار اشتباهی بود

تعریض این خیابان با صرف 500 میلیارد تومان هم ممکن نیست

 

منتخب مردم کرمانشاه در شورای چهارم شهر در بحث تعریض خیابان مدرس باز هم بخش خصوصی را دخیل دانست و افزود: چنانچه بخش خصوصی وارد کار شود و پلاکهای پشتی این خیابان را تملک کند، می توانیم این خیابان را تعریض کنیم.

 

وی با اشاره به امتیازدهی به برخی افراد در راستای تعریض خیابان مدرس گفت: نتیجه کار نشان می دهد امتیازدهی ها مناسب نبوده  و نیاز است امتیازات بیشتری به بخش خصوصی داده شود تا آنها وارد کار شوند.

 

ملکی تصویب تعریض خیابان مدرس را از ابتدا کار اشتباهی دانست و افزود: در آن دوره می توانستند به موازات خیابان مدرس دو خیابان چهل و پنج متری احداث کنند و بار ترافیکی مدرس را به آنها منتقل کرده و کف خیابان مدرس را به حالت سنگ فرش در آورده و آن را کاملا تجاری می کردند.

 

وی افزود: انجام این کار در همان سالها بسیار مقرون به صرفه بود، زیرا با داشتن  تنها 10 میلیارد تومان می توانستند کارهای مربوط به تعریض این خیابان را انجام دهند، اما در حال حاضر تعریض این خیابان با 500 میلیارد تومان نیز قابل انجام نیست.

 

 

باید بودجه خاصی برای رفع مشکلات حاشیه های شهر در نظر گرفته شود

 

ملکی در خصوص مشکلات حاشیه شهر نگاه ویژه به مشکلات این مناطق را راه حل آن دانست و اظهار داشت: باید طرح تفصیلی جامعی در حاشیه های شهر کرمانشاه انجام شود و به بحث عمران، فاضلاب، آسفالت و جدول گذاری آن توجه ویژه ای شود که قطعا انجام این کارها هزینه های زیادی را در بر خواهد داشت.

 

وی معتقد است، در خصوص معضلات حاشیه های شهر کرمانشاه باید بودجه خاصی به آنها تعلق گیرد.

 

 

تکیه شهرداری به درآمدهای ساخت و ساز در آینده مشکل ساز خواهد شد

 

منتخب مردم کرمانشاه در شورای چهارم شهر معتقد است شهرداری نباید به جرایم ماده 100 به دید درآمدزایی نگاه کند و باید منابع درآمدی جدیدی را برای خود تعریف کند.

 

وی معتقد است، تکیه شهرداری به بحث تامین درآمد از طریق ساخت و سازها منجر خواهد شد تا در دوره ای که رکود ساخت و ساز اتفاق می افتد، شهرداری نیز با کمبود درآمد مواجه شود.

 

ملکی تنها راه حل مناسب در این زمینه را تعریف منابع جدید درآمدی برای شهرداری عنوان کرد.

 

 

 

شهردار فعلی کارنامه خوبی دارد

به شهردار فعلی اگر اجازه ماندن دهیم کارهایی زیربنایی هم سرعت می گیرند

 

ملکی در خصوص بحث تعویض شهردار، به کارنامه خوب فعالیت شهردار فعلی اشاره کرد و اظهار داشت: در دو سالی که شهردار فعلی بر سرکار بوده کارهای بسیاری در بحث زیباسازی شهر صورت گرفته و شهر چهره جدید و زیبایی پیدا کرده است.

 

ملکی انجام کارهای زیربنایی را نیازمند صرف زمان بیشتری دانست و اظهار داشت: اگر چهار سال دیگر به شهردار فعلی فرصت فعالیت دهیم، می تواند برنامه های بلندمدت زیربنایی را اجرا و پیاده کند.

 

به گفته ملکی به طور مثال رفع مشکل آبهای سطحی سه سال زمان می برد و برنامه ریزی برای آن نیازمند فرصت و زمان کافی می باشد.

 

وی در پایان ضمن قدردانی از حضور مردم در انتخابات شورای چهارم شهر، قول داد با همکاری و همیاری سایر اعضای شورای شهر خدمت صادقانه ای را به مردم شهر کرمانشاه ارائه دهد.

 

 

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.